Zāles trimmeru veidi

Skaists un sakopts zāliens – katra mājas un dārza īpašnieka sapnis. Taču, lai paveiktu darbu, ir nepieciešams daudz smaga darba. Speciāli izstrādāta tehnika ievērojami samazinās cilvēka piepūli. Šajā ziņā īpaši izceļas Dacha trimeri. Šo ierīču klāsta daudzveidība mulsina nākamo pircēju – līdz viņš saprot, ko katrs šādu dārza palīgu pārstāvis var darīt.

Kas ir dārza trimmeris

Šī tehnika faktiski ir parastās zāles pļaujmašīnas mehanizācijas rezultāts. Ierīce darbojas pēc šāda principa: ar lielu ātrumu rotējošas griešanas daļas nogriež nevēlamo veģetāciju. Var pļaut aizaugušas nezāles, augstu zāli, dadzis un pat nelielus krūmus.

Lai optimizētu ierīces darbību, papildus tērauda plāksnēm vai ripzāģim līdzīgiem diskiem tiek izmantots arī zāģa asmens makšķerēšanas auklas stiprinājums (vadu). Pie tukšgaitas apgriezieniem no 6000 līdz 11 000 apgr./min tas kļūst par saspringtu stīgu, kas var viegli pārgriezt pat krūmus.

Noderīga ir arī makšķerēšanas aukla, jo tā nepārtrūkst negaidītas sadursmes ar zemi vai nelieliem akmeņiem, tādējādi novēršot lietotāja traumas.

Standarta komplektācijā parasti pietiek ar diviem zobiem, taču augstākas klases modeļiem var būt līdz pat divpadsmit zobiem. Daudziem trimmeriem ir pat īpašs stiprinājums, kas palīdz jums sniega tīrīšana ar lāpstu (pietiekami, lai atbrīvotu teritoriju vārtu priekšā). Svarīgi ir nevis tas, bet gan spēja novietot līniju dažādos augstumos. Kā arī tas, ar kādu piedziņas veidu ierīce var darboties.

Shindaiwa C300

Shindaiwa C300 ķēdes zāģis

Šo ierīču tipiskā izejas jauda parasti ir no 0,5 līdz 3,5 kW. Tas apliecina spēju strādāt lielās platībās.

Izceļ šādas priekšrocības:

 • lieliskas manevrēšanas spējas;
 • autonoma darbība;
 • liela izejas jauda;
 • Liels skaits papildu piederumu.

Taču ne bez trūkumiem:

 • lietotājs ieelpo izplūdes gāzes;
 • nevar pļaut slapja zāle (kaitē iekārtai);
 • augstas degvielas izmaksas;
 • liels svars;
 • trokšņaina darbība (jālieto ausu aizbāžņi);
 • grūti uzturēt.

Elektriskās ierīces

šie trimmeri tiek darbināti virs 220 voltiem. Papildus šim gandrīz drošam rādītājam mēs varam uzslavēt dažādu ierīču modifikāciju ražotājus un ērtu darbību.

ar šīm ierīcēm ir viegli strādāt, pat augļu dārzos.

Bosch ART 37

Bosch ART 37 elektriskā zāles pļāvēja

Priekšrocības slēpjas šajos bonusos:

 • Lieliska manevrētspēja darbībā;
 • ērta lietošana, pat vecāka gadagājuma cilvēkiem;
 • Neliels svars (sākot no pusotra kilograma);
 • izdevīga cena.

Tomēr, iepazīstoties vienam ar otru, rodas šādas neērtības.

 1. Šādai ierīcei būs maza jauda, kas nozīmē, ka veģetāciju var griezt tikai labi koptās teritorijās.
 2. Darba rādiuss ir ierobežots kabeļa garums (tāpēc vispirms ir vērts pievērst uzmanību šai tehniskajai informācijai).
 3. ierīce ātri pārkarst.
 4. Ne visās takās ir elektrība.

Bezvadu sistēmas varianti

pats nosaukums norāda uz lielāku autonomiju nekā iepriekšējos modeļos. Tiešās sekas tam būtu arī šādas viegla manevrēšana. Tas nodrošina plašu pielietojumu klāstu – no zemas zāles pļaušanas līdz zālienu, puķu dobju un celiņu apgriešanai.

Ar šādu ierīci ir iespējams nopļaut zāli grūti aizsniedzamās vietās, kur lielgabarīta pļaujmašīna nevar piekļūt.

Bosch EasyGrassCut

Bosch EasyGrassCut akumulatora trimmeris

Darbības laiks nosaka akumulatora darbības laiku. Tas ietekmē arī jaudu. Piemēram, ar 1,3 Ah akumulatoru ierīce var attīstīt 0,15 kW jaudu, izmantojot 14,4 voltu spriegumu. Galvenais trūkums ir tas, ka ar vienu akumulatora uzlādi varat strādāt ne ilgāk par 20 līdz 10 minūtēm un pēc tam vairākas stundas gaidīt pilnu uzlādi. Tomēr, izmantojot piemērotu adapteri, ierīci ir iespējams pieslēgt cigarešu šķiltavai un turpināt darbu.

Kuru no šiem dārza tehnikas zīmoliem jūs ieteiktu?? Slaveni nosaukumi: Bosch, MAKITA, Hitachi, Husqvarna, Stihl (bet cena ir atbilstoša). Vairāk pieejamo opciju no Echo, PATRIOT, Stiga un Champion. Ir arī mājsaimniecības piemērs – ierīce “Kalibr”, kas darbojas ar 1,5 kW.

Dzinēja atrašanās vieta

Ir dažas īpatnības, kas jāievēro attiecībā uz motora atrašanās vietu ierīcē.

 1. Apakšējā motora atrašanās vieta padara to vienkāršāku, lētāku un ergonomiskāku ierīci. Gaisa attīrītāju ir viegli uzstādīt, jo griešanas galviņas var uzstādīt jebkurā leņķī, kas nozīmē, ka gaisu var attīrīt vertikāli. Šie trimeri ir guvuši labas atsauksmes par vecākiem cilvēkiem un sievietēm. Taču ir arī trūkums – ierīce nav aizsargāta pret rasas un mehāniskiem bojājumiem.

  Apakšējais trimmeris

  Apakšā montējamā versija

 2. Bet trimeris ar visaugstākā motora pozīcija nebaidās no slapjas zāles. Daudzas ierīces ir izstrādātas saskaņā ar šo tipu.

  Augšā uzstādāms trimmeris

  Virspusē montējams variants

Tātad, kuru ierīci izvēlēties?? Ja jums ir nepieciešama jauda, nekas noteikti nav labāks par benzīna modeli. Elektriskais modelis atvieglotu darbu, bet ar akumulatoru darbināms modelis nodrošinātu pilnīgu mobilitāti.

Pirms pirkuma veikšanas jāpievērš uzmanība ierīces lietošanas ērtumam.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: