Viss par gaisa attīrītāja izvēli jūsu mājās vai birojā

Gaisa attīrītājs ir paredzēts gaisa attīrīšanai visu veidu telpās: dzīvojamās, darba, rūpnieciskās, ražošanas un citās telpās. Pastāv viedoklis, ka šāda veida ierīce ir tikai greznības elements, taču pretēji vispārpieņemtajam uzskatam ir fakti, kas liecina par tīra gaisa priekšrocībām organismam.

Kāpēc tīrīt gaisu?

Daudzi cilvēki tīrīšanas problēmu risina ar tradicionālām metodēm, taču pat regulāra, mitra slaucīšana nespēj atbrīvoties no putekļiem – īpaši darbā vai darbnīcā. Protams, gaisa piesārņojums ir relatīvs jēdziens, taču, ja ir kāds paņēmiens, kas jūsu dzīvoklī vai mājā nodrošinās papildu komfortu, kāpēc to neizmantot?

Tīrīšanas sistēma bērna istabā

Sugu daudzveidība

Neraugoties uz to neseno attīstību, tirgus lietotājiem piedāvā dažāda veida ierīces, kurām katrai ir savas īpatnības. Tāpat kā jebkurā citā ierīcē, arī gaisa attīrītāja izvēlē nav “viena izmēra, kas der visiem”.

Fotokatalītiskie attīrītāji

To netradicionālais dizains bez nomaināma filtra un īpašais darbības princips padara šīs ierīces par visvairāk pārdotajām. Gaisa attīrīšana notiek, UV lampai iedarbojoties uz titāna dioksīdu, kurā mikroorganismi un organiskie piemaisījumi sadalās ūdenī un oglekļa dioksīdā.

Hisense AE-33R4BNS gaisa attīrītājs

1 – priekšattīrīšanas iekārta, 2 – HEPA, 3 – dezodorētājs, 4 – Fibra CHM mitrinātājs un attīrītājs

 1. Priekšattīrīšana vai rupja tīrīšana – Filtrs, kas paredzēts, lai aizturētu visas mehāniskās daļiņas, kas lielākas par 3 mikroniem: putekļus, matus, vilnu, spalvas, kokvilnas pūkas. Gandrīz visos modeļos ir putekļu filtrs primārajai gaisa attīrīšanai; tas pats par sevi ir bezspēcīgs pret vīrusiem un mikrobiem. Par tā galvenajām priekšrocībām tiek uzskatītas zemās īpašumtiesību izmaksas un ilgais kalpošanas laiks. Kad filtrs ir netīrs, tas ir tikai jāizskalo un jāizžāvē.
 2. Dezodorējoši aktīvās ogles filtri Lieliski absorbē visas smakas un visus piemaisījumus. Filtra pamatā ir kokogles vai aktīvā ogle, otrais variants ir efektīvāks, jo kokogles rada pārāk blīvu sienu un samazina iekārtas veiktspēju. Kokogles adsorbējošais efekts nav ļoti efektīvs pret vieglajiem ķīmiskajiem savienojumiem, kas bieži sastopami pilsētas gaisā, tāpēc ir racionāli izmantot kokogles filtrus kā papildu filtrus. Elementa darbības ilgums ir vismaz 3 mēneši, pēc tam jāiegādājas jauns.
 3. Elektrostatiskais. Mūsdienīgs risinājums gaisa attīrīšanai ar pozitīvi un negatīvi lādētiem joniem. Neiedziļinoties precīzā terminoloģijā, putekļi un citi piemaisījumi tiek “magnetizēti” uz filtra statiskās elektrības rezultātā. Atkārtoti lietojamie filtrējošie elementi kalpo diezgan ilgi, tos tikai labi jāizskalo. Praktiskie elektrostatiskie filtri nav bez trūkumiem: to darbība rada ozona gāzi, kas ir toksiska un bīstama veselībai, ja tās koncentrācija ir augsta.
Elektrostatiskais filtrs

Elektrostatiskā filtra darbības princips

Fotokatalītiskais filtrs

Fotokatalītiskais filtrs tīrīšanas līdzeklim

 • Ūdens filtrēšanas sistēmas. Gaisa attīrītāji ar šādu konstrukciju, ko sauc arī par “gaisa mazgātājiem”, ir atsevišķs virziens. Tas būtībā ir mitrinātājs un tīrīšanas līdzeklis vienā korpusā. Darbības princips ietver vienkāršu sistēmu, kurā visi piesārņotāji nogulsnējas uz īpašiem mitriem diskiem. Šīs “izlietnes” ir diezgan lielas un prasa regulāru apkopi – uzpildīšanu ar ūdeni, bet tajā pašā laikā tās ir vislētākās un videi draudzīgākās sistēmas. Parasti “izlietnes” ir aprīkotas ar ūdens attīrīšanas tehnoloģiju, lai neradītu labvēlīgu vidi mikrobiem.

  Gaisa mazgātājs

  Gaisa mazgātāja darbības shēma

 • Ir pieejamas arī citas filtrēšanas sistēmu versijas, un šī tendence aktīvi attīstās, un katru gadu tiek ieviesti jauni interesanti produkti.

  Filtra izvietojums ir dažāds, vienā ierīcē var ievietot līdz pat 7 dažādiem filtriem, nodrošinot visefektīvāko tīrīšanu.

  Lai nodrošinātu maksimālu ekonomiju, izvēlieties tikai tādu modeli, kurā apvienoti pareizie filtri.

  Ultravioletā lampa

  Mūsdienu gaisa attīrītāji ar baktericīdu ultravioleto lampu bieži vien ir komplektā ar fotokatalītisko filtru, taču daudzveidīgā piedāvājumā ir arī citi izkārtojumi. Šīs ierīces bieži ir aprīkotas ar elektrostatiskajiem, aktīvās ogles un cita veida filtriem.

  Iekšzemes gaisa attīrītājs

  Apstrādes zona

  Vēl viens svarīgs rādītājs ir telpas izmērs, bet šeit tas ir daudz vienkāršāk: ražotājs norāda ieteicamo izmēru lietotāja rokasgrāmatā. Kopējais virsmas laukums ir garuma un platuma reizinājums, ko mēra m². Tāpat kā iepriekšējā versijā ir iespējamas nelielas novirzes uz leju (mazāk par 5 %).

  Ja plānojat pārvietot ierīci no vienas telpas uz citu, jāvadās pēc lielākās telpas parametriem.

  Trokšņa emisijas līmenis

  Ir labi, ja trokšņa līmenis ir minimāls, līdz aptuveni 30 dB, tad ierīce netraucēs strādāt naktī. Alternatīvi apsveriet modeļus, kas nodrošina “nakts” vai “klusais” režīms.

  Vairāk iespēju

  Modeļu funkcionalitāte ļauj izvēlēties piemērotāko modeli, jo katras personas vajadzības ir atšķirīgas. Dažādas iespējas un noderīgi papildinājumi parādās katru gadu, ja ne biežāk. Tātad, ko moderno ierīču ražotāji piedāvā lietotājiem??

  1. Gaisa mitrinātājs – Mitruma līmenis telpā tiek uzturēts komfortablā diapazonā no 50 līdz 60 %. Mitrināšanu jebkurā gadījumā veic, piespiedu vai dabiski iztvaicējot mitrumu no tvertnes; tam var izmantot sildītājus vai ultraskaņu.

   FANLINE Aqua gaisa attīrītājs-mitrinātājs

   FANLINE Aqua gaisa attīrītājs-mitrinātājs diagramma

  2. Jonizators. Ne visi putekļu nosēdumi uz grīdas un plauktiem rodas paši no sevis, bet gaisā vienmēr ir sīkas, acīm neredzamas putekļu daļiņas. Ar jonizatoru var panākt absolūtu gaisa tīrību, jo tas spēj piesaistīt pat mikroskopiskus elementus, kurus nespēj uztvert neviens filtrs.
  3. Gaisa aromatizēšana.
   BONECO H680

   Gaisa attīrītājs BONECO H680 ar ūdens līmeņa indikatoru

  4. Ventilatora ātruma vai iztvaicēšanas intensitātes regulēšana.
  5. Darba režīma izvēle – Tos var saukt dažādi, taču to pamatideja ir tāda, ka tiem ir rūpnīcas iestatīts ātrums. Lietotājam ierīce nav manuāli jāregulē; vienkārši iestatiet to vajadzīgajā režīmā.
  6. taimeris Ļoti noderīga funkcija optimālā darbības laika iestatīšanai.
   Mikrobi un apavi
   • Daudz augu, paklāju, grāmatu;
   • nav iespējams veikt regulāru, mitru tīrīšanu.
   • Uz oglekļa bāzes un fotokatalītiskās filtrēšanas sistēmas var kontrolēt smakas, tabakas dūmus un ēdiena gatavošanas dūmus no mājsaimniecības ierīcēm. Ja jums ir nosliece uz alerģijām, astmu vai citām elpceļu slimībām, ir obligāti jāizmanto ierīces ar HEPA filtriem. Vairāk par gaisa attīrītāja izvēli alerģiju un astmas slimniekiem lasiet šeit.

    Pēdējais faktors, izvēloties ierīci dzīvoklim vai birojam, ir dizains – Jūsu ierīču izskats nav mazsvarīgākais no izaicinājumiem. Ražotāji piedāvā visdažādākās krāsas: baltu, melnu, sudrabainu, spilgti dzeltenu un zaļu. Tāpēc varat iegādāties efektīvu gaisa attīrītāju, kas ir lieliski piemērots jebkuram interjeram.

    Esam atlasījuši labākos videoklipus par šo tēmu:

   Novērtējiet šo rakstu
   ( Vēl nav vērtējumu )
   Pievienot komentārus

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: