Uzticama elektriskā trimmera izvēle lauku mājām

Vieglie elektriskie zāles pļāvēji šodien ir ļoti populāri starp māju un vasarnīcu īpašniekiem. Vienkāršais dizains, nelielais svars, pārnēsājamība un labā ergonomika padara elektrisko trimmeri par ērtu rīku ikdienas lietošanai gan sievietēm, gan vīriešiem. Elektriskās pļaujmašīnas darbības laikā neizdala izplūdes gāzes, un elektromotora radītais troksnis ir daudz mazāks nekā benzīna pļaujmašīnām. Viegla iedarbināšana ar spiedpogu padara dzinēja iedarbināšanu pavisam vienkāršu, salīdzinot ar sarežģītāko benzīna dzinēja versijas iedarbināšanu ar spiedpogu.

Šim paņēmienam ir tikai viens būtisks trūkums – tie no barošanas kabeļa atkarīgs. Trimera strāvas kabelis ir ļoti īss, un plānotā darba veikšanai ir nepieciešama strāvas sloksne un kontaktligzda vai atbilstošas jaudas benzīna ģenerators. Zāles pļaušana, nēsājot garus kabeļus, nav ļoti ērta, taču visas pārējās elektrisko zāles trimmeru priekšrocības kompensē šo subjektīvo neērtību.

Motors uz augšas

Augšējā motora pozīcija

Motora atrašanās vieta galvenokārt ietekmē pļaujmašīnas lietošanas ērtumu. Apakšējā pozīcija rada nelielu svara nelīdzsvarotību, jo galvenais svars ir apakšā un slodze ir uz rokām. Šos modeļus ir aizliegts izmantot mitras zāles pļaušanai, jo ūdens var iekļūt korpusa iekšpusē.

Motora atrašanās vieta

apakšā uzstādīts motors

Vieglos trimmerus izmanto zāles pļaušanai vietās, kur ar parasto pļaujmašīnu to nevarētu izdarīt.

Zāles trimmeris ar dzinēja augšējo atrašanās vietu vienmēr ir jaudīgāks, šādu modifikāciju dažkārt sauc par elektrisko pļaujmašīnu. Augstvērtīgākas konstrukcijas dēļ šīs pļaujmašīnas sver vairāk – tās bieži ir aprīkotas ar metāla pļaušanas strēlēm. Augšpusē montētu modeļu lietošana ir ērtāka: ievelkamā jauda vienmērīgi sadalās uz apakšdelma. jaudīgie trimmeri ir aprīkoti arī ar ergonomiskāku galveno rokturi un plašu papildu rokturi, kas piestiprināms pie vārpstas.

Boom forma

Mazas jaudas trimmeriem gandrīz vienmēr ir tiešs un salīdzinoši īsi, biežāk izgatavoti no plastmasas, kas ir populāra izvēle sieviešu vidū. Retāk sastopamas versijas ar teleskopiskā strēle – tas ir ērti, jo lietotājs var pielāgot rīka augstumu atbilstoši savām vēlmēm. Taisnā strēle kopā ar zemu uzstādīto motoru rada slodzi rokām, taču tas viss ir saistīts ar mazo vai vidējo jaudu, t. i., šādi trimmeri nav paredzēti ilgstošai un intensīvai lietošanai.

Trimeri ar teleskopisko vārpstu

teleskopiskais trimmeris

Monolīta strēle, izliekta uz leju – šī funkcija ir raksturīga trimmeriem no 650 W un vairāk. Ar šo ierīci ir vieglāk nopļaut dažādus krūmus zālienā, tostarp nelielus krūmus, kas nav biezāki par 2 cm. Taču lielākiem darbarīkiem bieži vien ir pieejamas arī taisnas strēles. Speciālisti apgalvo, ka tie ir mazāk ērti nepārtrauktai darbībai.

Ar saliektu stieni

Trimeris ar izliektu vārpstu

Roktura tips

Šī dizaina iezīme ir pilnībā paredzēta. Mazjaudas versijās ar zemas jaudas motoru tas ir integrēts griezējstienī un atveido pazīstamo D tipa rokturis, Ir arī elektromotora iedarbināšanas poga. Jaudas trimmeriem galvenais rokturis ir motora pamatne – tam vienmēr ir ērti gumijas spilventiņi un ergonomiska forma.

Rokturis

D-veida rokturis

Elektriskā trimmera rokturis

Rokturis ar gumijas spilventiņiem

Griešanas daļas tips

Trimera griezējmala ir vai nu makšķeraukla, vai asmens. Gardena EasyCut 400 elektriskie trimmeri ar jaudu līdz 650 W parasti ir aprīkoti tikai ar auklu, jaudīgākiem modeļiem spoles vietā ir iekļauts nazis.

Bezvadu elektriskais trimmeris

Bezvadu elektriskais trimmeris

Kas jums jāzina par piederumiem

Elektriskā trimmera piederums ir vai nu makšķerauklas gabals, vai asmens zāles pļaušanai. Instrumenta pamataprīkojumā ir optimāla biezuma līnija, un, ja ir paredzēts asmens vai zāģa asmens, tas būs universālais tips.

Patēriņa materiāli laika gaitā nolietojas – strupi diski kļūst blīvi, līnijas beidzas – un jums ir jāiegādājas un jāizvēlas griešanas piederumi. Svarīgs faktors, lai izvēlētos pareizo “palīgmateriālu”, ir saskaņot galvenās īpašības: līnijām tas ir biezums, asmeņiem – ārējais diametrs un montāžas diametrs.

Instrumenta rokasgrāmatā vienmēr ir norādīts griešanas auklas maksimālais biezums un dažkārt arī asmeņu parametri, taču paraugus varat izmērīt paši.

Ja pielietojums ir ļoti specifisks – zāliena pļaušana, augsto vai vidēji augsto krūmu likvidēšana -, varat iegādāties specializētus rīkus. Tas ir arī noderīgi, lai trimmeru īpašnieki zinātu, kādam nolūkam ir paredzēti tā dažādie veidi, no kuriem tirgū ir diezgan daudz.

Līniju daudzveidība

Līniju biezums ir no 1,2 līdz 3,2 mm. Ir atļauti mazāki līniju diametri, kā norādīts lietotāja rokasgrāmatā. Papildus diametram auklas iedala grupās atkarībā no tā, vai tās ir neilona vai stiegrotas, un pēc sadaļas tips. Apaļa makšķerēšanas aukla ir universāla, un to var izmantot gandrīz jebkura veida veģetācijas griešanai. Veids ar dažādu šķērsgriezumu: zvaigzne, kvadrāts, daudzstūris. Pareizā līnija palielinās jūsu darba ražīgumu un kvalitāti.

Stihl

Stihl FSE 52 elektriskais trimmeris

  • Makita;
MAKITA

MAKITA UR3500 Elektriskais trimmeris

  • Bosch;
BOSCH

Elektriskais trimmeris BOSCH ART 23 EasyTrim

  • Gardena;
Gardena

Gardena EasyCut 400 elektriskais trimmeris

  • DeWalt.
DeWALT

DeWALT DCM561P1 akumulatora trimmeris bez birstes

Zīmola kvalitātes un uzticamības rādītājs ir attīstīts servisa centru tīkls, rezerves daļu un piederumu pieejamība oficiālajā tīmekļa vietnē vai dažādos komerciālos resursos.

Izvēloties elektrisko trimmeri, ir ieteicams turēt mašīnu rokās, “izmēģināt” tās augstumu, nospiest dzinēja starta pogu un, protams, izlasīt lietošanas instrukciju tiešsaistes atsauksmes. Bieži vien nelielas detaļas var apgrūtināt darbību vai, gluži pretēji, padarīt to produktīvāku un ērtāku.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: