Tvaika sterilizatoru noteikumi un lietojumi

Tvaika sterilizators jeb autoklāvs ir īpaša iekārta, ko izmanto, lai dezinficētu un sterilizētu priekšmetus ar ūdens tvaiku. Apsveriet, kā to pareizi izmantot.

Ierīču funkcijas

Šīs speciāli profesionāļiem paredzētās ierīces sākotnēji tika izstrādātas tikai medicīnas iestādēm. Bet drīz vien tehnoloģija ir aizgūta un ieviesta ikdienas dzīvē. Tagad var atrast ne tikai medicīniskās, bet arī vietējās versijas. Lai gan tie ir ļoti atšķirīgi.

Medicīniskais tvaika sterilizators

Mūsdienu autoklāvu var aprīkot ar Ar īpašu mikroprocesoru, Tādu, kas ļauj uzraudzīt katru sterilizācijas procesa posmu. Dažiem modeļiem ir pat iekšējā vakuuma funkcija, kas procesa beigās izvada tvaiku. Galarezultāts ir produkts, kas ir ne tikai sterilizēts, bet arī izžāvēts. Tas attiecas, piemēram, uz medicīnisko pārsēju vai veļas apstrādi.

Autoklāvu vietējā versija

Kas jāņem vērā, izdarot izvēli

Ierīce jāizvēlas atbilstoši individuālajām prasībām. Gan profesionālajām, gan sadzīves ierīcēm jāatbilst šādiem nosacījumiem

  1. Nodrošiniet vieglu iekraušanu. Horizontālais tvaika sterilizators ir labākais risinājums, jo to ir viegli iekraut.
  2. ir ilgs kalpošanas laiks. Autoklāvam jābūt izgatavotam tikai no izturīgiem augstas kvalitātes materiāliem. Augsti leģētais nerūsējošais tērauds ir prioritāte.
  3. jābūt aprīkotam ar integrētu tvaika ģeneratoru.
  4. Ar modernu mikroprocesoru kontrolēts termostats.
  5. Žāvēšana ar vakuuma palīdzību.
  6. Izgatavot iespējami ātrāku sildīšanu.
  7. vairāk automātisku procesu, kam nav nepieciešama cilvēka iejaukšanās.
  8. procesa beigās attīriet gaisu no baktērijām.

Runājot par trūkumiem, gan tvaika galda sterilizatoram, gan liela izmēra medicīnas sterilizatoram ir diezgan augstas izmaksas.

Darbvirsmas autoklāvs

Praktiskais pielietojums

Mūsdienu horizontālajam tvaika sterilizatoram ir ierobežots funkciju klāsts. To galvenokārt izmanto eksperimentālo un laboratorijas piederumu, medicīnas instrumentu un dažādu citu dezinficējamo materiālu, tostarp konservu apstrādei, apstrādei.

Lielākā daļa moderno sterilizatoru var sterilizēt pārtikas konservus praktiski jebkura veida traukos, pat stikla traukos, kas ir īpaši sarežģīti, jo tiem nepieciešama lēna sildīšana un dzesēšana.

Lai nodrošinātu konservu sterilizāciju, iekārtā tiek izmantota īpaša hidrauliskie vārti. Tās sastāv no B veida kamerām, kas ir piepildītas ar ūdeni līdz noteiktam līmenim. Lai uzturētu optimālu spiedienu, ir paredzēta optimāla gaisa vai tvaika ieplūde.

Tvaika sterilizators konservu apstrādei

Mūsdienu ierīcēm ir īpašas funkcijas, lai pielāgotu konservu sterilizācijas laiku.

Katrā modelī galvenais strukturālais komponents ir tvaika kamera. Tam jābūt hermētiskam, jo tajā notiek ūdens vārīšanās un tai sekojoša tvaika veidošanās. Pēc tam caur īpašām atverēm kamerā tiek ievadīts tvaiks.

Lietošanas instrukcija

Medicīniskajiem tvaika sterilizatoriem ir salīdzinoši vienkāršas darbības procedūras. Taču, lai mašīna darbotos efektīvi un ilgi, tie ir jāveic bez iebildumiem.

Sterilizācijas procedūra ir šāda:

  1. Viss apstrādājamais materiāls jāievieto atsevišķās sterilizācijas flakonos. Ja vēlaties ievietot priekšmetus pārsienam, vislabāk tos ievietot dažādās caurulītēs, lai izņemšanas laikā tie viens otram nesaskartos.
  2. Pēc tam mērglāzes ievieto kopējā tvertnē, un tad sākas sterilizācijas process.
  3. Procesa beigās visas šīs mērglāzes ir jāaizzīmogo, un sterilizācijas materiāls tiek uzskatīts par dezinficētu līdz 3 dienām.

Lai strādātu ar ierīci, rūpīgi jāizpēta visi lietošanas noteikumi un jāievēro drošības pasākumi.

Ierīci drīkst iegādāties tikai no specializētiem tirgotājiem, kuri var jums nodrošināt visu nepieciešamo dokumentāciju.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: