Tipisks filtrs alerģiju un astmas slimniekiem

Gaisa attīrītājs ir viens no veidiem, kā cīnīties ar alerģijām. Protams, vienība nevar izārstēt slimību, bet tā palīdzēs radīt hipoalerģisks, kas samazinās uzbrukumu regularitāti. Intensīva gaisa attīrīšana no dažādiem alergēniem palīdz ne tikai alerģiju, bet arī astmas vai citu elpceļu slimību gadījumā.

Kā gaisa attīrītājs cīnās pret alergēniem

Pat regulāri uzkopjot mājokli, gaisā var būt daudz alergēnu, kas kairina augšējo elpošanas ceļu gļotādas un acis:

 • lieli un mazi putekļi, putekļu ērcītes un to produkti;
 • No iekštelpu puķēm var izplatīties augu ziedputekšņi, kas nokļūst mājās caur atvērtiem logiem;
 • dzīvnieku matus, matu daļiņas, šķiedras no paklājiem un citiem materiāliem;
 • sadzīves ķīmisko tīrīšanas līdzekļu dūmi;
 • Izplūdes gāzes, rūpnīcu vai rūpnīcu emisijas.

Ierīces darbības princips ir tāds, ka tā aiztur, neitralizē vai iznīcina organiskos un neorganiskos piesārņotājus gaisā. Ja alergēnu koncentrācija gaisā ievērojami samazinās, attiecīgi samazinās arī alerģijas lēkmju biežums. Gaisa filtrs ir lielisks profilakses pasākums cilvēkiem ar noslieci uz slimībām.

Pareizā modeļa izvēle

Gaisa attīrītāji mājoklim jāizvēlas stingri atbilstoši to paredzētajam lietojumam, un precīzāk daļiņu izmērs, ko tā spēj notvert. Alerģēni var būt dažāda lieluma, piemēram, smalko putekļu daļiņu minimālais izmērs var būt 0,003 μm, bet matu, vilnas vai putekšņu daļiņu minimālais izmērs – 3 μm.

Laba izvēle ir iegādāties ierīci ar sarežģītāku filtrēšanas sistēmu, kurā izmantoti 3 vai vairāk tīrīšanas elementi ar atšķirīgu iedarbību.

Nepietiek novērst primāro alerģijas cēloni – jutīgas gļotādas var slikti reaģēt uz jebkuru kairinātāju, tāpēc risinājums ir maksimāla gaisa attīrīšana. HEPA filtrs ir labākais risinājums, un no visiem HEPA filtriem jāizvēlas HEPA filtrs ar HEPA klasi virs H11, kas nodrošina vairāk nekā 99% attīrīšanas efektivitāti. Ja ir svarīga pirkuma cena, ir iespējams iegādāties modeli ar HEPA filtra H11 klasi, kura deklarētā efektivitāte ir 95 % un augsta filtrēšanas efektivitāte. Lielāks gaisa tilpums kompensē caurlaides efektivitātes trūkumu.

Ūdens maiņa gaisa mazgātājā

Ja nolemjat iegādāties, bet nezināt, kuru no tām izvēlēties, vispirms pievērsiet uzmanību ieteicamajai apstrādes platībai, tai jābūt lielākai par faktisko. Otrkārt, apsveriet papildu funkcijas, piemēram, jonizatoru.

Vai fotokatalītiskie gaisa attīrītāji palīdzēs alerģiju slimniekiem?

Fotokatalītiskie gaisa attīrītāji ir efektīvi pret organiskie piemaisījumi (putekļu ērcītes, baktērijas, vīrusus, sēnīšu sporas), bet ir bezspēcīgi pret neorganiskām daļiņām.

Šīs ierīces darbības princips ir ķīmiska reakcija: UV lampa iedarbojas uz titāna dioksīdu, radot spēcīgu oksidētāju, kas spēj sadalīt “organiskās vielas” to vienkāršākajās sastāvdaļās. Reakcijas process nav straujš; nepieciešams laiks, lai efektīvi likvidētu visus alergēnus. Ja piemaisījumu koncentrācija ir ļoti augsta, iekārta var nespēt tikt galā ar to.

Aircomfort/AIC fotokatalītiskais tīrīšanas līdzeklis

Fotokatalītiskais gaisa attīrītājs, kā piemēru izmantojot Aircomfort/AIC modeli

Priekšfiltrs – vienkāršs risinājums lielākām problēmām

Rupjie jeb priekšfiltri darbojas pēc sieta principa: gaiss uztver visus piesārņotājus, bet siets aiztur visas lielās daļiņas. Ir dažādi šādu filtru varianti, kas atšķiras pēc caurlaidības.

Priekšfiltrs

Priekšfiltrs

Lai gan tā ir ļoti efektīva pret rupjiem putekļiem, matiem un putekļiem, ir vērts atcerēties, ka šie piemaisījumi ir smagi un bieži nogulsnējas uz tādām virsmām kā grīdas, galdi un mēbeles. Pareizais risinājums būs rupju putekļu sistēma kopā ar elektrostatiskajiem filtriem. Ievērojiet ieteicamo gaisa plūsmas ātrumu un telpas prasības: vairāk ir labāk.

Pārskats par labiem alerģijai draudzīgiem modeļiem

Apsverot alerģijai draudzīgu gaisa attīrītāju, pievērsiet uzmanību šādiem punktiem ieteicamā telpas platība. Labāk, ja tā ir lielāka par telpas vai dzīvokļa faktisko izmēru – ierīce daudz ātrāk atsvaidzinās gaisu. Kā minēts iepriekš, augsta efektivitāte ir laba visos gadījumos, izņemot fotokatalītiskās attīrīšanas sistēmu.

IQAir Allergen 100 – augstākās efektivitātes līmenis

Allergen 100 tiek ieteikts kā labākais gaisa attīrītājs gan alerģiju slimniekiem, gan astmas slimniekiem. Šai Šveicē ražotajai ierīcei ir nevainojama kvalitāte, un tā ir aprīkota ar diviem filtriem: vienu priekšfiltru filtru un vienu HEPA filtru (H12/13 klase), kas spēj filtrēt daļiņas līdz 0,003 μm. Iekārta ir paredzēta telpām, kuru platība nepārsniedz 90 m².

Izmanto, lai radītu komfortablu vidi un cīnītos pret alerģijām pret dzīvniekiem, ziedputekšņiem un putekļiem. Gaisa attīrītāja augstās izmaksas ir saistītas ne tikai ar tā efektivitāti, bet arī ar visu gaisa attīrītāju Vairāki elastīgi iestatījumi. Lietotājs var regulēt ventilatora ātrumu, lai pielāgotu to dažādiem dienas laikiem, un ir pieejams nedēļas taimeris, ko var precīzi ieprogrammēt dažādām nedēļas dienām. Komplektā ir tālvadības pults, 6 iepriekš iestatīti darbības režīmi un filtra piesārņojuma indikators.

IQAir Allergen 100

Gaisa attīrītājs IQAir Allergen 100

Efektīvs pret:

 • IQAir Allergen 100 – IQAir Allergen 100 ir ideāli piemērots, lai kontrolētu: mājsaimniecības putekļus, putekļu ērcītes utt;
 • baktērijas, vīrusi;
 • Pirkstiņi no augiem;
 • ēku vai ielu putekļi;
 • dzīvnieku matiem;
 • šķiedras, matu daļiņas.

Aic AC-3022 – efektīvs par pieejamu cenu

Ļoti interesants modelis ar ar trim filtrējošiem elementiem: HEPA klase H14, priekšfiltrs un nomaināms ogles filtrs. Ierīcei ir gaisa piesārņojuma indikators un ātruma kontrole.

Vairāki režīmi, tostarp nakts režīms, un zems trokšņa līmenis – tikai 46 dB pie visaugstākā ventilatora ātruma – ir apsveicams papildinājums. Vienlīdz pievilcīga ir arī tā pieejamā cena.

Starp trūkumiem – vidējā kvadrātmetru platība (tikai 28m²), bet, kā viņi raksta atsauksmēs, tas ir pietiekami mazai telpai vai birojam līdz 25m².

Aic AC-3022

Gaisa attīrītājs Aic AC-3022

Efektīvs pret:

 • visu veidu svešas smakas, tostarp izplūdes gāzu, sadzīves ķīmijas vai kosmētikas produktu izgarojumu un smoga;
 • visu veidu sadzīves un āra mehāniskos piemaisījumus;
 • Aic KJF-20B06 ir ideāls tīrīšanas līdzeklis vilnas, matu un tekstilizstrādājumu tīrīšanai;
 • putekļi no ielas, būvmateriāli, mājas putekļi, putekļu ērcītes, kaitīgie mikroorganismi.

Aic KJF-20B06 – 6 gaisa attīrīšanas pakāpes

Šis pretalerģiskais gaisa attīrītājs ir lieliski piemērots gan dzīvokļiem, gan birojiem. Norādītā tīrīšanas platība 45 m². Ierīce ir paredzēta alerģiju slimniekiem, un tā spēj kvalitatīvi attīrīt un dezinficēt gaisu, pateicoties 6 elementi:

 • tradicionālo priekšfiltru;
 • kokogles adsorbcijas filtrs;
 • HEPA filtrs;
 • Fotokatalītiskais filtrs;
 • UV lampa;
 • Iebūvēts gaisa jonizators.
Aic KJF-20B06

Aic KJF-20B06 gaisa attīrītājs

Visaptveroša filtrēšanas sistēma nodrošina praktiski visu veidu netīrumu, vīrusu, baktēriju, gāzu un alergēnu noņemšanu un likvidēšanu.

Ierīce ir pieejama divos krāsu variantos, tai ir moderns dizains un vienkārša lietošana. Lietderīgo iespēju vidū lietotājs atradīs taimeri, tālvadības pulti. Klasiskais Hi-Tech stils izpaužas kā ierīces racionalizēta forma, krāsainais displejs.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: