Laikā, kad ūdens no krāna bieži vien ir ļoti nevēlams, arvien vairāk cilvēku domā par to, kā to attīrīt. Sudraba ūdens jonizators ir ļoti populārs. Tā panākumi ir saistīti ar tā kompakto izmēru, lietošanas ērtumu, zemo cenu un pagātnes stāstiem, kuros aprakstītas sudraba apbrīnojamās īpašības.
Izskats
Sāksim ar sudraba, kas nav paredzēts valkāšanai, bet gan ūdens attīrīšanai. Pie ķēdītes piestiprināti skaisti piekariņi ir sudraba jonizatori. Produkti ir pieejami visām gaumēm, tāpēc varat viegli atrast savu izvēli. Turklāt tā ir lieliska dāvana cilvēkiem, kuriem patīk veselīgs dzīvesveids. 925 sudraba sudraba ūdens jonizators ir visizdevīgākais variants, tas satur nelielu daudzumu vara un pat zelta.
darbības princips
Jebkurš sudraba ūdens jonizators darbojas aptuveni vienlīdz – Piekariņš uz ķēdītes jāieliek bļodā ar ūdeni.
Ūdens saskare ar sudrabu piepilda to ar joniem, kas labvēlīgi ietekmē cilvēka veselību.
Taču ir ierīces, kuru konstrukcija ir nedaudz sarežģītāka. Tas ir vesels aparāts ar diviem 10 g stieņiem uz tā vāka. Ielejiet traukā ūdeni, aizveriet vāku un tikai tad pievienojiet ierīci elektrotīklam. Sudraba joni no mēģenēm izdalās pēc aptuveni desmit sekundēm. Elektrisko jonizatoru var regulēt atkarībā no šķidruma daudzuma un tā pielietojuma, izmantojot īpašu adapteri.
Stipri jonizēts šķīdums ir piemērots tikai ārējai lietošanai, un to nedrīkst dzert.
Veicot to pats
Šādu vienību ir viegli izgatavot ar savām rokām mājās. Tīrītāja vienkāršā ķēde liek apšaubīt šīs ierīces cenas pamatojumu.
Paštaisīts jonizators ir pāris elektrodu, kas ievietots trīs litru stikla burkā, kuru var piestiprināt pie vāka, izmantojot skrūves vai uzgriežņus.
Sudraba elektrodus var pieslēgt jebkuram taisngriezim. Pārsedziet elektrodu ar biezu audumu, piemēram, brezentu. Audumam jābūtskābekļa caurlaidīgs. To ir viegli pārbaudīt – pielikt lupatiņu pie lūpām un mēģināt izspiest. Lai savienojot stieņus nesajauktu, iepriekš uz tiem uzzīmējiet plusa un mīnusa zīmes.
Labāk ir izmantot ūdeni, kas ir nostāvējies vairākas stundas. Ielejiet šķidrumu, līdz tas sasniedz auduma izolatora augšdaļu. Aprēķiniet elektrodu garumu, pamatojoties uz proporciju 10 cm uz 0,5 litriem. Elektrodu izgatavošanai nepieciešama sudraba juvelierizstrādājumu stieple 0,5 mm diametrā.
Videoklipā ir sniegti detalizēti norādījumi par sudraba jonizatora izgatavošanu ar savām rokām.
Sudraba ūdens priekšrocības un kaitīgums
Pat tādā gadījumā kā ūdens piesātināšana ar sudrabu, mums jāievēro zināmas robežas; pretējā gadījumā ieguvumu vietā mēs varam iegūt tikai kaitējumu. Apsveriet visas šķidruma apstrādes ar sudraba jonizatoru funkcijas.
Sudraba priekšrocības ir novērotas jau kopš seniem laikiem. Mūsu senči priekšroku deva ūdens uzglabāšanai sudraba krūzās, lai tas ilgstoši saglabātos svaigs. Sudraba plāksnītes, ko uzklāj uz brūcēm – lai tās dezinficētu. Mūsdienās cilvēki ir izgudrojuši sudraba ūdens attīrīšanas iekārtas.
Dezinfekcija ar sudraba joniem izraisa daudzu mikrobu bojāeju. Mikrobu iznīcināšana ir šīs attīrīšanas ierīces galvenais reklāmas punkts.
Tomēr ir nianses. Sudrabs ir smags metāls, tāpat kā svins, arsēns utt. d. un ir tāda pati bīstamības pakāpe un koncentrācijas ātrums. Cilvēks saindējas ar 60 mg lielu devu. Nāve iestājas no 1,3 gramiem vai vairāk.
Maksimāli pieļaujamā deva dzeramajā ūdenī ir 50 mikrogrami litrā.
Daudzus mikrobus nogalina tikai ar 150 µg vai lielāku devu. Mazākās devas tikai bloķē pavairošanas procesu. Tāpēc, kaitējot baktērijām, jūs saindējat arī savu ķermeni.
Ir vairākas pazīmes, kas liecina par saindēšanos ar šo metālu:
- Argyria – nogulsnes uz ādas.
- Sāpes labajā pusē un aknās.
- Samazināta redze.
- Brūns un pelēks ādas tonis.
- Gastrīts.
- Slikta dūša, caureja.
- iesnas ar asinīm.
Ja rodas kāds no šiem simptomiem, nekavējoties jāmeklē medicīniskā palīdzība!
Ja sudraba jonizators tiek lietots pareizi, tas ievērojami uzlabos ūdens kvalitāti jūsu mājās.