Sterilizators burku apstrādei

Burku sterilizators ir noslēgts metāla trauks ar 20-46 litru tilpumu, kuram ir termometrs, spiediena mērītājs, sūkņa savienojums un avārijas iztukšošanas vārsts uz vāka. Apsveriet tā funkcijas un tehniskās īpašības.

Kā tas darbojas

Ievietojiet noslēgtās burkas burkās uz koka vai metāla režģa, kas pasargā tās no bojājumiem temperatūras izmaiņu dēļ, un ielejiet ūdeni tā, lai tas tikko nosegtu vākus. Ūdens temperatūra pirms iekraušanas svārstās no 30 līdz 70 ºC, un jo augstāka temperatūra, jo augstāka tajā iegremdēto konservu temperatūra.

Ierīce uzkarst līdz 120ºC un uztur šo temperatūru 30-60 minūtes. Paaugstinātā spiediena dēļ paaugstinās vārīšanās temperatūra, tāpēc visi vitamīni paliek vārāmajā ēdienā. Pirms vārīšanas ir nepieciešams intensīvs siltuma avots (15-20 minūtes), bet sterilizācijas laikā ir tikai jāuztur sasniegtā temperatūra.

Burku sterilizēšana

Jo biezāks ēdiens, jo mazāk skābs, un, jo lielāks trauks, jo ilgāk tas tiek sterilizēts.

Beigās ūdeni iztukšo, burkas izņem un nekavējoties cieši aizkorķē ar uzgriežņu atslēgu. Pēc tam novietojiet tos katru atsevišķi ar kakliņu uz leju uz sausa auduma vai papīra, līdz tie atdziest.

Specifikācijas

Izvēloties autoklāvu sterilizatoru, jāņem vērā konservantu atšķirīgās īpašības:

 • jauda;
 • materiāls (melns vai nerūsējošais tērauds) un kvalitāte (lodēšanas metode un elementu skaits);
 • viegla iekraušana;
 • spiediena punktu skaits;
 • Siltuma avots (gāzes vai elektriskā plīts, iebūvēts).

Izmaksas ir atkarīgas no siltuma avota un ierīces jaudas.

Gāzes modeļi maksā $150-400, elektriskie – $300-550, un varianti ar elektronisko vadības bloku (kurā temperatūra tiek kontrolēta vēlamajā režīmā un ūdens izplūst automātiski) – $ 550-700.

“Mājas pagrabs

Nerūsējošā tērauda sterilizators “Home Cellar” 2in1 ir iecienīts mājas pagatavošanas entuziastu vidū – tas sterilizē arī.. destilācija. Sver 8 kg, un tajā ietilpst 12 0,5 l kannas un 9 l kannas. Piegādāts kopā ar recepšu grāmatu.

Autoklāvs Mājas pagrabs

Šis burku sterilizators ļauj apstrādāt jau noslēgtus pārtikas produktus iekšpusē.

Pateicoties biezajai iekapsulētajai apakšdaļai, tas vienlīdz labi darbojas ar jebkuru siltuma avotu, sākot no elektriskās plīts līdz ugunskuram. Mazāk metinājumu uz ierīces. Augstā iekšējā spiediena dēļ tas nesprāgst īpašs vārsts Spiediena atbrīvošana. Burkas nav iepriekš jāsterilizē, un to vāciņi nav piepūsti.

Aerogrill

Konservēšanas burkas var apstrādāt arī gaisa plītī. Ir divi veidi, kā sterilizēt burkas gaisa dzesētājā:

 1. Pasterizēt. Izmazgātās tukšās burkas 15 minūtes tur 150ºC temperatūrā;
 2. Piepildītās burkas novieto tādā pašā temperatūrā par 30 % īsāk, nekā norādīts konkrētā konserva pagatavošanas receptē.

Ja nevarat izlemt, kā sterilizēt burkas gaisa plītī, vai vēlaties lielāku efektivitāti, kombinējiet abas metodes.

Jāatceras, ka, karsējot virs 150ºC, uz vāciņiem esošās gumijas izkūst, tāpēc sākotnējā posmā augstāku temperatūru, kas paātrina pasterizāciju, izmanto modeļus bez gumijām. Temperatūrai pazeminoties, uzlieciet burkām vākus ar gumijām un turpiniet procesu vismaz 15 minūtes.

Sterilizēšana gaisa grilā

Tējkanna

Tējkannu izmanto kā tvaika sterilizators burkām ar mājās gatavotu pārtiku. Caur burkas vāku jāieliek stikla caurulīte, lai izvadītu tvaiku. Otrā caurulīte ar piestiprinātu skārda vāciņu tiek ievietota burkā. Tējkannas augšdaļu pārklāj ar biezu drānu, uz kuras vāka vietā novieto šķīvīti ar atsvaru.

Kad ūdens ir uzvārījies, pa otru caurulīti uz burku tiek novadīti tvaiki. Izejvielu, kas ielej sīrupā vai marinādē, tvaicē 3-5 minūtes, caurulītes galam nesasniedzot burkas dibenu par 1-2 cm. Procesa beigās nākamo burku ievieto uzreiz zem mēģenes un vāka.

Sanitārie noteikumi

Lai kā sterilizētu burkas mājas konservēšanai, jāievēro šādi noteikumi:

  1. Pirms darba uzsākšanas nomazgājiet grīdu, piederumus, traukus un galdu.
  2. Pirms konservēšanas un tās laikā nomazgājiet rokas un notīriet nagus ar ziepēm un ūdeni.
  3. Atkritumi tiek nekavējoties iznesti no telpas.
  4. Telpa tiek vēdināta bez caurvēja.
  5. Tiek izmantots tikai svaigs, mīksts un attīrīts ūdens.
  Novērtējiet šo rakstu
  ( Vēl nav vērtējumu )
  Pievienot komentārus

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: