Sūkņa pamatparametru aprēķināšana lietošanai mājās

Ūdens sūknis ir ierīce, ko jau kopš seniem laikiem izmanto šķidrumu sūknēšanai. Bez tā nevar iztikt ne laukos, ne dārzā. Ūdens sūkņus izmanto, lai piegādātu ūdeni no akām un urbumiem apūdeņošanas un apūdeņošanas sistēmā, piepildītu tvertnes ar ūdeni, nodrošinātu ūdensapgādes sistēmas netraucētu darbību, sūknētu ūdeni, nosusinot teritorijas.

Sūkņu veidi lietošanai mājsaimniecībā

Vispārīga informācija par sūkņiem vēsta, ka tie ir ierīces, kuru galvenais mērķis ir sūknēt šķidrumus ar mākslīgi radīta spiediena palīdzību. Tas nozīmē, ka sūknis ir hidrauliskais mehānisms, kas pārveido piedziņas mehānisko enerģiju ūdens enerģijā, kas to pārvieto.

Ir daudz šāda veida aparātu veidu, un katrs no tiem ir paredzēts konkrētiem uzdevumiem noteiktos apstākļos. Vienības atšķiras ne tikai pēc konstrukcijas, bet arī pēc ūdens transportēšanas veida. Centrbēdzes, virpuļsūkņi un vibrācijas sūkņi tiek izmantoti mājsaimniecībām privātmājās. Šāda veida iekārtas var būt gan iegremdējamas, gan darboties ārpus šķidruma, t. i., virszemē.

Centrbēdzes mašīnas

Centrbēdzes tipa hidromašīnas ir vispopulārākās un populārākās iekārtas lietošanai mājās. Šī popularitāte nav nejauša. Centrbēdzes sūkņi ir ļoti vienkāršas konstrukcijas, un tos var viegli remontēt mājās. Tas ir arī ļoti energoefektīvs uzticami sūkņi, kas izceļas ar savu ilgmūžību.

Centrbēdzes sūknis sastāv tikai no 2 galvenajiem elementiem: vārpstas korpusa un lāpstiņriteņa ar lāpstiņām.

Darbības rotors

Rotors ir disks ar lāpstiņām, kas izvietotas ap diska perimetru. Disks ir ievietots korpusā ar ieplūdes un izplūdes savienojumiem augšpusē. Tālāk attēlotajā attēlā redzama virpuļsūkņa uzbūve.

Atšķirība

Sakarā ar to, ka virpuļmašīnas var radīt lielu šķidruma spiedienu (3-9 reizes lielāku nekā centrbēdzes vienība) pie nelielas padeves, tās bieži izmanto ūdens apgādei, uzstādot sūkņu stacijās. Lai apgādātu ar ūdeni dzīvokli 9. stāvā vai augstāk, ir nepieciešams augsts sistēmas spiediens – ar to var tikt galā tikai virpuļsūkņi.

Arī virpuļsūknis ir universāls agregāts, kas var apstrādāt šķidruma un gāzes maisījumus un gaistošus šķidrumus, piemēram, parafīnu, benzīnu un citus. Tāpēc to izmanto arī uzpildes sistēmās.

Vibrācijas

Vibrējošie ūdens sūkņi ir ļoti populāri mājokļu īpašnieku vidū, pateicoties tam Zems enerģijas patēriņš un izmaksas (no 800 līdz 1500 Euro).

Bet, izvēloties sūkni ūdens sūknēšanai, jāņem vērā, ka vibrācija kaitē jebkuram mehānismam. Izņēmums nav arī vibrējošās ierīces – to kalpošanas laiks reti pārsniedz 2 gadus.

Tālāk redzamajā diagrammā ir parādīta vibrācijas ūdens sūkņu iekārtas iekšējā uzbūve.

sūkņu stacija

Iekārtas, kuru darba daļa atrodas šķidrumā, sauc par iegremdējamām iekārtām. Šīs ierīces var būt gan vibrācijas tipa, gan centrbēdzes tipa, kuru konstrukcija ir izskaidrota iepriekš. Galvenā iegremdējamo sūkņu priekšrocība salīdzinājumā ar virszemes sūkņiem ir tā, ka tie var sūknēt ūdeni no dziļuma, kas pārsniedz 8 metrus. Tas ir īpaši noderīgi sausajā sezonā, kad gruntsūdens līmenis ir ievērojami pazemināts.

1. tabula

Kad esat saskaitījis visu iespējamo ieguves punktu plūsmas ātrumu, jāaprēķina Aprēķinātā ūdens plūsma sistēmā. Šī vērtība būs daudz mazāka nekā summa, jo ir ļoti maza varbūtība, ka visi izvilkšanas punkti tiks izmantoti vienlaicīgi. Lai aprēķinātu vērtību, varat izmantot arī turpmāk doto tabulu.

2. tabula

Virsmas vienības parametru aprēķināšana

Jaudas aprēķins

Virszemes sūkņa jaudu aprēķina tāpat kā iegremdējamam sūknim. Kā tas tiek darīts, tika aprakstīts iepriekš.

Galvas aprēķins

Lai noskaidrotu virszemes energobloka galvas vērtību, nav jāveic sarežģīti aprēķini. Galvas augstumu aprēķina, izmantojot vienkārša formula: N = A + B + D. Formula ir izskaidrota nākamajā attēlā:

Galvas aprēķināšana

Padomi! Lai noteiktu berzes zudumus, varat izmantot tabulu, kas atrodas sadaļā par iegremdējamā sūkņa galvas aprēķinu.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: