Jautājums, kā veikt dažāda veida sadzīves sildītāju remontu, tiek uzdots diezgan bieži, jo šīs ierīces tiek izmantotas visur, un no dažāda veida bojājumiem nav imūna.
Mūsdienu sildītāji, neatkarīgi no tā, vai tie ir konvektori, infrasarkanie vai eļļas sildītāji, ir izgatavoti saskaņā ar vieniem un tiem pašiem principiem, taču to izkārtojums un tehniskie parametri var būtiski atšķirties. Apskatīsim dažus universālus problēmu novēršanas paņēmienus, pievēršot uzmanību atsevišķu ierīču klašu galvenajām īpašībām.
Drošības pamatnoteikumi
Vienmēr jāatceras, ka telpu sildītāji ir jaudīgas ierīces, ko darbina ar augstu spriegumu. Tāpēc, veicot elektriskā sildītāja remontu, vispirms ir jāievēro drošības noteikumi:
- Ierīcei obligāti jāizslēdz strāvas padeve, izvelkot kontaktdakšu no kontaktligzdas.
- Jānodrošina rezerves barošanas avots. Papildus kontaktligzdai, kurā tika ieslēgts sildītājs, ir nepieciešama vēl viena kontaktligzda vai pagarinātājs ar labiem spailēm un vadu, kas atbilst ierīces nominālajai jaudai.
- Izmantojiet tikai instrumentus ar izolētiem rokturiem.
- Nelietojiet izjaukto sildītāju ar mitrām rokām.
- Ierīces ķēžu pārbaudei jāizmanto speciāla testa ierīce. Amatnieciski izgatavotas stieples nav piemērotas.
- Jānodrošina, lai jūsu darba vieta būtu labi apgaismota.
Un vissvarīgākais, kas jādara, remontējot mājas sildītājus, ir sekot no vienkāršā uz sarežģīto, nesteidzieties un pirms jebkuras darbības veikšanas padomājiet, vai ir līdzekļi, lai novērstu tās sekas.
Elementārie sadalījumi
Pirmais, kas jāpārbauda, ir pārsisti drošinātāji. Tos var izraisīt pārspriegums kontaktligzdā vai pēkšņs kritums. Tāpēc pirmais saprātīgais solis ir pārbaudīt un nomainīt drošinātājus, ja tie ir pieejami.
Bieži sastopams sildītāja atteices cēlonis ir “atvērtā ķēde”. Aptuveni runājot, aprēķinātajā ķēdē enerģija necirkulē. Tam var būt vairāki iemesli:
- bojāti kontakti;
- vaļīgas vai bojātas detaļas uz dakšas;
- kabeļa sadegšana vai lūzums vietā, kur tas ieiet kontaktdakšas kontaktdakšas kontaktā;
- kabeļa mehāniskiem bojājumiem;
- sildītāja iekšpusē esošo vadu aizsērēšana, noplēšana, šķelšanās.
Pirms uzsākt korpusa demontāžu, ir vērts rūpīgi pārbaudīt elementāras lietas. Piemēram, sildītāja pieslēgšana citā kontaktligzdā. Ja tas nepalīdz, varat turpināt darbu.
Sildītāja kontaktdakšas pārbaude
Ierīču kontaktdakšas ir ļoti biežs avāriju cēlonis. Iespējams, kontakts kontaktligzdā ir slikts; arī mehāniskie bojājumi, Sildītāju drošinātāji vienmēr jāatvieno no elektrotīkla un jāpārbauda drošinātāju drošība. Spraudnis tiek izjaukts, pēc tam tiek veikta vizuāla pārbaude. Kontaktiem nedrīkst būt nekādu pārkaršanas pazīmju. Ir vērts pārbaudīt arī visus mehāniskos savienojumus un noņemt strāvas kabeļu galus.
Lasīt arī: neatkarīgs remonts elektrisko konvektoru.
Citu kļūdu novēršanai nepieciešama pieredze elektrodarbos, spēja pārbaudīt sildelementa parametrus, motora tinumus, starta jaudu un citu komponentu stāvokli. Tāpēc nav racionāli pievērsties detaļām, jo īpaši tāpēc, ka katrai sildītāju klasei ir savas īpatnības.
Lasīt arī: neatkarīgs remonts dīzeļdegvielas siltuma lielgabalu.
Apkopojot
Vēl daži padomi varētu noslēgt. Veicot eļļas sildītāju remontu, ir vērts nodrošināties ar dažām lietām:
- Pirmkārt, transformatora eļļas iztukšošanas tvertne, ja ir jānomaina sildelements vai jānovērš noplūde.
- Otrkārt, īpašs hermētiķis, kas pēc sildelementa uzstādīšanas noslēdz blīvējuma zonu.
- Treškārt, jaudīga lodāmura un speciālu kušņu pieejamība, lai novērstu nelielas noplūdes šuvēs. Šim nolūkam nav piemēroti hermētiķi, līmes, visu veidu špakteles.
Remonta galvenais noteikums ir apzināties savas iespējas un neveikt nevajadzīgus remontdarbus, ja lētāk būtu iegādāties jaunu sildītāju. Tāpat neuzņemieties darbu, ja garantijas termiņš vēl nav beidzies.