- Ūdens sildītāju veidi uzstādīšanai zem izlietnes
- Caurplūdes
- Uzkrāšanas tvertnes
- Kā izvēlēties kompaktu ūdens sildītāju
- Izmērs
- Ierīces jauda
- Drošība
- Labākie caurplūdes modeļi
- Zanussi 3logic TS (5.5 kW)
- Timberk WHEL 3 OSC
- Labākās uzglabāšanas tvertnes
- Gorenje GT 10 U/V6
- Instalēšanas process ir šāds. Ūdens sildītāja savienojumiem jābūt aprīkotiem ar noslēgvārstiem. Uz aukstā ūdens ieplūdes atveres ir uzstādīts pretvārsts, tam seko krāns un adapteris uz plastmasas caurules. Karstā ūdens pieslēgumam ir nepieciešams tikai vārsts un adapteris plastmasas caurulēm. Polipropilēna caurules var aizstāt ar elastīgs savienojums, kas bieži tiek iekļauts komplektā, taču pirmais variants ir uzticamāks. Turklāt metālplastmasas caurulēm ir lielāks diametrs, kas samazina spiedienu un uzlabo ūdens padevi. Elastīgās krāna šļūtenes tiek demontētas un T-veida uzmavas tiek uzstādītas aiz ūdens krāna izvilkšanas vietā. Aukstā ūdens padeves caurule ir paredzēta katlam, bet karstā ūdens padeves caurule – pārslēgšanai karstā ūdens atslēgšanas gadījumā. Savienojiet tvertni ar piemērotu padeves cauruli. Ekspluatācijas laikā visiem savienojumiem jābūt noslēgtiem. Lai novērstu peļķes uz grīdas no drošības vārsta, vislabāk ir ierīkot izvadu no drenāžas caurules uz kanalizāciju vai jebkuru tvertni. Tā kā ūdens sildītājs ir elektroierīce, pie tās ir jāuzstāda kontaktligzda. Lai aizsargātu paneļa aprīkojumu, jānodrošina vietējais drošinātājs. Jūs varat iestatīt vēlamo ūdens temperatūru un pievienot ūdens sildītāja sildīšanas elementus tikai tad, kad tvertne ir pilna. Ūdens sildītājs zem izlietnes ir labākais risinājums mazām telpām. Iekārtas tips, kapacitatīvais vai caurplūdes, izvēlēts atkarībā no ierīces mērķa un patērētāju skaita. Uzstādīšana nav sarežģīta, bet, ja persona nekad nav strādājusi ar santehnikas iekārtām, darbu labāk uzticēt kvalificētiem amatniekiem.
Neliels ūdens sildītājs, kas uzstādīts zem izlietnes virtuvē vai vannas istabā, ietaupa vietu mazās telpās. Ir grūti iedomāties, ka pagājušajā gadsimtā privātmājās dzīvojošiem cilvēkiem bija manuāli jāsilda ūdens, lai mazgātu traukus un atrisinātu elementārus mājsaimniecības uzdevumus. Mūsdienās iespēja uzstādīt ūdens sildītāju zem izlietnes var padarīt ikdienas dzīvi daudz ērtāku. Šādas iekārtas tiek uzstādītas ne tikai privātmājās, kur nav karstā ūdens padeves, bet arī komfortablos dzīvokļos, kur ir problēmas ar ūdens padevi.
Ūdens sildītāju veidi uzstādīšanai zem izlietnes
Patiesībā, lai izdarītu izvēli, lai nenožēlo to nākotnē, jums ir jāizlemj, kādam nolūkam tiks izmantots ūdens sildītājs. No tā lielā mērā ir atkarīgs, kāda veida ierīci iegādāties. Katrs ūdens sildītājs sastāv no diviem krāniem un izlietnes sildelements, Jums ir jānosaka, kādu ierīci vēlaties izmantot – sildītāju, kas aukstu ūdeni pārvērš karstā ūdenī.
Populārākas ir elektriskās iekārtas, jo daudzās telpās gāzes degļus nav iespējams uzstādīt konstrukcijas īpatnību dēļ.
Atkarībā no darbības principa elektriskos ūdens sildītājus iedala divos veidos:
- caurplūdes;
- uzglabāšanas tvertne.
Caurplūdes
Ar caurplūdes ierīci ūdens izplūst caur jaudīgu sildelementu un nonāk tieši krānā. Attiecīgi sildītāja jauda šādā iekārtā ir liela un sasniedz 3 – 27 kW. Ne katra elektroinstalācija var izturēt šādu slodzi: vecās mājās ķēdes pārtraucējs izslēdzas, un pie 5 kW. Jauni un ekspluatācijā esoši tīkli var izturēt ierīci, kuras nominālā jauda nepārsniedz 12 kW. Jaudīgākam aprīkojumam nepieciešams trīsfāzu savienojums.
Ūdens sildītājs ir caurplūdes tipa sildītājs
Uzkrāšanas tvertnes
Uzglabāšanas balonam atšķirībā no caurplūdes versijas ir maza jauda ūdens uzglabāšanai, tāpēc tie aizņem vairāk vietas zem izlietnes un ir dārgāki. Taču tie ir jaudīgāki par caurplūdes katliem, jo ūdens uzglabāšanas tvertnē vispirms kādu laiku tiek uzsildīts un tikai pēc tam padots uz krānu.
To sildelementu jauda ir arī mazāka. Piemēram, vadošo ražotāju Thermex un Gorenje 15 litru tvertņu ierīces ir aprīkotas ar sildelementiem ar nominālo jaudu no 1,5 līdz 2,5 kW. Tāpēc šī ierīce ir piemērota savienojums ar parasto elektrotīklu.
Ja plūsmas sildītājs uzkarsē visu ūdens plūsmu uzreiz un atkarībā no sildelementa jaudas var uzsildīt no 1,8 līdz 4 litriem līdz 30-40 grādiem (atkarībā no gadalaika), tad uzglabāšanas balonam būs nepieciešams laiks. Kad ūdens plūst, aukstais ūdens nonāk tvertnē, kur tas sajaucas ar jau uzsildīto ūdeni. Ja sildelementam netiek dots zināms laiks, izplūdes ūdens temperatūra pakāpeniski samazināsies.
Uzglabāšanas ūdens sildītājs
Lasiet arī: kādi ir ūdens sildītāju veidi.
Kā izvēlēties kompaktu ūdens sildītāju
Lietošanai brīvdienu mājās vai siltajā sezonā nav nepieciešams iegādāties liela izmēra ūdens sildītāju – parasti pietiek ar kompaktām ierīcēm ar mazu jaudu un ūdens tilpumu. Lai ierīci uzstādītu virtuvē, iesakām apsvērt akumulācijas sildītājus vai plūsmas sildītājus ar tilpumu ne vairāk kā 15 litri. Tie ir labi piemēroti ikdienas trauku mazgāšanai.
Ja plānojat aktīvi izmantot ūdens sildītāju lielam cilvēku skaitam un nav iespējams uzstādīt kapacitatīvu ierīci, joprojām ir labāk uzstādīt caurplūdes versiju zem izlietnes. Tā var uzsildīt nepieciešamo ūdens daudzumu bez ierobežojumiem. Taču jums jāapzinās, ka šādā gadījumā enerģijas patēriņš var palielināties vairākas reizes – pat tad, ja sildītājs ir pieslēgts elektrotīklam. Viss ir atkarīgs no tā, cik efektīvi tā tiks izmantota.
Lasiet arī: plūsmas vai uzglabāšanas ūdens sildītājs, kas ir labāks?
Virtuves maisītājā iebūvēts ūdens sildītājs
Izmērs
Tos var uzstādīt zem izlietnes ar mazas ietilpības uzglabāšanas balonu, piemēram, Thermex Hit 10 vai 15 litru tilpuma balonu, vai ar caurplūdes balonu. Protams, gadījumā, ja uzstādīšanas otrā iespēja, būs vairāk vietas, bet ne katrs vadu var izturēt savu spēcīgu sildelementu, un šādas ierīces izmantošana ietekmēs enerģijas rēķinus vairāk.
Attiecībā uz katliem, kurus var uzstādīt zem izlietnes, tie atšķiras pēc ūdens tvertnes tilpuma.
- Desmit litri iespēja, kas piemērota mazai ģimenei, kurā ir ne vairāk kā divas personas. Vienai personai tas var šķist pārmērīgi daudz, taču tas ietaupa naudu par elektrību. Ir vērts atzīmēt, ka, ja tvertne netiek izslēgta pēc katras lietošanas reizes, rēķini var ievērojami atšķirties. Ja plānojat uzstādīt tvertni vienai personai, tad optimālākais variants ir caurplūdes.
- Piecpadsmit litri Tās ir ideāli piemērotas savrupmājām vai dzīvokļiem ar vienu vidēja auguma bērnu. Ja bērns vēl ir mazs, tad, rūpējoties par viņu, būs nepieciešams vairāk ūdens, un šādā gadījumā tvertne var nespēt tikt galā ar lielo slodzi.
- Divdesmit litri Šis modelis tiek uzskatīts par vienu no optimālākajiem un vēlamajiem. Ja ūdens padeve tiek izmantota taupīgi, dušā bez problēmām var doties pat divi pieaugušie – tas ir būtiski, ja ģimene dzīvo privātmājā. Šādā virtuvē var droši veikt visus nepieciešamos darbus, jo ūdens ir pietiekami daudz par katru cenu, pat visievērojamāko. Eksperti lēš, ka ar šo daudzumu pietiek, lai nomazgātu visus traukus pēc lieliem svētkiem pieciem cilvēkiem.
THERMEX MYSTERY 20 V 20 litru ūdens sildītājs
Galvenais, kas jāatceras, ir tas, ka, izvēloties no vairākiem vienāda tilpuma, bet dažāda izmēra modeļiem, labāk dot priekšroku tiem, kas ir lielāki. Iemesls ir tas, ka tām ir biezāks izolācijas slānis, kas ļauj ūdenim ilgāk saglabāties karstam. Ieteicams pievērst uzmanību arī citiem galvenajiem parametriem.
Ierīces jauda
Sildītāja jauda ir viena no svarīgākajām funkcijām. No šīs jaudas ir atkarīgas daudzas citas funkcijas, piemēram, sildīšanas ātrums un energoefektivitāte. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka lielākajā daļā daudzdzīvokļu ēku jaudīga modeļa uzstādīšana ir sarežģīta, jo elektroinstalācija ar to var vienkārši netikt galā.
Jūs varat uzstādīt savu roku katlus, kuru jauda nepārsniedz 5 kW. Lielākas ierīces ir jāpievieno tieši elektrotīkla kontaktligzdai vai trīsfāžu vadiem. Ja izvēlaties mazjaudas sildītājus, vislabāk ir izvēlēties uzglabāšanas modeļus. Piemēram, laba iespēja būtu iegādāties liela izmēra ierīces ar jaudu 0,8 kW vai vairāk. Augstas plūsmas katlu, kurus var uzstādīt pie virtuves krāna, jauda ir aptuveni 7 kW.
Akumulācijas ūdens sildītāji ir mazāk jaudīgi
Drošība
Ir vērts atcerēties, ka elektriskais ūdens sildītājs ir bīstama ierīce. Tā apvieno gan ūdeni, gan elektrību, kas kopā var radīt kaitējumu. Šī iemesla dēļ īpaša uzmanība jāpievērš ierīces drošības līmenim. Labākie modeļi ir aprīkoti ar atlikušās strāvas ierīci, ko var aktivizēt strāvas padeves pārtraukuma gadījumā. Svarīgi ir pievērst uzmanību arī aizsardzībai pret pārkaršanu un automātiskajam atslēgumam, ja caurulēs nav ūdens. Ir arī svarīgi, lai ierīce būtu iezemēta.
Lasiet arī: kā iezemēt katlu ar savām rokām.
Drošam ūdens sildītājam zem izlietnes jābūt aprīkotam ar drošības grupa, kas ietver spiediena regulatoru – tas aizsargā ierīces no ūdens trieciena. Ja spiediens tīklā pārsniedz 4,5 atm, ierīcēm ar nelielu tvertni ir labāk uzstādīt papildu spiediena reduktoru pirms drošības vārsta. Starp vārstu un galveno tvertni var uzstādīt izplešanās tvertni, lai savāktu lieko ūdeni. Tas rodas, kad ūdens tiek uzkarsēts, jo tas izplešas sildelementa iedarbībā.
Drošības vārstsPārbaudes vārsts Uzglabāšanas ūdens sildītājs veic vairākus uzdevumus.
- Novērš ūdens plūsmu atpakaļ maģistrālajā caurulē. Tas nodrošina, ka tvertne ir pilnībā piepildīta. Pretējā gadījumā sildelements, kas nav pilnībā iegremdēts ūdenī, darbības laikā nedarbojas.
- Avārijas iespēja iztukšot ūdeni no tvertnes. Piemēram, demontāžai vai remontam.
- Novērš iekšējās tvertnes plīšanu. Tas var notikt, ja termostats kļūdas dēļ neizslēdzas un sildelements turpina sildīt ūdeni līdz vārīšanās temperatūrai. Augsta temperatūra un tvaiks var bojāt tvertnes blīvējumu.
To uzstāda, uzstādot ūdens sildītāju pie katla aukstā ūdens ieplūdes atveres. Bojājuma gadījumā lietotājs pamanīs, ka no aukstā krāna tek karsts ūdens. Ja tiek konstatēta šāda situācija, drošības ierīce ir steidzami jāremontē. Pretējā gadījumā patērētājs maksās par nevajadzīga ūdens uzsildīšanu.
Labākie caurplūdes modeļi
Gandrīz visi caurplūdes modeļi ir uzstādīti uzreiz aiz noslēgvārsta. Tie ir aprīkoti ar savu krānu vai dušas šļūteni ar dušas galviņu. Šādas ierīces uzstādīšana patiesībā nav sarežģīta procedūra, taču dažreiz ir grūtības ar apvedvārsta uzstādīšanu.
Zanussi 3logic TS (5.5 kW)
Šis katla modelis tiek uzskatīts par vienu no kompaktākajiem. Tomēr tas var ļoti ātri uzsildīt ūdeni. Pateicoties tā nelielajiem izmēriem, to var uzstādīt pat nelielās virtuvēs. Ierīce ir piestiprināta pie sienas. Procedūra ir ļoti vienkārša – ierīci varat instalēt pats blakus krānam.
Mazais Zanussi modelis darbojas trīs izejas režīmos. Tam ir drošības sensors, kas ir nepieciešams, lai aizsargātu ierīci no pārkaršanas. Ierīcei ir šādas funkcijas:
- 5,5 kW jauda;
- maksimālā sildīšanas temperatūra – 50°C.
Atloka atloks ierīces savienošanai ar galveno cauruli atrodas ierīces korpusa apakšdaļā. Ūdens sildītājam ir pievienots maisītājs un dušas galviņa. Ūdens var tikt piegādāts caur abām vienībām.
Timberk WHEL 3 OSC
Šis modelis ir īsts glābiņš vasaras laikā, kad samazinās ūdens padeve, vai vasarnīcās, kurās nav karstā ūdens padeves. Plūsmas sistēma ļauj piegādāt ūdeni tieši tik daudz, cik nepieciešams trauku mazgāšanai vai skalošanai. Ierīce ir piestiprināta pie sienas un neaizņem daudz vietas. Ūdens pieslēgums no galvenās caurules jāveic no apakšas. Modelim ir šādas funkcijas:
- Izmēri ir 15,5x27x10,5 cm;
- Jauda – 3,5 kW;
- Maksimālā ūdens temperatūra ir 85 °C;
- Piederumi – krāns, dušas galva, dušas šļūtene.
Ierīce ir aprīkota ar ieslēgšanas indikatoru un drošības vārstu.
Labākās uzglabāšanas tvertnes
Uzglabāšanas modeļu jauda parasti nepārsniedz 3,5 kW. Tāpēc tās ir ideāli piemērotas izmantošanai lauku mājās vai ēkās ar vecu elektroinstalāciju.
Gorenje GT 10 U/V6
Šis modelis ir populārs, pateicoties diezgan ietilpīgai sildierīcei. Ierīce ir uzstādīta vertikāli pie sienas, un ūdens ieplūde ir no augšpus korpusa. katls ir ļoti viegli lietojams. Tam ir šādas īpašības:
- tvertnes tilpums ir 9,8 litri;
- maksimālā ūdens temperatūra ir 75°C;
- sildīšanas ātrums – 22 minūtes;
- magnija anods, termometrs un aizsardzība pret sasalšanu;
- svars – 8 kg;
- izmēri – 35x50x26,5 cm.
Instalēšanas process ir šāds.
- Ūdens sildītāja savienojumiem jābūt aprīkotiem ar noslēgvārstiem.
- Uz aukstā ūdens ieplūdes atveres ir uzstādīts pretvārsts, tam seko krāns un adapteris uz plastmasas caurules.
- Karstā ūdens pieslēgumam ir nepieciešams tikai vārsts un adapteris plastmasas caurulēm. Polipropilēna caurules var aizstāt ar elastīgs savienojums, kas bieži tiek iekļauts komplektā, taču pirmais variants ir uzticamāks. Turklāt metālplastmasas caurulēm ir lielāks diametrs, kas samazina spiedienu un uzlabo ūdens padevi.
- Elastīgās krāna šļūtenes tiek demontētas un T-veida uzmavas tiek uzstādītas aiz ūdens krāna izvilkšanas vietā. Aukstā ūdens padeves caurule ir paredzēta katlam, bet karstā ūdens padeves caurule – pārslēgšanai karstā ūdens atslēgšanas gadījumā.
- Savienojiet tvertni ar piemērotu padeves cauruli. Ekspluatācijas laikā visiem savienojumiem jābūt noslēgtiem.
- Lai novērstu peļķes uz grīdas no drošības vārsta, vislabāk ir ierīkot izvadu no drenāžas caurules uz kanalizāciju vai jebkuru tvertni.
- Tā kā ūdens sildītājs ir elektroierīce, pie tās ir jāuzstāda kontaktligzda. Lai aizsargātu paneļa aprīkojumu, jānodrošina vietējais drošinātājs.
Jūs varat iestatīt vēlamo ūdens temperatūru un pievienot ūdens sildītāja sildīšanas elementus tikai tad, kad tvertne ir pilna.
Ūdens sildītājs zem izlietnes ir labākais risinājums mazām telpām. Iekārtas tips, kapacitatīvais vai caurplūdes, izvēlēts atkarībā no ierīces mērķa un patērētāju skaita. Uzstādīšana nav sarežģīta, bet, ja persona nekad nav strādājusi ar santehnikas iekārtām, darbu labāk uzticēt kvalificētiem amatniekiem.