Lai uzstādītu gaisa kondicionieri, parasti ir jāizsauc speciālists, kurš pēc uzstādīšanas pabeigšanas izsniegs jums dokumentu, kas apliecina pareizi veiktu darbu. Uzstādot split-sistēmu pašu rokām, jūs zaudējat tiesības uz garantijas servisu. Bet, lai ietaupītu naudu, daudzi mājas gudrinieki cenšas veikt gaisa kondicioniera uzstādīšanu savām rokām. Tajā pašā laikā jāņem vērā viens moments: lai savienotu sistēmas ārējo bloku ar iekšējo bloku un pēc tam palaistu bloku ekspluatācijā, ir nepieciešams iegādāties drīzāk dārgs aprīkojums. Turklāt split sistēmas uzstādīšana ir diezgan apgrūtinoša, ja to veicat pats. Aprīkojumu ieteicams iegādāties šādos gadījumos:
- Ja plānojat pārvietot vienu vai vairākas vienības;
- Ja iegādājaties vairāk nekā vienu vienību;
- Jūs plānojat nopietnu remontu savā dzīvoklī, kas nozīmē pilnīgu split-sistēmas demontāžu un pēc tam atkārtotu uzstādīšanu;
- vēlaties palīdzēt draugiem vai radiniekiem uzstādīt split sistēmu;
- Ja jums ir nepieciešams šis instrumentu komplekts, lai veiktu automašīnas gaisa kondicioniera remontu.
Citos gadījumos gaisa kondicioniera uzstādīšana dzīvoklī ar rokām nav lietderīga.
Standarta komplektācija
Standarta split-sistēmas aprīkojumā ietilpst šādas sastāvdaļas.
- āra vienība. Dažreiz to var piegādāt ar kronšteiniem, lai piestiprinātu āra vienību.
- Metāla, perforēts rāmis (var būt dažādas formas). Iekštelpu vienības uzstādīšana.
- Drenāža (caurule, pa kuru tiek novadīts mitrums no iekštelpu bloka moduļa). Ja nepieciešams pagarināt drenāžas cauruli, varat izmantot parastu metāla plastmasas cauruli (ūdens cauruli).
- Lietošanas instrukcija.
Svarīgi! Lai uzstādītu gaisa kondicionieri ar savām rokām un palaistu to darbībā, jums ir nepieciešams papildināt ierīces standarta aprīkojumu.
Uzstādīšanas materiāli un instrumenti
Lai paši uzstādītu split sistēmu, ir jāiegādājas šādi materiāli.
- Elektriskie kabeļi. Lūdzu, skatiet uzstādīšanas instrukcijas, lai uzzinātu nepieciešamo kabeļu šķērsgriezumu. Visbiežāk tiek izmantots 4 dzīslu kabelis ar šķērsgriezumu 2 līdz 2,5 kvadrātmetri. Aprēķinot garumu, tiek ņemtas vērā visas līknes un pievienota neliela aptuveni 30 cm rezerve.
- iekavās. L-veida un pielāgots jūsu izvēlētās vienības izmēram. Uz tās ir uzstādīts smagākais gaisa kondicioniera ārējais bloks.
- Vara caurules. Tiem jābūt ar biezām sienām, bezšuvju un īpaši izstrādātiem gaisa kondicionēšanas iekārtām. Cauruļu galiem jābūt aizbāztiem, lai iekšā nenokļūtu gruži. Cauruļu garumam jābūt vienādam ar kanāla garumu. Jāņem vērā līkumi, un iegūtajai vērtībai jāpieskaita vēl 20 līdz 30 cm. Cauruļu diametrs atkarīgs no iekārtas ražotāja. Pievienotajā gaisa kondicionēšanas iekārtas uzstādīšanas instrukcijā var atrast atbildes uz jautājumiem par vara cauruļu diametriem.
- Pastiprināta lente.
- Enkuri.
Ir nepieciešami arī īpaši instrumenti:
- cauruļu liekšanas ierīce (kā to lietot, ir parādīts videoklipā);
- Apmales sloksne;
- Skursteņu griezējs (skatiet video par tā lietošanu);
- Ritošais (cfm). video);
- Manometriskais kolektors;
- vakuumsūknis.
Iekštelpu vienības uzstādīšanas vietas izvēle
Iekštelpu modulis jānovieto tā, lai darbības laikā nejustu diskomfortu no auksta gaisa plūsmas. Ja aplūkojat šādu attēlu, bez vārdiem kļūs skaidrs, kādi ir ideālie gaisa kondicioniera uzstādīšanas varianti dzīvoklī.
Turpmākajā attēlā ir parādīti dažādu uzstādīšanas variantu piemēri, kas skaidri parāda, kā vislabāk uzstādīt gaisa kondicionieri.
Ja dzīvoklis atrodas pirmajā stāvā, uzstādīt āra bloku ne zemāk kā 2 metrus virs zemes, ievērojot noteikumu: āra blokam jābūt uzstādītam zem iekšējā bloka vai vienā līmenī ar iekšējo bloku.
Uzstādot dalītās sistēmas moduļus, jāatceras par minimālo un maksimālo attālumu starp tiem. Šīs vērtības var atšķirties atkarībā no gaisa kondicionēšanas iekārtu ražotāja. Piemēram, Panasonic split-sistēmām minimālais attālums starp moduļiem var būt 3 metri, bet Daikin – no 1,5 līdz 2,5 metriem.
Daži ražotāji vispār nenosaka minimālo attālumu. Šādā gadījumā vienības var novietot vienu aiz otras.
Maksimālais kanāla garums starp moduļiem parasti ir 6 metri. Iespējams arī vairāk, bet šajā situācijā būtu nepieciešams freona uzpildīšana, kas rada papildu materiālu izmaksas. Tāpēc, ja gaisa kondicioniera uzstādīšanu veicat paši, labāk nepārsniegt atzīmēto 6 m augstumu.
Uzstādīšanas procedūra
Gaisa kondicioniera, tostarp invertora gaisa kondicioniera, uzstādīšanas kārtība paredz visu tā moduļu un cauruļu pakāpenisku uzstādīšanu. Uzstādīšana jāveic, ievērojot turpmāk sniegtos soli pa solim aprakstītos norādījumus.
Iekštelpu bloka uzstādīšana
Gaisa kondicioniera uzstādīšanas noteikumi paredz, ka pirmajā posmā jāuzstāda gaisa kondicioniera iekštelpu bloks (žāvētājs). Šim nolūkam veiciet šādas darbības.
- Lai pareizi uzstādītu kondicionieri paši, ņemiet tērauda montāžas rāmi un novietojiet to pie sienas vietā, kur vēlaties to uzstādīt (ņemot vērā visus iepriekš aprakstītos attālumus). Ir svarīgi, lai gaisa kondicioniera montāžas rāmis būtu novietots horizontāli (izmantojiet līmeņrādi).
- Atzīmējiet vietu, kur piestiprināt kronšteinus.
- Ar āmuru urbjmašīnu izveidojiet caurumus sienā un iespraudiet tajos plastmasas dībeļus.
- Piestipriniet plāksni pie sienas un nostipriniet to ar pašvītņgriezes skrūvēm.
- Matu žāvētājs ir piekārts uz kondicioniera kronšteina (plāksnes), pēc tam ir nepieciešams vēlreiz pārbaudīt līmeni. Ja kāds ļaus gaisa kondicioniera novirzi telpā uz pretējo pusi no drenāžas kanāla, šķidrums uzkrāsies paplātē un plūdīs lejup pa sienām.
Āra bloka uzstādīšana
Gaisa kondicioniera ārējā bloka uzstādīšana tiek uzskatīta par laikietilpīgāko procesu split-sistēmu uzstādīšanā. Tas ir sarežģīts, jo moduļa svars var sasniegt 20 kg un vairāk, jo tajā atrodas kompresors. Turklāt bieži vien ārējais modulis tiek uzstādīts lielā augstumā.
Lai sāktu, ar līmeņrādi iezīmējiet laukumu. Pēc tam ar perforatora palīdzību izveidojiet caurumus. Pēc tam ieskrūvējiet tajās enkurskrūves un pieskrūvējiet tām kronšteinus ar uzgriežņiem. Kad kronšteini ir droši uzstādīti, uz tiem var uzstādīt āra bloku.
Uzstādot gaisa kondicionieri, jo īpaši āra vienību, jums būs nepieciešama vismaz vienas personas palīdzība. Ja modulis tiek uzstādīts lielā augstumā, jūs nevarēsiet uzstādīt gaisa kondicionieri viens pats. Labāk ir izmantot alpīnistu pakalpojumus, lai piekārt attiecīgo moduli.
Āra ierīce ir piestiprināta pie kronšteiniem ar skrūvēm. Lai samazinātu vibrāciju, zem kājām ieteicams novietot biezu gumiju.
Putekļsūknēšana
sistēmā nevar ievadīt dzesēšanas šķidrumu, neiztukšojot līniju. Šai procedūrai nepieciešams vakuumsūknis un manometriskais kolektors. Sūkni pieslēdz pie uzpildes savienojuma caur kolektoru, kā parādīts attēlā zemāk (kolektora vārstiem jābūt “aizvērtā” stāvoklī), pēc tam to ieslēdz uz 20-30 minūtēm. lai no sistēmas izvadītu atlikušo gaisu.
Pēc vakuumsūkņa ieslēgšanas atveriet slēdzi zem zemspiediena mērītāja. Pēc neilga laika manometra rokturis sāk kristies un 30 sekunžu vai ilgāk sasniedz nulli. Sūknēšanas laiks ir atkarīgs no cauruļu sistēmas garuma un cauruļu diametra. Ja bultiņa ir uz nulles, tas nozīmē, ka galvenajā caurulē nav noplūdes Ir izveidojies vakuums.
Šajā posmā sūkni neizslēdziet. Turpiniet putekļu sūcēju aptuveni 30 minūtes. Kad ir pagājis norādītais laiks, vispirms izslēdziet kolektora vārstu un tikai pēc tam izslēdziet sūkni. Ja vārsts nav aizvērts, sistēmā ieplūst gaiss.
Mērierīces bultiņu ieteicams novērot 20-30 minūšu laikā. Ja tas nepaceļas, tad galvenā caurule ir hermētiska.
Pildīšana ar freonu
Sistēmā ieslēdzas freons bez šļūtenes atvienošanas, savienots ar servisa ostas vārstu. Ja tas tiek darīts pirms aukstuma aģenta palaišanas, gaisā nonāks gaiss.
Lai paši iedarbinātu dzesēšanas šķidrumu sistēmā, ar imobila atslēgas palīdzību lēnām jāatver vārsts, kas atrodas uz šķidruma vārsta. Kad aukstuma aģents ir iepildīts, var atskrūvēt šļūteni, kas savienota ar gāzes vārsta apkopes atveri.
Uzmanību ! Atvienojot šļūteni, iespējams freona izplūdums, kas var apsaldēt rokas un sabojāt acis. Ieteicams lietot aizsargbrilles un cimdus. Jūsu sejai jāatrodas tālu no sprauslas.
Lai samazinātu freona zudumus, vārsta savienotājs ir jāatskrūvē pēc iespējas ātrāk. Neuztraucieties par skaļo sūkstīšanās troksni. Uz uzgriežņa aukstumnesēja izvadā var veidoties sals. Nepieskarieties tai bez cimdiem, lai izvairītos no applaucēšanās.
Lai pārbaudītu, vai nav noplūdes, visus savienojumus var samitrināt ar ziepēm. Pēc pārbaudes bez lielas piepūles, bet pietiekami labi pievilciet visus vārstu aizbāžņus. Ja tas ir pieskrūvēts vāji, iespējams, ka ziemas periodā Freona noplūde.
Kad esat pārbaudījis galvenās caurules necaurlaidību, uz kādu laiku ieslēdziet split-sistēmu un pēc tam vēlreiz pārbaudiet visus savienojumus. Šajā posmā sienas gaisa apstrādes iekārtas uzstādīšana tiek uzskatīta par pabeigtu.
Vai man ir vajadzīga atļauja?
Cilvēki bieži jautā, vai split-sistēmas uzstādīšanai ir nepieciešama atļauja, vai arī to ir iespējams uzstādīt bez iestādes apstiprinājuma? Saskaņā ar praksi atļauja gaisa kondicioniera uzstādīšanai nav nepieciešama. Izņēmums var būt gadījumi, kad ir nepieciešams saskaņot klimata iekārtu uzstādīšanu ar iestādēm, ēkās, kas ir.. arhitektūras pieminekļi vai ar vēsturisku, estētisku vērtību. Citos gadījumos apstiprinājums gaisa kondicionēšanas iekārtu uzstādīšanai nav nepieciešams.