Privātmājas siltināšana. Meklējat universālu siltumizolāciju

Mājas sienu siltināšana ar akmens vati un ķieģeļu apšuvumu
Mājas ārsienu izolācija

*Apskats par labākajiem pēc redakcijas domām. Par atlases kritērijiem. Šis materiāls ir subjektīvs, tas nav uzskatāms par reklāmu vai pirkšanas ieteikumu. Pirms iegādes jākonsultējas.

Savrupmājā, atšķirībā no daudzstāvu ēkas, ir daudz lielāki siltuma zudumi. apkures rezultātā sakarsētais gaiss paaugstina temperatūru sienās, logos, jumtos un grīdās. Lai izvairītos no lielākiem izdevumiem par apkuri, ir ieteicams izolēt, un šim nolūkam ir pieejami dažādi materiāli. Mēs esam sagatavojuši labāko mājas izolatoru reitingu, pamatojoties uz amatnieku un parasto pircēju atsauksmēm, kā arī produktu īpašībām. tas palīdz izvēlēties mājas siltumizolāciju ar optimālām īpašībām sienām, bēniņiem vai grīdai par saprātīgu cenu.

Kā izvēlēties mājas siltumizolāciju

Mūsu piedāvājumā ir populārākie izolācijas veidi. Pirms sākam to apspriest, īsi izklāstīsim galvenos parametrus, kuriem ir vērts pievērst uzmanību, veicot izvēli:

 1. Siltumvadītspēja
  . Indikators informē par siltuma daudzumu, ko var nodot caur dažādiem materiāliem vienādos apstākļos. Jo zemāka vērtība, jo labāk viela pasargās māju no sasalšanas un ietaupīs naudu par apkuri. Labākās vērtības ir 0.031 W/(m*K), vidējā vērtība ir 0.038-0.046 W/(m*K).
 2. Tvaika caurlaidība
  . Nodrošina mitruma daļiņu caurlaidību (elpošanu), neaizturot mitrumu telpā. Pretējā gadījumā liekais mitrums uzsūksies būvmateriālā un veicinās pelējuma veidošanos. Izolācija var būt gan tvaiku caurlaidīga, gan necaurlaidīga. Pirmās vērtības svārstās no 0.1 līdz 0.7 mg/(m..pa).
 3. Saraušanās.
  Daži izolācijas materiāli laika gaitā zaudē savu tilpumu vai formu sava svara dēļ. Tas prasa biežāku stiprinājumu (starpsienas, sloksnes) vai tikai horizontālu stiprinājumu (grīda, griesti).
 4. Svars un blīvums.
  Blīvums nosaka izolācijas vērtību. vērtības no 11 līdz 220 kg/m3. Jo augstāks tas ir, jo labāk. Tā kā siltumizolācijas blīvums palielina tās svaru, kas jāņem vērā, aprēķinot slodzi uz ēkas konstrukciju.
 5. Ūdens absorbcija (mitruma absorbcija).
  Ja izolācija tiek pakļauta tiešai ūdens iedarbībai (nejauša ūdens noplūde uz grīdas, jumta noplūde), tā var vai nu izturēt to bez bojājumiem, vai deformēties un sabojāties. Daži materiāli nav higroskopiski, bet citi absorbē ūdeni no 0.095 līdz 1.7% no svara 24 stundu laikā.
 6. Darba temperatūras diapazons
  . Ja izolācija ir novietota jumta zonā vai tieši aiz apkures katla, pie kamīna sienā utt.., svarīgs faktors ir izturēt paaugstinātu temperatūru, vienlaikus saglabājot materiāla īpašības. Vērtības svārstās no -60 līdz +400 grādiem, citas sasniedz -180…+1000 grādus.
 7. Degamība
  . Mājas izolācija var būt nedegoša, viegli uzliesmojoša vai viegli uzliesmojoša. Tas ietekmē ēkas aizsardzību nejauša ugunsgrēka vai tīšas dedzināšanas gadījumā.
 8. Biezums.
  Izolāciju var izgatavot slāņos vai ruļļos ar šķērsgriezumu no 10 mm līdz 200 mm. Tas ietekmē to, cik daudz vietas struktūrā nepieciešams izveidot.
 9. Izturība
  . Dažu izolantu kalpošanas laiks sasniedz 20 gadus, citu – līdz 50 gadiem.
 10. Viegli uzklāt.
  Mīkstos izolācijas materiālus var sagriezt nedaudz par daudz, un tie cieši aizpildīs padziļinājumu sienā vai grīdā. Cietie izolācijas materiāli jāsagriež atbilstoši izmēram, lai novērstu siltuma tiltu veidošanos.
 11. Videi draudzīgums.
  Tas nozīmē, ka lietošanas laikā var izdalīt tvaikus dzīvojamā telpā. Lielākoties saistvielas sveķi (dabiskas izcelsmes), tāpēc lielākā daļa materiālu ir videi draudzīgi. Bet uzstādīšanas laikā daži veidi var radīt bagātīgu putekļu mākoni, kas ir kaitīgi elpošanas orgāniem, un sadurt rokas, kam nepieciešama aizsardzība ar cimdiem.
 12. Ķīmiskā izturība.
  nosaka, vai uz izolācijas var uzklāt un krāsot apmetumu. Daži tipi ir pilnībā izturīgi, citi saskarē ar sārmainu vai skābu vidi zaudē no 6 līdz 24 % no savas masas.

Atlases kritēriji

Pirms iegādājaties izolāciju būvmateriālu veikalā, jums ir jāizvērtē virsma, ar kuru vēlaties strādāt. Ir svarīgi ņemt vērā izolējamās virsmas mitrumu, kā arī materiāla uzstādīšanas metodi.

Jums nevajadzētu dot priekšroku lētiem produktiem, jo ar laiku to siltumizolācijas īpašības izzūd, un ziemas laikā mājā būs auksti. Papildu apkures izmaksas.

siltumizolācijas materiālu izvēlas atbilstoši siltumizolācijas īpašībām. Tos var uzklāt uz plātnes vai izsmidzināt, lai maksimāli palielinātu efektu.

Labāko mājas izolatoru vērtējums

Nominācija atrašanās vieta produkta nosaukums Cena
Labākie bazalta izolatori 1 Rockwool 695 ₽
2 Hotrock Smart 302 ₽
Labākā putu polistirola izolācija 1 Technicol XPS Technoplex 1 100 ₽
2 Foamlax Comfort 980 ₽
Labākie putu izolatori 1 Knauf Therm Home 890 ₽
2 CBPB C 15-O 1 688 ₽
Labākā stikla šķiedras izolācija 1 Isover Warm Home 660 ₽
2 Ursa Geo 800 ₽
Labākā poliestera šķiedras izolācija 1 EcoStroy Patversme EcoShelter Arctic 1 780 ₽

Ražošanas metode

Materiālu ražo šādi. Pirmajā posmā tiek sagatavots maisījums (slodze) no smalki samalta silikāta stikla un oglekli saturoša gāzes ģeneratora, kas var būt ogļu kokss, antracīts, kaļķakmens vai marmors. Pēc tam maisījumu nosūta uz tuneļkrāsni, kur aptuveni 900-1000 °C temperatūrā stikla daļiņas mīkstinās līdz viskozam šķidrumam, un 2 un CO gāzes, kas izdalās oglekļa oksidēšanās procesā, liek stikla masai paplašināties, veidojot tajā slēgtas poras. Galaprodukts var būt dažādu frakciju granulas un šķembas, plātnes, bloki. Apskatīsim populārākos šūnu stikla veidus privātmājās.

Pateicoties savām izcilajām īpašībām, porainajam stiklam ir iespējams nodrošināt lielisku siltuma un skaņas izolāciju dažādām būvkonstrukcijām: jumtiem, sienām, griestiem utt.

Labākie bazalta izolatori

Šo izolācijas materiālu kategoriju klasifikācijā sauc arī par akmens vai minerālvati. ko iegūst, kausējot bazalta iežus, lai veidotos smalki putekļi. Viela ir pilnīgi dabiska, un saistīšanai tiek izmantoti dabiskie sveķi.

Rockwool

Vērtējums: 4.9

Pirmajā vietā bazalta izolācijas māju rangā ir uzņēmuma no Dānijas produkts. Vilna ir pieejama ruļļos un plātnēs, kas ir ērti uzstādīšanai uz sijām vai iestrādājot sienās. materiālu var izmantot gan mājas iekšējai, gan ārējai izolācijai. Ražotājs piedāvā variantus ar biezumu no 50 līdz 100 mm un blīvumu 37 kg/m3. Akmens vate ir pilnīgi nedegoša un droša mājoklim. Meistari atsauksmēs dalās, ka jūs varat to iegādāties dažādos iepakojumos ar 6-12 loksnēm iepakojumā, kas ir praktiski piemērots dažādiem darba apjomiem. tas ir piemērots visiem mājas būvmateriāliem. Vilnas šķiedras spēj izturēt temperatūru līdz pat 1000 grādiem pēc Celsija, tāpēc to var izmantot pat apvijumam ap kamīnu.

Mūsu ekspertiem iepatikās mājas izolācija jaunās Flexi tehnoloģijas dēļ. Vienai no loksnes malām ir atsperīga īpašība, un pēc uzstādīšanas tā papildus izplešas. Šādu malu ražotāji īpaši marķē un uzlabo ieklāšanas hermētiskumu, par ko izstrādājums ir iekļauts labāko produktu reitingā.

Priekšrocības

 • uzstādīšanas laikā nesadrūp;
 • lieliska skaņas izolācija;
 • viegli uzklāt
 • mazs svars ar blīvumu 37 kg/m3.

Trūkumi

 • nieze visā ķermenī pēc gulēšanas;
 • palielināta siltumvadītspēja, kad tas ir mitrs;
 • var absorbēt līdz 1 kg ūdens uz m2;
 • vertikālai montāžai ir nepieciešams lielāks balsts.

Siltumizolācijas izvēle atkarībā no sienu materiāla un apdares metodes

Ķieģeļu sienas

Visi mājas ārsienu siltumizolācijas veidi ir piemēroti mūra mājai. Bet katram apdares veidam ir savi ieteikumi par izolācijas tehnoloģiju.

Facing ķieģeļu

Ja par ārējo apdares slāni ir izvēlēts ķieģeļu apšuvums un arī mājas nesošās sienas ir no ķieģeļiem, izolācijai var izmantot gan putupolistirolu vai ekstrudēto putupolistirolu, gan akmens vati. Ja tiek izmantota akmens vate, jānodrošina vēdināms gaisa telpu, lai ūdens daļiņas varētu brīvi iztvaikot – tas novērsīs sienu samirkšanu.

Mājas sienu siltināšana ar akmens vati, kas pārklāta ar ķieģeļiem

Ķieģeļu mājas siltināšana ar akmens vates apšuvumu.

Mitrā fasāde

Saskaņā ar būvniecības un plānošanas noteikumiem (T. 8.5 SP 23-101-2004) slāņiem jābūt izvietotiem tā, lai iekšējā slāņa tvaika caurlaidība būtu mazāka nekā ārējā slāņa. . . Izolācija nedrīkst traucēt mitruma aerāciju no telpas sienām. Ja tiek ievērots šis noteikums, minerālvate ir vispiemērotākā, jo tai ir augsta ūdens tvaika caurlaidība. Tomēr ķieģeļu sienām nav augsta tvaika caurlaidība, tāpēc to siltināšanai var izmantot putu polistirolu, pēc tam uzklājot apmetuma kārtu.

Mitrā fasādes polistirola putupolistirola izolācija

Sienu izolācija ar putu polistirolu, kam seko apmetuma slānis.

Ventilēta fasāde

Ja ķieģeļu sienas ir apšūtas ar sienas paneļiem vai lielām porcelāna keramikas plāksnēm, kas uzstādītas uz ventilējamas fasādes, kā siltumizolācija jāizmanto akmens vate.

Ventilējamās fasādes akmens vates izolācija

ķieģeļu sienu siltumizolācija, ierīkojot aizkaru tipa ventilējamo fasādi.

Koka sienas

Baļķu vai koka mājas tiek siltinātas gan ar piestiprināto ventilējamo fasāžu tehnoloģiju, gan ar mitrās fasādes tehnoloģiju. Abos gadījumos kā izolācija ir ieteicama akmens vate.

Koka māju fasādes un siltināšana ar akmens vati

Koka sienu siltināšana ar akmens vati.

Labākie putu polistirola izolatori

Ekstrudēto putu polistirolu ražo, putojot polistirolu. Rezultāts ir sacietējušas putas ar nelielām šūnām, kas ir savstarpēji izolētas. Plānas sienas neļauj aktīvi pārnest temperatūru, kas rada izolācijas efektu.

Technicol XPS Technoplex

Vērtējums: 4.9

TECHNICOL XPS TECHNOPLEX

Šajā izolācijas kategorijā produkts, kas pazīstams ar savu zaļo un balto iepakojumu, ir saraksta augšgalā. Krievijā ražota izolācija jūsu mājai. Materiāls ir pieejams plākšņu veidā ar biezumu no 20 līdz 100 mm, kas patīk amatniekiem atsauksmēs, jo tas ļauj jums izvēlēties optimālo šķērsgriezumu dažādām mājas daļām. Vannas istabā un virtuvē ir atļauts izmantot siltumizolāciju, jo tā var pārnest tvaiku ar koeficientu 0.01 mg/(mthPa). Virsma neabsorbē ūdeni, novēršot sēnīšu augšanu.

Mūsu ekspertiem patika izolācija, jo tās spiedes stiprība ir 0.1 MPa, pie 10% deformācijas. Tas ļauj izolēt grīdas uz grīdas un neuztraukties par to slodzi. To var izmantot arī grīdas apsildes ierīkošanai mājā ar caurulēm vai kabeļiem. Šis efekts tika panākts, pievienojot nanooglekli, kas redzams gaiši pelēkā tonī. Šī iemesla dēļ produkts tiek uzskatīts par labāko grīdas izolāciju.

Priekšrocības

 • plašā biezuma diapazonā no 20 līdz 100 mm;
 • zema siltumvadītspēja 0.032 W/(m*K);
 • L-veida apmale ērtai ievietošanai zem konstrukcijām;
 • gandrīz neuzsūc ūdeni (0.1%);
 • augsta izturība pret vibrācijām.

Trūkumi

 • augstas izmaksas
 • viela stipri deg un dūmo;
 • ražo tikai plātnēs.

Materiālu salīdzinājums

 • Minerālvate – bazalta iežu kušanas produkts.
 • Stikla vate – ir rupjš šķiedrains materiāls, ko iegūst, kausējot stiklu, smiltis, sodu, boraku, kaļķakmeni un kaļķakmeni.
 • Putupolistirols ir porainas plastmasas materiāls.
 • Polistirols – stirola polimerizācijas rezultāts.
 • Ekstrudētais putu polistirols.
 • Poliestera šķiedra ir pārstrādātas plastmasas produkts. Šīs izolācijas sintētiskās šķiedras ir līdzīgas sinteponam.
Izolācija Priekšrocības Mīnusi
Bazalta minerālvate – zema siltumvadītspēja; – nedegošs, ugunsdrošs; – neizdala dūmus, ja ir pakļauts uguns iedarbībai; – viegls; – viegli uzstādāms; – tvaika caurlaidīgs; – izturīgs pret sārmiem, skābēm; – izturīgs pret vibrācijām; – dielektrisks; – videi draudzīgs. – tas netur formu; – strādājot ir nepieciešama īpaša aizsardzība.
Stikla vate – zems budžets; – neliels svars; – augsta ķīmiskā izturība; – elastīgs un izturīgs; – videi draudzīgs; – izturīgs pret vibrācijām; – nedegošs. – Nelielas materiāla daļiņas var bojāt elpošanas vai redzes orgānus. Uzstādīšanai ir nepieciešams aizsargapģērbs, respirators, aizsargbrilles, cimdi. – Higroskopisks; – Neuztur formu.
Putupolistirols – lēts; – viegls; – neuzsūc ūdeni; – izturīgs, iztur mehāniskas slodzes. – viegli uzliesmojošs; – sadegot izdala toksiskas vielas; – darba laikā drupina, drupina; – mazs blīvums; – montāžas laikā nepieciešama precīza griešana; – viegli bojājas tehnisko šķidrumu vai to tvaiku – benzīna, acetona – ietekmē.
Putupolistirols – neabsorbē mitrumu; – ir zema siltumvadītspēja; – ilgi saglabā formu; – iztur saspiešanas slodzi. – viegli uzliesmojošs; – to ir grūti samontēt – materiāls ir precīzi sagriežams; – to viegli iznīcina kukaiņi, grauzēji.
Poliestera šķiedras – formas noturība; – nav higroskopisks; – zema siltumvadītspēja; – hipoalerģisks; – viegls. degošs.

Labākie putu izolatori

Materiāls tiek iegūts ar polimēru putu veidošanos, bet atšķiras no iepriekšējās produktu grupas ar lielākām šūnām. Šī tehnoloģija ir vieglāk īstenojama, tāpēc mājas izolācija ir lētāka, bet blīvums ir viens no zemākajiem.

Knauf Therm House

Vērtējums: 4.9

Pirmo vietu reitingā ieņēma labi zināms zīmols, kas tieši norāda uz paredzēto izmantošanu – mājas siltināšana. PUR ir piemērots grīdas segumiem uz sijām, slīpajiem jumtiem, iestrādāšanai sienu padziļinājumos. videi draudzīgs un darbības laikā neizdala telpā kaitīgas gāzes. Ražotājs apgalvo, ka izolācijas izturība ir līdz 100 gadiem. Produkts ir izgatavots saskaņā ar GOST 15588-2014 un tam ir kvalitātes sertifikāti. Atšķirībā no ekstrudētajiem veidiem šis nav pievilcīgs grauzējiem.

Šo izolāciju eksperti vērtē kā visvieglāko – 100×60 cm loksne sver tikai 400 g, bet tās biezums ir 5 cm. Tas ir labākais risinājums mājas sienu apdarei, ja mūris jau rada lielu slodzi uz pamatu un prasa minimālu izolācijas slāņa svaru, lai nekaitētu pamatiem. Bet, ņemot vērā stingro struktūru meistaru atsauksmes iesaka izolēt šuves ar putuplasta putām, lai novērstu “aukstuma tiltus”.

Priekšrocības

 • zemākā cena visā produktu reitingā;
 • neliels svars;
 • Daudz variantu par dēļu šķērsgriezumu un izmēru;
 • nebaidās no ūdens.

Trūkumi

 • Blīvums tikai 10 kg/m3;
 • Vienlaikus deg un izdala toksiskus dūmus;
 • uzstādīšanas laikā sabrūk;
 • Jābūt precīzi izgrieztiem un papildus izolētiem ar hermētiķi.

Ekstrudētais putu polistirols

Ekstrudētais putu polistirols (EPP) ir progresīvs un moderns materiāls; tas ir diezgan tuvu “radniecībā” ar mums visiem pazīstamo putupolistirolu. Abi izolācijas veidi ir izgatavoti no polistirola, taču, izmantojot būtiski atšķirīgas tehnoloģijas. Un tas nosaka ievērojamu atšķirību patērētāju īpašībās.

Ekstrudētais putu polistirols XPS
Polistirola putupolistirola ražošanā polistirola granulas atkārtoti apstrādā ar karstu tvaiku, kas palielina to tilpumu.

Taču, to darot, palielināsies arī materiāla mikro poras. Pirmo reizi izolācija ļoti labi pilda savas funkcijas. Bet laika gaitā mitruma un citu agresīvu faktoru ietekmē tas vienkārši sasmalst atsevišķos graudos. Lai gan pat šādam “tieši no konveijera” putuplastam ir diezgan zema stingrība. Tas viegli drupinās un gandrīz nav izturīgs pret locīšanu.

Ekstrudēta putu polistirola gadījumā granulēto izejvielu ievieto reaktorā, kur to uzkarsē un hermetizē.

Pēc tam, kad polimērs kūst, spiediens tiek atbrīvots, kas izraisa aktīvu putu veidošanos, un iegūtā masa tiek izvadīta caur ekstrūderi. Rezultāts ir materiāls, kas sastāv no slēgtām šūnām ar spēcīgām molekulārām saitēm. Ekstrudētā putu polistirola galvenā priekšrocība ir tā, ka tas.
Tas ir aptuveni 5 reizes izturīgāks par plastikāta putām.
Ekstrudētais polistirols ir efektīvs izolators. 10 cm bieza EPP plāksne saglabā siltumu tikpat labi kā 150 cm bieza ķieģeļu siena.

Viegla jumta sistēma ar gājēju slodzi un plastmasas balstiem
Tā lielā izturība ļauj EPP izturēt diezgan lielas slodzes, un tas savukārt nodrošina plašu pielietojumu klāstu. šo izolāciju izmanto ne tikai sienām un griestiem, bet arī pamatiem, ceļu klātnēm, pieejamiem jumtiem. To izmanto mūra pildīšanai mūra mūra māju būvniecībā. To izmanto daudzu daudzslāņu paneļu izgatavošanā.

Jāatzīmē, ka putupolistirols ir ļoti viegls materiāls.

Tas ir praktiski neiznīcināms pret sienām un pamatiem un nerada problēmas uzstādīšanas laikā
.
Paneļus ir viegli apstrādāt, un, lai tos piestiprinātu pie sienām, ir nepieciešama tikai līme un dībeļi.

Svarīga putupolistirola priekšrocība ir gandrīz pilnīga ūdensnecaurlaidība

. pat iegremdēta tā uzsūc mazāk nekā vienu procentu šķidrumu.

Diemžēl EPP ir daži diezgan ievērojami trūkumi.

Pirmais un, iespējams, galvenais no tiem ir
ļoti zema tvaika caurlaidība.
Vienkāršiem vārdiem sakot, materiāls slikti “elpo”. Sienas nav ieteicams izolēt no iekšpuses, jo kondensācijas rezultātā rodas pelējums. Speciālisti iesaka šo izolācijas materiālu izmantot no ārpuses un pārklāt ar apmetuma slāni. Karkasa konstrukciju iekšpusē var ievietot arī polistirola plāksnes, taču, to darot, ir ļoti svarīgi izveidot gaisa spraugu, lai nodrošinātu pareizu ventilāciju.

Tāpat kā parastais putupolistirols, arī putupolistirols “baidās” no dažiem ķīmiskiem reaģentiem.

Piemēram, bitumena mastiku izmanto kā hidroizolācijas membrānu. Tā iedarbībā putupolistirols kļūst mīksts un dažkārt pat izšķīst.

Lai izvairītos no gaisa cirkulācijas caur šuvēm, EPP jāieklāj divās kārtās, kas savienotas ar saistvielu

Vairāk lasiet rakstā “Putu plastmasa”

3

Labākā stikla šķiedras izolācija

Šāda veida izstrādājumus mēdz dēvēt par stikla vati. To iegūst, kausējot sodu, smiltis, boraku, kaļķakmeni un stikla atgriezumus. Tas ir pateicoties biezākām, nejaušāk orientētām šķiedrām, kas efektīvi aiztur siltuma pārnesi. Materiāls ir lētāks nekā tā analogi, taču, uzstādot to, tas spēcīgi sāp rokas.

Isover Warm Home

Vērtējums: 4.9

Pirmajā vietā šajā reitingu kategorijā ir pasaulē pazīstams produkts. Stikla vate mājai tiek ražota ruļļos ar šķērsgriezumu 5 cm un platumu 55 cm. Ražošanas procesā uzņēmums izmanto patentētu TEL tehnoloģiju, kas ir videi ļoti draudzīga. Izolācija ir piemērota izmantošanai slīpos un taisnos jumtos, grīdās un sienu starpsienās. Izstrādājums atbilst ISO9001 un EN13162 prasībām. papildus siltumizolācijai veicina arī trokšņu izolāciju. Materiāla siltumvadītspējas vērtība ir 0.040 W/(m*K). Pircēju atsauksmēs atzīmēta pieejamā cena un ilgs kalpošanas laiks ar pienācīgu aizsardzību pret ūdeni.

Mūsu eksperti šo izolāciju ierindo pirmajā vietā, pateicoties tās ērtajai formai, kas pieejama ruļļos no 5 gab.5 līdz 7 metri. Ir praktiski aizpildīt sienas starpsienās, kas izgatavotas no ģipškartona, lai nekavējoties aizvērtu telpu no grīdas līdz griestiem un to izdarītu ar minimāliem griezumiem. 50 mm biezums ir piemērots profila platumam.

Priekšrocības

 • Atbilst higiēnas noteikumiem (var izmantot bērnu iestādēs);
 • nesadeg;
 • izgatavoti tikai no dabīgiem materiāliem;
 • elastīgs un nav jāgriež precīzi pēc izmēra;
 • nodrošina tvaiku pārvadi no mājas uz ārpusi.

Trūkumi

 • slikti tur formu;
 • pasliktinās īpašības, ja ir slapjš;
 • neērti uzstādīt
 • vidējā siltumvadītspēja.

Šķidrās putas

Izskatās pēc šķidrajām putām (foamcoat)

izskatās pēc elastīgām baltām putām, kas sastāv no vairāk nekā 90 % gaisa burbulīšu, kas patiesībā nodrošina siltuma taupīšanas efektu.
Saskaņā ar uzņēmumu, kas izmanto šo materiālu, datiem, 10 cm šādas izolācijas ir līdzvērtīgi 30 cm tradicionālo plākšņu putu, 20 cm minerālvates vai 2,5 m ķieģeļu mūra.
Iespaidīgās īpašības lielā mērā ir saistītas ar to, ka materiāls tiek izmantots zem spiediena. Palielinot tilpumu, putas iekļūst vismazākajos padziļinājumos, dobumos un plaisās, veidojot nepārtrauktu izolācijas slāni bez siltuma tiltiņiem.

Augsta saķere ļauj izmantot šķidro polistirolu vertikālu un slīpu virsmu iekšējai izolācijai, piemēram, mansarda jumtiem

Putu izolāciju var izmantot, lai izolētu praktiski jebkuru slēgtu telpu: mūra dobumu, dobumu viltus sienā, bēniņu grīdu utt.

Īpaši iecienījuši uzņēmumi, kas rekonstruē vecas mājas. Galu galā, lai izolētu ēku, nav nepieciešams noņemt fasādes apšuvumu vai demontēt grīdas.

Putu izolāciju var izmantot arī ārpus mājas. Piemēram, to izmanto aku sienu siltumizolācijai. Ir nepieciešams tikai izveidot fiksētu veidni, kas atrodas 3 līdz 5 cm attālumā no tvertnes ārējām sienām, un izveidojušos telpu aizpildīt ar putām.

Lai gan karbīda putas satur organiskos sveķus, tās efektīvi pretojas ugunij un ir pašdzēsošas. Saskaņā ar klasifikāciju, kas darbojas Latvijas Federācijas teritorijā, šī izolācija ir G1 degamības grupas (grūti uzliesmojoša)

Tātad mēs esam apsvēruši šķidro putu priekšrocības, un to ir diezgan daudz. Taču, pētot būvniecības forumus, jūs varētu domāt, ka putuplasta izolācija ir gandrīz vissliktākais materiāls privātmāju siltināšanai. Protams, tas tā nav. Lielākā daļa negatīvo atsauksmju ir saistītas ar to, ka negodprātīgi uzņēmumi, kas cenšas ietaupīt naudu par katru cenu, izmanto zemas kvalitātes izejvielas un strādā “ar vaļīgām rokām”. Tomēr jāatzīmē, ka šai tehnoloģijai ir arī trūkumi.

Pirmais un, iespējams, galvenais ir materiāla nedrošība videi

. Šķidrās putas satur formaldehīdu, kas izdala toksiskus dūmus. Jā, laika gaitā tie iztvaiko, bet divas nedēļas pēc izolācijas mājā nevar veikt apdares darbus. Un tas ir minimums. Vēlams gaidīt ar “iekšējo” pusotru mēnesi, lai neradītu risku veselībai. Attiecībā uz fasāžu apdari un citām būvdarbiem ārpus telpām nav stingru ierobežojumu. Bet vēlreiz – labāk neriskēt.

Turklāt jāņem vērā šķidro putu relatīvi augstās higroskopiskās īpašības. Daži uzņēmumi izejvielām pievieno mitrumu aizturošas vielas (hidrofobizatorus), un tas samazina problēmu. Taču tas to pilnībā neatrisina. Tāpēc šķidro putu polistirolu nedrīkst izmantot pamatu vai citu vietu, kas ir tiešā saskarē ar zemi, izolācijai.

Sakarā ar zemo blīvumu penoizola kategoriski nav piemērots izolācijai grīdu zem segumiem. Un pēdējais problemātiskais faktors – saraušanās. Putas, kas tiek uzklātas zem spiediena, laika gaitā “izplūst”. Parasti tas ir nenozīmīgs – tikai 1-4%. Bet materiāla siltuma taupīšanas īpašības ir nedaudz samazinātas.

Lai nodrošinātu, ka putu nogulsnēšanās nav kritiska, tā jāpiemēro, ievērojot dažus noteikumus. Tādējādi vienā piegājienā materiāls tiek uzklāts maksimāli 3 m augstumā. Augstumu ir labāk ierobežot līdz 1 metram. Tikai tad, kad putuplasta materiāls ir nedaudz sacietējis, darbs ir jāatkārto.

Vairāk lasiet rakstā “Gaismas putas

4

Labākā izolācija no poliestera šķiedrām

Poliestera šķiedru ražo, pārstrādājot plastmasas iepakojumus un citas izejvielas, kas palīdz aizsargāt vidi. Rezultāts ir daudzvirzienu sintētiskās šķiedras, kas nodrošina labu tvaika caurlaidību, bet kavē siltuma apmaiņu. Pēc izskata un īpašībām viela ir līdzīga sintētiskajām putām.

Patvērums EcoStroy SHES Arctic

Vērtējums: 4.9

Tas ir jaunākais izstrādājums šajā kategorijā, kas ražots, izmantojot MicroFiber tehnoloģiju. Siltumu rada daudzvirzienu pavedieni, kas veido pastāvīgi elastīgu slāni. Firmas efekts ir viegla tvaiku caurlaidība. Dobu pāļu struktūru ir iespējams izveidot arī ar nanotehnoloģiju palīdzību, kas saglabā temperatūru un labāk absorbē skaņu. Viela ir hipoalerģiska un nesatur fenolu. Saskaņā ar vides rādītājiem tīrība ir 100 %. Siltumvadītspēja ir vismaz 0.031 W/(m*K), kas klientiem patīk atsauksmēs. Izolācija nepūst un nerada interesi grauzējiem.

Mūsu eksperti ir iekļāvuši šo produktu reitingā kā labāko, kas paredzēts mājas izolācijai aukstā reģionā, par ko liecina nosaukums “Arctic”. 100 mm šī materiāla efektivitātes ziņā aizstāj 125 mm minerālvates, tāpēc ar mazāku biezumu var panākt augstu siltumizolācijas līmeni.

Priekšrocības

 • Zema siltumvadītspēja;
 • ūdensnecaurlaidīgas īpašības;
 • nepūst un nav pievilcīgs grauzējiem
 • kalpošanas laiks ir 50 gadi;
 • Nepieciešams mazāks biezums nekā citiem materiāliem.

Trūkumi

 • augstas izmaksas;
 • Nedaudz, bet atbalsta sadegšanu;
 • ugunsgrēka gadījumā izdala kaitīgus dūmus.

Būvmateriālu raksturojums

Kvalitatīviem sienu izolācijas materiāliem ir jādarbojas, kā norādīts reklāmā. Svarīga loma patērētājiem, kuri izvēlas, kāda izolācija ir labāka, ir produkta izmaksām. Viens mājokļa īpašnieks var atļauties dārgu variantu, bet cits vēlas iegādāties budžeta variantu.

Galvenās funkcijas:

 • Skaņas izolācija.
 • ūdensizturīgs.
 • Videi draudzīgums.
 • Dabiskā aizsardzība.
 • Izturība.
 • Ugunsizturība.
 • Bioproofness.

Daudziem būvmateriāliem līdztekus siltuma aizturēšanas funkcijai piemīt arī skaņas izolācijas īpašības, kā arī tvaika barjeras slānis. lai ietaupītu naudu, nezaudējot kvalitāti.

Par labāko izolāciju uzskata minerālvates vai bazalta vates, šķidras izolācijas, putuplasta un folijas materiālus. Izolatorus iedala sintētiskos un organiskos.

Ekoloģiski iekļauj:

 • Moss.
 • Koks.
 • Korķis.
 • Celulozes šķiedra.
 • Gumija.

Tie ir videi draudzīgi, bet nav lēti.

Izolācija ir sintētiska:

 • Stikla vate.
 • Minwool.
 • Putupolistirols.
 • Foamoisol.
 • Poliuretāna putas.
 • Putupolistirols.

Organisko izolatoru trūkums ir tas, ka tie ir uzņēmīgi pret puvi, kā arī pret grauzēju un kukaiņu uzbrukumiem. Ilgmūžība ir īsāka nekā neorganiskām vielām.

Priekšrocības

Tātad nav šķietami acīmredzamu problēmu. Tad kāpēc šī izolācija nav populāra mūsu vidū?? Ir vairāki iemesli.

Pirmkārt, Krievijā nav standarta par papīra izolācijas sastāvu, tāpēc ražotājs var regulēt produktu kvalitāti. Par to, ko tas dažkārt noved, ir lieki runāt.

Uzstādīšanas laikā pastāv arī riska punkti. Darbinieki, kuri ir ieinteresēti ietaupīt naudu, var uzklāt materiālu plānākā slānī, nekā nepieciešams. Tas nozīmē, ka ir nepieciešama stingra kontrole.

Lai gan ekovate nedeg, tā kūst, tas nozīmē, ka, izolējot bēniņus un bēniņus, skursteņi jāizolē ar nedegošu materiālu.

Visbeidzot, visjūtamākais trūkums ir cena. Materiāls pats par sevi ir lēts, bet jums ir jāmaksā par darbu un iekārtu amortizāciju. Vidējās izmaksas par 1 m ³ “līdz atslēgai” svārstās no 1700 līdz 5200 Euro.

Vairāk lasiet rakstā “Boo…mats”

7

Kā ārējā izolācija ir labāka par iekšējo izolāciju

Mājokļa siltināšana vienmēr ir bijis svarīgs aspekts: bez tās ziemā nav iespējams uzturēt siltumu un vasarā izbaudīt aukstumu. Mājas parasti ir izolētas no ārpuses. Standarti ir norādīti SP 23-101-2004.

Iekšējās izolācijas iespējām ir viena ļoti nepatīkama īpašība – tās aizņem vietu telpā. Protams, dokuments neaizliedz izolēt māju no iekšpuses, bet to vajadzētu darīt tikai ārkārtas gadījumos, kad ārpusi vienkārši nav iespējams izolēt.

Izolācijai no iekšpuses papildus brīvās telpas samazinājumam ir vēl viens trūkums – ātra sabrukšana mitruma iedarbības dēļ, tāpēc, izolējot no iekšpuses, tiek pievienots vēl viens tvaika barjeras slānis.

Šā salīdzinājuma secinājums ir šāds: labāk izolēt māju no ārpuses nekā no iekšpuses.

Zāģu skaidu priekšrocības

Lielā zāģu skaidu priekšrocība ir to zemā cena.

50 l maiss vidēji maksā 100-300 Euro., 20 kg sablīvēta briketes maksā 200-230 Euro. Un, ja jums paveicas, koksnes atkritumus varat iegūt bez maksas. Daudzas rūpniecības nozares ir gatavas tās nodot bez maksas, lai izvairītos no atkritumu iznīcināšanas.

Siltumnoturības ziņā zāģu skaidas 10 cm biezā slānī ir līdzvērtīgas 8-9 cm minerālvates vai 7 cm putupolistirola

Tomēr pieejamā cena nav vienīgā zāģu skaidu priekšrocība. Šis materiāls izceļas ar savu apbrīnojamo ilgmūžību.

Sintētiskie izolatori, piemēram, putu polistirols un poliuretāns, kalpo vidēji aptuveni 30 gadus (PIR plāksnes saglabā deklarētās īpašības līdz pat 50 gadiem). Minerālvate “dzīvo” nedaudz ilgāk – 50-70 gadus. Sasmalcinātā koksne var kalpot 100 un vairāk gadu.

Ir vērts pieminēt arī tādu siltumizolācijai noderīgu īpašību kā ūdens tvaika caurlaidība.

Zāģu skaidas lieliski “elpo”, kas labvēlīgi ietekmē mājas mikroklimatu. Turklāt būvnieks var ietaupīt uz tvaika izolācijas membrānām, kas šāda veida izolācijas gadījumā ir vienkārši nevajadzīgas.

Bet tas vēl nav viss. Ar zāģu skaidām izolētā mājā nekad nav ne pārāk mitrs, ne pārāk sauss.

Fakts ir tāds, ka sasmalcināta koksne var absorbēt kondensātu, ja gaiss kļūst pārāk mitrs, un iztvaikot to pretējā gadījumā. Polimēru materiāli ar to nevar lepoties.

Visbeidzot, pieminiet zāģu skaidu nekaitīgumu videi. Tie neizdala nepatīkamas “ķīmiskas” smakas un neapdraud mājas iedzīvotāju veselību.

Jautājuma cena

Minerālvate un putu polistirols ir visizdevīgākie izolatori sienām mājas iekšpusē, cena būs atkarīga no izolētās platības lieluma un izolācijas uzstādīšanas metodes. Putu putas ir dārgāks materiāls, taču nav nepieciešams veidot rāmi, lai to piestiprinātu pie sienām.

Izolācijas veida, izmēra un biezuma izvēle nav vienkārša bez pieredzes un zināšanām

Izolācijas process ar minerālvati un putuplastmasu ir gandrīz identisks, un putuplastmasa var kompensēt savu cenu ar ekonomiskiem uzstādīšanas darbiem.

Ecowool

Kā norāda nosaukums, lielākā daļa šīs izolācijas (aptuveni 81%) ir izgatavota no pārstrādāta papīra. Atlikušie 19 % nāk no kaitēkļu apkarošanas līdzekļiem un antipirēniem. Materiālu ir ļoti vienkārši izgatavot, tāpēc tas ir lēts.

150 mm bieza iesaiņotas ekovates kārta energoefektivitātes ziņā atbilst 4,5 ķieģeļu sienai
Taču vēl svarīgāk ir tas, ka papīra izolācija (pazīstama arī kā ekovate) veic fantastisku darbu. Tikai 15 cm papīra maisījuma siltumnoturības ziņā atbilst 4,5 ķieģeļus biezas ķieģeļu sienas biezumam! Slānis ir viendabīgs, bez šuvēm vai tukšumiem. Svarīgi ir arī, lai tā perfekti “elpotu”, tāpēc tai nav nepieciešama tvaika barjera.

Vēl viens ekovates pluss ir tas, ka tā var kalpot arī kā skaņas izolators. 100 mm slānis samazina troksni līdz pat 60 dB.

Ugunsdrošība.

Materiālam, kas ir izgatavots no sasmalcināta papīra, šis jautājums ir ļoti svarīgs. Prakse rāda, ka celulozes izolācija uguns iedarbībā neaizdegas, bet tikai kūst un ātri nodziest

Daži ražotāji izmanto amonija sulfātus un fosfātus, kas izdala asu un nepatīkamu smaku. Taču tā nav galvenā problēma. Problēma ir tā, ka laika gaitā šīs piedevas zaudē savas ugunsdrošās īpašības. Tātad tas ir labāk iegādāties materiālu, kas piesūcināts ar boraks (Borax). Šim ugunsdrošajam līdzeklim nav iepriekš aprakstīto trūkumu.

Boraks ne tikai pasargā no ugunsgrēka, bet arī no kaitēkļiem. Grauzēji šo vielu nespēj panest, tāpēc tie neiekļūst izolācijas slānī.

Ūdensizturība.

Šķiet, ka papīrs ar to nav “draudzīgs”. Pirmkārt, nedrīkst pieļaut, ka siltumizolācija iesūcas – tas ļoti pasliktina tās īpašības. Taču, ja negadījums tomēr notiek, celulozes šķiedras daļu mitruma saglabā augšējos slāņos, kur tas ātri iztvaiko, tāpēc materiāls kritiski necietīs.

Celulozes izolāciju izmanto sienu, bēniņu, bēniņu, mansardu, jumtu un grīdu aizsardzībai uz sijām. Bet to nevajadzētu novietot zem segumiem: beramais materiāls zem svara kļūs blīvs, kas samazinās tā lietderīgās īpašības līdz nullei

Ekovates struktūra ir līdzīga pūka struktūrai
Ecowool tiek piegādāts sablīvētā veidā (briketēs), kas nozīmē, ka tas ir iepriekš jānoblīvē. Ja ir paredzēta manuāla ieklāšana, to var izdarīt ar jebkuru parocīgu instrumentu lielā traukā. Tad papīra masu ielej karkasa sienu un griestu dobumos. Ir ļoti svarīgi ievērot pieteikuma blīvumu: horizontālām konstrukcijām – 35-40 kg / m ³, vertikālām – 60-70 kg / m ³. Acīmredzot šis darbs prasa daudz laika un pūļu. Daudz ātrāka un vieglāka materiāla uzklāšana ar speciālu pūšamo mašīnu. Tas pats nojauc izolāciju un rada spiedienu līdz 200 m horizontāli līdz 40 m vertikāli. Ekovate iekļūst vismazākajās spraugās un izveido vienmērīgu siltumizolācijas un skaņas izolācijas slāni. Var regulēt aplikācijas blīvumu.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: