plūsmas sildītāja konstrukcija un darbības princips

Komforts mājās ir normālas cilvēka dzīves pamats, tāpēc bez karstā ūdens mums vairs nav ērti. Siltumtrases remonts rudens-ziemas periodā, kam seko nedēļu ilgs karstā ūdens padeves pārtraukums, liek sildīt ūdeni uz plīts. Mūsdienīgs problēmas risinājums ir uzstādīt elektrisko caurplūdes ūdens sildītāju. Šī kompaktā ierīce nodrošina karstu ūdeni ģimenei jebkurā diennakts laikā un vajadzīgajā daudzumā.

Šķirnes

Šodien Latvijas vietējā tirgū ir ļoti liela izvēle elektriskie ūdens sildītāji dažādu veidu un veidu ar dažādu cenu diapazonu, bet montāžas un atsevišķu daļu kvalitāte var ievērojami atšķirties. Elektriskais caurplūdes ūdens sildītājs jau sen ir guvis pelnītu popularitāti lietotāju vidū dažādos Latvijas Federācijas reģionos, jo tas ir vienkāršs. Tos iedala divos pamatveidos:

  • spiediena vai slēgta tipa;
  • bezspiediena – atvērta tipa.

Pirmais variants spēj nekavējoties nodrošināt karstā ūdens padevi vairāki punktiizlietnes, dušas, virtuves – bet tam ir nepieciešams diezgan augsts spiediens mājas ūdensapgādes tīklā.

Otrais variants darbojas normāli pie jebkura spiediena elektrotīklā ar tiešo savienojumu tieši uz ieguves punktu.

atveriet sildelementu

slēgti sildelementi darbojas pēc tāda paša principa, sildot caur tām plūstošo ūdens plūsmu, taču to spole ir ievietota vara vai misiņa korpusā, tāpēc ugunsdrošības ziņā tās ir daudz drošākas nekā pirmais variants.

Ūdens sildītāja ierīce

Darba princips

Caurplūdes ūdens sildītāja darbība? Ūdens plūst caur relatīvi maza izmēra produktu, kas to uzsilda līdz vēlamajai temperatūrai. Izmantotais sildelements ir standarta tipa vai šāda veida Sildīšanas spole. Apjomīgās ierīcēs vienmēr izmanto pirmo iespēju, bet miniatūrās ierīcēs – otro, jo tajās vienkārši nav vietas, kur ievietot sildelementu.

Tiklīdz krāns ir atvērts, tiek aktivizēts sildelements, ūdens plūsma tiek uzsildīta, un, kad krāns ir aizvērts, produkta barošana tiek izslēgta. Plūsmas sildītāja darbības princips ir balstīts uz to, ka lietotāja noteiktā ūdens temperatūra tiek sasniegta īsā laikā, un pēc tam tikai ar sildelementa palīdzību tiek uzturēta nemainīga. Parasts elektriskais caurplūdes ūdens sildītājs izskatās kā neliels plastmasas konteiners ar pieslēgumu mājsaimniecības ūdensapgādei.

Ūdens krāna sildītājs

Priekšrocības un trūkumi

Mūsdienās daudzi lietotāji, kas izmēģinājuši krātuves ūdens sildītājus, izvēlas iegādāties caurplūdes sildītājus – tas ļauj ietaupīt daudz vietas, jo tie visi ir diezgan kompakti, un daudzkārt saīsina sildīšanas laiku.

Piemēram, lai uzsildītu aptuveni 10 litrus ūdens, uzglabāšanas variants aizņems līdz 25 minūtēm, bet, ja 100 vai vairāk, būs jāgaida vismaz 5 stundas. Tūlītējais karstais ūdens tiek piegādāts, tiklīdz pagriežat krānu, un tādā daudzumā, kāds jums nepieciešams.

Šeit ir uzskaitītas priekšrocības, punkts pēc punkta.

  1. Vienkārša lietošana – ieslēdziet to, nomazgājiet seju vai nomazgājiet traukus un izslēdziet.
  2. Nodrošiniet neierobežotu karstā ūdens daudzumu jebkurai vajadzībai – karstā ūdens uzsildīšana aizņem ne vairāk kā 2 minūtes.
  3. Nav nepieciešama periodiska profesionāla apkope.
  4. Kompakts izmērs, produktu var uzstādīt pat zem vannas istabas izlietnes, lai netraucētu uzstādīto interjeru.
  5. Ja nav nepieciešams liels karstā ūdens daudzums, šīs ierīces ir diezgan ekonomiskas (salīdzinājumā ar uzglabāšanas variantu).
  6. To sākotnējā cena ir zemāka nekā uzglabāšanas ūdens sildītājiem.
  7. Uzkarsējot ūdens nezaudē kvalitāti, jo tas tiek patērēts uzreiz. Nav iespējama baktēriju vairošanās – ja vēlaties, varat pat dzert ūdeni.

uzstādīšanas shēma

Lai nodrošinātu, ka plūsmas sildītājs kalpo ilgu laiku un nesatrauc jūs ar biežiem bojājumiem, jums stingri jāievēro ražotāja ieteikumi un jāpievērš uzmanība šādiem punktiem:

  • Izstrādājums jāuzstāda tuvu lietošanas vietai, lai samazinātu siltuma zudumus;
  • Ja jūsu reģionā ūdens ir ļoti ciets, uzstādiet speciālus ūdens sildītājus drošības filtri, Lai pasargātu iekšējās detaļas no kaļķakmens;
  • Nekad neuzstādiet izstrādājumu neapkurinātā vasarnīcā;
  • Vannas istabā ierīci novietojiet tā, lai uz korpusa nevarētu uzšļakstīties ūdens;
  • vietnē zems spiediens Lietojiet produktu vidējā temperatūrā – pretējā gadījumā automatizācija vienkārši nedarbosies.

Pirms sākotnējās palaišanas rūpīgi izpildiet šādas darbības.

  1. Pārbaudiet ūdens padevi savā mājoklī un pārliecinieties, vai pieejamais ūdens spiediens ir pietiekams. Ja padeves spiediens ir pārāk zems, sildītājs ir jāizslēdz no darbības uz ilgāku laiku.
  2. Ja ūdens plūsma ir maza, iestatiet vajadzīgo temperatūru, izmantojot vadības paneļa slēdžus.
  3. Kad duša ir pabeigta, aizgrieziet krānu un atvienojiet ierīci no elektrotīkla.

Atcerieties! Daudzi plūsmas sildītāju modeļi saglabā iestatījumus, tāpēc nākamreiz, kad ieslēgsiet ierīci, tā nodrošinās iestatīto ūdens temperatūru.

Pirms dodaties uz veikalu pēc ilgi gaidītā pirkuma, pārbaudiet mājas elektroinstalācijas kvalitāti: Vecākām ēkām ir paredzēta tikai 3 kWh jauda uz vienu dzīvokli, tāpēc visa instalācija būs jāpievieno elektrotīkla sadales tīklam. Lietotājiem, kas dzīvo jaunās daudzstāvu ēkās un pat ar elektriskajām plītīm, ir paveicies: šeit pielaide vienam dzīvoklim ir lielāka un sākas no 10 kWh, taču tas nenozīmē, ka jūs varat ieslēgt vairākas elektriskās ierīces vienlaicīgi.

Nobeigumā daži vārdi par mājsaimniecībā izmantojamo elektrisko momentāno ūdens sildītājs Etalon Copper 350 kombinētais tips: krāns un dušas šļūtene ar dušas galviņu. Konstrukcijas svars tikai 2 kg, izmēri 240x160x95, jauda līdz 3,5 kW, maksimālā ūdens plūsmas sildīšanas temperatūra – 650C, jauda – 3,5 l/m. Par īpašībām tas nav sliktāks par ārvalstu analogiem un ir lēts – 2440 Euro, un nomaiņas gadījumā sastāvdaļas būs daudz vieglāk atrast.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: