Par gaisa kondicionieru kaitīgumu notiek veselas diskusijas. Daži cilvēki tos uzskata par saaukstēšanās cēloni, citi – par noderīgu gaisa attīrītāju. Kas tur faktiski ir? Mēģināsim izpētīt.
Biežāk sastopamie mīti
Gaisa kondicionieris dzesē gaisu, vēdina un arī uztur nemainīgu temperatūru telpā. Tas uzsūc gaisu, apstrādā to, attīra, atdzesē un nosūta atpakaļ telpā.
Personām, kas cieš no alerģijas, kondicionieris ir glābējs, jo tā filtri absorbē putekļus, ziedputekšņus un mājdzīvnieku spalvas.
Risku samazināšana līdz minimumam
Nav nekaitīgas metodes, bet, ja to izmanto pareizi, risku var ievērojami samazināt.
Lai izvairītos no saaukstēšanās, ziemā neuzstādiet pārāk augstu temperatūru, uzturiet to aptuveni 20-23oC. Un vasarā iestatiet to ne zemāku par 18 grādiem. Centieties, lai starp iekštelpām un āra telpām nebūtu temperatūras starpības 8 grādi. Ja, piemēram, ārā ir 30 grādi, nepadariet temperatūru mājā zemāku par 22, tas var izraisīt saaukstēšanos un iesnas.
Gaisa kondicionieri nav ieteicams novietot virs gultas vai galda, kā arī turēt to pastāvīgi uz galda. Neaizmirstiet periodiski (ik pēc 3-5 stundām) izslēgt ierīci uz stundu.
Pārliecinieties, ka telpa tiek regulāri vēdināta un papildus mitrināta. Var palīdzēt mitrinātājs vai mitrs dvielis, kas atstāts ierīces tuvumā.
Ja kondicionierim ir šādas papildu funkcijas, tas ne tikai attīrīs gaisu, bet arī piesātinās to ar noderīgiem joniem, un tas sniegs jums spēku un dzīvesprieku. Viss ir labi, ja tas ir ar mēru, tāpēc nelietojiet maiņstrāvu pārmērīgi un rūpējieties par savu veselību!
2018. gada pārdotākie gaisa kondicionieri
Haier AS09NS4ERA / 1U09BS3ERA split sistēma
Mitsubishi Electric MSZ-LN25VG / MUZ-LN25VG split sistēma
Electrolux EACS/I-09HSL/N3 split sistēma
Electrolux EACS-07HAT/N3 split sistēma
Split-sistēma Electrolux EACS-12HSL/N3