Patiesības un mītu stāstīšana par kondicionieri

Par gaisa kondicionieru kaitīgumu notiek veselas diskusijas. Daži cilvēki tos uzskata par saaukstēšanās cēloni, citi – par noderīgu gaisa attīrītāju. Kas tur faktiski ir? Mēģināsim izpētīt.

Biežāk sastopamie mīti

Gaisa kondicionieris dzesē gaisu, vēdina un arī uztur nemainīgu temperatūru telpā. Tas uzsūc gaisu, apstrādā to, attīra, atdzesē un nosūta atpakaļ telpā.

Personām, kas cieš no alerģijas, kondicionieris ir glābējs, jo tā filtri absorbē putekļus, ziedputekšņus un mājdzīvnieku spalvas.

Temperatūras iestatīšana
 • Freons kondicionierī ir kaitīgsveselībai. Bažas patiesībā ir nepamatotas. Freons ir kaitīgs lielos daudzumos, piemēram, ja tas noplūst. Taču atcerēsimies, ka tas attiecas ne tikai uz gaisa kondicionēšanas iekārtām, bet arī uz saldēšanas iekārtām. Taču kaut kādu iemeslu dēļ tik bieži nerunā par ledusskapju kaitējumu, kā par kondicionieru kaitējumu. Un, lai izvairītos no noplūdes, nevajadzētu uzstādīt ierīci pašam – labāk šo darbību uzticēt profesionāļiem.
 • Gaisa susināšana: daudzi cilvēki uzskata, ka telpās, kurās darbojas kondicionieris, gaiss kļūst ļoti sauss, kas nepatīkami ietekmē ādu un elpceļus, kā arī izraisa iesnas un sausas acis. Tajā ir daļa patiesības, jo ierīce patiešām samazina gaisa mitrumu, taču tas ir nenozīmīgi, nenodara nekādu kaitējumu. Un tie, kas dzīvo reģionos ar augstu mitruma līmeni, tikai iegūs no šīs funkcijas.
 • Risku samazināšana līdz minimumam

  Nav nekaitīgas metodes, bet, ja to izmanto pareizi, risku var ievērojami samazināt.

  Lai izvairītos no saaukstēšanās, ziemā neuzstādiet pārāk augstu temperatūru, uzturiet to aptuveni 20-23oC. Un vasarā iestatiet to ne zemāku par 18 grādiem. Centieties, lai starp iekštelpām un āra telpām nebūtu temperatūras starpības 8 grādi. Ja, piemēram, ārā ir 30 grādi, nepadariet temperatūru mājā zemāku par 22, tas var izraisīt saaukstēšanos un iesnas.

  Gaisa kondicionieri nav ieteicams novietot virs gultas vai galda, kā arī turēt to pastāvīgi uz galda. Neaizmirstiet periodiski (ik pēc 3-5 stundām) izslēgt ierīci uz stundu.

  Gaisa kondicioniera atrašanās vietas varianti

  Pārliecinieties, ka telpa tiek regulāri vēdināta un papildus mitrināta. Var palīdzēt mitrinātājs vai mitrs dvielis, kas atstāts ierīces tuvumā.

  Ja kondicionierim ir šādas papildu funkcijas, tas ne tikai attīrīs gaisu, bet arī piesātinās to ar noderīgiem joniem, un tas sniegs jums spēku un dzīvesprieku. Viss ir labi, ja tas ir ar mēru, tāpēc nelietojiet maiņstrāvu pārmērīgi un rūpējieties par savu veselību!

  2018. gada pārdotākie gaisa kondicionieri

  Haier AS09NS4ERA / 1U09BS3ERA split sistēma

  Mitsubishi Electric MSZ-LN25VG / MUZ-LN25VG split sistēma

  Electrolux EACS/I-09HSL/N3 split sistēma

  Electrolux EACS-07HAT/N3 split sistēma

  Split-sistēma Electrolux EACS-12HSL/N3

  Novērtējiet šo rakstu
  ( Vēl nav vērtējumu )
  Pievienot komentārus

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: