Paštaisīts mini traktors mājas saimniecībai

Mini traktors ir neaizstājams augsnes apstrādes, sēklu sēšanas un ražas novākšanas aprīkojums. Tas ir īpaši populārs lauku apvidos un lielo saimniecību īpašnieku vidū. Rūpnīcā ražotie minitraktori ir diezgan dārgi. Pat jaunās Ķīnā ražotās mašīnas nav pieejamas ikvienam. Tāpēc arvien vairāk mājražotāju mēģina izgatavot minitraktoru paši, izmantojot improvizētus materiālus.

Dzinēja izvēle paštaisītam traktoram

Ja esat nolēmis ar savām rokām montēt minitraktoru, tad vispirms ir jāizvēlas tā spēka agregāts. Tā kā pēdējais bieži tiek izmantots ZID dzinējs. Tas ir četrtaktu agregāts ar 0,52 l darba tilpumu. un jauda 4,5 ZS, kas ir piemērota 2-3 hektāriem zemes. Dzinējs ir viegli kopjams, tāpēc bieži tiek uzstādīts dažādās pašdarinātās mašīnās, turklāt to ir viegli iegādāties tiešsaistē.

UD-25 dzinējs

Nereti paštaisītu traktoru izgatavošanā tiek izmantoti automašīnu motori. Piemēram, var satikt minitraktorus ar Oka dzinēju.

Dzinējs

Šim dzinējam ir 29,3 ZS un 0,649 l darba tilpums. Tas būtībā ir VAZ dzinējs (VAZ 21083), tikai vieglākā versijā, jo tā svars ir uz pusi mazāks. Oka dzinēja īpatnība ir zems benzīna patēriņš un augsta efektivitāte.

Dārgāka alternatīva ir dzinējs no Zhiguli. VAZ dzinēju jauda no 59 ZS (VAZ 2101) un vairāk. Traktors ar VAZ dzinēju – tas ir pietiekami jaudīgs agregāts, kas var veikt gandrīz jebkuru lauksaimniecības darbu.

Traktors

Īpašnieki jaudas kultivatori veikt minitraktoru mājsaimniecībai ir visvieglākais, jo šī vienība jau ir visas nepieciešamās vadības ierīces. Atliek tikai izgatavot piemērotu rāmi, un traktors ir gatavs.

Rāmis

4×4 minitraktori ir ļoti populāri arī lauku sētu īpašnieku vidū. Šie ir visu riteņu piedziņas minitraktori salaužams rāmis. Vārds “četru riteņu piedziņa” nozīmē, ka mašīnai ir abas piedziņas asis – priekšējā un aizmugurējā. Šāda rāmja piemērs, kas izgatavots no kanāla Nr. 10, ir parādīts nākamajā attēlā.

Zīmējums

Cauruļu traktora riteņu riteņu šasija
 • Turklāt pie šīs caurules tiek piestiprināti 35×35 mm leņķa statņi. Tam tiks piestiprināti kunkuļi. Stūres iekārta nav jāatvieno – tā ir noderīga, lai uzstādītu stūres mehānismu.
  Kronšteini
 • Minitraktora priekšējai sijai centrā ir arī šūpošanas mehānisms. Šajā gadījumā tas ir ņemts no UAZ automašīnas kopā ar zobratiņu.
  PTO
 • Kloķvārpstu var Neatkarīgi un atkarīgi PTO. Pirmajā gadījumā vārpstu darbina transmisija, kas rotācijas kustību pārnes uz riteņiem. Tiklīdz riteņi apstājas, PTO pārtrauc griešanos. Neatkarīgā kardāna vārpsta rotāciju saņem no motora kloķvārpstas. Tāpēc, jo lielāks ir motora apgriezienu skaits, jo ātrāk griežas vārpsta.

  Taču ir arī traktori ar Sinhronais kardānais vārpstas kardāns. Sinhronās vārpstas ātrums ir tieši saistīts ar piedziņas traktora pārnesuma koeficientu. Ja mašīnu izmanto kopā ar sējmašīnu, braukšanai un pagriešanai ir nepieciešama sinhronizācija.

  Trīspunktu sakabes konstrukcija

  Saite tiek izmantota, lai traktora papildaprīkojums, piemēram, arkls.

  Stūrēšanas shēma

  Uzstādot stūres mehānismu, stūres vārpsta ar zobratu tiek savienota ar stūres divkājiņiem, kas ir pieejami uz šarnīra punktiem, kuri uzstādīti uz priekšējās sijas (sijas izgatavošana aprakstīta iepriekš).

  Kā izgatavot kabīni minitraktoram

  Vasarā var strādāt bez kabīnes, bet rudenī un ziemā izmantot minitraktoru kļūst diezgan neērti vai pat neiespējami. Tāpēc amatnieki cenšas montēt traktorus ar kabīnēm, lai šo tehniku varētu izmantot visu gadu.

  Pagaidu mašīnas kabīne ir izgatavota no Tērauda loksnes saskaņā ar iepriekš sagatavoto rasējumu. Piemēram, varētu izmantot kabīni no MTZ traktora. Nākamajā attēlā ir parādīts rasējums, pēc kura jūs varat uzbūvēt kabīni.

  jumts
 • Kabīnes grīda un sāni ir izgatavoti no 2 mm biezas tērauda loksnes.
 • Durvju rāmis arī ir metināts no profila caurules. Automātiskai durvju aizvēršanai uz rāmja var uzstādīt gāzes pacēlājus.
 • Pēc logu uzstādīšanas kabīni no iekšpuses var apšūt ar putuplastu un pārklāt ar ādas segumu.
 • Kabīne ir uzstādīta uz rāmja uz tai sagatavota sēdekļa.
 • Kopumā, lai labāk izprastu, kā padarīt mini traktoru ar savām rokām, jūs varat skatīties šo video, sava veida iesācēja rokasgrāmata.

  V kāpurķēžu traktora izgatavošanas nianses

  Pašdarināts kāpurķēžu minitraktors ir iekārta, kuras galvenā iezīme ir Liela manevrētspēja un labas braukšanas prasmes. Turklāt kāpurķēžu traktors rada minimālu spiedienu uz zemi, ko nevar teikt par tā riteņtraktoru kolēģiem.

  Lai izgatavotu kāpurķēžu minitraktoru, ir nepieciešami šādi konstrukcijas elementi.

  1. Rāmis. Izgatavots no kvadrātveida caurules vai kanāla.
  2. Dzinējs. Vislabāk ir izmantot kāpurķēžu minitraktoru ar dīzeļdzinēju.
  3. Piedziņas ass. Tāpat kā riteņtraktora izgatavošanas gadījumā, arī kāpurķēžu blokam var izmantot gatavu asi no veca automobiļa, kas ir jāsaīsina.
  4. Pārnesumkārba. Ideāls risinājums ir kaste no GAZ-53.
  5. Sajūgs. Sajūga bloks no GAZ-52.
  6. Trases. izgatavotas no lielu transportlīdzekļu riepām, piemēram, no traktora riepām.

  Dziesmu veidošanai Ņemiet 2 traktora riepas un nogrieziet riepu sānus. Pēc tam riepas tiek uzmontētas uz riteņiem, kas piestiprināti pie rāmja, kā parādīts šajā attēlā.

  Trases

  Lai traktors varētu griezties, uz aizmugurējās ass jāuzstāda diferenciālis, kas atvieno labo vai kreiso riteni no piedziņas. Katram ritenim jābūt aprīkotam arī ar atsevišķi regulējamām bremzēm. Nospiežot bremžu pedāli un pārslēdzot diferenciāli, viens dzenošās ass ritenis apstājas, bet pretējais ritenis turpina griezties. Tas liek traktoram griezties pareizajā virzienā.

  Novērtējiet šo rakstu
  ( Vēl nav vērtējumu )
  Pievienot komentārus

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: