Pašsavienojošs caurplūdes ūdens sildītājs

Ūdens sildītāji ir ērta un vienkārša konstrukcija, kas ļauj iegūt vajadzīgo karstā ūdens daudzumu vietās, kur nav centrālās ūdens padeves. Tos aktīvi izmanto vasarnīcu un māju būvniecībā, kā arī mazos uzņēmumos un visur citur, kur nepieciešams. Plūsmas sildītāja uzstādīšana ir diezgan vienkāršs process, ko var veikt profesionāļi vai paši. Zinot, kā pieslēgt plūsmas sildītāju, jūs varat veikt uzstādīšanu pats. Tomēr, kad vien iespējams, vislabāk ir vērsties pēc palīdzības pie kvalificēta personāla. Šādā veidā jūs varat izvairīties no daudzām kļūdām, kas var rasties, veicot uzstādīšanu pašu spēkiem, un sistēma garantēs pareizu darbību.

Plūsmas ūdens sildītājs

Elektriskais caurplūdes ūdens sildītājs

Sildītāja tipa izvēle

Mūsdienās tirgū pieejamie ūdens sildītāji ir iedalīti trīs pamatgrupās, no kurām katrai ir savas īpatnības:

 1. Elektriskais caurplūdes ūdens sildītājs. Šī sildītāja darbības princips ir tāds, ka tam nav rezervuāru ūdens uzsildīšanai, un pati sildīšana sākas patēriņa brīdī. Plūsmas sildītāja pieslēgšana ūdensvadam ir diezgan vienkāršs process, kad ir veikti visi sagatavošanās darbi.
 2. Katlu tipa sildītāji. Šī tipa raksturīga iezīme ir liela tvertne (boilers), kurā ūdens tiek uzsildīts. Ieteicams izvairīties no šādu ierīču novietošanas uz ģipškartona sienām vai, ja uzstādīšana ir nepieciešama, sienā iestrādāt iestrādātus kokmateriālus. Nav cita veida, kā piestiprināt ūdens sildītāja tvertni pie šādas sienas.
  Netiešais ūdens sildītājs

Pirms sākat uzstādīt caurplūdes ūdens sildītāju ar savām rokām, jums jāpārliecinās, ka ir izpildīti visi darba nosacījumi.

Instrumenta un telpas sagatavošana

Mēs ierosinām pārbaudīt šādu sistēmu uzstādīšanu, kā piemēru izmantojot plūsmas sildītāju. Lai ierīci pievienotu ūdensapgādes sistēmai, būs nepieciešami šādi instrumenti un materiāli.

 1. Sistēmas montāžai pie sienas būs nepieciešams urbis, kā arī sienas dībeļi un furnitūra. Plūsmas sistēmas nesver daudz, tāpēc nav nepieciešams nostiprināt nesošo konstrukciju.
 2. Labākais veids, kā pieslēgties elektrotīklam, ir izmantot atsevišķa līnija. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šādu ierīču jauda ir diezgan liela, tāpēc vislabāk ir ņemt stieples šķērsgriezumu, kas aprēķināts no jaudas tabulas. Vadītāja materiālam jābūt vara materiālam, un, tā kā elektriskā strāva tajā atbilst ūdens strāvai, ir obligāti jāuzstāda atsevišķs ķēdes pārtraucējs, kas, cita starpā, tiek iedarbināts, pamatojoties uz diferenču starpību, t. i., uz ūdens strāvu DIF automātiskais ūdens sildītājs.
 3. Ūdens padeves sistēmas pieslēgšanai izmantojiet elastīgas šļūtenes vai plastmasas caurules. Iesācējam šļūtenes būs vieglāk uzstādīt. Metāla cauruļu izmantošanai ir nepieciešams atsevišķs instrumentu komplekts, un tas jāveic speciālistiem.

Neaizmirstiet arī par blīvēšanas maisījumu un speciālu sanitāro lenti.

Ir svarīgi arī atcerēties, ka elektroinstalācijas darbiem nepieciešamas specializētas zināšanas un prasmes. Jūsu drošība ir atkarīga no tā, cik labi šī darba daļa ir paveikta, tāpēc tai jāpievērš īpaša uzmanība, un, ja neesat pārliecināts, ka varat to izdarīt, labāk izsauciet profesionāli.

Uzstādīšanas shēma

Uzstādīšanas process

Tagad sīkāk parunāsim par to, kā uzstādīt plūsmas sildītāju. Vispirms jāsāk ar visu virsmu un instrumentu sagatavošanu. Protams, visa elektroinstalācija ir jāveic iepriekš, un līdz uzstādīšanas brīdim tā ir jāatvieno no elektrības un ūdens padeves.

 1. Vispirms izvēlieties vietu, kur tiks uzstādīts sildītājs. Izmantojot līmeņrādi un marķieri, uz sienas atzīmējiet atzīmes, kurās tiks urbts dībeļa caurumi. Ja jums ir urbt caurumu flīžu, izmantojiet īpašu urbi, turklāt ieteicams līmēt flīžu maskēšanas lentu, tas samazinās mikroshēmu skaitu uz virsmas.
 2. Kad caurumi ir izurbti un dībeļi ievietoti, turpiniet ierīces montāžu pie sienas, izmantojot pašvītņgriezes skrūves. Pārliecinieties, ka nav nekādu savijumu un ka visas daļas nav savītas vienmērīga slodze.
 3. Tagad ir pienācis laiks uz sildītāju novadīt ūdeni. Vispirms ir nepieciešams uzstādīt krānu uz caurules, kas atrodas sildītāja filiāles priekšā. Pēc tam instalējiet T-veida gabals, Tādējādi jums tiks atstāts aukstā ūdens pieslēgums turpmākai ūdensapgādes sistēmas uzstādīšanai. Uzstādiet arī krānu pie ūdens sildītāja izejas.
 4. Ja plānojat izmantot vairākus patērētājus, pie izejas uzstādiet T-veida savienojumu vai tikai cauruli, ja plānojat izmantot tikai vienu karstā ūdens patērētāju. Neaizmirstiet uzstādīt krānus pie ierīces izejas un katra patērētāja priekšā.

Elektriskā tīkla ierīkošana jau ir minēta iepriekš. Vislabāk ir pieaicināt speciālistu, nevis pašiem veikt uzstādīšanu. Pareiza elektrotīkla dimensionēšana un uzstādīšana ir inženiertehnisks uzdevums, kas jāveic tehniski kompetentai personai.

Lai pats varētu pieslēgt sildītāju, jums ir nepieciešama laba izpratne par šo tēmu. Visi darba posmi ir rūpīgi jāplāno, un tīkls ir jāaprēķina atbilstoši paredzamajai slodzei. Pretējā gadījumā var rasties ļoti īslaicīgs un bīstams rezultāts. Vislabāk ir izmantot profesionāla elektriķa pakalpojumus un to darīt pašam tikai ārkārtas gadījumos.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: