Pareizais pļaušanas veids ar zāles pļāvēju

Populāra kļūst zaļo zālienu ierīkošana villās un lauku mājās. Šķietami vienkārši: atvēlēt vietu zaļajam zālienam, iesēt zāli un gaidīt, kad lauks pārtaps zaļā zālienā. Tikai vēlāk cilvēks saprot, ka būtiska ir pareiza kopšana, un vislabāk to var izdarīt, pareizi izmantojot zāles pļāvēju. Izrādās, ka zālienu pļaušana nav tikai skaistuma dēļ.

Kāpēc un cik bieži tiek pļauts zāliens

Zālieni parasti ir apstādīti ar zālaugu dzimtas zālēm, un to pļaušana kavē to ziedēšanu un augļošanu. Šis vienkāršais paņēmiens pagarina veģetācijas periodu, veicina labu iesakņošanos, sānu dzinumu augšanu un kultivēšanu. Regulāra zāliena pļaušana ir lietderīga Zālāja nostiprināšana, un blīvi augoša “kultivēta” zāle novērš nezāļu augšanu un izplatīšanos. Pateicoties savlaicīgai pļaušanai, zāliens saglabā savu zaļo krāsu visu silto periodu.

Pļaujmašīnas augstuma regulēšana

Neuzbērtu zālienu kopšanai parasti izvēlaties modeli ar lielāku augstuma regulēšanas diapazonu.

Pļaušanas augstuma regulēšanas tehniskais risinājums dažādos modeļos var atšķirties. Ir divu veidu regulēšana: manuāli un mehāniski. Pirmā metode ir apturēt dzinēju un manuāli mainīt regulatora pozīciju. Mehāniskā sistēma ļauj mainīt griešanas augstumu, nospiežot pogu uz vadības sviras, nepārtraucot procesu.

Zāliena pļaušanas pamatinstrukcijas

Novārtā atstāto zālienu īpašnieki brīnās, vai Augstas zāles pļaušana ar zāles pļāvēju. Atsauksmes liecina, ka ar labas kvalitātes benzīna riteņzāģi ar lielu savākšanas tvertni to var paveikt dažu griezienu laikā. Taču darbs ir nepatīkams: daudz trokšņa un kaitīgu izmešu.

Zāles pļaušanas virziens
 • Pļaujot pļaujmašīnu, ievērojiet paralēlu virzienu un neatstājiet šauras zāles joslas zem riteņiem.
 • Zāles pļāvēja mulčēšanas funkcija

  Zālienus un zālienus var uzlabot dažādos veidos. Mulčēšana ir būtisks līdzeklis zālienu veselības uzlabošanai Augsnes erozijas novēršana. Kā mulča labi noder nopļautā zāle. Ieteicams periodiski pļaut zāli un no tās gatavot kompostu, ko ziemā izmanto kā organisko mēslojumu.

  Zāles pļāvēja asmeņi

  Ja pļaujmašīna spēcīgi grābj ne tikai zāles stiebrus, bet arī zemes gabalus, tā var palīdzēt labot situāciju griešanas augstuma atiestatīšana Tādējādi asmens nesasniedz zemi. Ja mašīna ar normāli strādājošu motoru nopļauj zāli nelīdzenās joslās un sasmalcina, ir problēmas ar asmeņiem: tie ir vai nu noapaļoti, vai nepareizi uzstādīti.

  Lai pārbaudītu pareizu griešanas ierīces iestatījumu, skatiet ražotāja norādījumus. Asmeņa asināšanu vislabāk uzticēt ekspertam.

  Individuālie aizsardzības līdzekļi

  Strādājot ar zāles pļāvēju, neaizmirstiet izmantot individuālie aizsardzības līdzekļi. Regulāri pārbaudiet savu ķēdes zāģi, lai laikus atklātu defektus un atrisinātu problēmu, pirms rodas nopietns bojājums.

  Novērtējiet šo rakstu
  ( Vēl nav vērtējumu )
  Pievienot komentārus

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: