Starp milzīgo katlu modeļu skaitu tirgū ir diezgan grūti izlemt par piemērotu ierīci. Kā izvēlēties pareizo ūdens sildītāju no daudzajiem?
Ūdens sildītāju veidi
Pirms katla izvēles vispirms jāizlemj, kādas ir jūsu vajadzības, un jāapsver, kādiem mērķiem vēlaties izmantot ierīci. Visas vienības ir iedalītas vairākos tipos:
- Elektriskā, caurplūdes tipa;
- Ir pieejami visi Electrolux elektriskie akumulācijas ūdens sildītāji;
- plūstoša gāze;
- Gāzes sildītāji;
- Netiešā tipa ierīces.
Elektriskās caurplūdes iekārtas
Caurplūdes elektrisko ūdenssildītāju raksturīgā iezīme ir to kompakts un viegli uzstādāms. Tas ir ideāli piemērots brīvdienu mājām. Šo ierīci var viegli novietot arī vannas istabā, virtuves skapī vai zem izlietnes.
Ir daži ieteikumi, kā izvēlēties jūsu mājai piemērotu ūdenssildītāju, pamatojoties uz ierīces konstrukcijas īpašībām:
- tvertnes materiāls;
- Termiskie sildelementi – “mitrie” un “sausie”.
Tvertnes iekšējais materiāls
Mūsdienu katli ir aprīkoti ar iekšējo tvertni ar stikla keramikas pārklājums. Šis pārklājums aizsargā tvertni no korozijas, bet ir ļoti jutīgs pret temperatūras svārstībām, kas var izraisīt mikroplaisu veidošanos. Bet ir arī ierīces ar tvertnēm, kas izgatavotas no nerūsējošais tērauds, Vai arī izgatavoti no tā paša materiāla, bet pārklāti ar titāna emaljas slāni. Tā kā tvertnē pastāvīgi atrodas ūdens, laika gaitā metinājuma šuvju korozija ir neizbēgama. Lai pagarinātu iekšējo tvertņu kalpošanas laiku, ierīces ir aprīkotas ar magnija anodi (ar magniju pārklāti metāla stieņi). Tāpēc, pirms izvēlaties ūdens sildītāju, pievērsiet uzmanību tvertnes materiālam un tās iekšējam pārklājumam.
Ja mēs uzskatām, ka modeļiem ar nerūsējošā tērauda tvertnēm tiek dota 7-10 gadu garantija, tad šāda ūdens sildītāja izvēle dzīvoklim ir vēlama.
Sildīšanas elementu veidi
“Slapjš” sildelements atgādina parasto tējkannu. To veido vara caurule ar tajā iestrādātu nihroma spoli un dielektrisko blīvējumu.
Tādējādi katliem ar “sausajiem” sildītājiem ir ilgāks kalpošanas laiks, ja tie darbojas ar cietu ūdeni. Lai gan kaļķakmens uzkrājas arī uz aizsargvāciņiem, tas aizņem vairāk laika nekā ar atvērtiem sildelementiem. Tāpēc reizi divos gados ir jāveic apkope un atkaļķošana. Arī uz rēķina lai samazinātu elektroķīmisko koroziju, Iekārtu iekšējās tvertnes kalpo ilgāk, ja vien magnija anods nav nolietojies (jāpārbauda tehniskās apkopes laikā).
caurplūdes gāzes ierīces
Ar gāzi darbināmus caurplūdes sildītājus (gāzes apkures katlus) visbiežāk izmanto privātmājās, kur mājā ir gāzes pieslēgums, ūdens un skurstenis. Bet, pirms izvēlaties katlu mājai, šajā gadījumā gāzes katlu, jums jāņem vērā, ka jums būs jāsazinās ar gāzes dienestu, lai atļaujas, un pēc tam, lai pievienotu ierīci. Jums būs nepieciešams izveidot arī ūdens pieslēgumu.
Šķidrumu šādā ierīcē silda, laižot to caur siltummaini, kas atrodas gāzes sildītāja korpusā. Savukārt siltummaini silda gāze, kas deg kamerā.
Šīs ierīces priekšrocība salīdzinājumā ar parasto boileri ir tā, ka sistēmā vienmēr ir silts ūdens, tāpēc sildītājs nav jāieslēdz katru reizi, kad vēlaties to uzsildīt, un tas samazina gāzes patēriņu.
Netiešās ūdens sildīšanas ierīces
Netiešās sildīšanas ierīcei nav iebūvētu siltuma avotu. Ūdens tiek uzsildīts tvertnē no ārējiem avotiem. Visbiežāk ūdens avots ir šķidrums no apkures sistēmas, kas, ejot caur siltummaini (spirāli), atdod enerģiju ūdenim tvertnē.
Sildītāja forma
Cilindriski un kvadrātveida (plakani) akumulācijas ūdens sildītāji.
Cilindriskais
Lielākā daļa patērētāju, izvēloties ūdens sildītāju dzīvoklim, izvēlas cilindriskas formas ūdens sildītāju vertikālai izvietošanai. Tām ir šādas priekšrocības
- Iekārtas ir kompaktas un aizņem maz vietas;
- cilindriskajai formai ir maksimālā kontaktvirsma.
Ir arī šaurākas vienības cilindra formā, t.s plāni ūdens sildītāji (no angļu valodas “slim” – slaids). To diametrs atšķiras (no 38 cm vai mazāk) no standarta vienībām, kuru apkārtmērs ir 45-52 cm. Lai palielinātu ietilpību, ražotājs ir palielinājis to augstumu.
Plānas skapīši ir ideāli piemēroti maziem, vecākiem dzīvokļiem, kuros ir šauras vannas istabas un ierobežota vieta virtuvē. Šis parametrs ir pārliecinošs, lai izvēlētos elektrisko ūdens sildītāju ar mazu diametru šādam mājoklim. Tomēr tas var strādāt ar tādu pašu jaudu kā standarta sildītājs, un tam ir tāda pati jauda, pārveidojot izmantojamo telpu augstumā.
Ir arī modeļi horizontālais izkārtojums. Taču šo ierīču izmaksas ir augstākas nekā vertikālo ierīču izmaksas. Šāds izkārtojums ļauj maksimāli izmantot brīvo telpu, jo īpaši, ja tā ir ierobežota ar nelielu telpu.
Izvēloties pareizo ierīci lietošanai mājās, ir svarīgi atrast kompromisu, kas balstīts uz racionalitāti, lai neapdraudētu ērtības un finanšu ietaupījumus.