Par MiniTractor stiprinājuma pārskatu

Kompaktās mašīnas tiek plaši izmantotas piemājas saimniecībās, lauksaimniecības zemēs un daudzos citos lietojumos. Dažādu uzdevumu veikšanai vispopulārākie ir minitraktori kopā ar papildu aprīkojumu, kas nepieciešams attiecīgo uzdevumu veikšanai. Neliels palīgs ar piederumu arsenālu var aizstāt specializēto mašīnu floti. Pielikumi minitraktoriem Latvijas tirgū ir pārstāvēti plašā klāstā.

Sniega arklu izmantošanas jomas

Minitraktoru kombinācijā ar vairākiem rūpnīcā uzstādītiem piederumiem var izmantot vairākos veidos.

 1. Lauksaimniecība. Šeit minitraktorus izmanto sējai, kultivēšanai un kultivēšanai, laistīšanai, disku ecēšām, pļaušanai un citām mehanizētām darbībām, piemēram, dārzeņu un graudaugu sēšanai, augu kopšanai un ražas novākšanai.
 2. dārzkopība. Augļu koku un krūmu kopšanai tiek izmantoti smidzinātāji, kultivatori, piekabes, iekrāvēji un citas iekārtas.
 3. Lopkopība. Šādas iekārtas ir, piemēram, ratiņi, presēšanas mašīnas.
 4. Komunālo pakalpojumu sniegšana. Spaiņi tiek izmantoti tranšeju rakšanai komunikāciju ierīkošanai, buldozera lāpstiņa – sniega vai gružu attīrīšanai, kā arī ierīce reaģentu izkliedēšanai uz autoceļiem ziemā.
 5. Būvniecības zona. Šeit tiek izmantoti frontālie pacēlāji, ratiņi, kausi un lāpstas.

Plūgs

Dubultais arkls

Priekšā un aizmugurē uzstādīti darbarīki, piemēram, pļaujmašīna un buldozera nazis, ir ideāli piemēroti aizaugušas, klajas zemes attīrīšanai jaunā laukā. Pļaujmašīnas tiek izmantotas augstu nezāļu un krūmu izravēšanai, bet lāpstas lāpstas ātri aizvāc no lauka nogrieztus zarus un zariņus.

Shedder

Lāpstas arkls

Sēšanas ierīces

Graudaugu un dārzeņu sējas, augļu un ogu stādu stādīšanas iekārtas var mehanizēt.

 1. Ir 1, 2 un 3 asu sējmašīnas graudaugu, pākšaugu un dārzeņu sēklu sējai sējmašīnas. Ierīces ir bārdu veidotāju, sēklas tvertnes un izkliedēšanas mehānisma kombinācija.
  Sējmašīnas

  Sējmašīna

 2. Sakņu kultūru novākšanai Kartupeļu sējmašīna, sīpolu un ķiploku pļaujmašīna. Iekārta izveido dziļu un līdzenu rievsienu, kurā sēklu graudi no kartupeļu rezervuāra pa speciālām caurulītēm tiek transportēti un pēc tam mehāniski pārklāti ar augsni.
  Kartupeļu stādīšanai

  Kartupeļu sējmašīna

 3. Ar īpaši uzstādāmo urbju un stādu tvertņu kombināciju ir viegli izveidot rindas, veidojot jaunu dārzu.

Padoms! Stādīšanas iekārtas vislabāk izmantot lielās saimniecībās. Mazos zemes gabalos šī metode vienkārši nav pieejama.

Mašīnas dārza dobju un augu kopšanai

Lielu platību ravēšanu, kulšanu, mēslošanu, smidzināšanu, laistīšanu un citus darbus var veikt arī ar atbilstošu aprīkojumu, kas paredzēts mazajiem traktoriem. Šāda veida aprīkojumā ietilpst Rotācijas grābeklis un hidrauliskais grābeklis, Vagas kultivatori, uzkarināmie smidzinātāji, mulčētāji, laistīšanas iekārtas, zāliena šķeldotāji, uzkarināmie mēslojuma tvertnes un daudz kas cits.

Harvesters

Rotācijas grābeklis

Satraucoša pieķeršanās

Kartupeļu ražas novākšanai ar minitraktoru ir pieejamas kartupeļu novācēja konveijera, bungu un vibrācijas versijas. Šī iekārta ir piestiprināta pie minitraktora aizmugurējās sakabes un tiek izmantota ne tikai kartupeļu, bet arī biešu, burkānu, redīsu un citu sakņu kultūru rakšanai. Ierīces izrok sakņu kultūru, notīra to no zemes un vienmērīgā slānī izklāj uz augsnes virsmas. Sīpolu un ķiploku kaisītāji ir veidoti līdzīgi, taču atšķiras asmeņu izmērs un rakšanas dziļums. Atliek tikai savākt izrakņotos augļus – šim nolūkam tiek izmantota piekabe ar autokrāvēju vai roku darbs.

Kartupeļu racējs jūsu minitraktoram

Kartupeļu racējs

Ir pieejamas arī cita veida ražas novākšanas iekārtas: Piekabināmās mašīnas augļu ražas novākšanai vai sīpolu griezēji, piemēram. Lopbarības sagatavošanai lopbarībai lauksaimniekiem ir nepieciešami uzkarināmie iekrāvēji un piekabes, kas var būt standarta plaknes vai pašizgāzēja tipa (1 vai 2 asu).

Preses, kas palīdz savākt sienu un sapresēt to ķīpās vai ķīpās, var izmantot arī kā piekabi. Atkarībā no tā atšķirt apaļo ķīpu preses un ķīpu preses. Iepriekš saspiestu rupjo lopbarību ir viegli uzglabāt un transportēt pēc vajadzības.

Preses

Rullīšu presēšanas mašīna

Atkarībā no lietošanas apjoma un konstrukcijas sarežģītības, cenas par rūpnieciski ražotiem minitraktoru stiprinājumiem svārstās no 3000 līdz 60000 Euro.

Pielikumi būvlaukumiem un pašvaldību vajadzībām

Būvdarbos un komunālajos pakalpojumos kopā ar minitraktoru tiek izmantoti vairāku veidu stiprinājumi, kurus var piestiprināt virsbūves priekšpusē vai aizmugurē. Piemēram, šis, priekšējā pozicionēšanas lāpsta var izmantot būvlaukumu attīrīšanai no gružiem, ceļu un ietvju attīrīšanai no sniega. Aizmugurē uzstādīto lāpstu un ripmašīnu izmanto, lai izlīdzinātu zemes laukumus, attīrītu sniega un smilšu sanesumus un apledojušus ceļus. Šāda aprīkojuma izmaksas ir atkarīgas no modeļa un sarežģītības, cenas svārstās no 10 000 līdz 40 000 Euro.

Tranšeju rakšanai inženierkomunikāciju un pamatu ierīkošanai ir pieejams šāds aprīkojums uzkabināmie ekskavatori. Šī ir iekārta ar sarežģītu sviru sistēmu, kas ir hidrauliski papildināta. Modeļi atšķiras ar spaiņa tilpumu un mehāniku, un, attiecīgi, cenas, kas sākas no 90 000 Euro.

Uzmontēts ekskavators

Uzmontēts ekskavators

Augsti specializēti darbarīki minitraktoriem

Minitraktoru īpašniekiem ne vienmēr ir saprātīgi iegādāties dārgas un ļoti specializētas nojumes. Daudzi amatnieki spēj izgatavot paštaisītu trīs punktu savienojumu no improvizētiem materiāliem. Piemērs paštaisītai mašīnai lauku apvidū var būt kūtsmēslu izkliedētājs. Ierīces izmaksas ir lētākas, un bojājumu gadījumā ir pieejams pašlabojums. Bieži vien viņi paši savām rokām izgatavo arī rakšanas mašīnas un kartupeļu sējmašīnas, jo tās ir pietiekami viegli izgatavot, un tās vienmēr var izmantot dārza gabalā. Vēl viens populārs paštaisīts instruments ir buldozera asmens, ko izmanto daudzos dažādos veidos.

Transportlīdzekļa īpašnieka ziņā ir iegādāties rūpnīcas savienojumus vai izgatavot tos pašam.  Jebkurā gadījumā konstrukcijai jāpieiet uzmanīgi, iepriekš aprēķinot, vai paštaisītā konstrukcija ir piemērota traktora jaudai.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: