Pagaidu sniega pūtējs no ķēdes zāģa, trimmera vai rotējošās frēzes

Sniega tīrīšana ar lāpstu ir diezgan darbietilpīgs process. Lai to atvieglotu, varat palīdzēt izgatavot paštaisītu sniega tīrītāju. Pēc tam, kad tas ir izgatavots, jūs ne tikai atbrīvojat sevi no smaga sniega tīrīšanas darba, bet arī ietaupāt daudz naudas, netērējot naudu par dārgiem rūpnīcas modeļiem.

Mājas apstākļos izgatavota sniega metēja konstrukcijas iespējas

Sniega metēja galvenais uzdevums ir satvert un izmest sniega masu prom no sniega uzkrāšanās vietas, piemēram, ietves. Tautas meistaru darinātajiem sniega arkliem ir atšķirīgs dizains. Taču modeļi tiek iedalīti pēc sniega uztveršanas veida – skrūvju un rotoru tipos.

Urbjmašīna

Sniega tīrīšanas mašīnas vissvarīgākā daļa ir skrūvgriezis, kas atgādina gaļasmašīnas skrūvi.

Divpakāpju mašīna

Rotācijas mašīna

Rotācijas sniega pūtējam ir visvienkāršākā konstrukcija, un to veido apaļš “gliemeža” korpuss un virzošās lāpstiņas. Virsbūves augšējā daļā ir šļūtene, pa kuru tiek izvadīts sniegs.

Improvizēts sniega metējs

Daži amatnieki kā piedziņas komponentu izmanto elektrisko trimmeru un ķēdes zāģu motorus. Nereti var redzēt paštaisītu sniega pūtēju, kas izgatavots no zāles pļāvēja. Taču šo mašīnu jauda ir pietiekama tikai svaiga un drupana sniega tīrīšanai.

Jaudīgāka sniega tīrītāja piedziņas opcija ir iekšdedzes dzinējs (ICE). To var izgatavot ar motorzāģi vai benzīna trimeri. Sniega tīrīšanas urbi var izgatavot arī no kultivatora vai elektriskā kultivatora.

Izgatavojiet savu urbi

Sniega pūtēja vārpsta ir galvenā mašīnas kustīgā daļa, kuru ir viegli izgatavot. Šneku izgatavošanai vislabāk izmantot 10 mm biezu un 1,5 m garu konveijera lenti. Jums ir nepieciešams sagriezt 4 gumijas lentes gredzenus ar diametru 28 cm. Detaļas var viegli izgriezt ar elektrisko zāģi.

Kompasa dēlis

Zemāk ir attēloti visu skrūvgrieža daļu rasējumi.

improvizēts urbjmašīna

Var izmantot arī metāla sloksni, lai izgatavotu skrūvgriezi. Taču gumija ir ieteicamāka, jo tā nesaskrāpē bruģa plāksnes un to nebojā cieti šķēršļi, piemēram, apmales vai žogs.

Spailes spailes izgatavošana

Padarīt spaini, kas kalpos kā virsbūve, lai uzstādītu urbi, arī nav grūti. Šim nolūkam parasti izmanto jumta seguma dzelzs. Nākamajā zīmējumā ir parādīti spaiņa izmēri.

Plaisas diagramma

Lai iztukšotu sniegu no spaiņa, spaiņa augšdaļā tiek izgriezts caurums. Plastmasas cauruli var izmantot kā notekcaurules izplūdes atveri plastmasas drenāžas caurule ar diametru 150 mm vai citu. Pārliecinieties, ka kanāla diametrs ir lielāks par šneka vārpstas platumu.

Lai novirzītu sniega lāpstas mesto sniegu uz sāniem, cauruli var aprīkot ar plastmasas deflektors.

slidas

Bet mašīnu joprojām var nedaudz uzlabot. Sniega tīrītāju var pārveidot, aizmugurē pievienojot slīdni mazie riteņi. Šādā gadījumā sniega tīrītāju būs vieglāk izvilkt un transportēt.

Sniega pūtēja montāža

Sniega pūtēji, kuru pamatā ir svidrs, ir visjaudīgākie un spēj apstrādāt pat apledojušu sniegu. Pašgājējos sniega tīrkalos visbiežāk tiek izmantots sniega sūcējs.

Pamatojoties uz motorzāģi

Šis sniega tīrītājs ir izgatavots mūsu pašu rokām vienkāršā veidā. Tā kā to darbina motorzāģa dzinējs, ir nepieciešamas dažas papildu detaļas par ķēdes piedziņu. Šim nolūkam var izmantot urbjmašīnu motocikla priekšējie un aizmugurējie zobrati, kā arī tā ķēde.

Zīmējums

Uz trimera bāzes

Urbis

Taču šeit ir nianse. Šāda tipa ierīču pārnesumkārba ir diezgan dārga, un nav lietderīgi to iegādāties, lai izveidotu piekabi trimmerim. Tāpēc rotācijas sniega pūtēji tiek ražoti, pamatojoties uz pēdējo minēto, kā aprakstīts turpmāk.

Pamatojoties uz elektrisku kultivatoru (power tiller)

Vieglākais papildinājums motocikla skidderim ir sniega asmens.

Sniega pūtēja shēma

Izkārtojumu var apkopot šādi.

  1. Sniega tīrītāja piedziņas bloks, kas savieno dzinēju ar šneku.
  2. Sliežu ceļa piedziņa.
  3. Dzenošā siksna.
  4. rullītis (pretsvars), kas nodrošina atpakaļgaitas darbību.
  5. Starpvārpsta.
  6. Rullītis siksnas pievilkšanai. To izmanto, lai darbinātu mašīnu uz priekšu.

Pašgājējs sniega tīrītājs ievērojami atvieglo sniega izvešanu, jo īpaši lielās platībās, kur, izmantojot mašīnu uz slēpēm, ko stumj operators, ir nepieciešama liela operatora fiziska piepūle.

Rotora izgatavošana

Lai izgatavotu rotējošo sniega metēju, varat izmantot tālāk sniegtos rasējumus.

Dizains uz rāmja

Pateicoties iepriekšminētajiem rasējumiem, sniega tīrītāja montāža nerada grūtības nevienam mājsaimniecības meistaram.

Bieži vien ir situācijas, kad sniega tīrīšana jāveic naktī: šādā gadījumā sniega tīrītāja lukturis būs noderīgs papildinājums. Ja jūs uzstādīt lukturi uz elektriskā sniega pūtēja pietiekami vienkārši, tad ar vienību, ko darbina iekšdedzes dzinējs, lietas ir sarežģītākas: jums ir nepieciešams izveidot savienojumu ar mašīnas elektrisko ķēdi ar īpašiem relejiem un elektroniskajām shēmām. Tomēr ir izeja no šīs situācijas. Ir iespējams iegādāties parastu diodes gaisma un pieskrūvējiet to iekārtai.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: