Pašdarināts kondicionieris no improvizētiem materiāliem

Karstā laikā mēs visi saskaramies ar pārmērīgu gaisa pieplūdumu apsildāmās ēkās, un šāda negatīva ietekme ir īpaši jūtama daudzstāvu ēkās. Daudzi cilvēki nevar atļauties iegādāties normālu klimata sistēmu, bet ir pilnīgi iespējams izveidot gaisa kondicionieri no dažādiem materiāliem ar savām rokām. Kā to izdarīt – šis raksts palīdzēs.

Kondicionieris no marles un baseini ar ūdeni

Var teikt, ka šī opcija ir visklusākā ierīce. No trūkumiem: periodiski ielej aukstu ūdeni.

Plastmasas pudeles + ūdens

Vēl viena diezgan oriģināla iespēja, kas ietver sadzīves ventilatoru, un, lai to izgatavotu, jums ir nepieciešamas šādas sastāvdaļas

 • Dažādu formu un tilpumu plastmasas pudeles;
 • grīdas ventilators;
 • ūdens.

Labākam efektam pudeles ar ūdeni ievietojiet saldētavā un sasaldējiet, bet ir kāds āķis – lai ūdens lēnām izkustu, pievienojiet nedaudz rupjās sāls.

Novietojiet ventilatoru pie galda un izkārtojiet pudeļu rindas tā priekšā, atstājot starp tām atstarpi. Viss process ir ļoti vienkāršs: ledus kūst, paņemot siltumu no gaisa, un ventilators piegādā vēsu gaisu uz vajadzīgo vietu. Pudeles laiku pa laikam var mainīt. Ja nav vietas, kur tos novietot līdzeni, tos var piestiprināt ierīces aizmugurē. Šāds kondicionieris no plastmasas pudelēm aizņem maz vietas un darbojas gandrīz bez trokšņa, bet tā iedarbība ir nedaudz sliktāka nekā sākotnējais variants.

Otrā gaisa kondicioniera versija no plastmasas pudelēm

vara caurule + šļūtene

Vēl viens kondicioniera variants, ko ir diezgan vienkārši izgatavot mājas apstākļos no galda ventilatora. Lai to izdarītu, ir nepieciešams sagatavoties:

 • Dārza gumijas vai plastmasas šļūtene apūdeņošanai;
 • plānas vara caurules;
 • galda ventilators.

Kondicionieris no pudelēm

Unikāla ierīce ir izgatavota ļoti vienkārši – šeit ir visu darbību algoritms.

 1. Izgrieziet taisnstūri no saplākšņa vai skaidu plātnes, kas atbilst loga atvērumam.
 2. Izmēriet, cik daudz pudeļu uz tā var novietot, uzstādītas blakus. Labāk ir izvēlēties konteinerus 2 litriem.
 3. Izgrieziet loksnē iepriekš noteiktos caurumus – to diametrs ir vienāds ar plastmasas konteinera kakliņa izmēru.
 4. Ievietojiet pudeles pa vienai, noņemot korķi un nogriežot vienu trešdaļu no tām caurumos, un nostipriniet tās. Ja ir spraugas, aizpildiet tās ar silikona hermētiķi.
 5. Mēs salabojam izgatavotu kondicionieri logā ar pudelēm ārpusē.

Tas, iespējams, ir visvairāk videi draudzīga ierīce Pasaulē – kas vēl ir nepieciešams siltumā pie mājas.

Radiators + ventilators

Mājas meistaru fantāzijām nav robežu – praktiski katru veco tehniku viņi cenšas atjaunot un piešķirt tai otro dzīvi: piemēram, brīnišķīgs gaisa kondicionieris, kas izgatavots no veca automašīnas alumīnija radiatora.

Radiators

Vienkārša konstrukcija, kas izgatavota no radiatora, ventilatora un korpusa no vecas datorsistēmas korpusa – bloka iekšpusē ir uzstādīts radiators un ventilators, un ūdens ieplūde un izplūde notiek pa īpaši izvietotām caurulēm. Rokturi ir piestiprināti pie korpusa, lai tos būtu ērti pārnēsāt. Daži atjautīgi amatnieki instalēt barošanas avotu ar dažādu spriegumu, lai būtu vairāk nekā viens darbības režīms, un vadība notiek ar iebūvētu slēdzi.

Izturīgas gumijas šļūtenes ir piestiprinātas pie caurulēm – viena kalpo kā ūdens ieplūdes caurule, bet otra – kā izplūdes caurule. Šādas miniatūras split sistēmas, kas izgatavota pašu rokām, priekšrocība ir šāda liels ūdens plūsmas ātrums caur galveno bloku un ātru ventilatora rotāciju. Uz radiatora, kas izgatavots no alumīnija ribām, nav kondensāta.

Neparasta saldētavas izmantošana

Izmantojot vecu ledusskapi, ar noteiktām prasmēm un fantāzijas lidojumu, daži māju īpašnieki var izveidot gaisa kondicionieri, kas uzstādiet to loga atverē Vai arī īpašā nišā ar izeju uz ārpusi. Saldētavas nodalījums ir ievietots tā, lai tā aizmugure būtu pilnībā ārpusē, t. k. ir radiators, kas ir aktīvs siltuma avots. Lielākā daļa aukstuma koncentrējas kamerā, tāpēc mēs izgriežam caurumu durvīs un uzstādām vajadzīgā izmēra ventilatoru.

Kameras sānos, kas atradīsies ārpusē, varat izurbt caurumus gaisa ieplūdes atverēm. Šī ledusskapja ar saldētavu konstrukcija nodrošina vēsumu telpā karstās vasaras dienās.

Gaisa kondicionieri no ledusskapja var izgatavot arī no veca ledusskapja Mājsaimniecības ierīces portatīvā versija.

 1. Mēs ņemam lietu no ledusskapja mobilā varianta, kas jau ilgu laiku nedarbojas, bet labi saglabā hermētiskumu, noņemam vāku, uz tā uzstāda divus datora dzesētājus. Lai to izdarītu, ieskicējiet katra objekta izmērus, pēc tam ar urbja un mehāniskā zāģa palīdzību izurbiet apaļus caurumus.
 2. Uzlieciet dzesētājus atpakaļ uz vietas un noslēdziet visas spraugas ar hermētiķi.
 3. Ievietojam ledu kameras iekšpusē – nepieciešamo ledus daudzumu ir iespējams iepriekš sasaldēt plastmasas traukā, kas pēc izmēra atbilst vecās ierīces iekšējam tilpumam.
 4. Cieši aizveriet vāku un ieslēdziet ventilatorus, izmantojot īpaši iegādātu ierīci, vai pievienojiet tos datoram. Lai ledus izkustu, ir nepieciešams diezgan ilgs laiks, un gaisa kondicionierim no veca pārvietojamā ledusskapja, ko izgatavojis pats, ir laiks, lai lieliski atdzesētu telpu.
 5. Pēc tam ūdeni ielej traukā un tā vietā ieliek jaunu ledu.

Kā redzat, ir diezgan reāli izveidot kondicionieri ar savām rokām bez īpašām tehniskām prasmēm. Visas iepriekš minētās iespējas, kas ierosinātas iepriekš mājās gatavoti gaisa kondicionieri ir absolūti nekaitīgi un izgatavoti no videi draudzīgām sastāvdaļām, daudzi no tiem palīdz ietaupīt naudu ne tikai par dārgu iekārtu iegādi, bet arī par tās uzstādīšanu.

Oriģināls dizains palīdzēs jums izvairīties no termiskā šoka, kad atrodaties lauku mājā, un autovadītājiem, kuri ir saglabājuši vecs radiators no krāsns Oriģinālais gaisa kondicionieris, kura metode ir parādīta videoklipā, ir piemērots:

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: