Noteikumi par braukšanu ar elektriskajiem rumbām pa koplietošanas ceļiem

Šāda veida iekārtas ir parastā traktora samazināta kopija. Kā zināms, traktors ir transportlīdzeklis, un, lai vadītu transportlīdzekli, ir nepieciešama vadītāja apliecība un transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Bet vai šis noteikums attiecas uz elektriskajiem kultivatoriem?? Protams, pat ja atbilde uz šo jautājumu ir “jā”, daudziem cilvēkiem neienāktu prātā, ka viņiem būtu autovadītāja apliecība, lai brauktu pa laukiem un sēklu sējumiem. Taču bieži ir gadījumi, kad MotoGP tiek izmantots, lai aizbrauktu līdz tuvākajam būvmateriālu veikalam vai vienkārši izmestu lielus gružus. Tā kā jūs galvenokārt brauksiet pa valsts ceļiem, iespējams, sastapsieties ar ceļu satiksmes uzraugu. Šajā gadījumā juridiskais jautājums ir diezgan būtisks.

Vai MotoBlock ir mehāniskais transportlīdzeklis?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, izlasiet ierīces rokasgrāmatu. Visos pavaddokumentos norādīts, ka šis lauksaimniecības tehnikas veids nav mehāniskais transportlīdzeklis un nav paredzēts izmantošanai uz koplietošanas ceļiem. Latvijas tiesību aktos, proti, CAO (Administratīvo pārkāpumu kodeksā), kas reglamentē pilsoņu pienākumus attiecībā uz mehānisko transportlīdzekļu lietošanu, arī elektriskais kultivators nav uzskatāms par transportlīdzekli. No vienas puses, tas ir labi, jo.k. Citizen Mašīna nav jāreģistrē Jūsu elektriskajam darbarīkam nav nepieciešama licence, lai to izmantotu, un nav nepieciešama tehniskā pārbaude. No otras puses, ir jautājums par to, kā nokļūt dārzā, ja tas atrodas tālu no mājas? Vai tā piemērošanas joma ir ierobežota tikai ar vienu teritoriju un vienu pagalmu??

Motocikla vadītāja apliecība
 • Braucot pa koplietošanas ceļiem, vadītāja apliecība vienmēr ir līdzi.
 • vienmēr izmantojiet apgaismojums (vai instalējiet to pats, t.k. Saskaņā ar to pašu Administratīvo pārkāpumu kodeksu katram mehāniskajam transportlīdzeklim jābūt aprīkotam ar gaitas gaismām (gaitas gaismām jābūt ieslēgtām neatkarīgi no diennakts laika).
 • Uz ceļa brauc tikai ar elektrisku rumbas ratu ar atstarotājiem, uzstādīts aiz piekabes.
  Atstarojošā veste
 • Elektriskā kultivatora vadīšana ceļmalā, tā, lai netraucētu transportlīdzekļu kustību.
 • Ievērojot šos vienkāršos ieteikumus, ir iespējams maksimāli pasargāt sevi no naudas sodiem un nepatīkama dialoga ar ceļu policijas pārstāvjiem, kļūstot par pilntiesīgu satiksmes dalībnieku.

  Lai atbildētu uz jautājumu, jums nav obligāti jāsaņem licence, bet labāk ir to iegūt. To klātbūtne ievērojami atvieglos šāda veida lauksaimniecības tehnikas pārvietošanu.

  Vecuma ierobežojums kāpurķēžu traktora vadīšanai

  Praktiski jebkurš, kurš ir apguvis vadību, var to vadīt, un neviens neprasīs apliecību savā zemē. Pat ja 13 gadus vecs bērns ir apguvis dzinēja bloka vadīšanas noteikumus, viņam nevajadzētu atļaut vadīt šādu mašīnu. a par braukšanu pa koplietošanas ceļu Personai ir jābūt autovadītāja apliecībai un jābūt vismaz 18 gadus vecai.

  Tāpēc, strādājot savā īpašumā, ir svarīgi ievērot ieteiktos piesardzības pasākumus, un par transportlīdzekļa vadīšanu pilnībā atbild pilngadīga pilngadīga persona. Braucot pa ceļu, autovadītājs automātiski kļūst par satiksmes dalībnieku. Ja bērnu aptur ceļu satiksmes drošības inspektors, viņam/viņai būs jāmaksā sods viņa/viņas likumīgajam pārstāvim: vecākiem vai aizbildņiem.

  Paštaisīta elektriskā kultivatora vadīšana

  Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu nekādi elektroinstrumenti, tostarp.ch. Mašīna ar balstiekārtu un spēka agregātu, kas tiek montēta ar rokām, nav autotransporta līdzeklis. Kāds ir motocikla maksimālais ātrums? Ražotājs nosaka sava produkta kategoriju. Viņam ir likumīgas tiesības viņa ražotās mašīnas uzskatīt par traktoru ar dzinēju. Ja viņš ražo amatniecisku traktoru, viņu var apturēt inspektors un iztaujāt par viņa lēmumu iegādāties traktoru ar dzinēju un kāpēc? Inspektors var pieprasīt uzrādīt ierīces dokumentus vai pat izdot rīkojumu par tās reģistrāciju, un tas rada zināmas juridiskas sekas.

  Pašdarināts elektriskais kultivators

  Kopumā pašizgatavots ēvelētājs neatšķiras no veikalā iegādāta ēvelētāja. Jautājums varētu rasties saistībā ar transportlīdzekļa kategoriju un tikai tad, ja inspektors uzskata par lietderīgu uzdot jautājumu. Citos aspektos uz pašizgatavotām mašīnām attiecas tie paši noteikumi, kas uz pirktām mašīnām; par to vadīšanu netiek piešķirti papildu punkti.

  Tehniski tā ir lauksaimniecības tehnika, tāpat kā kultivators vai zāles pļāvējs.

  Secinājums

  Motocikla izmantošana ir saistīta ar juridiskām un juridiskām neskaidrībām, daudz kas ir atkarīgs no tā, kā veidosies saruna ar tiesībsargājošo iestādi un vai viņam būs papildu jautājumi. Visos citos aspektos ar rumbas ratu var strādāt bez jebkādām sekām – gan uz savas zemes, gan uz ceļa. Galvenais ir neaizmirst par pieklājību un savstarpēju cieņu uz ceļiem.

  Novērtējiet šo rakstu
  ( Vēl nav vērtējumu )
  Pievienot komentārus

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: