- Netiešās apkures katls – konfigurācijas
- Kāds ir labākais titāna anoda ūdens sildītāja vadības veids?
- Kā darbojas katls
- Vispārīgās prasības
- Kāpēc mums ir nepieciešami netiešie ūdens sildītāji?
- Vispārīgi principi
- Kas ir recirkulācija un kāpēc tā ir vajadzīga?
- Biežas uzstādīšanas kļūdas
- Katla pieslēguma shēma
- Kā izvēlēties uzglabāšanas ūdens sildītāju atkarībā no sildelementa veida
Ja parastajos akumulācijas ūdens sildītājos ūdens temperatūra paaugstinās uz sildķermeņu darba rēķina, apkures katlos sildīšana notiek apkures aģenta cirkulācijas sistēmā. Tas nozīmē, ka šķidrums tiek uzsildīts katlā un pa caurulēm novadīts uz spirāli vai citu siltummaini, kas uzstādīts tvertnē. Tajā pašā laikā tvertnē no centrālās caurules nonāk auksts ūdens, kas pēc tam uzsilst uz siltumapmaiņas rēķina caur spirāles sienām. Sistēma, kas ļauj uz visiem laikiem aizmirst par karstā ūdens problēmām.
Netiešās apkures katls – konfigurācijas
Es zinu aptuveni duci konfigurāciju. Es to izvēlos atkarībā no tā, kas man jādara.
Es uzstādīju netiešo apkures katlu ar vienu siltummaini, ja karstā ūdens sagatavošanai ir nepieciešams tikai viens siltummainis
Tesy netiešais ūdens sildītājs
Divkāršās spirāles katli tiek uzstādīti, ja
Tesy netiešais ūdens sildītājs
Kāds ir labākais titāna anoda ūdens sildītāja vadības veids?
Ūdens sildītāju var vadīt mehāniski vai elektroniski. Pirmajā gadījumā darbības režīmu kontrole, temperatūras regulēšana termostata klātbūtnē notiek ar klasiskās rotācijas pogas palīdzību. Lietotājs to pagriež un nosaka pareizajā pozīcijā atbilstoši atzīmētajai skalai. Mehānika – izturīgs, karstumizturīgs un lēts mehānisms ar ilgu darbības laiku un augstu uzturēšanas spēju. Vienīgais trūkums ir kļūda – faktiskā temperatūra var atšķirties no noteiktās skalas par dažiem grādiem.
Elektroniskā vadība ir modernāka, bet arī dārgāka. Visas darbības lietotājs var veikt, vienkārši nospiežot pogu. Elektronika ir jutīgāka pret augstām temperatūrām, tāpēc tai ir tendence salūzt biežāk nekā mehānikai, bet galvenokārt ārkārtas situācijās. Elektroniskā kontrole ir precīzāka nekā mehāniskā: kļūda bieži vien nepārsniedz vienu simto grāda daļu. Daudzi modeļi ir elektroniski vadāmi ar informatīvu displeju, un tiem ir vairākas noderīgas papildu funkcijas, kas atvieglo ekspluatāciju. Tie ietver, piemēram, plūsmas regulēšanu vairākos nosūknēšanas punktos, taimera programmēšanu ieslēgšanai/izslēgšanai vai vadības bloka bloķēšanu pret nevēlamu bērnu iejaukšanos. Stiebel Eltron SHZ LCD titāna anoda ūdenssildītāju sērijas titāna anoda akumulācijas ūdenssildītājiem ir elektroniska vadība un ērts informatīvs displejs ar parametru iestatīšanas funkcijām.
Kā darbojas katls
Manuprāt, darbības princips ir skaidrs – ūdens karstā ūdens sagatavošanai tiek uzsildīts no
Sniegsim piemēru: māja tiek apsildīta ar elektrisko katlu, un tai ir saules enerģijas sistēma. Dienas laikā saule silda ūdeni bez maksas. Naktī ūdeni boilerī sildīs elektriskais boilers, kas darbojas nakts laikā.
Retāk sastopami katli ar pārlieku lieliem siltummaiņiem. Šādi ūdens sildītāji tiek uzstādīti visur, kur
Netiešais ūdens sildītājs ar vairāku balonu
Lielāka spirāle šādā sildītājā ļauj ātri uzsildīt ūdeni. Ja man katlā ir nepieciešams liels siltummainis, bet es nevaru tādu atrast vai tas ir dārgs, es to daru šādi:
Es pērku netiešā ūdens sildītāju ar diviem siltummaiņiem un savienoju šīs spirāles vienā, izmantojot veidgabalus un caurules.
Bieži sastopami arī katli ar tvertnē iebūvētu tvertni, kas izmanto mazāku tvertni tvertnes iekšpusē, nevis spirāli.
Tesy netiešā ūdens sildītāja tvertne
Ūdens sildītājs ar tvertnē iebūvētu tvertni ir efektīvāks nekā ūdens sildītājs ar spirālveida siltummaiņiem. Piemēram, ACV katlu ar 300 litru tilpumu var salīdzināt ar Tesy katlu ar 500 litru tilpumu karstā ūdens ražošanas efektivitātes ziņā.
Tas ir saistīts ar to, ka ACV katla iekšējā tvertne ir izgatavota no nerūsējošā tērauda un siltummainis Tesy ir pārklāts ar īpašu kompozītmateriālu. Nerūsējošajam tēraudam ir augstāka siltuma caurlaidība un lielāka siltumapmaiņas platība nekā spirālei. Lielāks virsmas laukums – lielāka siltuma pārnese laika vienībā. Tātad ar šādu katlu ūdeni var uzsildīt ātrāk.
Bet katliem tvertne tvertnē ir liels trūkums. Tie nav ļoti uzticami un ir ļoti izvēlīgi attiecībā uz uzstādīšanas un ekspluatācijas kvalitāti. Pēdējo 10 gadu laikā esmu redzējis 7 pārplīsušas tvertnes katlos un buferos. Bet es nekad neesmu redzējis salauztu spirāles spirāles katlu.
Vispārīgās prasības
Lai apkures katla ar apkures katlu uzkares sistēma darbotos normāli, bez pārtraukumiem un avārijas situācijām, ir jāievēro šādas prasības:
- Pie katla izejas jāuzstāda izplešanās tvertne, kuras tilpums ir vismaz 10 % no sildītāja tilpuma. (nejaukt ar izplešanās tvertni apkurei). Tas darbojas kā ūdens termiskās izplešanās neitralizators.
- Uz visām caurulēm, kas ved uz tvertni, obligāti ir lodveida vārsti. Tie ir nepieciešami, ja nepieciešams veikt cirkulācijas sūkņa, trīsceļu vārsta vai citu sistēmas elementu remontu vai apkopi.
- Katls tiek uzskatīts par drošāku, ja tas ir aprīkots ar termostatu, kas novērš pārkaršanu. Šiem ūdens sildītājiem ir drošības vārsti, kas atbrīvo tvaiku no karstā ūdens un novērš tvertnes korpusa pārrāvumu.
Kāpēc mums ir nepieciešami netiešie ūdens sildītāji?
Netiešās apkures katls ražo un uzglabā karsto ūdeni visā tā darbības laikā. Ar boileri var nodrošināt karstā ūdens plūsmu visur mājā ar nemainīgu temperatūru. Pat ja mājā vienlaikus tiek atvērti 3 karstā ūdens krāni, visos krānos būs vienāda karstā ūdens temperatūra.
Netiešais ūdens sildītājs 200 litru
Ja jūs peldaties dušas telpā un kāds ieslēdz ūdeni blakus telpā (piemēram, virtuvē), un jūs applaucējaties ar verdošu ūdeni – mājā nebūs netiešā sildītāja.
Mājās, kur ir vairākas tualetes, bez karstā ūdens cilindra nav iespējams nodrošināt vienāda spiediena un temperatūras ūdeni.
Esmu vairākkārt redzējis, kā cilvēki divstāvu vai trīsstāvu mājā uzstāda divu kontūru gāzes katlu un domā, ka ar to pietiks karstā ūdens pagatavošanai visai mājai.
Tad viņi pārceļas uz dzīvi un kļūst nervozi, jo katls nedarbojas.
Divu kontūru katls ar jaudu 24 kW varēs uzsildīt ūdeni kanālā ne vairāk kā divām karstā ūdens padeves vietām. Esmu atvēris 2 karstā ūdens krānus: vienu virtuvē un otru vannas istabā. Ja katls atrodas tuvu, tam ir pietiekama jauda, lai uzsildītu ūdeni kanālā.
Un, ja katls atrodas pagrabā un kāds ir atvēris krānu virtuvē un vannas istabā, jums nebūs karstā ūdens pirmajā stāvā, atverot krānu ar karstu ūdeni. Šajā vietā ir uzstādīts netiešais ūdens sildītājs, kas nodrošina recirkulāciju
Vispārīgi principi
Katla uzstādīšanas procedūra nozīmē tā pieslēgšanu apkures sistēmai un ūdensvadam. Ūdens apkures sistēmas efektivitāte ir tieši atkarīga no darba kvalitātes.
Tāpēc katla uzstādīšana nav jāveic saskaņā ar kādu konkrētu tehnoloģiju, bet gan ievērojot šādus obligātos principus:
- Ūdens padeve – caur krānu katla apakšējā daļā.
- Karstā ūdens ieplūdei jābūt savienotai ar savienojumu ierīces augšpusē.
- recirkulācijas punktam jāatrodas katla centrā.
- Siltumnesējs nonāk katla tvertnē no augšas uz leju caur augšējā daļā izvietotu uzgali. Un ārā, t. i., atpakaļ sistēmā caur apakšējo zonu.
Katla struktūra
Ja tiek ievēroti visi četri principi, izejas ūdens katla augšējā daļā vienmēr ir karsts, kas palielina iekārtas efektivitāti.
Apskatīsim dažādu krānu veidu specifiku.
Kas ir recirkulācija un kāpēc tā ir vajadzīga?
Karstā ūdens cirkulācija ar netiešās apkures katlu nav sarežģīta. Tas ir nepieciešams, ja ūdens ieguves punkti atrodas tālu no
Vienkāršs piemērs: divstāvu māja ar katlumāju pagrabstāvā. Atveriet karstā ūdens krānu vannas istabā augšstāvā un pagaidiet dažas minūtes, līdz ieplūst karstais ūdens.
Izmantojot tūlītējās karstā ūdens recirkulācijas sistēmu, karstais ūdens sāks tecēt dažas sekundes pēc krāna atvēršanas. Šis risinājums ievērojami uzlabos jūsu komfortu. Turklāt ievērojami samazināsies kopējais ūdens patēriņš, kas ir ietaupījums.
Apskatiet kļūdas, ko cilvēki pieļauj, būvējot privātmāju.
Biežas uzstādīšanas kļūdas
Instalējot vai iestatot, jācenšas izvairīties no vairākām kļūdām:
- Katls un apkures katls ir uzstādīti tālu viens no otra. Tās ne tikai jāuzstāda pēc iespējas tuvāk viena otrai. Taču, lai vienkāršotu uzstādīšanu, sprauslas ir pareizi izlīdzinātas.
- Nepareizs cauruļu sistēmas savienojums ar siltumnesēju.
- Nepareiza cirkulējošā sūkņa uzstādīšana.
Kompetenta uzstādīšana, regulēšana un iestatīšana garantē stabilu karstā ūdens padevi un ļauj visām sistēmām un ierīcēm strādāt normālā režīmā. Lai novērstu komponentu nodilumu un izvairītos no priekšlaicīga remonta.
Katla pieslēguma shēma
Un, ja jums nav gāzes un ir uzstādīts cietā kurināmā katls, kā tad jūs varat sildīt karsto ūdeni?? Arī ar netiešā sildītāja izmantošanu. Saules kolektori un paneļi kļūst arvien populārāki. Arī šajā gadījumā tiek izmantots netiešā kurināmā katls, tikai ar diviem siltummaiņiem.
Viens siltummainis ir savienots ar apkures katlu, bet otrs siltummainis – ar saules siltuma sistēmu. Kad spīd saule, karstais ūdens boilerī tiek uzsildīts ar saules enerģiju. Kad nav saules, karsto ūdeni uzsilda boilers.
Katla un saules enerģijas ķēdes pieslēguma shēma
Jūs jau nojautāt, kāpēc tos sauc par netiešajiem ūdens sildītājiem. Tā kā ūdeni boilerī netieši uzsilda cits
Kāpēc uzglabāt karsto ūdeni?
Galvenā problēma ir nepietiekama siltuma jauda
Karstā ūdens patēriņš ir ļoti liels. Tāpēc katliem pīķa stundās ir nepietiekama jauda. Tāpēc tiek izmantoti netiešās apkures katli. Tiem izdodas uzkrāt pietiekamu karstā ūdens daudzumu ar nelielu boilera jaudu.
Kā izvēlēties uzglabāšanas ūdens sildītāju atkarībā no sildelementa veida
Akumulācijas ūdens sildītāji ir aprīkoti ar divu veidu sildelementiem – atvērtiem un slēgtiem. Pirmā, saukta arī par mitro, ir tieši iegremdēta ūdenī un tieši mijiedarbojas ar to. Daudzo sildīšanas un dzesēšanas ciklu laikā uz TEN pārklājuma virsmas nenovēršami veidosies kaļķakmens nogulsnes. To veido ūdenī izšķīdušie cietības sāļi, dzelzs un magnijs. Nogulsnes uzkrājas, samazinot sildelementa termisko efektivitāti un turklāt, kā minēts iepriekš, paātrinot korozijas procesus. Tāpēc vismaz reizi gadā ir nepieciešams tīrīt mitro sildelementu. Slēgtais sildelements, saukts par sauso sildelementu, ir iekapsulēts aizsargājošā keramikas spuldzē. Nav tieša kontakta ar ūdeni, un sildelements neveidojas nosēdumi un nav jātīra.