Mājas alus pagatavošana – kas tas ir, ierīce un darba princips, priekšrocības un trūkumi

Mājas alus darītavas tikai nesen kļuva pieejamas jebkuram patērētājam pēc tam, kad Kanādas Nacionālais alus brūvēšanas institūts 80. gadu beigās izstrādāja un patentēja šo savdabīgo un diezgan kompakto produktu. Ir vērts pieminēt, ka pirmās ierīces, kas attālināti atgādina mūsdienu minibremžu darītavas, tika izgudrotas 15. gadsimtā, taču tās bija nerentablas un drīz vien tika aizmirstas.

Mūsdienu produkti ir īsts dārgums īstiem apiņu dzēriena cienītājiem. Pavadot noteiktu naudas summu, jūs pastāvīgi baudīsiet kvalitatīvu nefiltrētu dzērienu, ko pats gatavojat, un pulcēsiet savus draugus degustācijai. Šajā rakstā potenciālie klienti atradīs visas nianses un atbildes uz saviem jautājumiem.

Kas tas ir

Uzreiz jāatzīmē, ka ir amatieru alus pagatavošanas produkti lietošanai mājās un profesionāli produkti alus pagatavošanai rūpnieciskos apjomos, piemēram, alus restorānam vai bāram. Mājas alus brūvētājs ir kompakts produkts, ko ikviens var izmantot, lai nodrošinātu sevi un savus draugus ar svaigi brūvētu, dabīgu alu.

Gatavā produkta tilpums ir atkarīgs no tvertnes lieluma mini alus darītavā, ko paredzēts izmantot mājas alus pagatavošanai, taču tas nekādā gadījumā nav mazāks par 10 litriem. Ja jums ir liels ledusskapis un liela šī cēlā dzēriena cienītāju grupa, varat iegādāties aprīkojumu ar darba tvertnes tilpumu 22 litri vai vairāk. Jūs varat ne tikai izmantot norādītās receptes, bet arī vēlāk, eksperimentējot ar dažādām sastāvdaļām, izveidot mājās brūvētu alu.

Kāpēc mums patīk alus?

Iemesls, kāpēc cilvēki mīl alu, ir tā garša un aromāts. Alus satur diezgan daudz kaloriju, un ne velti viduslaikos to diezgan nopietni sauca par “šķidro maizi” – dzēriens bija būtiska palīdzība nabadzīgāko zemnieku ēdienkartē viduslaiku Eiropā.

Alus par savu popularitāti šodien ir pateicīgs jaunām dzeršanas tradīcijām. Jūs to dzerat kopā ar draugiem, pēc smagas darba dienas, ģimenes ballītēs, pēc pirts. Alus ir biežs iemīļoto raidījumu un filmu pavadonis.

Konstrukcija un darbības princips

Mini alus brūvētājs lietošanai mājās ir aprīkots ar korpusu, kas izgatavots no diezgan izturīgas pārtikas plastmasas, tas ir veidots kā maza alus muca. Augšējā daļā ir sprausla ar hermētisku vāciņu, caur kuru ielej visas sastāvdaļas un pēc tam ielej svaigu ūdeni.

Ja vēlaties iegūt ideālus rezultātus, izmantojiet tikai perfekti attīrītu ūdeni, nevis krāna ūdeni. Lai novērstu putu izplūšanu fermentācijas laikā, vākā ir uzstādīts drošības vārsts. Izstrādājuma priekšpusē ir karbonizācijas ierīce jeb sifons, kura uzdevums ir piesātināt alu ar oglekļa dioksīdu, ja kādu iemeslu dēļ tā ir pārāk maz.

Pilnībā automātiskajai mājsaimniecības alus darītavai ir arī svarīgs piederums – krāns produktu uzpildīšanai, kas to padara nedaudz līdzīgu samovaram. Izpakošanas laikā jāuzmanās, lai nesabojātu vai nesaskrāpētu detaļas, montāža jāveic stingri saskaņā ar instrukcijām, tā ir diezgan vienkārša un neprasa nekādas tehniskās zināšanas un pieredzi – viss ir paredzēts parastam patērētājam.

Kad ierīce ir samontēta, varat ievietot traukā alus ekstraktu un raugu, piepildīt to līdz optimālajam līmenim un aizvērt vāku. Tagad vislabāk ir turēt mašīnu tumšā vietā, kas nav pieejama ziņkārīgiem bērniem. Pretējā gadījumā procesu var sabojāt, vienkārši aizgriežot iztukšošanas krānu.

Alus raudzējas apmēram 5 dienas 18-23 grādu temperatūrā, labākais risinājums ir uzglabāt to pieliekamajā vai starpstāvu telpā slēgtā skapī. Sestajā dienā produktu rūpīgi ievietojiet ledusskapī un iepriekš tam atvēliet vietu. Ja produkts ir pilnīgi kompakts, temperatūra dzidrināšanas laikā nedrīkst pārsniegt 0-+30 °C.

Alus ledusskapī jāglabā vismaz 14 dienas, līdz tas ir pilnībā noskaidrojies, nogatavojies un piesātināts ar oglekļa dioksīdu, kas dzērienā izšķīst un piešķir tam raksturīgo garšu. Tagad jūs zināt, kā mājās darbojas mini alus brūvēšanas iekārta.

Kad pienāks ilgi gaidītā diena, izņemiet produktu un novietojiet to uz galda, ļaujiet tam piecas minūtes nostāvēties istabas temperatūrā, pēc tam novietojiet glāzi pie krāna un nogaršojiet ekskluzīvās putas, ko radījušas jūsu rokas. Kad būsiet novērtējuši visas priekšrocības salīdzinājumā ar veikalā pirktajiem produktiem, zvaniet draugiem un sakiet: “Es izmēģinu mājās brūvētu, nefiltrētu alu – nāc un paskaties…”, jūs, visticamāk, nedzirdēsiet tā beigas, un viņi nāks pēc iespējas ātrāk.

Modeļu salīdzinājums

Šeit ir tabula ar iepriekš aprakstīto alus darītavu galvenajiem tehniskajiem parametriem. Varat to izmantot, lai vizuāli salīdzinātu vairākus sev tīkamus modeļus.

Modeļa nosaukums Stobru tilpums (l) Materiāls Svars (kg) Izmaksas (RUB)
InPinto Premium 9 nerūsējošais tērauds 5.9 5 000 – 6 000
Automātiskā alus darītava “Prāga” 35 l 35 nerūsējošais tērauds 8 45 000 – 50 000
Alus Zavodik Standart 33 pārtikas plastmasa 4.6 2 500 – 3 700
Ss Brewtech spainis (komplekts) 26 l 26 nerūsējošais tērauds, plastmasa 4.2 15 000 – 18 000
EasyBrew 40 litru tilpums ar dzesētāju 40 tērauds 7 25 000 – 30 000
FastFerment fermentators 30 l 30 plastmasa 4.5 6 000 – 8 000
BREWDEMON BASIC PLUS 10 nerūsējošais tērauds 6.3 5 000 – 6 500

Parametri

Alus darītavas ražotāji ir izveidojuši darba apstākļiem mājās, tāpēc izmēri ir stingri aprēķināti – fermentācijas laikā šos produktus var ievietot jebkurā stūrī un pēc tam viegli transportēt uz ledusskapi, neaizņemot daudz vietas, t. . 25 līdz 30 cm platumā, 28 līdz 45 cm dziļumā un 25 līdz 40 cm augstumā.

Izņēmums ir brīvstāvoša konusa tipa iekārta ar augstumu līdz 85 cm, piemēram, mājas MAGARYCH iekārta. Pamatparametri ir tīri individuāli, un mēs sīkāk uzzināsim visas līdzīgās detaļas sadaļā, kurā mēs aprakstīsim labākos mini brewpubs mājas lietošanai.

Aksesuāri

Mājas alus pagatavošanas piederumus varētu izdalīt atsevišķā kategorijā. Piederumus var iegādāties atsevišķi atkarībā no mini alus darītavas īpašnieka vēlmēm un viņa jaunajām prasībām un vēlmēm.

Funkcija!

Īpaša uzmanība jāpievērš oglekļa dioksīda krātuvei. Nav slikta ideja iegādāties recepšu grāmatu, kā arī nav laba ideja iegādāties manometru un termometru.

Priekšrocības un trūkumi

Katram produktam ir individuālas īpašības, un kopumā pozitīvās īpašības var būt šādas:

 • pastāvīgi svaigu alu ar zemām ražošanas izmaksām;
 • pārbaudīta ražotāja kvalitatīvas sastāvdaļas;
 • morālo gandarījumu par gatavošanas procesu;
 • procesa pilnīga autonomija;
 • ir iespējams variēt garšas profilus un izveidot savu alus veidu;
 • alus ir bez konservantiem un nefiltrēts, lai organismam sniegtu maksimālu labumu;
 • Oriģināla dāvana draugam, kurš mīl šo dzērienu.

Vienīgie trūkumi ir ilgs gaidīšanas periods līdz galarezultātam un, iespējams, izmaksas, kas ir ārpus vidējā krieva līdzekļiem.

Pareiza alus pagatavošanas tehnika

Ja nonāksiet šajā vietnē, noteikti redzēsiet šādu fotoattēlu

Trīs 2

Tālāk ir šāds teksts:

Ja jūs paņemsiet Volfganga Kunces diezgan apjomīgo darbu “Iesala un alus tehnoloģija”, veltiet laiku, lai to rūpīgi izlasītu. Vispirms atveriet 26. lappusi (vācu 9. izdevuma tulkojums Latviešu valodā, Sanktpēterburga, Latvija)., Profesija, 2009). Šeit atradīsiet trīs kungu portretus. Tie ir Luijs Pastērs, Emīls Kristians Hansens un Kārlis fon Lindē – mūsdienu alus darīšanas pamatlicēji (skat. augšā no kreisās uz labo). Tieši viņu idejas un centieni bija tie, kas no labākajiem piemēriem izveidoja alu tādu, kādu mēs to pazīstam šodien.

Patiesībā modernā alus darīšanas tehnoloģija (saskaņā ar attēlu skaitu) balstās uz trim “pīlāriem”: alus slimību un piesārņojuma izpēte (Pasteurs), tīru kultūru izmantošana (Hansens), būtiska saldēšanas iekārtu izmantošana (Lindes). Šie ir, tā sakot, pamati – īsi un kodolīgi. Ja tehnoloģijā trūkst kāda no šīm trim daļām, jūs nekad nesagatavosiet kārtīgu alu! Iegūsiet kaut ko vairāk vai mazāk līdzīgu alum (tajā pašā laikā tas var atgādināt daudz ko citu: brūvējumu, kvasu utt.)..). Vēl viena laba lieta – daudziem cilvēkiem tas ļoti patīk. Saukt to par mājas brūvēšanu. Ja esat entuziasma pilns, jums nav nepieciešams lasīt tālāk.

Atlases kritēriji

Lai izvēlētos pareizo mini alus darītavu, ir nepieciešams iepriekš noskaidrot savas personīgās vēlmes apjoma ziņā, kuru uzņēmumu vēlaties, plaša aprīkojuma pieejamību un citus svarīgus nosacījumus. Ja jums nav pieredzes, ir vērts konsultēties ar draugiem, kuri jau ir iegādājušies un veiksmīgi darbojas ar līdzīgiem produktiem, vai klīst internetā, lai uzzinātu precīzus izmērus un visas nianses, lai gan daudzas atsauksmes ir rakstītas diezgan analfabētiski un skaidri pēc pasūtījuma.

Tilpums

Jebkura alus brūvēšanas iekārta ir balstīta uz tvertni, kurā notiek visi pamatprocesi: graudu dizains atšķiras tvertnes klātbūtne, kurā tiek brūvēta misa, piemēram, labi pazīstamā vācu alus darītava Bavārija, kas, starp citu, tiek ražota Krievijā; un vienkāršas alus darītavas iesācējiem atšķiras jau sagatavotas rūpnīcas apstākļos sastāvdaļas.

Alus raudzēšanas tvertnei ir cieta plastmasas tvertne, kuras tilpums ir ne mazāks par 9 litriem – tajā notiek visi mājās gatavota putojoša apiņu dzēriena pagatavošanas pamatprocesi. Šādi produkti ir kompakti un nogatavināšanas laikā tos var ērti novietot standarta ledusskapī. Īpaša uzmanība jāpievērš izstrādājuma izskatam: 10 litru modeļiem ir glīts dizains, tos ir ērti novietot jebkurā virtuves vietā, lai uzpildītu, un pēc tam novietot tumšā vietā.

Kad esat gatavs, konteiners harmoniski iederas jebkurā interjerā – vai tā būtu kopmītne, vasarnīcas lapene vai pilsētas virtuve-studija. Lai iegūtu lielāku ietilpību, labāk ir iegādāties līdzīgu 20-30 litru produktu, taču tam ir nepieciešama lielāka māja, piemēram, lauku māja ar labiekārtotu pagrabu un lielu ledusskapi, piemēram, Side-by-Side.

Aksesuāri

Katrs uzņēmums cenšas pabeigt savu aprīkojumu, bet šeit rodas vēl viena problēma: jo detalizētāks saraksts, jo augstākas produkta izmaksas. Piemēram, amerikāņu mini alus darītavas zīmola BeerMachine, kas tiek uzskatīts par līderi Latvijas vietējā tirgū, pamatkomplekts izskatās šādi:

 1. Fermentators vai misas fermentators ar izturīgu stiprinājuma sistēmu.
 2. Alus krāns un divi tā dekoratīvo rokturu varianti.
 3. Karbonizācijas iekārta un oglekļa dioksīda tvertnes, piemēram, kanniņas.
 4. Tvertnē un drošības vārstā iebūvēts manometrs.
 5. Iesala ekstrakta maisījuma iepakojums, kas pietiek 10 litriem alus; līdzīgs komplekts 9 litriem kvasa.
 6. tvertnē iebūvēts termometrs.
 7. Alus iepildīšanas ierīce.
 8. Keramikas pudeles ar aizbāzni.
 9. Neodisher Cl konteineru tīrīšanas līdzeklis.
 10. Lietošanas instrukcija un DVD ar receptēm.

Uz lietotāju veco jautājumu, cik šādas iekārtas maksā, nav viegli atbildēt: tas viss ir atkarīgs no iepakojuma. Speciālisti iesaka iegādāties vidējas klases produktus, t. . Šeit viss ir precīzi noregulēts, un viltojumu praktiski nav.

mini alus darītava

Ražotāji

Katrs uzņēmums piedāvā atšķirīgus aprīkojuma komplektus, tāpēc pirms pirkšanas iepazīstieties ar dažādiem modeļiem, lai atrastu kompromisu. Popularitātes ziņā pašreizējais reitings ir aptuveni šāds: Pirmajā vietā ir BeerMachine, InPinto un Beer Zavodik, kam seko BrewDemon un Mr. Roland.Alus.

Citas funkcijas

Meklējiet produktus, kurus var izmantot ar šķidru misu: šis variants ir daudz efektīvāks, jo šķidro misu var izmantot arī ar digestātu. . Nav gabaliņu, kas traucē gatavošanas procesu. Svarīga ir arī konstrukcija – labākās iespējas ir monolīta alus darītava, jo tās hermētiskums ir pārbaudīts rūpnīcā, kas ir lieliska garantija 100% gala produkta kvalitātei.

Saliekamā versija – šeit jums ir rūpīgi jāgādā par pareizo blīvējumu, lai nepieļautu gaisa iekļūšanu no ārpuses un alus pārvēršanos par alu ar zemu alkohola saturu. Izmantojot pareizo modeli, jūs garantēti varēsiet brūvēt lielisku alu.

Šeit ir šādi neizteikti noteikumi:

 • Pārāk lēti produkti var iebiedēt ar savu kvalitāti, un augsta cena nav garantija, ka pērkat izcilas kvalitātes un uzticamu produktu;
 • labāk konsultēties ar servisa centra speciālistiem: viņi precīzi zina, kuri modeļi ir jūsu biežākie viesi un kuri parādās ļoti reti;
 • izvēlieties produktu bez steigas un daudz pārbaudiet atsauksmes: ja ir daudz pozitīvu un neitrālu atsauksmju, tas nenozīmē, ka produkts ir labs, pievērsiet uzmanību vidējam pārskatam, kurā konkrēti lietotāji sniedz savas atsauksmes.

Daudziem produktiem ar vienādām funkcijām ir atšķirīgas cenas atkarībā no ražotāja un piegādes apjoma.

Minimāls alus pagatavošanas aprīkojums

Šajā sadaļā sniegts pārskats par minimālajām sastāvdaļām, kas nepieciešamas īsta, dzīvā alus darīšanai. Šo komplektu var izmantot tikai iesala ekstrakta pagatavošanai.

Fermentators (fermentators), fermentators

Fermentators ir tvertne, kurā tiek raudzēta misa. Fermentatora lielums ir atkarīgs no tā, cik daudz ekstrakta tiek izmantots. To var izgatavot no stikla, plastmasas vai tērauda. Parasti tā izmērs ir nedaudz lielāks par 19 litriem. Tvertni novieto pašā apakšā, blakus krānam un smakas uztvērēja atverei, kas iztvaicē oglekļa dioksīdu no fermentatoriem. Sekojiet šai saitei, lai apskatītu, kā izskatās fermentators un kādi ir tā veidi: 45 litru fermentators un 30 litru fermentators.

smaku uztvērējs

Lai ogļskābā gāze nonāktu gaisā, ir obligāti jāizmanto slazds. Tas uzlabo fermentāciju un novērš baktēriju iekļūšanu fermentatora tvertnē. Ūdens uztvērējs uzrauga misas un apiņu vārīšanas procesa sākumu un beigas. Starp citu, varat izveidot savu.

Termometrs

Termometrs, lai vienmēr zinātu fermentācijas procesa temperatūru. Vienmēr varat veikt korekcijas pagatavošanas procesā, jo temperatūras kontrole ir pieejama jebkurā laikā. Termometri var būt dažādi, piemēram, pielipšanas vai iegremdēšanas termometri. Mājas lapā ir dažāda veida termometri, un detalizēts apraksts palīdzēs jums izdarīt galīgo izvēli.

Hidrometrs vai hidrometrs

Ar areometra palīdzību var noteikt misas blīvumu, no

kas nosaka brūvējamā dzēriena stiprumu. Alus var precīzi noteikt, kad tas ir gatavs patēriņam. Zem areometra apraksta esošajā saitē varat redzēt, kā tas izskatās, un redzēt šāda veida piederumu cenu.

Uzpildes līdzekļi

Tiešā alus iztukšošana jāveic ar minimālu saskari ar gaisu. Ir labi, ja alus darītavā ir izplūdes krāns. Tas nebūtu trūkums, ja pudeļu pildīšanai pudelēs tiktu iegādāta īpaša caurule ar vārstu.

Dezinfekcijas līdzekļi

Ierīci var dezinficēt, izmantojot speciāli iegādātu

Labākie viedpulksteņi no AliExpress ir pieejami visdažādākajos veidos, sākot no viegla balinātāja šķīduma vai joda.

Pudeļu pildīšana kannās

Pudeles, kas jāpiepilda pēc fermentācijas, jāiegādājas iepriekš. Karbonizācijas process notiek tieši traukā, tāpēc, lai tas nessprāgtu, ir jāpērk īpašas šim nolūkam paredzētas pudeles. Parastas polietilēna pudeles nav piemērotas šim lietojumam.

2022. gada reitings – labākās mini alus darītavas

BeerMachine 2000

Priekšrocības

 • labs kompaktums
 • augsta kvalitāte
 • Var eksperimentēt ar receptēm
 • viegli lietojams

Mīnusi

 • nav

No ₽ 8990

Vācijas iekārtās var izmantot visu veidu sausos alus maisījumus no labi zināmām alus darītavām, piemēram, Europa (Pilsner), Wild West (Canadian Dark) un Slavonic Light.

InPinto Standard

Priekšrocības

 • Tvertnes virsma ir dekorēta ar koka efektu
 • sastāvdaļas – analogs no Prāgas alus darītavas
 • Augstas kvalitātes materiāli

Mīnusi

 • nav konstatēts

No ₽ 4490

Inpinto alus darītavas no Čehijas Republikas ir aprīkotas ar izturīgu tvertni ar nogulšņu tvertni apakšā un plašu kaklu, kas atvieglo tvertnes tīrīšanu. Virsma ir stilizētas ozolkoka alus mucas. Produkts ir ideāli piemērots visiem alus maisījumiem.

MAGARYCH 32 l konuss

Plusi

 • tvertnes korpuss ir izgatavots bez šuvēm
 • Konusveida forma nodrošina neaktīvā rauga nogulsnēšanos
 • augsta kvalitāte

Mīnusi

 • nebija parādīts

No ₽ 9990

Profesionālas iekārtas no Čeļabinskas rūpnīcas, Latvija. konuss tiek izmantots pasaules klases rūpnieciskajās alus darītavās. Šāda konstrukcija nodrošina, ka galaprodukts nesaskaras ar dūņām, tādējādi iegūstot izcilas kvalitātes dzīvīgu alu.

BrewDemon fermentators

Plusi

 • atjautīga konteinera forma
 • Pateicoties tās caurspīdīgumam, varat redzēt visu procesu
 • pašlīmējošs termometrs

Trūkumi

 • nav konstatēts

No ₽9990

BeerMachine DeLuxe 2008 Expert

Plusi

 • uzbūves kvalitāte
 • Keramikas pudeles kā dāvana
 • iepildīšanas sistēma
 • DVD ar mācību video un alus enciklopēdiju

Mīnusi

 • nav

No 14990 ₽

Tīro kultūru izmantošana

Pudeles līdz 1883. gadam. alus darītāji izmantoja rauga ieraugu, kas bija briesmīgs maisījums, kas saturēja dažādas alus un savvaļas rauga formas, baktērijas un mikroskopiskās sēnītes. Alus pagatavošana ar šiem maisījumiem bija ārkārtīgi sarežģīta, un alus bojāšanās bija izplatīta. Alus kvalitāte (arī garša) ir ļoti atšķirīga.

1881. gadā dāņu mikrobiologam Emīlam Kristianam Hansenam pirmo reizi izdevās attīrīt īstu alus rauga kultūru no citu mikroorganismu piemaisījumiem. 1883. gadā. ar tīru rauga kultūru tika saražots pirmais alus. Tā bija īsta revolūcija alus darīšanā. Pateicoties šādai notikumu secībai, šodien ikvienam ir pieejams normāls alus raugs jebkura alus stila raudzēšanai. Specializētās laboratorijās tiek ražotas tīras kultūras, un tās ir vieta, kur meklēt šo pareizai alus pagatavošanai nepieciešamo sastāvdaļu.

Dažādās dzīves situācijās parasti ir divu veidu risinājumi: vieglākais risinājums un pareizais risinājums. Mūsu gadījumā vienkāršu risinājumu piedāvā mājas alus darītāju veikals, ar vieglu roku palīdzot pasaules vadošajiem sausā alus darīšanas rauga ražotājiem, kuri ir apguvuši sausā alus darīšanas rauga ražošanu, paplašinot savu produktu klāstu. Jūs saņemat paciņu, piemēram, no Fermentis, veicat rehidratāciju, un, spriežot pēc instrukcijām, panākumi ir garantēti.

Par to var daudz ko teikt. Lai iegūtu sīkāku informāciju, es ikvienu vēršos pie raksta PASŪTĪT PURPUR PIRTA AUGA GADA KULTŪRAS ŠEIT UN TAGAD. Tomēr es jums sniegšu vienu argumentu. Ikvienu, kurš kādreiz ir bijis ekskursijā pa tādiem mūsdienu alus brūvēšanas gigantiem kā Guinness vai Heineken (vai skatījies dažādas filmas par šo tēmu dažādos kabeļtelevīzijas kanālos), iespējams, ir pārsteidzis aprīkojums un plašās telpas ar profesionālām saldētavām (-80C) un citām iekārtām alus rauga uzglabāšanai un audzēšanai, kas, iespējams, ir miljoniem dolāru vērtas. Kaut kā nāk prātā doma, ka sausais raugs no cienījamiem ražotājiem šeit nevar parādīties pat murgā.

Pirmā mājas alus darītava ir aprīkota ar augsti tehnoloģisku ierīci alus rauga kultūras – ierauga – pagatavošanai, kas jums pagatavos alu. (Vairāk lasiet rakstā KĀ GATAVOT STARTERU? Īpaša sadaļa “Norādījumi pirmās mājas alus darītavas lietotājiem” tīmekļa vietnes Pro versijā. Jūs varat abonēt šeit.) Ierīci sauc vienkārši par retortu, un tā izskatās tā, kā parādīts attēlā zemāk

Lai šajā retortē augtu tīras alus rauga kultūras, nevis kaut kas cits, ir jāpieliek zināmas pūles. Tas nozīmē, ka Pirmā mājas alus darītava jums būs ļoti noderīga. Rakstā APPARATE KOHA (tīmekļa vietnes Pro versijas Pro versijas īpašajā sadaļā “Instrukcijas pirmā mājas alus darītāja lietotājiem”). Jūs varat abonēt šeit.) detalizēti izskaidro, kā ar standarta komplektu var dezinficēt (vai pat sterilizēt) alus rauga misas retortu. Zemāk redzamajā attēlā retorta ir uzstādīta Pirmajā mājas alus darītavā. Retortē ir ūdens, jo tas parāda eksperimentu – temperatūras profila izpēti retortes iekšpusē.

Alus darītava ir aprīkota ar īpašu retortas statīvu.

Kad starteris izaug, jums aseptiski jāsavieno retortas sifona caurules šļūtene ar First Home Brewer savienotāju. Tas nav ļoti grūti – jums palīdzēs uguns, ar ko viss sākas un ar ko viss beidzas.

Šeit ir vērts arī pieminēt, ka jūs varat iegūt tīru alus rauga kultūru ierauga pagatavošanai Grand slant formātā, kas ir detalizēti aprakstīts gan veltītajā rakstā, gan PIEDĀVĀJUMU KULTŪRAS PĀRGRĀMATOŠANA lapā (tīmekļa vietnes Pro versijā). Jūs varat abonēt šeit.), jūs atradīsiet arī: noteikumus, nosacījumus, cenas, kultūraugu aprakstus un pat video demonstrāciju par Grand slant procesu – sterilas misas iepildīšanu pudelē ar kultūraugu.

Kā sākt alus biznesu

Nav pietiekami daudz aprīkojuma alus pagatavošanai mājās, lai varētu brīvi pārdot savus produktus. Saskaņā ar likumu alkoholiskos dzērienus mājas patēriņam var gatavot bez ierobežojumiem. Tomēr, lai alu varētu brūvēt komerciāli, ir jāievēro vairāki priekšnoteikumi:

 • uzņēmējdarbības reģistrācija;
 • piemērotu telpu pieejamība;
 • licence vieglo alkoholisko dzērienu tirdzniecībai;
 • Sanitārās, ugunsdrošības un enerģētikas atļaujas.

Ir divi galvenie mājas alus darītavu veidi:

 • mikrobremžu darītavas – dienā saražo 50-500 litru alus;
 • mini alus darītavas, kas ražo 500 līdz 15000 litru brūvējuma dienā.

pašizgatavotas ierīces nav piemērotas uzņēmējdarbības vadīšanai. Komerciāliem mērķiem ir nepieciešams iegādāties nepieciešamo aprīkojumu. Galvenais nosacījums ir tāds, ka visām iekārtām jābūt dokumentācijai, kas būs pieejama pārbaudes laikā. Lai ietaupītu naudu, varat iegādāties lietotu aprīkojumu, bet jums tas ir jāiegādājas ar dokumentiem.

Pieejami dažādi alus pagatavošanas stili

Ar pirmo mājas alus darītavu jūs varat darīt visu stilu alus pagatavošanu. Kā jūs zināt, ir trīs. Pirmā ir saistīta ar alus misas ekstraktu – gan šķidru (LME), gan sausu (DME) – izmantošanu. Es to iesaku ne tikai iesācējiem alus darītājiem, bet arī pats esmu bieži izmantojis šo apbrīnojami vienkāršo veidu, kā pagatavot ļoti labu alu – jums nekas nav jāmalcina, un pats galvenais – jums nav jāmazgā četri katli, kas tiek izmantoti graudu malšanai.

Sīkāka informācija par šāda alus pagatavošanu ir aprakstīta vairākos šīs sadaļas rakstos EKSTRAKTA ALUS BŪŠANA UN NE TIKAI TIKAI, DVI PUTAS – VISI GRAIN VS EKSTRAKTS. Īpaši noderīga iesācējiem ir raksta otrā sadaļa “Kā gudri izmantot ekstraktu”?”. Šeit jūs varat atrast Muntons cienīgu ekstraktu sarakstu, norādījumus, kā izvēlēties pareizo ekstraktu, kā aprēķināt pareizo ekstrakta daudzumu konkrētam alus stilam un citas noderīgas lietas, kā piemēru izmantojot ļoti slavenu alus stilu Stout.

Ja jau esat detalizēti izlasījis 10. nodaļas instrukcijas (īpašās “Instrukcijas pirmās mājas alus darītavas lietotājiem” Pro. Jūs varat abonēt šeit.) nav problēmu izveidot savu alus darītavu un brūvēt savu alu. Lai pārliecinātos, ka neko neaizmirsāt no instrukcijām, kas sniegtas īpašajā rakstā 6. DAĻA. TEHNOLOĢISKĀS DIMENSIJAS PIRMAJAM HOMEBrewery (īpaša sleja vietnes Pro versijā “Norādījumi pirmās mājas alus darītavas lietotājiem”). Jūs varat abonēt šeit.) Visi svarīgākie konkrētā alus darīšanas procesa posmi ir attēloti grafiski zīmējumu veidā. Šis komikss ir izrādījies ļoti noderīgs ne tikai izstrādājot procesa noteikumus, bet arī vēlāk, strādājot ar alus darītavu. Attēli varbūt nav ļoti skaisti, bet tie ir ļoti skaidri. Tas parāda, piemēram, kā ielādēt atšķaidītu ekstraktu. (Esmu izmantojis iespēju izdarīt dažas izmaiņas zīmējumā. Nav būtisks).

Vēl viens slavens alus darīšanas stils ir “All Grain”. Šeit ir runa tikai un vienīgi par mērcētu graudu izmantošanu. Daudzi cilvēki kļūdaini domā, ka šādā veidā gatavots alus ir par galvu augstāks nekā jebkurš cits. Tas tā nav vairāku iemeslu dēļ. Viens no tiem jau tika minēts iepriekš – piemēram, Muntons iesala meistari ļoti labi miksē iesalu, un daudziem alus darītājiem būtu labi no viņiem mācīties. Ir arī statistika.

Tāpēc brīnišķīgajā Roja Danielsa grāmatā “Designing Great Beers” ikviens varēs izlasīt angļu valodā (vai manā bezmaksas tulkojumā Latviešu valodā):

No savas pieredzes kā mājbrūvētājs un kā mājbrūvējuma tiesnesis zinu, ka alus, kas gatavots no ekstrakta, var būt tikpat pārspējams kā alus, kas gatavots tikai no graudiem.

(no personīgās pieredzes kā mājas alus darītājs un alus tiesnesis zinu, ka alus, kas satur ekstraktu, var būt tikpat izcils kā alus, kas gatavots tikai no graudiem).

Starp Amerikas Alus darītāju asociācijas ikgadējā Nacionālā alus darīšanas konkursa uzvarētājiem iesala ekstrakta izmantošana ir izplatīta..

(Amerikas Nacionālās alus darītāju asociācijas ikgadējā konkursa uzvarētāju vidū iesala ekstrakta izmantošana ir izplatīta ..)

Pirmās vietas divdesmit četrās individuālo stilu kategorijās ieņēma deviņas receptes (38 %), kas tika plaši izmantotas.

(Starp visaugstāk novērtētajām receptēm divdesmit četrās atsevišķās stila kategorijās deviņās (38%) plaši izmantots ekstrakts).

Ja jums jau ir kāda graudu rīšanas iekārta, nav problēmu pievienot Pirmo mājas alus darītavu savam vārīšanas katlam. Ar to var ne tikai atdzesēt misu, raudzēt un lagerēt, bet arī dezinficēt sūkni un misas šļūtenes, sterilizēt misas retortu ierauga ieraugam utt..

Ir vēl viens – trešais – alus pagatavošanas stils. To sauc par speciālo graudu mērcēšanu. Metode, kas ļoti veiksmīgi apvieno pirmo divu stilu priekšrocības. Alus pamatā ir iesala ekstrakts. Tā sauktais pamata iesals. Garšas un stilistiskās nianses piešķir īpašs iesals (iesala graudi), kas nav jāmaisa, bet tikai nedaudz samalts karstā ūdenī. Šajā gadījumā vārds “mazs” nozīmē, ka dažkārt iesalu ir iespējams samalt pat kafijas dzirnaviņās.

Pilns raksta teksts ir publicēts tīmekļa vietnes Pro versijā. Ir arī detalizētas instrukcijas, fotogrāfijas un videoklipi par Pirmo mājas alus darītavu, kā arī pieredze dažādu alus šķirņu brūvēšanā. Jūs varat abonēt šeit. Ja iegādājaties Pirmo mājas alus darītavu, jūs saņemsiet pilnu abonēšanas maksas atmaksu. Turklāt jūs saņemsiet bezmaksas piekļuvi bez laika ierobežojuma un varēsiet lasīt rakstus un skatīties videoklipus par dažādām mājas alus pagatavošanas tēmām.

Šajā rakstā KAS mājas alus darītājam jāzina par nerūsējošā tērauda cKTs? piedāvā budžeta versiju First Homebrewer ar vītņotiem savienotājelementiem.

Dalīties ar šo:

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: