Tirgū ir daudz sildītāju, kas var konkurēt savā starpā. Šajā rakstā mēs salīdzināsim divus sildītājus, no kuriem viens ir labi pazīstamais konvektors, bet otrs ir mikotermiskais sildītājs. Izpratīsim, kādas ir šīs divas ierīces, un, pamatojoties uz to priekšrocībām un trūkumiem, mēģināsim atbildēt uz jautājumu, kura no tām ir labāka.
Kas ir mikotermiskais sildītājs
Mycathermic sildītāju var droši saukt par jaunās paaudzes sildītāju. Tās darbības produkts ir siltums, kas nonāk pēc konvencijas principa un infrasarkano viļņu. Precīzāk, mikotermiskais sildītājs ir iekārta Divi vienā:
- 80 % tās potenciāla ir infrasarkanie stari;
- 20% – konvektors.
Izrādās, ka šis sildītājs vispirms izstaro infrasarkano starojumu un pēc tam rada siltumu.
Dažu veidu mikatermiskie sildītāji ir aprīkoti ar papildu balstiem, kas paredzēti, lai Veļas žāvēšanai mazs izmērs. Piemēram, zeķes, kabatlakatiņi, cimdi, bērnu preces.
Uzmanību! Nekad nedžāvējiet drēbes uz pašas ierīces korpusa. Šo noteikumu neievērošana var izraisīt arī ugunsbīstamību.
Mikatermisko sildītāju galvenās priekšrocības ir šādas Zema sildīšanas temperatūra korpusi. Tas ļauj ierīci droši lietot ģimenēm ar maziem bērniem, nebaidoties zaudēt drošību.
Tehniskie parametri
- Jaudas patēriņš – 1500-3000 vati (tomēr lielākajai daļai modeļu jauda ir 2000 vati).
- Vadības ierīces – mehāniskās vai elektroniskās. Elektroniskās sistēmas bieži vien ir labāka izvēle, ja vien iespējams, jo tās ir dārgākas. Šāda veida ierīces var ietaupīt elektroenerģiju.
- Režīmu skaits.
- Timera un tālvadības pults pieejamība.
- Virziens – vienpusējs, abpusējs, cilindrisks.
- Izmēri. Visbiežāk ierīces forma ir taisnstūra, un paredzamā novietojuma forma ir uz grīdas. Vienīgais izņēmums ir apļveida ierīces, kurām ir cilindriska forma.
Lasiet arī: infrasarkano sildītāju veidi un tipi.
Ierīces lietošanas priekšrocības un trūkumi
Mikotermiskajiem sildītājiem, tāpat kā jebkurai citai ierīcei, ir priekšrocības un trūkumi.
Sāksim ar ierīču priekšrocībām:
- Drošība. Ķermenis sakarst līdz diezgan pieņemamai temperatūrai, aptuveni 60 grādiem. Šis kritērijs ļauj izmantot ierīci visu veidu iestādēs, tostarp bērnudārzos.
- Laba un ātra telpu uzsildīšana līdz pareizai temperatūrai – visu infrasarkano sildītāju iezīme.
- Tie neizžāvē gaisu.
- Mobils un kompakts. Ierīci var viegli pārvietot no vienas telpas uz citu, izmantojot riteņus. Ierīces izmēri ļauj to uzstādīt dažāda lieluma telpās.
- Ekonomisks.
Neskatoties uz visām priekšrocībām, nav iespējams nepieminēt šo ierīču trūkumus:
- Smarža – tā var rasties laika gaitā, jo īpaši, ja sildītājs ilgstoši stāv dīkstāves režīmā. Kad sildītājs ir ieslēgts, putekļi, kas nokļuvuši uz korpusa un sildelementa, sāk degt, tāpēc sildītājs izdala patīkamu smaržu.
- Augstas enerģijas izmaksas – lai arī ko jūs teiktu, elektriskie sildītāji vienmēr ir uzskatīti par dārgiem.
- nevienmērīga sasilšana – tāpat kā saulē, ierīces tuvumā esošie priekšmeti un mēbeles kļūst karstāki. Šī infrasarkano ierīču īpatnība var izraisīt galvassāpes, reiboni, nespēku.
Ierīci nedrīkst uzstādīt tuvu gultām, jo īpaši ne pie gultas galvgalda. Ilgstoša cilvēka atrašanās darbojošā sildītāja tuvumā var izraisīt termisko šoku.
Konvektora sildītājs
Pirms apkures ierīces iegādes, vai tas būtu mikotermiskais sildītājs vai konvektors, daudzus cilvēkus satrauc jautājums, ko labāk iegādāties, lai ar laiku nebūtu šīs kaitinošās neapmierinātības sajūtas.
Kas ir konvencija
No fizikas mācību grāmatām mēs zinām, ka konvekcija ir process, kurā sakarsēts gaiss paceļas līdz griestiem un pēc tam, kad tur atdzisis, sava svara ietekmē nolaižas uz grīdu, kur, pateicoties sildītāja darbam, tas atkal tiek sakarsēts. Tātad process ir nepārtraukts. Pēc šāda principa darbojas lielākā daļa konvektoru.
Kopumā ir trīs šāda aprīkojuma veidi:
- ūdens konvektors.
- Elektriskais.
- Gāze.
Katram veidam ir noteiktas īpašības, priekšrocības un trūkumi. Bet darbības princips ir vienāds visiem. Mēs aplūkosim vienu veidu – elektrisko, jo tikai tā var konkurēt ar mikotermisko sildītāju.
Elektrisko konvektoru īpašās iezīmes
Elektriskais konvektors ir metāla korpuss ar cauruļveida sildelementu vai minerāleļļu iekšpusē, un temperatūra tiek regulēta ar termostatu. Korpusa apakšpusē un augšpusē ir spraugas – lai nodrošinātu efektīvu siltuma cirkulāciju. Tātad caur apakšējām atverēm aukstais gaiss ieplūst ierīcē, tur tas tiek sildīts, un caur atverēm augšpusē tas izplūst (vairāk informācijas par darbības principu – rakstā kā darbojas elektriskais konvektors).
Šo ierīču priekšrocības ir šādas:
- drošība;
- augsta efektivitāte;
- ir viegli uzstādāms sildītājs;
- ātra gaisa uzsildīšana telpā.
Izvēloties starp elektrisko sildītāju un eļļas sildītāju, jāņem vērā jūsu vēlmes. Ar pēdējām var ilgstoši apsildīt lielas platības. Savukārt siltuma konvektors patērē mazāk elektrības un, pēc ekspertu domām, ir drošāks.
Daži vārdi par konvektoru sildītāju trūkumiem:
- Liels enerģijas patēriņš.
- Laika gaitā ierīces efektivitāte samazinās, ko izraisa pastāvīgas temperatūras izmaiņas.
- Trokšņi sildītāja sildīšanas vai dzesēšanas procesā.
- Ja elektriskie cauruļu sildelementi ir izdeguši, tos nevar nomainīt.
Secinājums
Izvēloties starp mikotermisko sildītāju un konvektoru, jums jāizvēlas atbilstoši savām personīgajām vēlmēm. Konvektors apsilda telpu, sildot gaisu, tāpēc telpā var justies sausi. Infrasarkano staru ierīces darbojas pēc cita principa: tās silda tuvumā esošos priekšmetus un mēbeles. Taču tas var radīt galvassāpes, ja pārāk daudz laika pavadīsiet ierīces tuvumā.
Lasiet arī: konvektors vai eļļas sildītājs – ko labāk izmantot.
Protams, mikrotermiskie sildītāji ir daudz efektīvāki nekā konvektori: jau pēc 10-15 minūtēm telpā var sasniegt patīkamu temperatūru. Taču konvektori mums ir pazīstamāki, jo tie darbojas līdzīgi kā klasiskie radiatori.