Logu gaisa kondicioniera uzstādīšanas noteikumi

Kad iestājas vasaras karstums, jebkurš, pat budžeta variants gaisa kondicionieris kļūst par visvēlamāko mājokļa iegādi. Vienkāršs loga kondicionieris nodrošinās labu klimatu dzīvokļa vai privātmājas istabā. Bet logu kondicioniera uzstādīšanai ir savas nianses, kuras mēs aplūkosim šajā rakstā.

Logu kondicionieris

Kā pareizi novietot kondicionieri

Pirms veikt loga tipa kondicioniera uzstādīšanu ar savām rokām, ir jāapgūst šādi noteikumi par ierīces atrašanās vietu.

  1. Ierīcei jābūt stingri nostiprinātai, lai tās darbība neradītu vibrācijas radītu svešu troksni; – Gaisa kondicionieris jāuzstāda stabilā stāvoklī, lai vibrācijas neradītu svešu troksni; – Gaisa kondicionieris jāuzstāda stabilā stāvoklī, lai vibrācijas neradītu svešu troksni.
  2. Iekārtai nedrīkst pieskarties tieša saules gaisma – ir nepieciešams uzstādīt aizsargājošs jumts.
  3. Izstrādājuma ārējai daļai jābūt izvirzītai ārpus telpas ne mazāk kā 25-30 cm.
  4. Ierīces aizmugurējā daļa nedrīkst atrasties tuvāk par pusmetru no šķēršļiem, pretējā gadījumā ierobežotajā telpā būs apgrūtināta gaisa masas cirkulācija, un tas samazinās izstrādājuma efektivitāti.
  5. Ierīces sānu atverēm, kas nodrošina āra gaisa ieplūšanu iekšpusē, jābūt pastāvīgi brīvām un tās nedrīkst aizklāt ēkas siena.
  6. Lai nodrošinātu efektīvu savāktā šķidruma novadīšanu, iekārta tiek uzstādīta ar minimālu slīpumu ielas virzienā.
    Gaisa kondicionēšanas dizains

    Minimālais darbarīku komplekts

    Logu kondicioniera uzstādīšana sākas ar visu nepieciešamo instrumentu sagatavošanu:

    • Urbis ar āmuru vai rotācijas āmurs;
    • urbju komplektu;
    • metāla zāģis, ar ko metālā izzāģēt vajadzīgos izmērus
    • kaltu komplekts;
    • stikla griezējs;
    • parasts līmenis;
    • Slīpmašīna vai speciāls urbjmašīnas piederums ar griezējriteni;
    • interjera tipa stūriem un mēbelēm;
    • Silikona bāzes hermētiķis;
    • Krāsa un ota.
    • Pirms logu kondicioniera uzstādīšanas ir jāsastāda darba plāns, jāveic rūpīga mērīšana un pasūtīšana īpašs rāmis no līdzīga materiāla ar caurumu produkta ievietošanai pa vidu. Pēdējais punkts ir īpaši svarīgs metāla-plastmasas logam, jo šāda uzstādīšana ļoti atšķiras no gaisa kondicioniera uzstādīšanas koka rāmī. Algoritms ir gandrīz identisks, taču ar metālu stiegrotu plastmasu ir jāveic daudz vairāk darba, jo tai ir specifiskas īpašības un stikla bloku standarta izmēri. Vienkāršā koka rāmī pietiek noņemt daļu stikla, ievietot starpsienu, un viss darbs ir pabeigts. Grūtāk ir uzstādīt logu kondicionieri plastikāta logā: tam nepieciešami īpaši aprēķini, citādi tas vienkārši neizturēs slodzi.

      Gaisa kondicionieris plastmasas logā

      Mūsdienu kondicionieru modeļi ir izgatavoti tā, ka tos nav tik grūti nostiprināt jebkurā loga bloka vai rāmja konstrukcijā, neatkarīgi no tā, vai tie ir atvērti. Tas ir iespējams, pateicoties īpašai mehānisma ierīcei, kas tiek noņemta un piestiprināta pie kronšteina.

      pirms produkta uzstādīšanas turpmākajā darbības vietā ierīces kompresors un ventilators jāatbloķē no transportēšanas blīvēm.

      Uzstādīšanas laikā pārbaudiet, vai loga rāmis nav caurs; – Uzstādīšanas laikā pārbaudiet, vai loga rāmis nav caurs slīpuma leņķis uz ielas pusi, lai efektīvi novadītu kondensātu. uzstādīšanas laikā jāizvairās pat no nelielām spraugām – tās jānovērš ar hermētiķi. Kad visas darbības ir pabeigtas, ir nepieciešams pieskarties bojātajiem pārklājumiem.

      Gaisa kondicionieris ir paredzēts, lai sūknētu atdzesētu gaisu iekšējā telpā, bet temperatūras starpības dēļ pastāvīgi veidojas kondensāts, kas tiek izvadīts caur speciālu atveri, kurai jābūt savienotai Šķidruma izplūdes šļūtene ārpus. Jāpārbauda, vai šļūtenē nav gaisa kabatas, kas traucē gaisa izžūšanu, un vai tā nav izliekusies; ja dzīvojat pirmajā stāvā, caurules apakšējais gals vai izplūdes struktūra nedrīkst pieskarties zemei vai ūdens virsmai tvertnē, no kuras izplūst veidojošais šķidrums.

      Katram gaisa kondicionierim pēc uzstādīšanas jābūt iezemētam – lai izvairītos no negaidītiem darbības traucējumiem, spailes ir jānostiprina.

      Pēc visu darbu pabeigšanas ir nepieciešams vizuāli pārbaudīt, vai uzstādīšana ir pabeigta pareizi, tikai tad jūs varat veikt testa braucienu, lai pārbaudītu gaisa kondicioniera funkcionalitāti, lai pārliecinātos par tā jaudu. Ja esat pieaicinājis ekspertus, ir jāsastāda pieņemšanas-nodošanas akts, lai apliecinātu, ka visi darbi ir veikti pareizi.

      Lai palīdzētu mājas meistariem, ir izveidots videoklips par to, kā pašiem uzstādīt gaisa kondicionieri:

      Priekšrocības un trūkumi

      Šādām sadzīves ierīcēm, piemēram, logu kondicionieriem, nav nepieciešama atsevišķa aukstumaģenta cauruļvadu ierīkošana starp loga ārpusi un iekšpusi, kas ievērojami vienkāršo montāžu un palielina uzticamību.

      Priekšrocības:

      • viegla uzstādīšana un apkope;
      • augsta efektivitāte nelielos izmēros;
      • modeļi ar iekšējiem filtriem nodrošina jau tīra gaisa padevi bez piejaukumiem.

      Gaisa kondicioniera radītie trokšņi

      Trūkumi:

      • paaugstināts trokšņa līmenis līdz 59 dB;
      • loga rāmis ir noplūdis;
      • Atsevišķas izmaksas par ierīces atveres izgatavošanu.

      Atsevišķi jārunā par troksni: ja aplūkojam dažādu trokšņu tabulu, tad logu kondicioniera darbība ar minimāliem apgriezieniem rada vismazāko trokšņa ietekmi, un ar maksimāliem apgriezieniem tas nerada lielāku troksni nekā parasta saruna.

    Novērtējiet šo rakstu
    ( Vēl nav vērtējumu )
    Pievienot komentārus

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: