Lieliskas elektriskā kamīna ar tvaika ģeneratoru funkcijas

Daudzi dzīvokļu īpašnieki sapņo par īstu kamīnu. Bet, pat ja tas tā būtu, tas būtu nepamatoti dārgi – tam nepieciešams skurstenis un īpaša aprūpe. Alternatīva iespēja šajā gadījumā ir elektriskais kamīns ar tvaika ģeneratoru. Šāda ierīce praktiski neprasa apkopi, ir droša un nesadeg. Tās var reālistiski simulēt liesmas un pat dūmus.

Elektrisko kamīnu veidi

Pirmais elektriskais kamīns bija neticami vienkāršs. Tā darbības princips ir balstīts uz svārstīgām šarmantām lentēm un folijas sloksnēm. Agrāk tas būtu bijis neparasti, bet šodien tas izraisa tikai neizpratni.

Vēlāk parādījās multimediju kamīni. Tie ir aprīkoti ar monitoru, kurā tiek atskaņots degošās liesmas video. Jūsu kamīna darbību var pavadīt jebkura skaņa – no baļķu plaisāšanas līdz lietus skaņām. Apkure ierīcē nav obligāta un ir viegli izslēdzama, kas ir ļoti noderīgi vasaras vakaros vai alternatīvu apkures veidu klātbūtnē. Blakus kamīnam var novietot jebkuru sev tīkamu attēlu – ir pieejamas versijas ar mežu vai ūdenskritumu. Tas patērē ļoti maz elektroenerģijas. Ja izslēgsiet apkuri, elektroenerģijas patēriņš nebūs lielāks par vienkāršas spuldzes patēriņu.

Multimediju elektriskais kamīns

Elektriskais tvaika kamīns ir cits jautājums. Tas ir visērtākais un ticamākais, kāds šobrīd ir pieejams tirgū. Tā imitē dūmus un ugunsgrēku, radot tvaiku, ko izgaismo halogēna lampas. Aprīkots ar īpašu ūdens tvertni, kas pietiek pusotras dienas garumā. Tvaiks kamīnā ir auksts, tāpēc tam ir dubults ieguvums – tas rada mājoklī komfortu un skaistumu un nedaudz mitrina gaisu.

Kamīns ar dzīvās liesmas efektu

Šādai ierīcei gandrīz nav nepieciešama apkope. Lai noņemtu kaļķakmens nogulsnes, ik pēc divām nedēļām ir tikai jāpielej ūdens un jāiztīra tvaika padeve.

Patīkams bonuss ir tas, ka dažos modeļos ir papildu rezervuārs īpašam šķidrumam ar malkas degšanas smaržu kamīnā.

Kā tas darbojas

Elektriskais kamīns ar tvaika ģeneratoru darbojas ar nelielu ultraskaņas tvaika ģenerators, ko ievieto ūdenī. Tajā, izmantojot ultraskaņu, ūdens tiek pārvērsts daudzos mazos pilienos. Halogēnlampas pārvērš pilienus par nejauši augošiem tvaikiem.

Pateicoties iebūvētajiem gaismas filtriem, lampas tonē tvaiku dzeltenā un sarkanā krāsā. Tas arī izgaismo mākslīgās ogles. Tas viss rada ļoti reālu liesmas ilūziju.

Dizains kamīna ar tvaika ģeneratoru

Plusi

  1. Skaistas, dabiskas liesmas, kas izskatās kā īstas. Tā kā tvaiks uz augšu paceļas pēc nejaušības principa, liesmas veido nevienmērīgu raksturu un to kustības neatkārtojas.
  2. Jūs varat apbrīnot uguni no jebkuras puses un attāluma – attēls nekādā veidā nemainīsies neatkarīgi no tā, kurā istabas stūrī jūs pārvietosieties.
  3. Elektriskā tvaika kamīna liesma ir pilnīgi droša. Pat ziņkārīgi bērni nenogurst, pietuvinot roku pie tā.

Bingham elektriskais tvaika kamīns Bingham elektriskais tvaika kamīns

Trūkumi

  1. Cena. Ne katrs var maksāt tik daudz par uguns simulācijas baudījumu.
  2. Ūdens tvaika ģeneratorā pietiek tikai dienai vai pusotrai dienai (atkarībā no modeļa), tāpēc tas ir regulāri jāpapildina.
  3. Tvaiks veidojas tikai kamīnā halogēna spuldžu iedarbības dēļ. Šīm lampām ir tendence izdegt tāpat kā jebkurām citām. Un viņi to dara diezgan bieži, jo ir pastāvīgi pakļauti mitruma iedarbībai.
  4. Tvaika ģenerators darbojas, izmantojot elektroenerģiju, bet tas nepatērē daudz elektroenerģijas. No otras puses, lampas ir mazāk ekonomiskas. Tos nevar aizstāt ar LED gaismas avotiem, jo tie nesniedz nekādu siltumu. Viss kopā (līdz piecām lampām un tvaika ģenerators) patērē diezgan daudz elektroenerģijas.
  5. Tvaika kamīns patiešām darbojas kā mitrinātājs, taču šāda “mitrināšanas” efekts nav liels. Salīdzināsim: parasts mitrinātājs apstrādā aptuveni trīs simtus mililitru ūdens stundā, kas ir pietiekami divdesmit metru telpai, un kamīns tērē aptuveni divdesmit mililitrus stundā. Ar to pietiek, lai mitrinātu gaisu jūsu pieliekamajā vai skapī.
  6. Šāds elektriskais kamīns darbojas, pateicoties ūdenim un elektrībai, un tie nav labākie sabiedrotie. Periodiska ierīces apkope: ūdens nomaiņa, tvertnes tīrīšana. Starp citu, tvaika ģeneratoram labāk izmantot attīrītu ūdeni pudelēs.
  7. Lai gan šāds kamīns diez vai mitrina gaisu, bet kamīna portālam, kas samontēts no ģipškartona ar savām rokām, mitrināšana ir pietiekama. Portāls var uzbriest un deformēties.

Tvaika kamīns ir ideāli piemērots sabiedriskās telpās, piemēram, restorānā, bārā vai viesnīcā.

Jums pašiem ir jāizlemj, vai jums tāds ir nepieciešams jūsu mājās. Tvaika kamīnam ir daudz trūkumu, bet pluss, patiesībā, tikai viens – uguns šādā kamīnā izskatās tieši tāpat kā īsts.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: