Labākie nitratometri un nitrātu testeri pārtikas pārbaudei 2022. gadā

Kā pārbaudīt nitrātu saturu pārtikā

Mūsdienās daudzi dārzeņi veikalu plauktos parādās krietni pirms laika. Tas ir tāpēc, ka tos audzē, izmantojot mēslošanas līdzekļus un lielos daudzumos. Tā rezultātā dārzeņos veidojas nitrātu uzkrāšanās, kas ir bīstama cilvēka organismam. Ja to daudzums ir normāls, tas nav tik bīstams, bet šādu elementu “pārdozēšana” ir saistīta ar sekām.

Lai izvairītos no tā, ka jums kaitē augļu un dārzeņu “modernais pildījums”, jums jāiegādājas īpaša ierīce, kas to nosaka. Izvēloties labākos nitrātu mērītājus un nitrātu testerus 2022. gadā, varat būt droši par savu veselību, jo vienmēr zināsiet, kāds ir kaitīgo vielu līmenis pārtikā. Īpaši tajos, ko izmanto mazu bērnu ēdiena pagatavošanai.

Nitrāti ir noderīgi vai kaitīgi

Šis problemātiskais jautājums jau sen tiek apspriests zinātnes un medicīnas aprindās. Lauksaimniecības zinātnieki un veselības aprūpes darbinieki aprēķina pieļaujamo nitrātu līmeni produktos un nitrātu pievienošanu augsnei, audzējot augļus un dārzeņus.

Nitrāti ir slāpekļskābes sāļi, kas ir iesaistīti cilvēka organisma vielmaiņā. Slāpeklis ir viena no cilvēka ķermeņa sastāvdaļām, kas nozīmē, ka visi audi ir jāpapildina un jāpiesātina ar slāpekli. Daļu no tiem cilvēka organisms iegūst pats, bet pārējos 70 % – no dārzeņiem un 6 % – no gaļas produktiem. Arī visi produkti satur nitrātus dažādos daudzumos.

Tad kādēļ tas viss satraukums par nitrātu bīstamību un pārtikas pilnīgu kontroli?? Fakts ir tāds, ka gremošanas traktā liels daudzums nitrātu pārvēršas nitrītos, un tā jau ir toksiska viela, kas saindē ķermeni.

Dažādi nitrītu savienojumi organismā izraisa nopietnas slimības. Pirmie simptomi ir elpas trūkums, sirdsklauves, slikta dūša. Ja šādi pārtikas produkti tiek regulāri ēsti ilgstoši, simptomi attīstās par neārstējamu vēzi.

Nitrātus var atrast ne tikai produktos vai gaļā, bet arī dzeramajā ūdenī. Pilsētas sanitārie dienesti regulāri veic krāna ūdens analīzes un, konstatējot jebkādas izmaiņas tā sastāvā, veic papildu attīrīšanas pasākumus.

Populāras nitrātu noteikšanas metodes

Šīs metodes nevajadzētu uztvert pārāk nopietni, jo tās ir pārāk subjektīvas un nav vienota testa visiem produktiem. Piemēram, baltas svītras vai slikta garša vasaras augļiem, piemēram, arbūzam vai melonēm, var būt tāpēc, ka tie ir novākti agri, nevis nitrītu dēļ. Ātri bojājošies gurķi ir spēcīgāka norāde, taču tie reti kad ir pietiekami ilgi. Tie ātrāk tiek izmantoti pārtikā. Zaļumu krāsa augsnes dēļ var būt ļoti spilgta, un dīgstu izmērs var būt iespaidīgs, jo tie aug dobē ļoti dabisku iemeslu dēļ.

Slāpekļa norma

Krievijā pieļaujamā nitrātu deva dienā ir 312 mg; pavasarī un vasarā, ja ēdat sezonālos augļus, deva var pieaugt līdz 500 mg. Ne visas daļas satur vienādu nitrātu daudzumu. Stublājos, dzīslās, visās vietās, kur notiek sulas novadīšana, nitrāti uzkrājas visbiežāk, tostarp augļu mīkstumā.

Nitrātu daudzums dienas laikā var mainīties. Augu fermentu aktivitāte ir atkarīga no gaismas iedarbības. To aktivitāte samazinās naktī un no rīta; nitrātu uzkrāšanās ir aktīvāka.

Ieteikumi izvēlei

Mūsu piedāvātie nitrātu skaitītāji atšķiras pēc akumulatora ietilpības, izmēra, reakcijas laika (2-5 sekundes) un cenas (4000-1000 Euro). Pirms iegādāties ierīci, pārbaudiet tās pamatīpašības, nosveriet plusus un mīnusus un izvēlieties labāko variantu.

Svarīgākie parametri ir šādi:

  • Pārtikas produktu saraksta lielums. Viens no galvenajiem izvēles parametriem lielākajai daļai klientu. Nitrātu un nitrītu līmenis var atšķirties par dažām kārtām, un tas var pārstāvēt desmitiem pozīciju. Pirms pirkšanas pārliecinieties, ka skaitītājā ir iekļauti tie pārtikas produkti, kas pastāvīgi ir uz jūsu galda.
  • Ērts mērījumu indikators. Rādītājs nav tik ērts kā digitālais indikators. Lietotāji uzskata, ka noderīga ir funkcija papildināt iegūtos rezultātus ar krāsu signālu, kas informē par paaugstinātu vai normālu bīstamo vielu koncentrāciju.
  • Ārstēšanas laiks. Ir ērtāk izmantot ierīci, kas darbojas ātri.
  • Izmērs un svars. Vieglāk ir nēsāt līdzi nelielu un vieglu ierīci, kas ietilpst plaukstā vai kabatā (aptuveni mobilā tālruņa izmēra).
  • Autonomija. Atkarībā no akumulatora ietilpības un kvalitātes.

No kurienes rodas nitrāti un nitrīti?

Augļi un ogas tiek papildināti ar visām barības vielām no augsnes. Minerālmēslus izmanto lauksaimnieki un privātie patērētāji, lai palielinātu ražas. Cenšoties iegūt ražas, daudzi palielina lietošanas devu. Spēcīgi, agri augoši augi ar augstu nitrātu saturu.

Par galveno nitrātu piegādātāju tiek uzskatīti slāpekļa mēslošanas līdzekļi, piemēram, nitrāti, urīnviela, urīnviela. Daudzi vasarnīcu īpašnieki izmanto, viņuprāt, dabīgo mēslojumu: kūtsmēslus, kūtsmēslus. Tie visi ir koncentrēti slāpekļa mēslošanas līdzekļi, kuru lietošanas devu nav iespējams noteikt, un to var pārbaudīt tikai uz izaudzētajiem augļiem.

Kaitīgo vielu aizvākšana

No tiem ir diezgan viegli atbrīvoties. Nitrātu daudzumu var samazināt par 10-15 %, ja dārzeņus vai garšaugus iepriekš iemērc ūdenī. Gurķiem var nomizot mizu. Līdz pat 80 % izdalās vārīšanas laikā (ja pavārs ūdeni noņem, jo tas paliek buljonā). Grauzdēšana var samazināt nitrātu līmeni līdz pat 10 %.

Nobeigumā ir norādītas maksimāli pieļaujamās nitrātu koncentrācijas vērtības noteiktos pārtikas produktos

  • ābolu daudzums nedrīkst pārsniegt 60 mg/kg;
  • citrusaugļos (apelsīns, mandarīns, citrons) līdz 100 mg/kg;
  • Tomātos līdz 200 mg/kg;
  • banānos – līdz 200 mg/kg;
  • gurķos – līdz 300 mg/kg;
  • agrajos burkānos – līdz 400 mg/kg;
  • Kāpostos līdz 600 mg/kg.

Kā lauksaimnieki veic nitrātu testus

Dārzeņus pārdod pēc dažādu atļauju, deklarāciju un testu ziņojumu saņemšanas par produkta sastāvu, ķīmisko elementu pieļaujamajām vērtībām, kā arī pēc tam, kad ir saņemtas dažādas atļaujas, deklarācijas un testēšanas ziņojumi.

Akreditētas laboratorijas pārstāvis ņem paraugus. Augļu daudzums ir atkarīgs no audzētās partijas apjoma. Pēc tam laboratorija veic ķīmisko analīzi un sagatavo ziņojumu. Augļi un dārzeņi jāved uz tirgu ar pārbaudes sertifikātu.

Bet kā tad tirdzniecībā atrodami augļi un saknes ar paaugstinātu nitrātu līmeni:

  • visā zemes gabalā izmantotie mēslošanas līdzekļi, īpaši šķidrie mēslošanas līdzekļi, var būt izkliedēti nevienmērīgi;
  • kā minēts iepriekš, nitrātu uzkrāšanās ir nevienmērīga, dažādos diennakts laikos no viena un tā paša lauka novāktā raža satur atšķirīgu nitrātu daudzumu;
  • Nevienmērīga laistīšana, ja tiek izmantots vairāk ūdens, būs vairāk dārzeņu ar samazinātu nitrātu daudzumu.

Viens no pirmajiem dārzeņiem, ar ko saindējās cilvēki, bija arbūzs. Vidusāzijas meloņu audzētāji nitrātu mēslojumu ielija apūdeņošanas grāvī, un ar nenosakāmas koncentrācijas suspensiju arbūzi apgādāja visu augšanas sezonu. Pēc ražas novākšanas sākās pirmie saindēšanās gadījumi, un mediķi sacēla trauksmi.

Nitratometrs. Veidi un funkcijas. Pielietojumi un mērījumi. Funkcijas

Nitratometrs ir elektronisks mērinstruments, ar kura palīdzību var izmērīt cilvēka organismam kaitīgo nitrātu saturu šķidrumos vai pārtikas produktos.

Kas ir nitrāti un kāpēc tie ir bīstami?

Nitrāti ir sastopami visos augļos un dārzeņos, kā arī bieži sastopami gaļā un ūdenī. Nitrāti ir dabiski sastopami, bet tikai nelielā daudzumā. Nitrātu īpašība ir palielināt augu ražu, tāpēc tos pievieno daudziem ķīmiskajiem mēslošanas līdzekļiem. Protams, jo vairāk nitrātu nonāk augsnē, jo lielāka ir raža. Tāpēc daudzi negodprātīgi audzētāji ļaunprātīgi izmanto nitrātus, padarot to audzētos augļus un dārzeņus bīstamus lietošanai pārtikā.

Ja nitrātu līmenis ir pastāvīgi paaugstināts, tas var izraisīt dažādas slimības, tostarp tādas bīstamas slimības kā Alcheimera slimība, diabēts un pat zarnu trakta vēzis. Ja pēkšņi apēdat daudz pārtikas ar augstu nitrātu koncentrāciju, rodas akūta saindēšanās, un jūs pat varat iet bojā.

Nitratometrs ļauj ātri noteikt nitrātu līmeni produktā. Tiek uzskatīts, ka nitrātu uzņemšana pieaugušam cilvēkam ir aptuveni 3.7 mg uz 1 kg ķermeņa svara. Tātad, precīzi nosakot nitrātu daudzumu uzturā, ir iespējams noteikt, vai tas var vai nevar izraisīt veselības traucējumus. Dažādos augļos un dārzeņos ir atšķirīgs nitrātu līmenis, jo augšanas apstākļi ir atšķirīgi. Tās galvenokārt sastopamas augsnē un ūdenī. Augsnē augošajās saknēs nitrātu jonu koncentrācija ir lielāka nekā ābolos vai bumbieros, kas nav tiešā kontaktā ar augsni.

Nitratometra darbība

Ierīces darbības princips ir elektriskā vadītspēja. Iemesls ir tāds, ka elektrību pārvada augļa vai dārzeņa sulā izšķīdušie metāli un sāļi. Sausas šķiedras, kā arī destilēts ūdens nevadīs elektrību. Nitrātu joni NO3 un NO2 arī veicina vadītspēju, tāpēc jo vairāk to ir, jo augstāks ir indekss. Ierīce mēra vadītspēju un aprēķina nitrātu koncentrāciju mg/kg.

Protams, šis mērīšanas princips nebūt nav ideāls. Daudzi sāļi, kam nav nekāda sakara ar nitrātiem, veicina elektrības pārvadi un tādējādi rada zināmu kļūdu. Lai to kompensētu, visi nitrātu mērītāji savā programmatūrā ietver iestatījumus dažādiem pārtikas veidiem. Programmatūrā tiek saglabāta vidējā vadītspēja bez nitrātiem katram auglim un dārzenim. Rezultātā ierīce, mērot paraugu, aprēķina novirzi no standarta un uzskata, ka elektriskās vadītspējas pārsniegums ir nitrāti.

Kā lietot

Nitratometrs ir neliela rokas ierīce ar metāla stilu, kas izvirzīts no plastmasas korpusa, kurš iegremdējams produktā, lai veiktu mērījumus. Starp dažādām tērauda stieņa daļām caur dārzeņa vai augļa sulu tiek pārnesta elektrība, un pēc tam tiek noteikta elektrovadītspēja.

Mērīšanas process izskatās ļoti vienkāršs. Izvēlnē izvēlieties pārbaudāmo dārzeni vai augli. Nitrators noņem aizsargvāciņu no zondes un iegremdē to augļos. Pēc tam, lai sāktu mērījumus, ir jānospiež poga uz ierīces, parasti tā tiek parakstīta kā “OK”. Pēc aptuveni 3-4 sekundēm displejā tiek parādīts nitrātu piesātinājuma ciparu displejs, kas izteikts mg/kg.

Lielākajai daļai rokas nitrātu mērītāju ir krāsu kodi. Ekrānā tiek parādīti pašreizējie rezultāti. attiecīgā dārzeņa vai augļa nitrātu līmenis un krāsu fons – zaļš, dzeltens vai sarkans. Zaļa krāsa nozīmē, ka produktu ir droši lietot, jo tas pilnībā atbilst normām. Dzeltenais ekrāns norāda, ka auglim ir nekritiska nitrātu pārsniegšana. Var lietot ar mēru. Sarkans fons norāda uz bīstamību veselībai.

Kā pārbaudīt, vai augļos un dārzeņos ir nitrāti

Nitrātu koncentrāciju var pārbaudīt pats. Nav nepieciešams atvērt laboratoriju mājās, nav jāiegādājas dārgas ķimikālijas. Reaģenti nav nepieciešami. Pietiek iegādāties nitratometru un iepazīties ar tā funkcijām. Ierīce nav sarežģīta darbībā, lieliski iekļaujas rokassomiņā un darbojas ar baterijām.

Nitrātu mērītājs

Elektronisko nitratonu var izmantot veikalos un tirgos. Pirms pirkšanas pārbaudiet kartupeļus vai bietes un pārliecinieties, ka produkts ir drošs. Taisnstūra formas plastmasas ierīce ar elektronisku displeju un uzgalīti, ar ko iespiest produktu. Rezultāts ir uzreiz redzams ekrānā. Daudzi mērinstrumenti norāda drošu devu un to, cik liela deva ir pārsniegta.

Nitrātu testeru izmantošana

Šo testu veic mājās. Testeri ir līdzīgi pazīstamajām lakmusa strēmelēm, ar kurām nosaka šķidruma skābumu vai sārmainību. Augli pārgriež uz pusēm un testa sloksni iespiež starp iegriezumiem. Pēc dažām sekundēm testeris tiek noņemts, un krāsa mainās, lai atbilstu uz iepakojuma redzamajai kontroles sloksnei. Krāsas maiņa uz tumši violetu norāda uz daudzkārtēju nitrātu pārpalikumu pārtikā.

Nitrātu noteikšana dārzeņos pēc to izskata

Šis tests nav uzticams, nevar organoleptiski pārbaudīt produkta ķīmisko sastāvu. Pat jauks, taisns auglis var būt pilnīgi drošs. Taču, pērkot pievērsiet uzmanību:

  • ļoti liels (gigantisks dārzeņa izmērs);
  • Produkta izskats ir skaists;
  • Viendabīga mizas krāsa;
  • Turpretī augļa iekšpusē mīkstuma krāsa ir nevienmērīga, ar krasu atšķirību starp miziņu un serdes vidusdaļu (ja vien daba to nav paredzējusi, piemēram, arbūzu gadījumā).

Lai iegūtu ticamus rezultātus, vislabāk ir iegādāties nitratometru un izmantot to, iepērkoties lielveikalā vai tirgū.

Funkcionalitāte

Izvēloties ierīci, pievērsiet uzmanību mērīšanas programmu skaitam, kas aprakstīts lietošanas instrukcijā. Pirms pirkšanas iepriekš izlemiet, ko vēlaties no ierīces, sastādiet sarakstu ar pārtikas produktiem, kurus plānojat pārbaudīt uz pesticīdu un citu kaitīgo vielu klātbūtni. Ar visiem nitrometriem var pārbaudīt augļus, dārzeņus, zivis un gaļu. Vidējam patērētājam šī funkcionalitāte ir pietiekama. Taču ir iespējams iegādāties modeli ar vairāk programmām. Ar tām var pat izmērīt radiācijas līmeni. Nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā var izmantot testerus ar gaismas un matricas displeju. Membrānas tastatūras modeļi palīdz aizsargāt ierīci no ūdens. Taču parasti par papildu, lai gan noderīgām, iespējām ir jāmaksā papildus.

Ko ierīce pārbauda

Zinātniskos pētījumos atklāts, ka šķidrās vides elektrovadītspēja ir tieši proporcionāla nitrātu daudzumam produktā. Daudzus mulsina šis fakts.

Kad zonde tiek ievietota augļa serdē, tā nolasa vadītspēju un izmanto noteiktus algoritmus, lai apstrādātu informāciju un parādītu to ekrānā. Pieļaujamās vērtības ir atrodamas nitratona atmiņā.

Lietotājs ekrānā redz rezultātu, maksimāli pieļaujamo koncentrāciju pārtikas produktā un brīdinājumu par bīstamību.

Vai rezultātiem var uzticēties?

Eksperti uzskata, ka nitrātu testera rezultāti nav uzskatāmi par ticamiem. Testēšanas kļūdas ir iespējamas vairākos gadījumos, bet galvenais iemesls ir sensora reakcija uz sāļiem kopumā. Iespējams, ka pārtikā ir veselīgi sāļi un nitrātu līmenis ir labs, bet ierīce var noteikt dažus vai pat bīstamus līmeņus.

Ja nitrometrā ir konstatētas lielas neprecizitātes:

  1. Pārbaudot novecojušus pārtikas produktus – to ķīmiskais sastāvs mainās.
  2. Ja testēšanas laikā notiek mehānisks trieciens.
  3. Pārbaudot aukstos pārtikas produktus.
  4. Ja uz zondes ir palikušas celulozes daļiņas no iepriekšējiem testiem.

Ja testeris uzrāda augstu sāls saturu un neesat pārliecināts, ka tie ir nitrāti, iemērciet tos siltā ūdenī uz aptuveni 20 minūtēm. Tas pietiekami samazinās koncentrāciju, lai augļus padarītu drošus.

Kabatas nitrātu mērītāji kalpos vismaz 5-7 gadus, ja tos pienācīgi kops. Tas ir labs pirkums mājsaimniecībai, jo tas var ietaupīt audzētājam daudz veselības problēmu. Ņemiet vērā pašu produktu kļūdas un īpašības, izdariet secinājumus, pamatojoties uz vairākiem rādītājiem, piemēram, dārzeņu aizdomīgu izskatu un to priekšlaicīgu parādīšanos tirgū, klātbūtni

Kā izvēlēties nitratometru

Izvēle ir plaša. Var iegādāties specializētos veikalos, kur pārdod dažādas metroloģiskās iekārtas. Jūs varat doties uz pilsētas sanitāro staciju, tur bieži ir specializēti veikali. Ražotāji piedāvā uzticamas ierīces. Visām tām ir tīmekļa vietnes ar plašu informāciju par ierīci, tās konstrukciju un darbību.

Katrai ierīcei ir pievienots detalizēts apraksts un tehniskie parametri. Izpētot visus pieejamos modeļus, varat izvēlēties ērtu un praktisku risinājumu.

Power

Svarīgi ir arī tas, kā tiek darbināts nitrātu mērītājs. Ja ierīci plānojat izmantot tikai stacionāros (mājas) apstākļos, varat iegādāties ierīci, kas darbojas no tīkla.

Ērtāk izmantot ekotesteri uz akumulatora, kas uzlādējas tāpat kā mobilais tālrunis.

Lai pārbaudītu dārzeņus tieši pirkuma brīdī, labāk ir izmantot ierīci ar neatkarīgu ierīci

Nitratometru ražotāji

Trīs ražotāji Latvijas tirgum piegādā nitrātu testerus iekšzemes lietošanai. Piegādātāji ražo uzticamas ierīces ar lielu mērījumu diapazonu. Visas ierīces tiek testētas uzņēmumā un pēc testēšanas nonāk tirgū.

SOEX ir Latvijas koncerns, kas specializējas ekovizoru un jo īpaši nitrātu skaitītāju ražošanā. Pašlaik tiek ražoti 30 produkti ar dažādām funkcijām. Darbinieki rūpīgi izskata visas atsauksmes par ierīci un pastāvīgi strādā, lai to uzlabotu. Ierīces tiek pārdotas ārzemēs.

Honkongas ražotājs ANMEZZ ar Greentest ieiet Latvijas tirgū. Informācija uz displejiem ir rusificēta, ierīces atmiņā ir Latviešu standarti.

VITATEST – Ķīnas ražotājs Krievijā piedāvā lētāko nitrātu testeri ar papildu funkciju noteikt augsnes skābumu.

Nitrātu mērītājs: darbības princips

Nitraton pamatā ir fakts, ka katram kultūraugu veidam ir īpašs ķīmiskais sastāvs. Dažādu klimatisko apstākļu, augsnes kvalitātes, augu šķirņu, augu šķirņu dēļ var rasties nelielas novirzes no atsauces vērtībām. Nitrātu testeris nosaka bīstamu nitrātus saturošu vielu koncentrāciju konkrētā pārtikas produktā, novērtējot tā elektrovadītspēju.

Vielas elektrovadītspēja ir tieši proporcionāla tajā esošo nitrātu daudzumam.

Mērījumus veic ar metāla sensoru (jutīgu zondi), kas ievietots dārzeņu vai augļu mīkstumā. Tas mēra vadītspēju un pēc tam, izmantojot sarežģītu algoritmu, salīdzina rādījumu ar etalonu. var parādīt 2 skaitļus (standartvadītspēja un izmērītā vadītspēja), lai sniegtu norādi par nitrātu un sāļu saturu.

Noderīgs vai lieks

Daudzi pārtikas patērētāji, saņemot nitratometru, pārsteigti jautāja: “Kādēļ tas ir vajadzīgs?? Tātad, ja tas uzrāda nelielu pārpalikumu vienā veikalā, citā veikalā, ko mēs gatavojamies palaist?”

Nav nepieciešams palaist, visi ražotāji cenšas kontrolēt kaitīgo piemaisījumu parametrus, un reti kad var atrast nitrātu līmeņa izmaiņas uz augšu. Ja nitrātu līmenis nepārsniedz atļauto robežu, varat droši iegādāties. Bet, ja tas ir lielāks, nav ieteicams pirkt. Labāk ir atteikties no noteikta veida āboliem, nekā katru dienu saindēt savu ķermeni. Veselība ir svarīgāka.

Vērtējums palīdz izlemt, kuru ierīci izvēlēties. Pirkt tikai nitrātu testēšanas vai universālu nitrātu mērītāju nolemj pircējs. Ja mājoklī ir neliela laboratorija, mājas īpašnieks ir mierīgs par vietas ekoloģiju un pārtiku.

Nav viegli pārcelties uz tīrāku un dabiskāku dzīvesvietu, un ne katrs pilsētas iedzīvotājs ir gatavs spert šo soli. Bet uzlabot to, kas jums apkārt, ir iespējams jau šodien, izmēriet visu, kas jums apkārt, ar ekovizoru, un jūsu dzīve kļūs labāka.

10 labākie nitrātu testeri

Kā izvēlēties labu nitratometru? Labākās ierīces īpašības būs atkarīgas no jūsu mērķiem. Dažiem cilvēkiem ir nepieciešams tikai vienkāršs sīkrīks ar minimālu funkciju skaitu, citiem nepieciešama moderna skārienekrāna vadība, iespēja atjaunināt un paplašināts produktu saraksts. Svarīgs rādītājs ir ierīces pieļaujamā kļūda.

Tātad, desmit labākie nitrātu skaitītāji pēc klientu atsauksmēm.

Soeks Ecovisor F4

“Soeks Ecovisor F4 – labākais mērītājs ne tikai nitrātu, bet arī citu ļoti svarīgu rādītāju noteikšanai. Apvieno nitrātu testeri, dozimetru, ūdens kvalitātes detektoru un sensoru, kas nosaka augstu elektromagnētisko starojumu.

SOEX Ecovisor F4 daudzfunkcionālais analizators 4 in 1

SOEX Ecovisor F4 daudzfunkcionālais analizators 4 in 1

Jutīga zonde mēra vairākus punktus vienlaicīgi. Testeris ir lietotājam draudzīgs, tam ir skārienekrāns, un testēšanas sarakstā ir 65 elementi. Ūdens un pārtikas pārbaude aizņem 3 sekundes. Precizitāte – 12%.

Ierīces izmaksas oficiālajā tīmekļa vietnē ir 10 900 Euro.

Anmez GreenTest ECO 5

Labākais Anmez modelis – daudzfunkcionāls testeris ar plānu dubulto zondi. Pēc caurduršanas uz izstrādājuma nepaliek redzamas pēdas, un tas nozīmē, ka veikalos uz jums neskatīsies aizdomīgi. Šis ir viens no nitrātu testeriem ar zemu kļūdu līmeni (mazāk nekā 10 %).

GreenTest ECO 5 ekotesteris

GreenTest ECO 5 ekotesteris

“GreenTest labi pārbauda nitrātu saturu zivīs. Pilns instrumenta funkciju saraksts:

  1. Nitrātu testēšana.
  2. Ūdens cietības sāls tests.
  3. Dozimetrs.

Vidējā cena 8 900 Euro.

Soeks Ecovisor F3

“Ecovisor F4” vienkāršotā versija, optimāla ierīce nitrātu, radiācijas un ūdens cietības kontrolei. Attiecas uz jaunās paaudzes testeriem ar zondēm, kas testē vairākas vietas vienlaicīgi. Izmaksas ražotāja tīmekļa vietnē – 8 500 Euro.

Soex Ecovisor F2

Soex Ekovisor F2

Anmez GreenTest 3

Ierīce no Grintest līnijas ar funkcijām nitrātu un cietības sāļu pārbaudei dažādos pārtikas produktos un ūdenī. Galvenās priekšrocības ir plānā dubultā zonde un iespēja pārbaudīt zivis..

Anmez GreenTest 3

Soeks Ecovisor F2

“F2 modeļa ekovisoram no soeks ir divi izmantošanas veidi – nitrātu testēšana un ūdens testēšana. Piemērots ikdienas lietošanai mājsaimniecībā. Optimāla cenas un veiktspējas attiecība. Ierīci var iegādāties ražotāja tīmekļa vietnē par 5500 Euro.

Soeks Ekovisor F2

Soeks Ecovisor F2

Anmez GreenTest 2

Tikai nepieciešamās noderīgās funkcijas un saprātīga cena – tā var teikt par GreenTest 2. Šo ierīci izmanto, lai noteiktu nitrātus dārzeņos, augļos, ogās, gaļā un zivīs. Rakstspalva ir tikpat plāna un divfunkcionāla kā daudzfunkcionālajā Eco 5. Var iegādāties par 5500 Euroļiem.

Anmez GreenTest 2

Soex Ecotester 2

“Soeks Ecotester 2 ir laba izvēle tiem, kam nepieciešams pārbaudīt nitrātus un kontrolēt radiāciju. Ūdens tests nav paredzēts. Testi 3 sekundēs, pārtikas saraksts ir standarta, daudz kā trūkst, bet nav nevajadzīgas eksotikas. Divu funkciju ierīces cena ir virs vidējās – 6200 Euro.

Soeks Ecotester 2 Impulse komplekts

Soex Ecotester 2 + Impulse

Soex nitrātu testeris 2

SOEX 2 nitrātu testera mērķis ir mērīt tikai nitrātus. Viegla navigācija, visu nepieciešamo produktu saraksts, zibens ātrs tests – ierīcei ir viss, kas apmierina patērētāju. Un cena ir jauka – 4200 Euro.

Soex nitrātu testeris 2

Soex nitrātu testeris 2

GreenTest Mini ECO

Greentest Echo 5 modeļa mini versija. Funkcijas:

  1. Vadība, izmantojot viedtālruņa lietotni (bez maksas).
  2. Plāna dubultā zonde.
  3. Sver tikai 30 g.
  4. Cena – 7990 Euro.
GreenTest mini Eco nitrātu testeris

GreenTest mini Eco nitrātu testeris

Vitatest VD-2007

Darbojas tikpat ātri kā tās kolēģi, bet piedāvā tikai 9 produktus testēšanai (tas ir ļoti maz, salīdzinot ar Grintest 65); vēl viens būtisks trūkums ir neērti mazais ekrāns. Taču ir iespējams pārbaudīt augsnes skābumu. Šis ir visizdevīgākais variants – to var pasūtīt par 2900 rbl.

Vitatest vd-2007 Nitratometrs

Vitatest vd-2007 Nitratometrs

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: