Jaundzimušajam bērnam nekavējoties tiek veikts intensīvs un visaptverošs sterilizācijas process. Pirmās 90 dienas pēc piedzimšanas jūsu bērns, pateicoties imunitātei, pats tiek galā ar ārpasaules draudiem. Šo periodu var pagarināt vēl par sešiem mēnešiem, ja baro bērnu ar krūti, bet pēc tam bērns praktiski ir atstāts viens pats ar mikrobiem. Ko darīt šādā situācijā?? Sterilizējiet visu, ko varat. Pirmā lieta, kas jums jādara, ir iegādāties bērnu pudeļu sterilizatoru.
Mašīnu veidi un funkcijas
Attiecībā uz procesu, tas var būt auksts vai tvaiks. Pēdējā procedūra, kā jau norāda tās nosaukums, ir saistīta ar tvaika pirts tipa procedūru. Aukstā sterilizācija tiek veikta, izmantojot UV starojumu. Visas ierīces ir jānošķir arī pēc to sildīšanas avota; elektriskās ierīces un ierīces, kuras ievieto mikroviļņu krāsnī tālākai apstrādei. 2-in-1 ir ļoti reti sastopams.
Elektriskais
Elektriskais sterilizators ir viens no populārākajiem. Tā ir 220 V kontaktligzdas kontaktligzdas ierīce, ko darbina 220 V kontaktligzda. Komplektā jāiekļauj īpaša ūdens tvertne, dažādi piederumi un pat īpašas pudeles.
Ja pēc sterilizācijas procesa vāks netiek atvērts, visi objekti paliek sterili 2-6 stundas.
Pašreizējie Philips Avent pudeļu automāti piedāvā 2 sterilizācijas līmeņus; pirmais ļauj visiem pudelītē iegremdētajiem priekšmetiem palikt steriliem līdz 6 stundām, bet otrais nodrošina sterilizāciju līdz 24 stundām. To izraisa Cikliskuma programma, kas automātiski uzsāk sterilizācijas procesu. Cita starpā šie modeļi ir aprīkoti ar automātiskās diagnostikas sistēmām un visu informāciju attēlo digitālā ekrānā. Šīs iekārtas rāda ne tikai ūdens līmeni, bet arī visus datus par sterilizācijas procesa sākumu un beigām.
Mūsdienīgajā zīdaiņu pudelīšu sterilizatorā atkarībā no modeļa var ievietot līdz 8 standarta pudelītēm ar šauru kaklu vai 4 pudelītēm ar platu kaklu un citus nepieciešamos priekšmetus.
Ne tikai traukus, bet arī jebkurus priekšmetus zīdaiņiem var un vajag sterilizēt. Svarīgākā prasība ir temperatūras slieksnis, kas visiem objektiem sasniedz 100 grādus pēc Celsija.
Tvaika sterilizatori
Otrs aparātu veids – sterilizatori, kurus ievieto mikroviļņu krāsnī. To veido vanna, kurā piepildiet to ar ūdeni un ievietojiet pudeles un citus piederumus. Pēc tam ievietojiet to mikroviļņu krāsnī un iestatiet maksimālo jaudu, vidēji līdz 10 minūtēm. Gandrīz visos mikroviļņu krāsns pudeļu sterilizatoros ir ne vairāk kā 4 pudeles. Cita starpā mikroviļņu krāsns bērnu sterilizators maksā daudz mazāk nekā elektriskais modelis. Taču šajās ierīcēs nevar sterilizēt metāla priekšmetus.
Ja pudeli regulāri neizmantojat papildus barošanai, vislabāk ir iegādāties īpašu pudeli, ko var sterilizēt pats. Instrukcijās ir iekļauta šāda soļu secība. Pudeli vispirms izskalo, ievieto krūtsgalu, tad speciālajā vāciņā ielej ūdeni un visu ievieto mikroviļņu krāsnī.
Šāda veida sterilizācijas laikā ir vērts atcerēties, ka šis process ir būtisks tikai tad tvaika apstrāde. Ja mikroviļņu krāsnī ievieto tikai pudeles bez īpašiem piederumiem, tam nav ietekmes.
Universal
Ir arī daudzpusīgi modeļi, kas apvieno 2 funkcijas vienlaicīgi. Papildus sterilizatoram tajos ir arī Īpašs sildītājs, Var uzsildīt bērnu pārtiku dažādos traukos un no dažādiem materiāliem. Tā maksimālā temperatūra sasniedz 37 grādus pēc Celsija, pēc tam tā darbojas 3 stundas.
Pudeļu sildītājs un universālais pudeļu sildītājs ar tvaika gatavošanas funkciju var tvaicēt dārzeņus porcijās līdz 150 gramiem.
Ultravioletais
Kāds akumulatora sterilizators? Tikai ultravioletais starojums. Šīs ierīces neizmanto ūdeni vai citas sildīšanas iespējas, tomēr nodrošina visaugstāko drošības līmeni pret visa veida baktērijām. Process ilgst 5 minūtes, pēc tam iekārta tiek izslēgta.
Ultravioleto pudeļu sterilizatoru īpašās pārnēsājamās versijas nevar sterilizēt ar tvaiku.
Aukstā sterilizācija
Aukstās sterilizācijas metode ietver visu nepieciešamo piederumu vai pudeļu iegremdēšanu īpašā traukā un pēc tam piepildīšanu ar īpašu šķidrumu 30 minūtes. Sterilizētais šķīdums tiek izvadīts caur speciālu drenāžu, kas atrodas konteinera sānos, un visi konteinerā esošie priekšmeti paliek sterili līdz pat 24 stundām.
Mūsdienīgākiem šo ierīču modeļiem ir īpaši indikatori, kas parāda informāciju par šķīduma kvalitāti un trauku uzglabāšanas laiku. Pats sterilizācijas šķīdums ir pilnīgi nekaitīgs bērniem. Pieejams tablešu veidā vai jau atšķaidīts šķidrā veidā.
Uzmanību! Šiem šķīdumiem var būt nepatīkama garša vai smarža, kas var atturēt bērnu no apstrādāto trauku lietošanas.
Bet jebkurā gadījumā šī metode ir neaizstājama gadījumos, kad nav pieejama cita veida ierīce. Taču šis sterilizators darbojas tikpat labi kā tvaika modeļi.
Ierīces izvēle
Ja jums ir daudz tukšu barošanas pudeļu, ir nepieciešami mikroviļņu krāsnī sterilizatori. Tā kā to jauda ir daudz lielāka nekā citiem modeļiem. Galvenokārt jāņem vērā konteksts, kādā izmantosiet sterilizatoru.
Visām ierīces daļām, jo īpaši tām, kas nonāk saskarē ar pārtiku, jābūt izgatavotām no kvalitatīviem un videi draudzīgiem materiāliem. Tāpēc jums vajadzētu lūgt, lai jūsu mazumtirgotājs saņem sterilizatora kvalitātes sertifikātu.
Pirms izvēlaties mājsaimniecības pudeļu sterilizatoru, jums jāizlemj, kur vēlaties to iegādāties; tam vajadzētu būt tikai specializētai tirdzniecības vietai vai aptiekā. Vislabāk ir izvēlēties produktus no labi zināmiem zīmoliem un ražotājiem.
Lai noskaidrotu, kuri modeļi ir labākie, eksperti ir pārbaudījuši vairākus populārākos modeļus un ražotājus pēc šādiem kritērijiem:
- izmaksas;
- jauda;
- sterilizācijas laiks;
- visa procesa automatizācija un lietošanas ērtums;
- Papildu pudeļu komplekts;
- citas iespējas.
Top 10 modeļi
Pamatojoties uz iepriekš minētajām īpašībām, top 10 ir šāds:
- Philips Avent SCF281/02 mikroviļņu krāsnij.
- Beurer JBY76.
- Philips Avent SCF284/03.
- Beurer JBY40.
- Ramili BSS150.
- TEFAL Baby Home.
- Chicco Steril Natural.
- Tefal Baby Home BH 7300.
- Tommee Tippee tuvāk dabai.
- Maman LS-B210.
Mūsu pārskats par līderi
Philips tradicionāli ir vadījis daudzus savus produktus, un šoreiz tas nav nekas jauns. Piemēram, 2 Avent sterilizatori. Ja izvēlaties elektriskā opcija, To var sterilizēt līdz 24 stundām, un šis process aizņem līdz 6 minūtēm. Ekspluatācijas cikla beigu automātiskā izslēgšanās ir prieks redzēt. Ietilpība līdz 6 pudelēm.
Otrais modelis ir tvaika sterilizators. Arī saglabā sterilitāti līdz pat dienai. Sterilizācijas laiks 2 minūtes. Nav automātiskās izslēgšanās, ietilpība 4 pudeles.
Abas ierīces nesatur kaitīgus materiālus un ir komplektā ar knaiblēm. Izvēlieties atbilstoši savām vēlmēm.
Tātad, vai jaunajai māmiņai ir nepieciešams pudeles sterilizators vai nē?? Pilnvērtīgai un drošai jaundzimušā attīstībai ir nepieciešams. Kurš modelis ir labāks – tas ir jūsu ziņā.