Kāpēc split-sistēmā parādās troksnis

Daudziem cilvēkiem mājās ir gaisa kondicionieri, kas biežāk attiecas uz split-sistēmām. Taču pēc kāda laika var rasties dažas problēmas, piemēram, ierīce sāk radīt dīvainu un nenormālu troksni, svilpt vai sūkstīties. Savlaicīgs remonts un svešā trokšņa cēloņa novēršana palīdz novērst diezgan nopietnu avāriju. Kondicioniera trokšņus izraisa dažādi iemesli, taču ir vērts atcerēties vienu: visus jautājumus ir nepieciešams atrisināt bez kavēšanās.

Trokšņa normas

Pērkot jaunu aprīkojumu, nevajadzētu novērtēt par zemu trokšņa līmeni, ko rada šādas ierīces. skaņas spiediens un vibrācija, ja tā pārsniedz normu, var radīt diskomfortu un nelabvēlīgi ietekmēt cilvēka veselību. Ir daži noteikti sanitārās normas, kas nosaka līmeni, kādā var iekļūt telpās:

 • No plkst. 7.00 līdz 23.00 maksimālā vērtība ir 40 dBa;
 • no 23 līdz 7 līdz 30 dBa.

Ne visi var izmantot ierīci, lai izmērītu svešas skaņas līmeni. lai sniegtu aptuvenu norādi, ir vērts atcerēties pulksteņa tikšķēšanas skaņu – tā ir aptuveni 30 dBa. Parastas sarunas vai vēja radītais troksnis ir aptuveni 40 dBa.

Ja kondicioniera radītās skaņas ir lielākas par šiem rādītājiem, ir nepieciešams veikt pasākumus ar visiem līdzekļiem.

Sadalītās sistēmas elektroniskais dēlis
 • Dažreiz, ieslēdzot sistēmu, varēja skaidri dzirdēt sūkstīšanos. Gaisa kondicioniera konstrukcijā ir caurules, pa kurām pārvietojas aukstuma aģents. Sīkstošs troksnis rodas, ja cauruļu locīšana vai šķērsgriezuma sašaurināšanās, ko var izraisīt gružu uzkrāšanās.
 • Pārmērīga vibrācija. Dažreiz pēc noteikta lietošanas laika ierīces sāk vibrēt tik ļoti, ka rodas sajūta, it kā tās gatavojas pārsprāgt stiprinājumus. Galvenais iemesls šādam stāvoklim ir Darba rotora nelīdzsvarotība, un to var izraisīt vairākas lietas. Pirmkārt, lāpstiņriteņa kustības traucējumus var izraisīt netīrumu uzkrāšanās neregulāros slāņos, kā arī var atslābināties balansēšanas svars.
  Gaisa kondicioniera kompresors
 • Parādās neparasta skaņa, ko izraisa citu priekšmetu iekļūšana aiz režģa vai lāpstiņas, sildīšanas režīmā saspiežoties ar ledu.
 • Ļoti bieži neparastu troksni izraisa Sliktas kvalitātes aprīkojums. Lēti modeļi bieži ir skaņa no sistēmas elementiem.
 • Tagad ir skaidri redzami galvenie trokšņa iemesli. Galvenais ir saprast, ka pēc ilga darbības laika kondicionieris nedarbojas kā jauns, jo īpaši, ja korpuss ir izgatavots galvenokārt no plastmasas. Jau pie pirmā trokšņa parādīšanās sadalītajās sistēmās ir vērts izsaukt profesionāli, lai palīdzētu pareizi novērtēt visus riskus. Uzmanība, savlaicīga diagnostika un apkalpošana vienmēr garantē ilgu un produktīvu iekārtas darbību.

  Novērtējiet šo rakstu
  ( Vēl nav vērtējumu )
  Pievienot komentārus

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: