Šāda sadzīves tehnika, piemēram, ūdens sildītājs, ir ļoti populāra. Ērts un neuzturīgs, to izmanto gan privātmājās, gan dzīvokļos. Taču ne viss ir tik gluds, kā varētu šķist, un dažkārt īpašnieki saskaras ar iekārtu darbības traucējumiem. Ir dažādi iemesli, kāpēc, atverot krānu, no boilera neizplūst karsts ūdens. Ja rodas problēma, nevajag panikot un nomainīt ierīci pret jaunu, vairumā gadījumu pārtraukumus var labot.
Pārbaudiet sildelementu ar multimetru
Vēl viens punkts, kas signalizē par nepieciešamību nomainīt sildelementu, ir aizsardzības aktivizēšana, Tas izslēdz katlu uzreiz pēc tā ieslēgšanas. Lai pārliecinātos, ka sildelements ir 100% bojāts, ir ieteicams pārbaudīt sildelementu ar multimetru. Ja automātika nedarbojas un elements tikko uzsilst, iztīriet to un mēģiniet iedarbināt no jauna. Sarežģītos gadījumos vienkārši nomainiet veco sildelementu pret jaunu.
Diode netiek ieslēgta
Izmantojot to pašu multimetru, jums ir jāpārbauda, ja termostatam ir spriegums. Mēs testējam plati, kad darbojas termiskā aizsardzība. Ja ir spriegums, noņemiet termostatu un diagnosticējiet iekārtas I/O, atceroties mainīt termostata režīmus.
Ja fāzē nav kustības, tas nozīmē, ka plātne ir jānomaina. Retos gadījumos to var salabot, taču daudz praktiskāk ir iegādāties jaunu moduli, nevis tērēt daudz laika un nervu, lai salabotu veco.
Priekšfiltrs
Jaucējkrāna piesārņojums
Šķidrums plūst vājā strūklā, ja ūdens tvertnē Jaucējkrāna sprausla Bloķēšana. Spiediens būs vienlīdz slikts gan aukstam, gan karstam ūdenim. Lai novērstu problēmu, ir jāveic vairākas procedūras.
- Izolējiet stāvvadu, lai izslēgtu ūdeni.
- Uzmanīgi demontējiet maisītāju.
- Atskrūvējiet izsmidzinātāju no kopējā korpusa.
- Izņemiet režģi un noskalojiet to zem tekoša ūdens. Sāls nosēdumu vai spēcīgu netīrumu gadījumā ļaujiet tam iemērkt speciālā tīrīšanas šķīdumā.
- Izskalojiet uzgali un ar skrāpi notīriet maisītāja iekšpusi.
- Atkārtoti samontējiet maisītāju apgrieztā secībā un uzmontējiet to no jauna. Neaizmirstiet atvērt stāvvadu.
Nomainiet sildelementu
Ja sildelements ir izdedzis, tas jānomaina pret jaunu. Tirgū ir pieejams plašs ūdens sildīšanas ierīču klāsts, taču vairāk nekā pusē gadījumu elementu nomaiņas vieta un princips ir vienādi. Tiem pašiem Ariston vai Electrolux katliem ir līdzīga procedūra.
Lai noņemtu sildelementu, ir nepieciešams veikt šādus darbības
- gredzenveida atslēgu un atslēgu ar atvērtu galu komplekts;
- knaibles;
- skrūvgriezis ar skrūvgriezi un skrūvgriezi ar plato galvu;
- Mērītājs.
Pirms sildelementa noņemšanas iekārta ir pilnībā jāatvieno no elektrotīkla – ne tikai izslēdzot katlu ar pogu, bet arī izvelkot kontaktdakšu no kontaktligzdas.
Sildīšanas elementa nomaiņa:
- Pārtrauciet ūdens padevi sildītājam.
- Izvadiet šķidruma atlikumu no katla, izmantojot vietējo drenāžas sistēmu (šļūtenes, vārsti).
- Ja tas ir pie sienas stiprināms modelis, tas ir jānoņem.
- Demontējiet paneli ar zem tā esošo sildelementu. Dažreiz vāks ir vienīgais, kas nosedz visu konstrukciju.
- Ar mērinstrumentu pārbaudiet, vai uz spailēm nav atlikušā sprieguma.
- Atbrīvojiet sildelementa stiprinājumu un noņemiet to.
Ariston ūdens sildītāja sildelementa nomaiņa
Demontējot sildelementu, ir svarīgi, lai elektriskās detaļas nesaslapstītos. Laba ideja ir arī Pārbaudiet cauruļu blīves un izolācijas stāvokli: Pievelciet un vajadzības gadījumā nomainiet. No jauna samontējiet jauno sildelementu apgrieztā secībā. Pirms ieslēgšanas vienmēr pārbaudiet, vai sildītājā nav noplūdes.
Termostata nomaiņa
Pirms demontāžas obligāti Atvienojiet iekārtu no elektrotīkla. Pirms 5. punkta izpildes sildītāju izjauciet.
Demontēt elementus
Nomainiet termostatu:
- Atbrīvojiet spiediena gredzenu, kas atrodas blakus sildelementam.
- Izņemiet vadības bloku ar termostata sensoru.
- Pielāgojiet jauno elementu.
- Atkārtoti samontējiet konstrukciju apgrieztā secībā.
Nedarbiniet mašīnu uzreiz pēc detaļu nomaiņas. Vispirms Pārbaudiet, vai nav noplūdes un vai ūdens padeve ir stabila. Ja nepieciešams, izlaidiet sistēmā uzkrājušos gaisu. Pēc ieslēgšanas termostata temperatūra paaugstinās vienmērīgi, bez straujiem lēcieniem.
Darbības laikā kontaktdakša kļūst karsta
Katli ir jaudīgas iekārtas, kas patērē vidēji 1 līdz 2,5 kW. Tāpēc jūs varat ignorēt nelielu karstumu no kontaktdakšas. Ja kabeļa temperatūra ir ļoti augsta un tuvu kušanas temperatūrai, vispirms nomainiet adapteri pret adapteri ar lielāku vadu šķērsgriezumu.
kontaktdakša kontaktligzdā ir vaļīga var izraisīt arī temperatūras paaugstināšanos. Ja silda tikai kontaktdakša, problēma varētu būt bojāts kontakts starp serdeņiem. viss ir vienkārši – atveriet sistēmu, pārbaudiet un novērsiet cēloni. Jānomaina viss kontaktdakša korķis.
Vēl viens iespējamais problēmu avots ir sildelementa bojājums, kā rezultātā rodas īssavienojums ar korpusu. Vadi sāk kausēties, un iekārtas zaudē jaudu. Lai atrisinātu problēmu, nepieciešams izjaukt katlu un nomainīt sildelementu.
Citi iemesli
Zemāk aprakstīti retāk sastopamie defekti, kad ūdens no sildītāja nenāk pareizajā temperatūrā.
- Bojāti vārsti. Lai cik banāli tas neizklausītos, vārstiem ir jādarbojas, lai no krāna varētu tecēt ūdens. Katlam ir speciāli krāni karstā un aukstā ūdens ieplūdei. Ja viens no tiem nedarbojas, var tikt bojāta visa sistēma. Bojātās detaļas nomaiņa un bojājuma novēršana.
- Problēmas ar spiedienu. Viens no iemesliem, kāpēc no krāna nav karstā ūdens, varētu būt slikts ūdens spiediens. Šķidrumu iesūc no rezervuāra augšdaļas, un to darbina tikai spiediens. Lai pārbaudītu, varat atvērt aukstā ūdens krānu, un, ja problēma saglabājas, sazinieties ar komunālo dienestu.
- Bojāts spiediena regulators. Bez šīs daļas no maisītāja neizplūst karsts ūdens. Lieta tāda, ka krātuves katls nodrošina tādu pašu augstumu, kādu tas saņem pie ieplūdes. Ja spiediens krānā ir stabils, bet karstais ūdens joprojām izplūst slikti, jāpārbauda spiediena reduktors. Ja problēma pastāv – noregulējiet ierīci vai vienkārši nomainiet to pret jaunu.
Kā redzams, lielāko daļu problēmu var veiksmīgi novērst mājās. Taču vislabāk ir izsaukt profesionālu tehniķi, kas var sniegt profesionālu palīdzību.