Kāpēc ūdens sildītājs var izraisīt strāvas triecienu

Ūdens sildītāju īpašnieki bieži saskaras ar tādu nepatīkamu parādību kā elektriskais trieciens. Visbiežāk parastiem cilvēkiem nav ne jausmas, ko darīt šādā situācijā. Kāpēc ūdens sildītājs pārtrauc strāvas padevi un vai bojāta ierīce ir bīstama?? Jā, bīstami! Turpinot ekspluatēt katlu, pastāv risks veselībai. Īpašniekam jāizsauc speciālists vai jānomaina ierīce pret jaunu.

Sildīšanas elementa nomaiņa

Sildelements darbojas kritiskos apstākļos. Pastāvīgs mitrums ap sildelementu palielina korozijas un līdz ar to arī kaļķakmens veidošanās risku. Sildelementa un kailā nihroma kvēldiega nolietošanos izraisa vairāku faktoru komplekss. Tā kā nihroms ir viens no labākajiem vadītājiem, ūdens, ar kuru nihroms mijiedarbojas, saskarē ar to var radīt elektriskās strāvas triecienu.

Risinājums ir vienkāršs. Lai to izdarītu, jums ir nepieciešams:

  • atvienojiet katlu no elektrotīkla;
  • Iztukšojiet visu ūdeni no uzglabāšanas tvertnes tvertnes;
  • noņemiet izlietoto sildelementu un uzstādiet jaunu daļu.

Izvēloties rezerves daļas, jāpievērš uzmanība ražotājam. Ideāls risinājums ir iegādāties detaļas no tā paša ražotāja, kas arī pašu tvertni. Speciālisti iesaka nepirkt lētas, zemas kvalitātes ierīces.

Bojāts pieslēgums elektrotīklam

Retos gadījumos problēmas cēlonis var būt neuzmanība uzstādīšanas laikā. Ūdens sildītājs sāks sildīties, ja meistars to nav pareizi pieslēdzis elektrotīklam. Problēma parasti tiek atklāta jau Funkcionālās pārbaudes, bet dažos gadījumos kļūda tiek konstatēta pēc noteikta laika perioda. Problēmas novēršanai palīdzēs pārvienot vadus, kas savieno tvertni un elektroenerģijas skaitītāju.

Zemējums

Papildu drošību var garantēt ar atlikumstrāvas ierīces uzstādīšana. Profesionāli uzstādīts zemējums aizvada spriegumu no ierīces virsmas. Bez drošības slēdža tas var sabojāt korpusu, sabojāt sildelementu, izraisīt kļūdainu slēdža ieslēgšanos.

Rezumējot, ja tvertne vismaz vienu reizi ir izraisījusi elektrošoku, tas ir iemesls, lai padomātu par tās pārbaudi. Labs speciālists varēs sniegt ekspertu atzinumu un, ja nepieciešams, novērst defektu.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: