Kāpēc ūdens sildītājam ir nepieciešams magnija anods?

Ūdenssildāmo tvertņu īpašnieki bieži saskaras ar informāciju par ūdens sildītāja magnija anodu, taču tikai dažiem cilvēkiem ir priekšstats par to, kā šī daļa izskatās un kādas funkcijas tā ietver. Īsāk sakot, magnija anoda galvenais uzdevums ir aizsargāt pret sāls nogulsnēm, kas veidojas ūdenī. Tā pretojas tādam nepatīkamam procesam kā tvertnes iekšējo sienu korozija.

vienības dizains

Ūdens sildītāja izmēri

Izstrādātāja trūkumi un cietā ūdens problēma

Kopumā būs pamatoti novelt vainu par tvertnes vājo izturību pret koroziju uz ražotāja pleciem. Galu galā viņš ir atbildīgs par atbilstību visām tehniskajām specifikācijām un viņam ir jāpārdomā katrs aspekts. Turklāt, ja izstrādātājs bija negodprātīgs un taupīja materiālus – tas var izraisīt mikroplaisu veidošanās. Tiklīdz tie rodas, procesu vairs nevar mainīt.

Intensīva metāla oksidēšanās, ko izraisa mijiedarbība ar skābekli, iekļūst plaisās.

Ieskatoties elektroķīmisko potenciālu tabulā, redzams, kas var sākties šādā procesā. Bet negodīgi uzņēmumi netērē laiku šim nolūkam. Taupības vai triviālas izpratnes trūkuma par ķīmiskajiem procesiem dēļ sildītāju ražošanā tiek izmantoti dažādi materiāli, kas nespēj izturēt slodzi. Lieki piebilst, ka šādi katli drīz pārtrauks darboties.

Taču ne tikai ražotāji ir atbildīgi par to, ka. Ūdens ķīmiskais sastāvs, nosakot tās kvalitāti, dažos reģionos ir ļoti tālu no ideāla. Tas ir pastāvīgā kontaktā ar sildelementu un katla sieniņām. Lai kompensētu nelabvēlīgos ieslēgumus ūdenī, ūdens sildītājā ir nepieciešams magnija anods.

Korozija

Tvertnes korozija

Anoda princips

Uz brīdi iedomājieties, ka tvertne nav aprīkota ar anodu. Līdzīgā situācijā galvaniskie tvaiki. Šo efektu atklāja jau 18. gadsimtā. Apvalka pārklājums pārņems pretkorozijas aizsardzības funkciju un tāpēc drīz vien sāks bojāties. Tas ir saistīts ar to, ka tvertnes sieniņu materiāla elektroķīmiskais potenciāls ir daudz vājāks nekā citu materiālu, kas izmantoti ierīces montāžas laikā.

Kāpēc sistēmā ir nepieciešama tāda detaļa kā magnija anods ūdens sildītājam?? Tās elektroķīmiskais potenciāls būs vēl zemāks nekā korpusa potenciāls. Tas nozīmē, ka oksidēšanās process tiks virzīts uz to.

Magnija anods ir iekļauts gandrīz katrā katla modelī. Ja aplūkojat jauno detaļu, tās virsma būs vienmērīgā sudraba krāsā. Pēc ilgāka laika tvertnē uz tapas kļūst redzamas korozijas pēdas. Taču vissvarīgākais ir tas, ka tvertnes sienas saglabā savu integritāti.

Anoda

Kāpēc magnijs?

Tas ir jautājums, kas satrauc daudzus prātus. Noslēpums slēpjas elektroķīmiskajā potenciālā. Tādai vielai kā magnijs ir diezgan vāja. Kopā ar šo, materiāla cena ļauj to izmantot masveida ražošanā, nepalielinot gatavā produkta cenu. Tā izmantošana kā palīgmateriāls ir daudz efektīvāka nekā tvertnes sienu upurēšana. Kādēļ tieši ūdens sildītājā ir magnija anods?? Tā savāc sāli. Kad tas nonāk saskarē ar magniju, tas nosēžas uz anoda virsmas, nekaitējot citām daļām.

Nomaiņas process

Tā kā anods ir patērējama detaļa, tas ir periodiski jāmaina. Tas neaizņem daudz laika un ir viegli paveicams ikvienam.

  1. Iegādājieties nepieciešamo daļu specializētā mazumtirgotājā vai servisa centrā.
  2. Noņemiet aizsargvāciņu no sildītāja apakšas.
  3. Pēc korpusa noņemšanas redzēsiet temperatūras sensoru un atloku. Arī tie ir rūpīgi jānoņem.
  4. Nedaudz paklauvē un izvelciet sildelementu. Tas var nepakļauties nogulšņu dēļ, kas ir izveidojušies. Pielietojiet nelielu spēku, bet uzmanieties, lai nesabojātu iekārtu.
  5. Noņemiet veco anodu no īpašās vietas blakus sildelementam.
  6. Bieži vien pilnīga anoda vietā jūs atradīsiet Iztukšojiet tapu. Kāpēc tas notiek? Sakarā ar pakāpenisku magnija slāņa nolietošanos. Izvelciet šo tapu un atbrīvojiet kontaktligzdu.
  7. Vienlaikus noņemiet kaļķakmeni vai uzstādiet jaunu degvielas elementu.
  8. Uzlieciet jaunu anodu un uzmanīgi samontējiet katlu tā sākotnējā stāvoklī.

Kā redzat, izlietotā magnija anoda nomaiņa ūdens sildītājā nav tik sarežģīta procedūra, kā varētu šķist. Neaizmirstiet to regulāri tīrīt tvertnes iekšpusi, un anodu regulāri nomaina. Tas palīdz saglabāt ierīces efektīvu darbību un pagarināt tās kalpošanas laiku.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: