Nereti privātās mājsaimniecībās vai garāžās ir pieejams saspiestā gaisa instruments dažādiem apkopes darbiem mājoklī vai transportlīdzekļa apkopei. Tā kā pneiminstrumenti darbojas tikai ar saspiestu gaisu, to efektīvai darbībai ir būtiski izvēlēties pareizo kompresoru.
Kompresori lietošanai un lietojumi
Kompresora galvenā funkcija ir ražot saspiestu gaisu, kas tiek uzglabāts gaisa rezervuārā un novadīts saspiestā gaisa sistēmā. Tam var pieslēgt dažādus pneimatiskos instrumentus un iekārtas.
Kompresors ir nepieciešams šādiem lietojumiem
- dažādu virsmu krāsošana, gruntskrāsas, krāsas vai lakas uzklāšana;
- noskalot skaidas un putekļus no dažādām detaļām ražošanā vai remontā
- rūsas novēršanas līdzekļu uzklāšana transportlīdzekļa padziļinājumos, kuriem ir grūti piekļūt;
- pneimatisko pulēšanas un slīpēšanas mašīnu darbību;
- pneimatiskā skrūvspīles un dažādu skavu darbība;
- Skrūvgrieži un triecienatslēgas.
Darba spriegums un frekvence
Šo gaisa saspiešanas iekārtu var darbināt gan ar trīsfāzu, gan vienfāzu elektrotīklu. Trīsfāzu elektrotīkla padeve privātās mājsaimniecībās ir reti sastopama, tāpēc trīsfāzu iekārtas ir profesionālas kvalitātes un parasti ir paredzētas šādu produktu ražošanai. Ja kompresors jāpievieno 220 V mājsaimniecības elektrotīklam, tad jāizvēlas Vienfāzes mašīna, Piemērots elektrotīkla spriegumam un frekvencei, kas visā pasaulē ir 50 Hz un ir vienots standarts.
Svarīgi! Jāņem vērā iekārtas palaišanas strāva, kas ir salīdzinoši liela. Ja samazinās strāvas padeve, motors startēs ar samazinātu starta spiedienu. Kompresoram jābūt pieslēgtam atsevišķai elektrotīkla rozetei, kas savienota ar pietiekama šķērsgriezuma kabeli.
rezervuāra tilpums
Gaisa rezervuārs ir uzglabāšanas tvertne, kas iesūc gaisu no kompresora kompresijas kameras. Gaisa ieplūdes tilpums ir atkarīgs no tā, cik reižu mašīna tiek iedarbināta un apturēta. Jo lielāks tvertnes tilpums, jo retāk tajā nepieciešams sūknēt gaisu. Taču, lai mašīna piepildītu lielu tvertni, ir nepieciešams ilgāks laiks. Protams, mazāks saspiestā gaisa rezervuārs piepildīsies ātrāk, taču spiediens rezervuārā samazināsies tikpat ātri, kad instruments ir darbībā.
Padoms! Mēs iesakām izvēlēties ierīci ar lielu gaisa rezervuāru, piemēram, garāžai.
trokšņa līmenis
Kompresora troksnis ir liels trūkums. Kompresors, īpaši virzuļdzinēja tipa, rada lielu troksni, dažkārt līdz pat 85 dB, ko var salīdzināt ar troksni dzelzceļa tuvumā. Tāpēc, izvēloties mašīnu, pievērsiet uzmanību, mašīna ir skaņas izolācija, un kāds ir tā radītā trokšņa līmenis. Vēlams, lai tā nepārsniegtu 68 dB. Ja šie skaitļi neko neizsaka mašīnas instrukcijās, varat lūgt pārdevēju pārbaudīt kompresora trokšņa emisiju, to ieslēdzot.
Padoms! Ja trokšņa līmenis ir parametrs, kas pēc iespējas jāsamazina, piemēram, ja to paredzēts izmantot telpā, kur strādā daudz cilvēku, jāizvēlas skrūvējamais kompresors. skrūves tipa kompresors ir visklusākais un visneredzamākais no pieejamajiem kompresoriem, turklāt tas ir kompaktāks nekā virzuļdzinēja kompresors.
GUDEPOL 7 skrūves kompresors.5 kW 500L
Ražotājs
Ir daudz dažādu kompresoru ražotāju, un tirgus ir piesātināts. Tāpēc, ja vēlaties iegādāties labu iekārtu, jāņem vērā arī kompresora zīmols. Izcilajiem amatniekiem un profesionāliem lietotājiem ieteicams izvēlēties kompresoru no vairākiem labi zināmiem zīmoliem, piemēram Metabo, Fini, Fubag un Abac.
Kompresora jaudas aprēķināšana
Kompresora konstrukcija nosaka tā jaudu. Gaisa saspiešanai visbiežāk izmanto virzuļkompresorus un skrūvgriežu kompresorus.
Virzuļdzinēja kompresora darbība
Lai aprēķinātu kompresora jaudu, ir jāņem vērā pneimatisko instrumentu skaits, kas tam tiks pieslēgti, kā arī tā nominālie parametri.
Jauda tiek aprēķināta, izmantojot formulu:
Q=((Q1*K1)/0,65) + 30%, kur
- Q ir ierīces kopējā jauda;
- Q1 ir gaisa plūsma caur cauruļvadu aprīkojumu;
- K1 ir instrumentu izmantošanas koeficients;
- 0,65 ir kompresijas kameras efektivitātes aprēķins, ņemot vērā spiediena zudumus līnijā;
- 30% jaudas rezerve.
Piemēram, triecienatslēgas darba gaisa patēriņš (kā norādīts datu lapā) ir 400 l/min. Tātad Q1 = 400.
Arī šī rīka izmantošana neizbēgami pauzes, kas aizņem aptuveni 80 % no darba procesa. Tātad instrumenta efektivitāte būs 20 %, t. i., K1 = 0,2.
Pamatojoties uz iepriekš minēto, faktisko jaudu nosaka pēc formulas Qd = Qt∙ηp – Qp, kur:
- Qd – faktisko produkciju;
- Qp – ir gaisa noplūdes daudzums caur blīvējumiem;
- ηp – plūsmas koeficients.
Nepieciešamie parametri dažādiem pneimatiskajiem instrumentiem
Izvēloties gaisa kompresoru, lai darbinātu rīku, ne vienmēr ir nepieciešams dzīties pēc lielas jaudas un gaisa uztvērēja lieluma, jo lielākajai daļai pneimatisko iekārtu pietiek ar vidēju veiktspēju, lai tās darbotos pareizi. Ir iespējams ietaupīt naudu, jo pārmaksāt par jaudu un citiem parametriem, kurus nākotnē neizmantos, nav laba ideja.
Jebkuram pneimatiskajam darbarīkam ir spiediena un plūsmas rādītāji, pie kuriem tas var efektīvi darboties. Zemāk redzamajā tabulā ir sniegti salīdzinošie dati par gaisa darbarīkiem, kurus bieži izmanto kopā ar gaisa kompresoriem.
Izmantojot šo tabulu, varat viegli izvēlēties pneimatisko instrumentu atbilstoši kompresora parametriem vai, otrādi, mašīnu atbilstoši instrumenta parametriem. Piemēram, var redzēt, kurus instrumentus var darbināt ar 7 bāru spiedienu un kuriem ir nepieciešams lielāks ventilators.
Padomi, kā izvēlēties jūsu garāžai piemērotu kompresora tipu
No daudzajiem kompresoru veidiem visizplatītākie ir skrūvveida un virzuļdzinēja tipa kompresori. Skrūves tipa ierīces ir dārgākas un vislabāk piemērotas lielākiem semināriem ar lielu gaisa patēriņu. Izmantojot rotācijas skrūves kompresoru, ir iespējams vienlaikus nodrošināt vairākus saspiestā gaisa padeves punktus, piemēram, gaisa kompresoram, riepu pumpēšanas sistēmai, riepu apkopes stacijai utt.d.
Vidēja lieluma vai mazam autoservisam vai garāžai vislabāk ir iegādāties virzuļu kompresoru. virzuļdzinēji ir vispopulārākie, jo ir izdevīgi, viegli lietojami un uzticami. Šai iekārtai ar nelieliem izmēriem var pievienot vairākus neatkarīgus gaisa vadus. Virzuļu kompresori ir divu veidu.
- tiešā piedziņa, Ja motora vārpsta atrodas uz vienas ass ar kompresijas agregāta kloķvārpstu. Tiešās piedziņas (koaksiālās) ierīces bieži tiek izmantotas gan garāžā, gan uz ceļa. Tomēr jāatzīmē, ka šāda veida kompresoru kalpošanas laiks ir ierobežots – aptuveni 6000 stundas.
- Siksnas piedziņaPiedziņas bloks un motora vārpstas ir trīši, un tie ir savstarpēji savienoti ar siksnas piedziņu. Siksnas piedziņas kompresora darbmūžs ir ievērojami ilgāks, jo trīši uz motora vārpstas un uz agregāta kloķvārpstas ir dažāda izmēra. Tādējādi tiek samazināts motora griezes moments, samazināts rotācijas ātrums un līdz ar to samazināta kloķvārpstas slodze, kā arī kompresora komponentu nodilums.
Padoms! Labāk ir iegādāties mobilo ierīci, kas aprīkota ar ritošo daļu, jo visi kompresori ir ļoti smagi. Šasija ļauj vieglāk pārvietot darbnīcā vai uz lauka.
Izvēloties konkrētu kompresora modeli, ir jājautā izplatītājam, kādai iekārtu klasei tas pieder Iekšzemes vai profesionālā. sadzīves iekārtas ir izgatavotas no vienkāršiem, lētiem un dažkārt nekvalitatīviem materiāliem, un tās prasa maz pārtraukumu. Profesionālie kompresori ir līdzīgi sadzīves kompresoriem, taču tie ir izgatavoti no kvalitatīvām un izturīgām detaļām. Turklāt profesionālie kompresori var strādāt ilgu laiku bez pārkaršanas.