Motorzāģis ir labs palīgs malkas ciršanā, koku zāģēšanā, dārza kopšanā vai blīvas veģetācijas tīrīšanā. Tā pamatā ir iekšdedzes dzinējs, kas ir kompakts, izturīgs, viegls un ar labu jaudu. Šādas piedziņas priekšrocības ļauj no motorzāģa izgatavot dažādus oriģinālus pašdarinātus produktus: motorzāģi, ķerru, sniega arklu, zāles pļāvēju, zāģmašīnu, elektrisko ģeneratoru, kartingu, sniega motociklu. Motors tiek uzstādīts arī velosipēdiem un laivām, padarot šos transportlīdzekļus praktiskākus. Amatnieki bieži izmanto ne tikai dzinēju, bet arī citas mašīnas daļas. Pārbūves izaicinājums ir precīzs samontēto mašīnu detaļu salikums.
Laivas motors, kura pamatā ir benzīna zāģa motors
No motorzāģa nav grūti izgatavot laivas motoru. Pārrēķins tiek veikts šādi:
- no zāģa tiek noņemta virzošā josla;
- pašizgatavotu vai rūpnīcā izgatavotu laivas dzenskrūvi pie motora piestiprina, izmantojot īpašu adapteri;
- pēc tam visu konstrukciju piestipriniet pie laivas tā, lai dzenskrūve iegrimtu ūdenī zem leņķa, kas atbilst.
Daži amatnieki adaptera vietā Pārnesumkārba ir uzstādīta. Iespējamais rezultāts ir parādīts attēlā zemāk.
Pašizgatavotā zāģētava nepārvieto baļķi: to darbina ratiņi ar zāģi, kas ar četrām skrūvēm ir piestiprināts pareizā augstumā (atkarībā no zāģējamās koksnes biezuma). Rāmis pārvietojas precīzi, griezums ir tīrs un griežas tīri un vienmērīgi. Izveidotā ierīce (tās variants parādīts zemāk redzamajā attēlā) ļauj bez problēmām zāģēt arī dēli, sagatavot malku.
Parasti velosipēds ar motoru no motorzāģa ir izgatavots izklaidei: šāds motobiksis brauc ar parastu ātrumu.
Pašdarināts zāles pļāvējs
Zāles pļāvēji ir mašīnas slaucīt zāli. Tos izmanto privātmāju un vasarnīcu īpašnieki, lai piešķirtu savai zemei pievilcīgu un sakoptu izskatu. Rūpnīcā ražotus modeļus ir ērti lietot, taču izmaksas nav pieejamas visiem. Pašizgatavoti benzīna zāģa zāles pļāvēji maksā ievērojami mazāk nekā zīmola konkurenti. To iespējas ir pilnīgi pietiekamas lietošanai mājās.
Dažādu veidu un iespēju zāles pļāvēji tiek montēti mājas pļaujmašīnās. Taču jebkurā dizainā ir šādi elementi
- braukt;
- ietvars;
- rokturi;
- riteņi;
- lāpstiņas;
- vadības sistēma;
- sargs.
Ražošanas process Zāles pļāvēju izmanto šādā secībā:
- piemetiniet piemērota izmēra rāmi, piemēram, no metāla leņķiem 25 x 25 mm;
- No dzelzs caurulēm izgatavoto rokturu piestiprināšanai pie rāmja izmanto skrūves vai metināšanu;
- riteņi ir uzstādīti rāmja stūros;
- noņemiet rokturi un vadības stieni no motorzāģa;
- ar tapām un uzgriežņiem pieskrūvējiet pārējo instrumentu pie rāmja tā, lai pārnesumu vārpsta, apgriezta par 90 grādiem, būtu vērsta uz leju;
teleskopiskā vārpsta ļauj regulēt zāles augstumu pēc pļaušanas.
Asmeņi ir izgatavoti no kvalitatīva tērauda un ir izturīgi pret sīkiem akmentiņiem. ar to var pļaut pat plānākus krūmus. Daži amatnieki papildus aprīko savu pašizgatavoto pļaujmašīnu ar zāles ķērāja kaste, kas praktiski neatstāj nopļauto zāli uz lauka.
sniega motocikla izgatavošana
Mājas amatniekiem ir izdevies izgatavot sniega motociklu no motorzāģa. Mašīna sastāv no šādiem konstrukcijas elementiem:
- rāmis;
- iekšdedzes dzinējs (ICE) ar aptuveni 5 litru darba tilpumu.s.;
- balstiekārta ar amortizatoru;
- stūre;
- pasažiera sēdeklis;
- slēpes vai slieces;
- vadības sistēma (sajūgs, droseļvārsts).
Sniega motociklu var aprīkot pēc savas izvēles slēpes vai trases. Ja tiek izmantotas slēpes, rezultāts būtu sniega motocikls ar aeroslēpēm, kas līdzīgs zemāk attēlotajam piemēram. Šādu mašīnu darbina propellera rotācija. Gaisa kamanas ir vieglāk izgatavot nekā sniega motociklu.
Kā stūre daļa, kas noņemta no velosipēda vai motorollera, ir ļoti ērta. To var izgatavot arī no metāla caurulēm.
Jo jaudīgāks motors, jo labākas ir pilnīgas sniega motocikla pārgājības spējas.
Izveidojiet trimmeri
Trimeri, tāpat kā zāles pļāvēju, izmanto zāles pļaušanai uz vietas. Bet krūmgriezi izmanto salīdzinoši mazākam darbam vai vietnē Jums nav jābrauc pa nelīdzenu apvidu, akmeņainu zemi vai nelīdzenu reljefu. Pašizgatavots ķēdes zāģa trimmeris ir daudz lētāks nekā rūpnīcā ražots analogs. Šādas mašīnas veiktspēja ir pietiekami augsta.
Vienkāršākā metode, kā izgatavot krūmgriezi, ir izmantot īpašu Rūpnieciski ražots benzīna ķēdes zāģa uzgalis, darbs, kas parādīts zemāk pievienotajā videoklipā.
Sniega pūtējs, ko darbina ar motorzāģi
Lai ziemas sezonā sniegu neizkaisītu ar lāpstu, ir pilnīgi iespējams no ķēdes zāģa izveidot sniega metēju. Projekta praktiskai īstenošanai jums ir nepieciešams dzinējs ar jaudu aptuveni 3 kW (4,1 l.s.), piemēram, no Stihl zāģa. Papildus piedziņai sniega motocikls sastāv no šādiem mezgliem un daļām:
- no žoga ar iekšpusē izvietotu urbi un asmeņiem;
- rokturi;
- rāmji;
- sniega metējs.
Visas šīs sastāvdaļas ir parādītas šajā attēlā.
Galvenais ir izvēlēties zobratu pāri un izgatavot labu skrūvgriezi (attēlā zemāk), ko ar ķēdes pārnesumu darbina motors.
Kombaina montāža izmantojot speciālu benzīna zāģiem paredzētu uzgali, ir šāds:
- No benzīna zāģa tiek noņemta ķēdes un vadības stienis;
- Pie pārnesumkārbas vārpstas piestipriniet trīsi;
- ir uzstādīts īpašs stiprinājums ar skriemeli, kas atrodas virzošās joslas vietā, arī ar pievienotu siksnu;
- sasprindzināt siksnas piedziņu kā ķēdi;
- Pievienojiet aizsargapvalku;
- ielieciet disku.
Viss process ir detalizēti parādīts zemāk redzamajā videoklipā.
Pašmontējams zāģis ļauj veikt daudzus praktiskus uzdevumus. Tā jauda ir pietiekama efektīvam betonēšanas darbam.
Salikt kartingu un bagiju
Kartings – ir sacīkšu sacensības ar maziem automobiļiem (kartingiem) bez virsbūves, elastīgas balstiekārtas pie riteņiem. Šāda mašīna ir paredzēta braukšanai pa līdzenu bruģētu virsmu, kur tā spēj attīstīt diezgan lielu ātrumu.
Bruģa montāža ir līdzīga kartes montāžai (izņemot balstiekārtu) un notiek šādā secībā:
- metināt rāmi;
- ir izgatavota, piemēram, vērpes tipa balstiekārta;
- izgatavot stūres daļas;
- samontēt balstiekārtu;
- uzstādiet stūres ratu un vilkšanas stieņus;
- uzstādīt riteņus;
- bremzēt;
- sēdeklis ir uzstādīts;
- Pievienojiet dzinēju.
Ķēdi vai siksnu izmanto, lai no motora uz riteni pārnestu rotāciju. Attiecīgi zobrati vai skriemeļi ir uzstādīti. Lai automašīna darbotos klusāk, viņi uzlabo esošo benzīna ķēdes zāģa trokšņa slāpētājs vai izveidot jaunu. Ir pašgatavotas mašīnas, kas spēj sasniegt ātrumu virs 40 km/h, tāpēc brauciet uzmanīgi, lai nenonāktu avārijā.
Elektriskās jaudas ģenerators ar iekšdedzes dzinēju no motorzāģa
Lielākā daļa mūsdienu mašīnu tiek darbinātas ar elektrību. Atstatus no elektrolīnijām to galvenokārt iegūst no elektrības ģeneratoriem. Šāda veida pārnēsājamās iekārtas tiek izmantotas arī kopā ar akumulatoru pārgājienu apstākļos. Lai ietaupītu naudu, ģeneratoru varat izgatavot paši no motorzāģa. Tās konstrukcija ir shematiski parādīta turpmāk.
Iekārtas montāža nav sarežģīta. Tālāk pievienotajā videoklipā redzamais pašizgatavotais elektriskais kultivators.
Ir daudz prasmīgu amatnieku izgatavotu elektrisko kultivatoru modeļu. tiek izvēlēts optimālais aprīkojums un funkcionalitāte.
Lauksaimniecības kultivators ar savām rokām
Kultivators ir tehnoloģija, kas paredzēta augsnes virskārtas uzirdināšanai un tajā esošo nezāļu sakņu izgriešanai. Mašīnas darba korpuss ir rotējošais griezējs. tās rotāciju izmanto arī kultivatora pārvietošanai pa apstrādājamo platību.
Skaitliskajiem apzīmējumiem diagrammā atbilst šādi konstrukcijas elementi:
- 1 – motora vadības rokturis;
- 2 – virve;
- 3,4, 7, 10 – zobratiņi;
- 5 – ķēde;
- 6 – ritenis;
- 8 – rokturis;
- 9 – degvielas tvertne;
- 11 – motora stiprinājums;
- 12 – motora platforma;
- 13 – IEKŠDEDZES DZINĒJS;
- 14 – rāmis;
- 15 – arkls (sējmašīnas galva).
Turklāt zemāk redzamajā videoklipā mēs parādām, kā darbojas paštaisītais stādītājs.
Papildus aplūkotajām iespējām, ņemot par pamatu benzīna zāģa piedziņu, jūs varat izveidot ATV, mini helikopteru, vinču, caurumu urbšanas mašīnu vai ledus urbi ar savām rokām. lielākajai daļai pašizgatavotu mašīnu ir piemērots motors ar jaudu 2-3 kW (aptuveni 2,7-4,1 litri).s.), piemēram, no motorzāģiem “Stihl”, “Družba”, “Ural. Taču helikopteram ir nepieciešams motors ar lielāku jaudu. Lai noteiktu precīzu nepieciešamo jaudu, jāveic precīzs inženiertehniskais aprēķins.
Pārbūvei ieteicams izmantot vecu, lētu instrumentu, lai radītā mehānisma ātras bojāejas gadījumā jums nerastos īpaši finansiāli zaudējumi. Mašīnu ir viegli izjaukt, un ir viegli atrast rezerves daļas, ko nomainīt. Montāžas laikā rūpīgi savienojiet detaļas, pārliecinoties, ka tās bez problēmām sader kopā. Iepriekš sagatavoti rasējumi atvieglos un paātrinās procesu. Mājās būvētajai mašīnai jebkurā gadījumā ir jābūt drošai.