Kādu kultivatoru vislabāk iegādāties

Ir grūti iedomāties modernu lauku zemes gabalu, kam nav nepieciešama regulāra augsnes apstrāde. Lai atvieglotu šo grūto uzdevumu, mūsdienu rūpniecība ir izstrādājusi un ieviesusi vairākas ērtas ierīces, no kurām viena ir elektriskais kultivators. Līdz ar pavasara iestāšanos, siltākiem laika apstākļiem un gatavošanos sējai ir pienācis laiks palielināt interesi par šīm ierīcēm. Lai uzzinātu, kuru kultivatoru vislabāk iegādāties, un dažādu kultivatoru īpašības, skatiet tālāk.

Kartupeļu sējmašīnu iespējas un pielietojums

Lai uzzinātu, kā izvēlēties labu jaudas kultivatoru vasarnīcai un dārzam, ir nepieciešams saprast, kas ir šī ierīce. Mašīna ir Ar vienkāršotu traktoru ar nelielu jaudas rezervi. Protams, tā izmēri ir daudz mazāki nekā standarta traktoram – kāpurķēdei ir jāstrādā daudz šaurākos apstākļos: dārzeņu dārzos, kur standarta izmēra darbarīki pat nesasniedz.

Vēl viena svarīga atšķirība ir ass princips. Darbarīks darbojas uz vienas ass.

Galvenie uzdevumi, kuru veikšanai ir paredzēts kultivators, parasti ir iekļauti lauksaimniecības darbu sarakstā: aršana, kultivēšana, kultivatora uzirdināšana, ravēšana, rakšana utt.d. Priekšējais stiprinājums ir konstruēts un izgatavots izmantošanai lauku sētā. Instrumenta iespējas ierobežo tikai to instrumentu skaits, ar kuriem tas saskaras. Šo instrumentu visbiežāk izmanto virsmas apstrādei.

  1. Aršana. Šo darbu var paveikt jebkurš viegls mājās paredzēts kultivators. Parasti par šo procesu ir atbildīgs īpašs instruments, t. i..n. arkls. Ja darba apjoms sniedzas ārpus dārza vai zemes gabala, traktoram tiek pievienots uzkarināms arkls. Spudžerim ir atšķirīgs aršanas dziļums: arkls iestrādājas dziļāk zemē. Dziļāka iekļūšana izraisa intensīvāku augsnes komponentu sajaukšanos, tādējādi palielinot skābekļa uzņemšanu no augsnes.
    Satraucošs
  2. Stādīšana un ražas novākšana – Vēl viena parocīga elektrokrāvēja funkcija. Kartupeļu sējmašīnas un kartupeļu kulšana ir visbiežāk izmantotie risinājumi. Neatkarīgi no tā, vai strādājat nelielā platībā vai atklātā laukā, ar motorizēto kultivatoru un pareizo piekabi process ir daudz ātrāks. Bumbuļu savācējs var uzņemt līdz divarpus spaiņiem kartupeļu, bet stādītāju var izmantot sīpolu un ķiploku stādīšanai.
  3. Dekoratīvā zāliena pļaušana un kopšana. Šāda veida darbiem ir jāizvēlas kultivators. Tagad šis stiprinājums ir standarta aprīkojums lielākajā daļā modeļu. Zāle tiek pļauta viena metra platumā ap mašīnu, kas ir daudz efektīvāk nekā ar trimmeri. Zāliena kopšanas aprīkojumā ietilpst aerators, kas veicina vienmērīgāku augšanu bez pūkainiem plankumiem. Modernajos kultivatoros ir uzstādīts smalcinātājs, kas sasmalcina zāli un lapas kompostā. Vēl viena īpaša puķu dobju un zālienu kopšanas funkcija ir īpašs motorizēts sūknis, kas ļauj viegli un ērti laistīt puķu dobes un dobes.
  4. Izmantošana ziemā. Kultivators ir ļoti universāls, un tā izmantošana neaprobežojas tikai ar pavasari un vasaru. Ja nepieciešams, mašīnu var izmantot arī ziemā. Ierīcei ir uzstādīta speciāla sniega lāpsta, sniega tīrītājs un atbilstošas birstes, kas ievērojami atvieglo manuālo darbu.
    mehāniskais kultivators

    Neraugoties uz to atšķirībām, gan kultivatoram, gan kultivatoram ir daudzas vienādas funkcijas. Pirmā ierīce ir mobilāka un lielgabarīta, bet kultivators ir daudzpusīgāks un produktīvāks, tāpēc tas ir pieprasīts vietējo patērētāju vidū.

    Motorizēto kultivatoru klasifikācija pēc svara

    Pastāv divas galvenās atšķirības: svars, jauda un vienības darbināšanai izmantotā degviela. Attiecībā uz pirmo elementu ir 3 galvenās kategorijas: vieglās, vidējās un smagās vienības.

    Gaisma

    tiem ir viegls korpuss, un to jauda ir no 2 līdz 6 litriem.s. Degvielas iesmidzināšanas sistēma ir klasisks karburators. Kopējais svars 30 līdz 75 kg. Spēka bloka dzesēšanas sistēma ir ar gaisa dzesēšanu, bez antifrīza. Parasti rokas sūknis, t.e. To kontrolē, kā mēdz teikt, vecmodīgi. Uz lauka tos var pārvietot tikai ar vienu ātrumu, un tos var iekraut vienus pašus vai ar citas personas palīdzību. Ar vieglo kultivatoru var viegli apstrādāt zemes gabalu bez jebkādām grūtībām līdz vienam hektāram.

    Vieglajiem traktoriem ir tikai viens liels trūkums: ir pieejams ļoti maz papildaprīkojuma. Pasīvais kultivators ir visizplatītākais vieglā darbarīka rīks.

    vidēja izmēra MotoBlock

    Smagie

    Lieljaudas kultivatoram ir šādas galvenās īpašības: tā svars ir no 170 līdz 300 kg, dzinēja jauda ir no 10 litriem līdz 10 litriem.s. Modeļi, kas sver 250 kg vai vairāk un kuru jauda ir 15 litri vai vairāk.s. ir miniatūri traktori, bieži ar ar vadītāja sēdekli. Šis modelis ir aprīkots ar 3-5 ātrumu pārnesumkārbu ar atpakaļgaitu un bloķējamu diferenciāli. Ar pārnesumkārbu darbināms jaudas noņemšanas pārnesuma mehānisms nodrošina griezes momentu uz kardāna vārpstu, kas savukārt darbina visus stiprinājumus. Principā līdzīgi vecākiem traktoru modeļiem. Ja lietotājam ir plašs saraksts ar papildu instrumentiem, ko var izmantot, šāda veida mašīna vairāk atbilst definīcijai Universāls kultivators.

    Elektriskais kultivators

  5. Benzīna dzinējs. Pieejams vidējiem un lieliem modeļiem. Benzīna dzinēji parasti ir 2 un 4 taktu dzinēji. Galvenie atlases kritēriji ir motora darba tilpums kubikcentimetros un jauda zirgspēkos.s.
    Dīzeļdzinēja kultivators

Dažos gadījumos to var atjaunot. Dažu benzīna dzinēju bloku īpašnieki pielāgo savus agregātus darbam ar gāzi, kas var ļaut ievērojami ietaupīt degvielu.

Ir svarīgi atcerēties, ka konversija ir iespējama tikai no benzīna dzinēja, dīzeļdzinējiem nav šādas iespējas, vai pielāgošana būs diezgan problemātiska.

Pārnesumkārbas tipa izvēle

Šī ierīce ir viena no svarīgākajām mašīnas daļām. Tā rada un pārnes griezes momenta potenciālu. Darbarīkā uzstādītās pārnesumkārbas tips nosaka ekspluatācijas un apkopes grūtības. Turklāt pārnesumkārbu tipi atšķiras pēc trokšņa līmeņa. Pārnesumkārbas izvēle ir atkarīga arī no tā, kāda pārnesumkārba ir uzstādīta.

  1. Slieka konstrukcijas pārnesumkārba. Parasti ir aprīkots ar vienpakāpju pārnesumkārbu, ko izmanto visvieglākajos modeļos. Slīkliskā pārnesumkārba darbojas klusi pat pie lielām motora slodzēm. Dzinējs, ko darbina pārnesumkārbai piestiprināts sliekveida zobrats, darbojas vienmērīgi un bez trīcēšanas. Nopietns trūkums ir īsais kalpošanas laiks: diemžēl šāda veida pārnesumkārbas nolietojas diezgan ātri.
    Ķēdes pārnesums
  2. Pārnesumkārba ar zobratiem. Tā darbības princips ir balstīts uz dažāda izmēra zobratu kombināciju. Tāpat kā cilindriskā pārnesumkārba, cilindriskā pārnesumkārba ir paredzēta vidējas un lielas noslodzes traktoriem. Pārnesumkārba tiek uzskatīta par visilgāk kalpojošo un uzticamāko. Zobratu pārnesumkārba ir piemērota lielākām slodzēm, taču tā ir ievērojami dārgāka. Pārnesumkārbām ir arī augstas remonta izmaksas.
    Frikcijas sajūgs
  3. Centrbēdzes sajūga tips. Spriežot pēc daudzu lietotāju atsauksmēm, šāda veida sajūgs var izslīdēt irdenā augsnē, kas izraisa diezgan strauju saskarē esošo virsmu nodilumu. Nav vispopulārākais sajūga veids.
    Siksnas piedziņa
  4. Disku sajūgs. Diska tipa sajūgos ir atšķirīgs detaļu skaits. Pastāv sajūga tips ar vienu disku un sajūga tips ar vairākiem diskiem. Princips paliek nemainīgs, atšķirība ir paaugstināts komforts un uzticamība. Disku sajūgs ir viens no visuzticamākajiem sajūgiem, un tiek apgalvots, ka tam ir vismaigākā stūrēšana, kā arī vienmērīga un netraucēta spēka agregāta iedarbināšana. Trūkums ir tas, ka tā uzturēšana ir dārga.
    Jaudas noņemšanas vārpsta

    Diferenciāls

    Diferenciālis padara jūsu elektrokrūmi Labāk manevrējams, kas ir svarīgi nelielos zemes gabalos. Ievērojami samazina riteņu bāzes pagrieziena rādiusu un tādējādi gandrīz pilnībā novērš sānslīdes. Diferenciālis ir konstruēts tā, lai bloķētu riteni, neizmantojot fizisku spēku. Parasti modeļi ar šo opciju ir Ar pārnesumkārbas pārslēgšanu uz leju.

    Protams, elektriskais kultivators ar diferenciāļa bloķēšanu ir daudz dārgāks, taču saimniecībā tas ir daudz noderīgāks un funkcionālāks.

    Diferenciāls

    Ūdens dzesēšana

    Dzinēja dzesēšana ir īpaši svarīga siltos laikapstākļos. Ja barošanas bloks ilgstoši darbojas ar lielu slodzi, tas ātri sakarst. Mašīnas dzesēšanas sistēmai ir nepieciešama papildu turēšana ar rokām, piem.k. pasīva sistēma bieži vien neizdodas. Dzinēja dzesēšana ar ūdeni palīdz daudz efektīvāk izkliedēt motora siltuma pārpalikumu nekā gaisa dzesēšanas sistēma. Ar ūdeni dzesēti kultivatori ir ievērojami dārgāki, taču to ekspluatācija ir izdevīgāka, jo lielāka uzticamība.

    Kā izvēlēties augsnes apstrādes agregātu dažādiem reljefiem?

    Daudzi eksperti iesaka izvēlēties arklu atkarībā no tā, kādu arklu vēlaties art darba zonas augsnes sastāvs un tās lielums. Ja augsne ir ir irdena un platība ir neliela, un nav nepieciešama dziļa rakšana, ir iespējams ierobežot zemas jaudas modeļus. Jo lielāks reljefs, jo blīvāks ir smilšmāls un grūtāka ir aršana, jo jaudīgākam ir jābūt darbarīkam.

    Dažos gadījumos ir vērts pievērst uzmanību Ainava un tās īpatnībasLieli akmeņi, koku celmi un kociņi. Ja apvidus ir kalnains un tajā ir daudz koku celmu, pilnpiedziņas agregātam nav vietas, kur pārvietoties, turklāt tā darba efektivitāti ievērojami samazina nelīdzenie zemes gabali.

    Galvenais kritērijs vienības izvēlei joprojām ir platība, kurā plānojat strādāt. Atkarība ir vienkārša: jo lielāka virsma, jo jaudīgāks ir kultivators.

    Secinājums

    Mūsdienu akumulatora kultivators ir konstruktors, kas bieži tiek “pārveidots”, un tam ir daudzas variācijas un modifikācijas sākotnējā dizainā. Tas padara šo darbarīku vēl funkcionālāku un noderīgāku pagalmā. Un saistību neizpildes arestu skaits spēj apmierināt gandrīz visas lauksaimniecības pamatvajadzības. Īsā laikā kultivators ir kļuvis par luksusa preci ar plašu lietotāju interesi, kļūstot par ļoti vajadzīgu katra īpašnieka dārza instrumentu komplekta sastāvdaļu.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: