Kāds ir labākais tonometrs lietošanai mājās

Tonometrs ir medicīnas ierīce, ko izmanto asinsspiediena mērīšanai un pārbaudei. Regulāra tonometra lietošana palīdz agrīnā stadijā noteikt anomālijas organismā un novērst nopietnas slimības (piemēram, hipertensiju). Ārsti ir vienisprātis, ka asinsspiedienu vislabāk izmērīt mājās, mierīgā atmosfērā, bez stresa un satraukuma, kā arī veikt rādītāju uzskaiti dienasgrāmatā. Vecāka gadagājuma cilvēkiem ir nepieciešama šāda veida paškontrole. Bet pastāvīgai diagnostikai jums ir nepieciešama kvalitatīva un uzticama ierīce, kas nekomunicē ar skaitļiem un nelaužas visnepiemērotākajā brīdī. Kā izvēlēties labu tonometru un kādas šķirnes ir atrodamas tirgū – sakārtotas zemāk.

Kad nepieciešams tonometrs

Nav vispārzināms, ka, palielinot spiedienu par 10 mm, anoda diametru var palielināt par 10 mm, anoda diametru var palielināt par 10 mm.rt.Raksts. (Parasti tam jābūt 120/80 mm.rt.st.) palielina sirds un asinsvadu slimību risku par 30-40 %! Medicīniskais tonometrs ir nepieciešams, lai pastāvīgi zinātu, cik ļoti mūsu asinsspiediens atšķiras no normas un kā tas mainās laika gaitā.

Mehāniskais tonometrs

Lai izmērītu asinsspiedienu, manžete jānovieto pāri plecam pie bicepsa un stingri jānostiprina ar Velcro. Novietojiet fonendoskopa galvu zem aproces un olīvu ausīs. Ritmiski sūknējiet gaisu līdz iespējami visaugstākajam spiedienam, izmantojot spuldzīti. Pēc tam tas atver izplūdes vārstu un atbrīvo spuldzīti no spiediena. Gaiss izplūdīs, un jums būs jāseko līdzi manometra adatas rādījumiem. Kad sākat dzirdēt sirdsdarbību ar fonendoskopu, jums vajadzētu atzīmēt manometra vērtību. Šis skaitlis norāda sistolisko spiedienu. Ir svarīgi kontrolēt asinsspiediena monitoru, līdz jūtama sirdsdarbība mazinās. Manometra rokas pozīcija norāda zemāko, diastolisko spiedienu.

Mehāniskā sfigmomanometra princips ir ļoti vienkāršs un laika gaitā nemainās. Tāpēc šādi modeļi – favorīti vecāka gadagājuma cilvēkiem, Lēti. Mērījumu veikšanai nav nepieciešams izmantot citas personas palīdzību. To var lietot patstāvīgi, un vislabāk to ir aprīkot ar pareizo aproci un citām detaļām.

Dienas padoms! Mūsdienu ārsti iesaka atstāt mehāniskos modeļus medicīnas iestādēm, un lietošanai mājās iegādāties automātisko. Lai mērījumi būtu efektīvi un precīzi, jums jābūt labai dzirdei un pieredzei ierīces lietošanā.

Pusautomāts

Piezīme! Var būt pieejamas arī citas noderīgas funkcijas, piemēram, ilgstoša pēdējā mērījuma atmiņa, aritmijas sensors, pulkstenis un kalendārs.

  • Ērta lietošana;
  • Nav stetoskopa;
  • Lēti;
  • Papildu papildaprīkojums;
  • Uzticamība un izturība.
  • zemāka precizitāte nekā mehāniskajam sfigmomanometram.

Automātiskais

Automātiskais tonometrs visvienkāršāk lietojams. Tā ir pilnīga elektriskā ierīce ar displeju, mantiņu un iebūvētu kompresoru. Nav spuldzes un fonendoskopa. Lai izmērītu asinsspiedienu, vienkārši piestipriniet manšeti pie augšdelma un nospiediet pogu. Jūsu tonometrs automātiski ievelk gaisu un pēc tam to lēni izlaiž, lai reģistrētu sistolisko un diastolisko spiedienu. Visa informācija tiek parādīta pēc dažām sekundēm. Gandrīz visi modeļi mēra arī sirdsdarbību un nosaka aritmiju.

pirkstu sfigmomanometrs

Neraugoties uz to, vecāka gadagājuma cilvēkiem ir lielāka uzticība standarta modeļiem ar plecu aproci. Tam ir pamatojums: ar vecumu samazinās plaukstas locītavas asinsvadu elastība, pulsa ātrums ir dzirdams sliktāk, un plaukstas tonometrs var ievērojami kļūdīties mērījumos. Turklāt klasiskais tonometrs ar spuldzīti ir pazīstamāks un vieglāk lietojams vecumā.

Automatizēto tonometru priekšrocības:

  • ātrs mērījums;
  • jums nav pašiem jāsūknē gaiss;
  • Piemērots visiem vecumiem;
  • daudz iespēju;
  • Maiņstrāvas maiņstrāvas darbība.
  • iespējamās kļūdas;
  • augsta cena.

Dzīvsudrabs

Dzīvsudraba sfigmomanometrus sauc arī par sfigmomanometriem. Pirmo dzīvsudraba sfigmomanometru 19. gadsimta beigās izstrādāja itāļu ārsts Scipione Riva-Rocci. Viņš arī ierosināja asinsspiediena mērīšanas metodi pēc pleca saspiešanas ar gumijas šinu un turpmākas dekompresijas. Sfigmomanometrs ir vairākkārt uzlabots: vispirms to ir darījis vācu ārsts Reklinghauzens, pēc tam Latviešu ķirurgs Korotkovs.

Šī iemesla dēļ oftalmologi arvien biežāk izvēlas Bezkontakta tonometrs intraokulārā spiediena mērīšanai. Tie ir jaunākie pilnībā automātiskie asinsspiediena mērītāji, kas nodrošina ātrus un precīzus mērījumus. Šādām ierīcēm nav nepieciešama anestēzija, krāsošana un acu traumas. Turklāt bezkontakta metode novērš infekciju un radzenes bojājumu risku. Tāpēc tie ir piemēroti gandrīz ikvienam, kam nepieciešams sistemātiski uzraudzīt intraokulāro spiedienu.

Svarīgi! Oftalmoloģiskais tonometrs ir profesionāla ierīce, un to visbiežāk var redzēt valsts un privātajos medicīnas centros. Mājās procedūra ir problemātiska un bez palīdzības dažkārt neiespējama.

Kā izvēlēties aproci

Manšetiņa ir svarīga tonometra sastāvdaļa. Cik labi ir uzlikta aproce, Mērījumu ticamība ir atkarīga no. Ja aproce ir pārāk liela vai pārāk maza pacienta rokai, mērījums būs neprecīzs. Ļoti maza aproce rada augstu asinsspiedienu, bet plata, vaļīga aproce – zemu asinsspiedienu. Aprocei jābūt cieši pie pleca, bet ne pārāk cieši. To var iegādāties atsevišķi, vai arī varat izvēlēties gatavu ierīci, izmērot pleca apkārtmēru:

  • 17-22 cm ir mazākais izmērs, un to izmanto speciālos tonometros ar bērnu manšeti;
  • 22 – 26 cm – minimālais aproces izmērs ir 12 x 22 cm;
  • 27-34 cm – vidējais aproces izmērs 16 x 30 cm;
  • 35-44 cm, vidējais aproces izmērs 16 x 36 cm;
  • 45 cm un vairāk – nepieciešams tonometrs ar lielāku manšeti un siksnas izmēriem aptuveni 16 x 42 cm.

Viedais tonometrs
  • MAM tehnoloģija: ierīce veiks trīs mērījumus pēc kārtas un parādīs vidējo aritmētisko vērtību. Ļoti noderīga funkcija, jo, lai iegūtu rezultātu, nepietiek tikai ar mērījumiem.
  • PAD funkcijatūlītēja aritmijas vai hipertensijas noteikšana pacientam.
  • Rezultātu saglabāšana tonometra atmiņā. Atkarībā no ražotāja un modeļa tonometros ir iebūvēta dažāda lieluma atmiņa. Vidēji var saglabāt 30-100 pēdējos mērījumus.
  • Maiņstrāvas adaptera pieejamība. Tonometrs ar adapteri var viegli darboties bez baterijām, no tīkla.
  • Spēj Printera savienojums izdrukai.
  • Bluetooth atbalsts. Var sinhronizēt ar mobilajām lietotnēm (piemēram, VitaDock Plus vai iHealth MyVitals) un sūtīt mērījumus tieši uz mākoņpakalpojumu. Lietotājs var sekot līdzi ķermeņa izmaiņām, izveidot grafiku, nosūtīt datus pa e-pastu.
    Asinsspiediena monitors ar Bluetooth
  • Rezultāti ar apgaismotu displeju. Izmantojot šo opciju, pēc asinsspiediena mērīšanas tonometrs nosaka. Piemēram, ja rādījumi ir ievērojami virs normas, displejs iedegas sarkanā krāsā, bet, ja viss ir normāli, aizmugurējais apgaismojums kļūst zaļš.
  • Īpašas funkcijas cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tas var būt lielāks ekrāns ar lieliem burtiem un cipariem vai pilnībā runājošs tonometrs neredzīgajiem. Pēdējā no tām ietver balss paskaidrojumus par nolasījumiem un skaņas indikatoru signālus.
  • Ieteikumi

    Lai pareizi izvēlētos tonometru lietošanai mājās, jums jānosaka, kam un kādam nolūkam tas tiek iegādāts. Ja jums ir nepieciešams izmērīt bērna spiedienu, apsveriet iespēju izmantot īpašu tonometrs bērniem. Tas ir kompakta izmēra, viegli un ērti pieguļ, un aproce ir pielāgota bērna rokai. Vecāka gadagājuma cilvēki un cilvēki ar invaliditāti būs piemēroti Aparāts ar balss aizkadra rezultātiem. Neaizmirstiet par ierīces veidu un izmaksām, kā arī papildu iespējām, ko piedāvā ražotājs.

    Nepērciet rokas tonometrus, ja ciešat no aterosklerozes. Ja artērijas sašaurinās, slimība palielina asinsvadu stīvumu, un rezultāti var būt neprecīzi. Ja ir nopietni sirds ritma traucējumi, labāk ir iegādāties mājās aparāts ar aritmijas indikatoru. Šāds tonometrs noteiks pulsācijas nestabilitāti, uz ekrāna parādot attiecīgo simbolu.

    Svarīgi! Ieteicams iegādāties iekārtas pazīstamu, cienījamu zīmolu. Tāpēc ir mazāks risks saskarties ar bojātu vai nepareizi darbojošos ierīci. Turklāt lielie ražotāji sniedz kvalitātes garantiju un nepieciešamības gadījumā var veikt servisa pakalpojumus.

    Visekonomiskākais variants – mehāniskie modeļi, to izmaksas sākas no 600-700 rbl. Pusautomātiskie un automātiskie tonometri ir daudz dārgāki: jūs varat iegādāties kvalitatīvu produktu par vairāk nekā 2000 Euro.

    Secinājums

    Ja tonometrs ilgst vairākus gadus un nav apkrāpts – tā ir kvalitatīva un uzticama ierīce. Mūsdienās ir pieejami daudzi modeļi, kas piemēroti visām gaumēm un maciņiem, ar pamata vai uzlabotu funkcionalitāti. Neaizmirstiet, ka vissvarīgākā ir mērījumu precizitāte, jo tā tieši ietekmē personas veselību un ārstēšanas plānu.

    Labākie asinsspiediena tonometri

    Tonometrs Omron M2 Classic + adapteris + universālā manžete (HEM 7122-A)

    vietnē Yandex Market

    Tonometrs B.Urbis MED-57

    Yandex Market

    Tonometrs UN UA-1300

    Yandex Market

    Tonometrs Armed YE-660B

    vietnē Yandex Market

    Novērtējiet šo rakstu
    ( Vēl nav vērtējumu )
    Pievienot komentārus

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: