Kāds ir labākais ūdens skaitītājs, ko ievietot dzīvoklī – labākie modeļi

ECO NOM SV-15-110

2022. gadā ūdens skaitītāji mājās un dzīvokļos visā Krievijā jau ir kļuvuši par ieradumu. Galvenais nopelns ir federālais likums, kura galvenais noteikums: nav skaitītāju, jūs maksājat saskaņā ar standartiem. Un tas bieži vien ir daudz vairāk nekā ģimenes vidējais patēriņš. Tikmēr ar tiesību aktu patērētājiem, t.i., parastajiem iedzīvotājiem, ir noteikts pienākums iegādāties skaitītājus, atrast uzstādītāju, saņemt rādījumus un veikt to pārbaudi. Mūsu rakstā mēs vēlamies jums pastāstīt par labākajiem ūdens skaitītājiem, kas pieejami 2022. gadā.

EKONOM SV-15-110

Viens no labākajiem funkcionālajiem ūdens skaitītājiem. Jūs varat to iegādāties un uzstādīt savā dzīvoklī tikai par 400 Euroļiem. Funkcionāls skaitītājs TOP 2021 ierindojas visu reitingu augšgalā.

ECO NOM SV-15-110

Izgatavots saskaņā ar GOST prasībām. Ūdens skaitītāja uzstādīšana horizontāli un vertikāli. Korpuss ir izgatavots no misiņa un izturīga metāla. Noturīgs pret mitruma kaitīgo ietekmi.

Ražotājs apgalvo, ka skaitītājs spēj uzturēt ūdens spiedienu un augstumu. iztur pārkarsētu ūdeni, kas negatīvi ietekmē citas ierīces.

Ekspluatācijas periods saskaņā ar noteikumiem ir līdz 12 gadiem. Uzstādīta pretmagnētiskā aizsardzība. Funkcijas darbojas pilnīgi klusi.

Galvenie tehniskie parametri:

 • precizitātes klase B;
 • Uzstādīšanas garums – 110 mm
 • plūsmas ātrums 1.5 m³/h.

Priekšrocība – pieņemama cena. Trūkums – neskaidras instrukcijas. Kopumā tas ir visfunkcionālākais ūdens skaitītājs. Ir vērts iegādāties šo TOP-2021 ierīci un uzstādīt to savās mājās.

Vai skaitītāju ir iespējams uzstādīt pašam

Nav viennozīmīgas atbildes. Federālais likums nosaka, ka skaitītāji jāuzstāda profesionāļiem vai apmācītām personām. Taču ar zināmiem nosacījumiem uzstādīšanu ir iespējams veikt patstāvīgi:

 • – Skaitītājs ir pareizi izvēlēts un licencēts;
 • – Uzstādīšanas kvalitāti pārbauda vietējais ūdensapgādes uzņēmums;
 • – Uzstādīšana ir veikta saskaņā ar visiem noteikumiem un regulām;
 • – Pēc uzstādīšanas skaitītāju plombē skaitītāja servisa inženieris.

Ja ir pārkāpts vismaz viens noteikums, ūdenssaimniecības pakalpojumu speciālists noraidīs skaitītāja uzstādīšanas pieprasījumu. Par kļūdainu neatļautu uzstādīšanu var iekasēt naudas sodu. Ja caurule plīst, atbildība gulstas uz uzstādītāju.

Ierīces uzstādīšanu ieteicams uzticēt ūdensapgādes uzņēmuma vai dzīvokļu kooperatīva santehniķa speciālistiem.

ITELMA WFW20.D110

Izmaksas no 690 Euro. Uzskatīts par labāko 2021. gada topā. Izgatavots ar inovatīvu tehnoloģiju, izmantojot Eiropas komponentus.

ITELMA mērītājs WFW20.D110

Uzņēmums sniedz 6 gadu garantiju. Tas ir ievērojami vairāk nekā daudziem konkurentiem. Tas ļauj klasificēt ūdens skaitītāju TOP-2021.

Ierīcei piemīt unikālas īpašības un rekvizīti. Galvenie no tiem ir šādi:

 • iztur ūdens temperatūru līdz 110 grādiem;
 • atļauts uzstādīt gan horizontāli, gan vertikāli;
 • iztur augstu 25 atmosfēru spiedienu caurulē.

Lai uzstādītu skaitītāju dzīvoklī, jums ir jāsazinās ar profesionāli. Iekārta nedarbojas un turpina darboties spiediena testu laikā, kad uzņēmums nodrošina augstu spiedienu.

Tehniskās īpašības:

 • precizitātes kategorija B;
 • Tipisks uzstādīšanas garums – 110 mm
 • Nominālais plūsmas ātrums ir 1.5 m³/h.

Priekšrocība – diezgan ilgs darba mūžs un ilga garantija. Trūkumi ir maz, bet daži īpašnieki, neskatoties uz ražotāja deklarētajām priekšrocībām, sūdzas par veiktspējas kvalitāti. Tas ir saistīts ar šī zīmola modeļu masveida ražošanu.

Vidēji ūdens skaitītāju var izmantot 12 gadus. Tas padara to par labāko risinājumu no TOP 2021 ūdens skaitītājiem. To ir vērts uzstādīt jūsu mājās.

KP top 10 vērtējums

Redaktora izvēle

ECO NOM SV-15-110 ½ (no 400 Euro)

ECO NOM SV-15-110 ½

ECO NOM SV-15-110 ½. Foto: ECO NOM
vienkārša ierīce, kas ar savu cenas un kvalitātes attiecību ir cienīga ieņemt pirmās rindas labāko ūdens skaitītāju reitingā. Izgatavots saskaņā ar specifikācijām (TU) – mīksts pazīstamā GOST variācija. Var uzstādīt gan horizontāli, gan vertikāli. Galvenais korpuss ir izgatavots no misiņa. Metāla akas ir izturīgas pret mitrumu. Ražotājs apgalvo, ka tas ir noturīgs pret spiedienu. Tiks galā arī ar pārkarsētu ūdeni, kas kaitē lielākajai daļai ierīču. Norādītais kalpošanas laiks – līdz 12 gadiem. Tomēr tas vēl ir jāpārbauda. Pašreizējā pretmagnētiskā aizsardzība. Strādā klusi, viegli lasāms. Piemērots aukstam un karstam ūdenim.

Raksturlielumi: lāpstiņveida, precizitātes klase B, mehāniskā viensprausla, sausa, montāžas garums 110 mm, nominālais caurplūdums 1.5 m³/h

Priekšrocības un trūkumi

Rādīt vairāk

ITELMA WFW20.D110 ¾ (no 690 Euroļiem)

ITELMA WFW20.D110 ¾. Attēlā: ITELMA
Tie ir sadzīves ūdens skaitītāji, kas ir samontēti Krievijā pēc vācu tehnoloģijas no Eiropas komponentiem. Vismaz tā apgalvo ražotājs. Uzņēmums sniedz sešu gadu garantiju – konkurentiem ir īsāks termiņš. Ierīce iztur ūdens temperatūru līdz 110 grādiem pēc Celsija. Tomēr mums nekad nav šādas uz caurulēm, bet drošības rezerve ierīces cieto. Var uzstādīt horizontāli un vertikāli. Izturīgs pret augstu spiedienu caurulēs līdz 25 atmosfērām. Tas ir īpaši svarīgi spiediena testu laikā, kad vietējie komunālo pakalpojumu sniedzēji labprāt izmanto komunālos pakalpojumus zem augsta spiediena. Norādītais kalpošanas laiks ir vismaz 12 gadi. Tas nozīmē, ka karstā ūdens gadījumā, kam tas ir paredzēts, tas izturēs vismaz divas kalibrēšanas.

Raksturlielumi: precizitātes klase B, mehāniskā viensprausla, sausa, uzstādīšanas garums 110 mm, nominālais caurplūdums 1.5 m³/h

Priekšrocības un trūkumi

Ilgs kalpošanas laiks un garantijas termiņš

Daudz sūdzību par kvalitāti, kas, iespējams, vienkārši ir saistīts ar šo skaitītāju masveida raksturu

Rādīt vairāk

VALTEC VLF-15U (no 700 Euro)

VALTEC VLF-15U. Foto: VALTEC
Tas ir universāls ūdens skaitītājs: piemērots aukstam un karstam ūdenim. Norādītais temperatūras diapazons no 5 līdz 90 grādiem pēc Celsija. Līdzīgas citu vadošo ierīču īpašības. Uzņēmums ir Itālijas, bet skaitītāju ražošana Krievijā. Ierīcei piemīt eiropeiska izjūta, kas ir acīmredzama jau no brīža, kad to izpakojat. Aizsargstikls ar foliju – kā uz kāda jauna viedtālruņa. Sarkanā un zilā uzlīme norāda, par kādu ūdeni ir atbildīgs skaitītājs. Ir pat vads blīvēšanai, kas nav likts ar visiem. Mazas lietas, bet tās rada pirmo iespaidu par produktu. Lai gan deklarētais pārbaudes intervāls ir seši gadi, tomēr saskaņā ar Latvijas tiesību aktiem, ja to izmantojat uz karstās caurules, jums joprojām ir jāpārbauda ik pēc četriem gadiem. Ņemiet vērā, ka ir līdzīgs modelis ar impulsa izeju. To apzīmē ar burtu I. Vienkāršāk sakot, skaitītājam ir vads, ko var izmantot attālinātai rādījumu nolasīšanai.

Raksturlielumi: lāpstiņveida, precizitātes klase B, mehāniskā viensprausla, sausa, montāžas garums 110 mm, nominālais caurplūdums 1.5 m³/h

Priekšrocības un trūkumi

Pieejams no

Ir sūdzības par noplūdi

Rādīt vairāk

Kā ātri izžāvēt drēbes pēc mazgāšanas

Nav nekas neparasts, ka veļa ir pastāvīgi mitra vai pat slapja

Citi ūdens skaitītāji, kas jāņem vērā

Mērītājs SVU-15 bez KMCH ¾ (no 600 RUR)

Mērītājs SVU-15 bez KMCH ¾

Mērītājs SVU-15 bez KMCh ¾. Foto: Meter
Šie ūdens skaitītāji ir pieejami arī veikalos ar “NEVOD” sērijas marķējumu. Piemērots gan aukstam, gan karstam ūdenim. Iztur šīs klases ierīcēm standarta spiedienu un temperatūru. Var izmantot visās dzīvojamās telpās. SVU-15 var papildināt ar burtiem “I” vai “M”. Pirmajam ir sensors zemas frekvences impulsu tālvadībai. Otrajā ir M-Bus modulis ar autonomu barošanas avotu un atmiņu. Abas ir piemērotas Smart House sistēmām. Taču šādu skaitītāju cena ir ievērojami augstāka nekā parastam skaitītājam. Visi ir aprīkoti ar pretmagnētisko aizsardzību. Starp citiem labākajiem 2022. gada ūdens skaitītājiem šie izceļas ar savu kompaktumu. Pārbaudes intervāls līdz sešiem gadiem. Korpuss ir samontēts tā, lai izvairītos no jebkādām noplūdēm. Iepakojumā ir nepieciešamais uzstādīšanas komplekts ar pretvārstu. Īslaicīgi iztur temperatūru līdz 100 grādiem pēc Celsija.

Raksturlielumi: lāpstiņas, precizitātes klase A, mehāniskā viensprausla, sausa, montāžas garums 110 mm, nominālais caurplūdums 1.5 m³/h

Priekšrocības un trūkumi

Pamatojoties uz vienu skaitītāju, ir trīs dažādi modeļi

Ir sūdzības, ka tas neizdodas pēc garantijas beigām

Rādīt vairāk

PULS 15U-110 ¾ (no 560 Euro)

IMPULSS 15U-110 ¾

IMPULSS 15U-110 ¾. Foto: PULSE
Latvijas uzņēmuma ūdens skaitītājs dzīvokļiem. Var izmantot arī privātmājās vai birojos. Ļauj pārraidīt informāciju uz ārējo ierīci, citiem vārdiem sakot, viedo māju, ja jums tāda ir. Pieejams arī bez šīs funkcijas. Ar pus collu vītņsavienojumu kā standarta aprīkojumu. Saskaņā ar instrukcijām to var uzstādīt gan horizontāli, gan vertikāli. Aprīkots ar augstas efektivitātes magnētisko aizsardzību. skaitītāju mehānismi nav saskarē ar ūdeni. Mitrums caurulēs nonāk saskarē ar lāpstiņrati, kas griežas un nodod enerģiju ciparnīcas zobratiem. Iekļauts vārsts, kas novērš ūdens atpakaļplūsmu. Korpuss ir izgatavots no misiņa. Ņemiet vērā, ka šī modeļa montāžas garums ir 110 mm. Pieejams arī 80 mm garumā. To cenas ir aptuveni vienādas.

Funkcijas: lāpstiņas, precizitātes klase B, mehāniskā viensprausla, sausa, montāžas garums 110 mm, nominālais caurplūdums 1.5m³/h

Priekšrocības un trūkumi

Viegli nolasāma ciparnīca

Nav glīti nokrāsots, lai gan diez vai jūs šo ierīci apbrīnosiet ļoti bieži

Rādīt vairāk

Dvieļu žāvētāju izmēri

Kā aprēķināt pareizo dvieļu turētāja izmēru

Ecomera ECO-15U ½ (no 470 Euro)

Ecomera ECO-15U ½

Ecomera ECO-15U ½. Foto: Ecomera
Vēl viens plakanais skaitītājs, ko ir vērts minēt starp labākajiem ūdens skaitītājiem-2021. Kompakts un kodolīgs. Ir “Rostestom” sertifikācijas zīme. Saskaņā ar ražotāja solījumu, paredzēts darbam ar temperatūras ierobežojumu. Mērīšanas kamera ir izgatavota no misiņa, tāpat kā citiem ūdens skaitītājiem. Ir pretmagnētiskā sajūga aizsardzība, kurai lāpstiņritenis norāda apgriezienu skaitu. Ražotājs lepojas ar mērīšanas mehānismu, kas novērš aizķeršanos pie robežplūsmas ātrumiem. Deklarētais kalpošanas laiks 12 gadi. Ierīce ir universāla: to var uzstādīt uz jebkuras caurules. Atšķirībā no citām ierīcēm, kas iekļautas mūsu reitingā, šai ierīcei ir palielināta nominālā plūsma – 2,5 kubikmetri stundā salīdzinājumā ar standarta 1,5 kubikmetriem stundā. Tas nozīmē, ka tā var apstrādāt daudz lielāku plūsmu vienā laika vienībā, nenonākot novirzienā.

Raksturlielumi: lāpstiņveida, precizitātes klase A, viena sprausla, sausa mehāniskā, kopējais garums 110 mm, nominālais patēriņš 2.5 m³/h

Priekšrocības un trūkumi

Lielāka plūsmas jauda

Lēts plastmasas vairogs

Rādīt vairāk

Decast VSKM-20 (no 1100 Euro)

Decast VSKM-20

Decast VSKM-20. Foto: Decast
Nav lēts, un vēl dārgāks, ja tas ir savienots ar dažādām attālās pārraides saskarnēm. Turklāt tam ir palielināts montāžas garums par 13 centimetriem. Ne visiem santehnikas veidgabaliem var uzstādīt vienu no šīm ierīcēm. Taču ar to šķietamie trūkumi arī beidzas. Ūdens skaitītājs, ko var izmantot visās zonās un citās telpās ar salīdzinoši mazu patēriņu. Ierīce ir aprīkota ar safīra gultņiem, kas samazina berzi un tādējādi pagarina ierīces ekspluatācijas laiku. Darbības princips ir tāds pats kā citiem vadošajiem ūdens skaitītājiem – rotējošs lāpstiņritenis. Ražotāji lepojas ar ierīces augsto precizitāti. Bet galvenais patērētājam ir nepārspīlēt. Rūpnīca sniedz sešu gadu garantiju. Tas ir arī maksimālā kontroles intervāla darbības laiks. Skaitītājs griežas par 360 grādiem. Tas nozīmē, ka ekrānu var pagriezt jebkurā vietā un redzēt rādījumus.

iezīmes: lāpstiņritenis, precizitātes klase A, mehāniskā viensprausla, sausa, montāžas garums 130 mm, nominālais patēriņš 2.5 kubikmetri stundā

Priekšrocības un trūkumi

Kvalitāte

Norma mērīšanas sistēmas SVKM-25X (no 2900 Euro)

Norma mērīšanas sistēmas SVKM-25X

Norma mērīšanas sistēmas SVKM-25X. Foto: Norma mērīšanas sistēmas
Augstas kvalitātes ūdens skaitītājs, kas piemērots jebkuram dzīvoklim vai privātmājai ar lielu ūdens patēriņu. Nominālais caurplūdums 3,5 kubikmetri stundā. Tas ir ļoti daudz, un maz ticams, ka tas būs pamatoti ikdienas lietošanai. Kontaktligzda ir aizsargāta ar pretmagnētisku slāni. Korpuss ir izgatavots no misiņa – tas ir klasisks. Taču šajā gadījumā ražotājs skaitītājam ir piešķīris papildu hroma pārklājumu. Abi ir pieejami ar attālinātu nolasīšanu, izmantojot sensoru. Ņemiet vērā, ka, pasūtot ierīci, varat izvēlēties pārraides koeficientu, ko dēvē arī par impulsa cenu. Viss ir atkarīgs no jūsu ierīces. Skaitlis tiks norādīts arī skaitītāja pasē. Nepieciešams ārējs

Raksturlielumi: lāpstiņveida, precizitātes klase B, mehāniskā viensprausla, sausa, uzstādīšanas garums 160 mm, nominālais caurplūdums 3.5 kubikmetri stundā

Priekšrocības un trūkumi

Augstas kvalitātes veiktspēja

Nav universāla: atsevišķas versijas karstam un aukstam ūdenim

Rādīt vairāk

Betar SGV-15 ¾ (no 700 Euroļiem)

BETAR SGV-15 ¾

BETAR SGV-15 ¾. Foto: Bethar
Specializēti skaitītāji tikai karstajam ūdenim vai tikai aukstajam ūdenim. DHW – karstais ūdens, CHW – aukstais ūdens. Interesanti, ka ražotājs norāda, ka karstos var izmantot arī aukstajām caurulēm Pārbaudes intervāls ir klasiskie seši gadi. Ir nodrošināta aizsardzība pret putekļiem un mitrumu, kas atbilst IP54 standartam. Nav augstākā pakāpe, citiem ūdens skaitītājiem ir augstāka pakāpe. Taču, no otras puses, ir apsveicami, ka uzņēmums vispār ir klasificējis savu ierīci atbilstoši starptautiskajam standartam. Ir pieejama tālvadības versija, kas aprīkota ar impulsu izeju, lai to varētu pievienot mērīšanas sistēmai. Tas ir par 200-300 Euro dārgāks. Ņemiet vērā, ka ierīce var ne tikai reģistrēt plūsmas ātrumu, bet arī ziņot par manipulāciju mēģinājumiem. Neskaidra lietderības funkcija mājās. Taču, ja tiesību akti turpinās virzību uz iedzīvotāju skaitītāju elektronisku kontroli, kas ir reāla iespēja, šī ierīce jau atbildīs jaunajiem standartiem.

Raksturojums: lāpstiņas, precizitātes klase A, mehāniska viensprausla, sausa, montāžas garums 110 mm, nominālais caurplūdums 1.5 m³/h

Priekšrocības un trūkumi

Salīdzinoši zema cena par attālinātās pārraides versiju

Ir sūdzības par to, ka skaitļi ir pārāk mazi

Rādīt vairāk

Tas ir interesanti

Kā pievienot dvieļu žāvētāju ar savām rokām

Minkor MK-U 15 (no 520 Euro)

Minkor MK-U 15. Foto: Minkor
Lielākajam misiņa sanitārtehnikas izstrādājumu ražotājam ir tikai divi skaitītāju modeļi. Izgatavots sadarbībā ar citiem Sanktpēterburgas uzņēmumiem. Abi ir piemēroti gan karstam, gan aukstam ūdenim. Maksimālais spiediens, ko mērītājs var apstrādāt, ir 10 bāri. Tas nav augstākais rādītājs, bet 99 % gadījumu tas tiks pieņemts. Visas īpašības norāda, ka šī ir ierīce, kas paredzēta lietošanai dzīvokļos. Standarta montāžas garums ir 11 cm vai par 8 cm vairāk, ja ņem vērā pusdīgļus. Pārbaudes intervāls ir seši gadi. Kā jau esam rakstījuši, veikalos ir divas šo ūdens skaitītāju versijas. Pirmajiem ir pretvārsts, kas ir nepieciešams, lai novērstu ūdens plūsmu atpakaļ, tādējādi tas aizsargā mērierīci no ūdens trieciena. Ir variācija bez tā. Tas nav īpaši lēts, tāpēc mēģiniet atrast tieši tādu modeli, kādu mēs esam norādījuši, bez burta L nosaukumā.

Raksturlielumi: lāpstiņveida, precizitātes klase B, mehāniskā viensprausla, sausa, uzstādīšanas garums 110 mm, nominālais caurplūdums 1.5 m³/h

Priekšrocības un trūkumi

Viegla uzstādīšana, varat uzstādīt pats

Iekšpusē svīst, kas norāda uz vāju izolāciju

Rādīt vairāk

VALTEC VLF-15U

Izmaksas no 700 Euro. Modelis pieder universālajai kategorijai. Piemērots karstā ūdens un aukstā ūdens padeves plūsmas mērīšanai. Lietošanas temperatūra – no 5 līdz 95 grādiem.

Katrā ražošanas posmā tiek piemērota Eiropas pieeja. Pateicoties tam, ierīce tiek uzskatīta par vienu no labākajām 2021. gada topā. Daudzi cilvēki nolemj to ievietot dzīvoklī.

Piesaista modeļa izskats. Uz stikla ir aizsargplēve. Tas ir aprīkots ar vadu, kas paredzēts blīvēšanai. Šī informācija sniedz vispārēju iespaidu par ierīci. Daudzi cilvēki uzskata, ka šī ierīce ir labākais risinājums, kad tiek jautāts, kāds ūdens skaitītājs būtu jāliek pilsētas dzīvoklī.

Starp galvenajām ūdens skaitītāja modifikācijām no TOP-2021 ir modeļi, kas aprīkoti ar impulsa izeju. Ir pievienots vads, kas nodrošina attālinātu nolasīšanu. Šo modeli apzīmē ar burtu I. Skaitītāja raksturlielumi ir standarta:

 • precizitātes klase B;
 • Nominālais caurplūdums – normāls – 1.To drīkst aizzīmogot un pārbaudīt tikai apstiprināts uzņēmums;
 • Uzstādīšanas garums ir 110 mm.

Priekšrocība tiek uzskatīta par pilnīgu komplektu. Trūkumi ietver paziņojumus pārskatos, ka daži modeļi rada noplūdes.

Kā izvēlēties ūdens skaitītāju

Atklājām labākos ūdens skaitītājus, ko varat iegādāties 2022. gadā. Kā izvēlēties ūdens skaitītāju, “Komsomolka” lasītājiem ieteiks operatīvā uzņēmuma galvenais inženieris Kirils Akžigitovs.

Tas ir labi zināt

Ūdens sildītāja pieejamība nozīmē, ka jums nav jābūt atkarīgam no centralizētās apgādes

Kam pievērst uzmanību, pērkot

Pērkot ūdens skaitītāju, vispirms jāpievērš uzmanība produktu sertifikācijai un uzņēmuma atpazīstamībai. Lietotājam no tehniskā viedokļa nav lielu atšķirību.

Kādi ūdens skaitītāji ir pieejami?

Ir četru veidu skaitītāji: tahometriskie, virpuļskaitītāji, elektromagnētiskie, ultraskaņas skaitītāji. Daudzdzīvokļu ēkā ir lietderīgi uzstādīt tahometriskos skaitītājus, ņemot vērā to izmaksas, projektēšanas un uzstādīšanas vienkāršību, kā arī precizitāti.

Vidējā cena un labs modelis

Vidējās ūdens skaitītāja izmaksas mazumtirdzniecībā ir aptuveni 500 Euro. Visizplatītākais, manuprāt, ir Itelma skaitītājs.

Vai skaitītāju varu uzstādīt pats

Skaitītāju ir iespējams uzstādīt pašam, taču to plombēt un veikt kalibrēšanu drīkst tikai īpašas organizācijas.

Mērītājs SVU-15

600 Euro izmaksas. Šī ražotāja ūdens skaitītāji tiek ražoti sērijā “NEVOD”. Tā ir universāla ierīce, kas piemērota dažādu temperatūru ūdens mērīšanai. Daudzi izvēlas šo iespēju no TOP-2021.

Mērītājs SVU-15

Ūdens skaitītājs ir atļauts ievietot modernā pilsētas dzīvoklī vai mājā. spēj izturēt visas tipiskās cauruļvadu ūdens temperatūras un spiedienu.

Ražotājs piedāvā divas modifikācijas:

 • ar burtu “I” – zemas frekvences impulsu pārraidei;
 • Ar burtu “M” – ir uzstādīti M-Bus moduļi, autonomais barošanas avots un papildu atmiņa.

Šī ierīce no TOP-2021 ir savienota ar viedo māju. Papildu pozitīvie faktori ir šādi:

 • pretmagnētiskās aizsardzības pieejamība;
 • kompakts izmērs;
 • Izturīgs korpuss, kas novērš noplūdes;
 • Pakete, kurā ir viss instalēšanai nepieciešamais.

Turklāt šāds skaitītājs spēj īslaicīgi izturēt 100 grādu temperatūru pēc Celsija. Starp papildu tehniskajām funkcijām tie, kas to jau ir uzstādījuši dzīvoklī, izceļ šādas

 • Precizitātes klase A;
 • Uzstādīšanas garums 110 mm;
 • Nominālais plūsmas ātrums, kas vienāds ar 1.5 m³/h.

Šis skaitītājs no TOP-2021 ir piemērots tiem, kas meklē skaitītāju, ko uzstādīt dzīvoklī. Papildus iepriekš minētajām priekšrocībām ir arī daži nelieli trūkumi.

Pirmā ir izmaksas, tā ir nedaudz augstāka nekā analogu izmaksas. Otrais iemesls ir sūdzības no lietotājiem, kuri norāda, ka ierīce bieži salūst pēc garantijas beigām.

Neraugoties uz šiem trūkumiem, modelis pelnīti pieder pie TOP-2021. Ierīce ar visām tās īpašībām, kas piemērota lietošanai dzīvoklī.

Īsumā – svarīgākie notikumi

Ūdens skaitītājs ir paredzēts precīzai ūdens patēriņa mērīšanai mājsaimniecībā. Tās uzstādīšana jūsu mājās sniedz šādas priekšrocības

 • Faktiskais ūdens rēķinu apmaksa no centrālās ūdensapgādes sistēmas.
 • Detalizēts patēriņš ziemas un vasaras periodos.
 • Priekšstats par ūdens patēriņu no privātas akas.
 • Maksājumu par dīkstāvēm, nelaimes gadījumiem un atvaļinājumiem izslēgšana.
 • Taupīšana mājās.
 • Automātiska notekūdeņu maksas samazināšana, pieslēdzot māju centrālajai kanalizācijas sistēmai.
 • Maksājumu atcelšana, vienmērīgi sadalot parādus no kaimiņiem, kas nemaksā.

Dažādu veidu tahogrāfi visbiežāk tiek izmantoti privātās mājsaimniecībās. Ir arī ultraskaņas, elektromagnētiskās un virpuļdegvielas versijas. Izvēloties skaitītāju, jāņem vērā tehniskās īpašības, cena, uzticamība, kvalitāte, garantija, pārbaudes datums un piemērotība ekspluatācijai. Uzstādīšanas laikā ir svarīgi ievērot visus pieslēgšanas posmus, santehnikas noteikumus un reģistrāciju.

PULSE 15U-110

Šis skaitītājs – viens no lētākajiem TOP-2021 Izmaksas no 560 Euro. Daudzi iedzīvotāji to ievieto dzīvoklī. Tas ir piemērots arī biroju telpām lielpilsētu rajonos, ārpus pilsētas privātās ēkās.

Skaitītājs PULS 15U-110

Ja dzīvoklis ir aprīkots ar inovatīvu funkcionālās viedās mājas sistēmu, šis modelis ir labs risinājums. Tajā ir iebūvēta funkcija, kas ļauj pārsūtīt informāciju trešajām personām.

Funkcionālās priekšrocības ietver vertikālas vai horizontālas uzstādīšanas iespēju pēc īpašnieka ieskatiem.

Mitrums neiznīcina iebūvēto skaitītāja mehānismu. Iebūvētais lāpstiņritenis saskaras ar izlietni. Izvēršanās laikā tas nodrošina enerģiju zobratu darbībai. Masīvs korpuss izgatavots no misiņa. Tostarp pretvārsts.

Šī TOP-2021 mērītāja galvenās funkcijas ir šādas:

 • Precizitātes klase – standarta (B);
 • Uzstādīšanas garums ir 110 mm, bet ir pieejami arī modeļi ar 80 mm garumu;
 • nominālais caurplūdums līdz 1.5 m³/h.

Viegli nolasāma ciparnīca. Trūkumu praktiski nav, izņemot sliktu krāsas apdari, bet tas klientus maz uztrauc. Daudzi cilvēki, izvēloties TOP-2021 ūdens skaitītāju, nolemj to uzstādīt savā dzīvoklī.

Modeļu salīdzinājums

Lai ērtāk izvēlētos ūdens skaitītāju zīmolu, esam apkopojuši to galvenās īpašības kopsavilkuma tabulā.

Modelis Mērķis Tips Verifikācija Maksimālais spiediens Garums
ITELMA WFW20 D080 DHW mehāniskā 6 gadi 10 bāri 80 mm
EKONOM SV-15-110 universāls mehāniskā 6 gadi 16 bāri 110 mm
Mērītājs SVU-15 universāls tahometrs 6 gadi 16 bāri 110 mm
NORMA SVKM-20 HTW mehāniskā 6 gadi 10 bāri 110 mm
Decast VSKM 90 15 DG universāls tahometrs 4 gadi 16 atm 80 mm
ZENNER ETK-I-N-AM DN15 L8 HTW tahometrs 6 gadi 16 atm 80 mm
Gerrida SVK-15G DHW mehāniskā 6 gadi 10 bāri 110 mm

Ecomera ECO-15U

Skaitītāja izmaksas no 470 Euro. TOP-2021 labākais risinājums. Bez problēmām var uzstādīt dzīvoklī. Lakoniski izmēri. Rostest sertificēts un pārbaudīts kā daļa no oficiālajiem dokumentiem.

ECO-15U Ecomera

Starp galvenajām īpašībām ir:

 • spēja izturēt ekstremālu ūdens temperatūru;
 • misiņa korpuss;
 • iebūvēta pretmagnētiskā aizsardzība;
 • Unikāls mērīšanas mehānisms, kas pilnībā izslēdz apstāšanās iespējas;
 • lietošanas laiks līdz pat 10-12 gadiem.

TOP-2021 skaitītāju raksturo kā universālu. To var piegādāt visu izmēru un materiālu caurulēs. Nominālā plūsma ir vienāda ar 2.5 m³/h. Modeļa ūdens plūsma stundā ir lielāka nekā citiem modeļiem, un tas neapstājas. Ūdens skaitītāja precizitātes klase A, un šāds indikators kā montāžas garums ir 110 mm.

Ierīces, ko var uzstādīt standarta pilsētas dzīvoklī, priekšrocība ir tās lielā jauda.

Trūkums – plastmasas korpuss. Neskatoties uz to, ūdens skaitītājs ir piemērots kā risinājums, kas no TOP-2021 ir labākais ūdens skaitītājs, ko ievietot mājā vai dzīvoklī.

Decast VSKM-20

Viens no dārgākajiem mūsdienu ūdens skaitītāju modeļiem. Cena no 2600 Euro.

Decast VSKM-20
 • Savienojums ar dažādu zīmolu un kategoriju saskarnēm attālinātai vērtību pārraidei;
 • Uzstādīšanas garums 130 mm;
 • Daudzpusība – piemērots dažādām ēkām un objektiem ar mazu ūdens patēriņu.

Saskaņā ar iepriekš minētajām īpašībām, mēs varam secināt, ka tas ir labākais skaitītājs, lai noteiktu izšķērdēta ūdens TOP-2021, ko var ievietot dzīvoklī, ja persona nav ierobežota, lai izvēlētos budžeta segmentu.

korpusā ir no safīra izgatavoti gultņi. Tie novērš berzi, kas automātiski pagarina to kalpošanas laiku. Mehānisms rotē 360 grādu leņķī. Neatkarīgi no tā, kā ekrāns ir pagriezts, rādījumus var apskatīt.

Šī skaitītāja precizitātes klase atbilst A kategorijai. Nominālā plūsma 2.5 m³/h. Vienīgais trūkums ir augstās izmaksas. Tomēr šis ir labākais TOP-2021 risinājums, ko var uzstādīt standarta pilsētas dzīvoklī.

Daudzveidība

top

Ūdens skaitītājus pēc darbības principa iedala:

 • Tahometriskā .

Šis tips attiecas uz mehāniskām ierīcēm. Konstrukcija sastāv no lāpstiņriteņa vai turbīnas, kas novietota šķidruma plūsmā un savienota ar pretmehānismu. Ūdens patēriņš tiek aprēķināts, pamatojoties uz veikto apgriezienu skaitu. Šāda skaitītāja precizitāte laika gaitā samazinās.

 • Elektromagnētiskā vai induktīvā.

Ūdens plūsma rada straumi, kas ir proporcionāla kustības ātrumam. Ierīces kalpo aptuveni 10 gadus, ja vien caurules netiek piesārņotas.

 • Ultraskaņas.

Skaitītāji tiek darbināti ar elektrību. Ūdens izplūst caur ultraskaņas vibratoru, ko izmanto, lai izmērītu caurplūstošā ūdens tilpumu. Aptuveni 15 gadu kalpošanas laiks, augsta precizitāte.

 • Vortex.

Darbības princips balstās uz ūdens virpuļa ātruma analīzi. Darbībai ir nepieciešama elektrība. Šāda veida ūdens skaitītāji tiek izmantoti tīrā ūdenī bez piemaisījumiem.

Norma SVKM-25X

Skaitītājs maksā 2900 Euro. Viena no augstas kvalitātes ierīcēm no TOP-2021. Labāk piemērots mājai vai dzīvoklim. To var piegādāt arī iestādēm ar lielu ūdens patēriņu. Nominālā plūsma ir 3,5 kubikmetri stundā. Tā ir augsta vērtība, kas iekšzemes nozarē ir pilnīgi nepamatota.

Norma skaitītāji SVKM-25X

Savienojums ierīcē ir aizsargāts ar speciālu pretmagnētisku slāni. Korpuss ir klasisks – izgatavots no misiņa, bet ar papildu hroma pārklājumu.

Komplektā ir uzstādīšanai nepieciešamās detaļas, bet, lai uzstādītu ierīci, būs nepieciešams papildu ārējais

Šīs mērierīces augsto kvalitāti no TOP-2021 aizēno tas, ka ierīci nevar klasificēt kā universālu. Īpašniekam ir jāiegādājas un jāuzstāda atsevišķs aukstā ūdens modelis un silta ūdens modelis.

Defekti un nianses

Uzstādot ūdens skaitītāju privātmājā, ir jāņem vērā šādas prasības:

 1. Modeļa izvēle ir atkarīga no atrašanās vietas un uzstādīšanas apstākļiem. Piemēram, nedrīkst uzstādīt parasto skaitītāju akā vai, otrādi, mitro akas skaitītāju iekštelpās. Pirmajā gadījumā ūdens skaitītājs var pārtraukt darbību, otrajā gadījumā var rasties neplānoti izdevumi, jo mitrais skaitītājs maksā vairāk.
 2. Ierīces darbība sākas pēc dokumentu, piemēram, nodošanas apliecības un abonenta grāmatiņas, aizzīmogošanas un reģistrācijas. Plombēšanu veic mājokļu un komunālo pakalpojumu kontrolieri.
 3. Ja tiek uzstādīts ūdens skaitītājs, vislabāk ir uzstādīt apvedceļu, lai ūdens padeve darbotos bez ūdens skaitītāja. Ja nav apvedceļa, tad, demontējot ūdens skaitītāju, būs jāuzstāda speciāls ieliktnis.

Noderīgs raksts? Novērtējiet un kopīgojiet ar draugiem!

BETAR SGV-15 3⁄4

Iegādājoties skaitītāju par 700 Euro cenu, īpašnieks saņems funkcionālu ūdens skaitītāju, kas piemērots, lai to ievietotu dzīvoklī.

Betar SGV-15 3⁄4

Ražotājs atsevišķi ražo modeļus dažādām ūdens temperatūrām. Taču tām ir zems aizsardzības līmenis pret mitrumu un netīrumiem. Šī iemesla dēļ tikai daži cilvēki izvēlas šo modeli ievietot savā dzīvoklī.

Ir vairākas šī skaitītāja versijas, kas atšķiras pēc mērķa. Ir vienkārša versija un ir aprīkota ar īpašu impulsu izeju. Pēdējais ir par 200 Euro dārgāks. Ierīce ne tikai fiksē patēriņu, bet arī vajadzības gadījumā ziņo par jebkādiem manipulāciju mēģinājumiem.

Uz mērierīces parametriem var atsaukties šādi

 • augstas precizitātes A klase;
 • Uzstādīšanas garums nepārsniedz 110 mm;
 • Nominālais plūsmas ātrums ir 1.5 m³/h.

Šo skaitītāju galvenā priekšrocība ir tālvadības raidītāja versija. Nav gandrīz nekādu trūkumu, izņemot to, ka daži atzīmē pārāk mazus ciparus uz ciparnīcas.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: