Kāds ir labākais aerators zāliena kopšanai?

Labi koptu zālienu var raksturot tikai kā skaistu. Taču kopšana nenozīmē tikai zāles pļaušanu un laistīšanu laikus – uzmanība jāpievērš arī augsnei. Zāles saknes pārklājas ar ķērpjiem, sūnām, nokritušām lapām un citām nevajadzīgām organiskajām vielām, kas tikai kavē normālu ūdens un barības vielu nokļūšanu līdz saknēm. Ar aeratoru var atbrīvot zāli no šīs kaitēkles. Lūk, galvenie punkti, kas jāņem vērā, izvēloties zāliena kopšanas ierīces.

Kad lietot aeratoru

Eksperti saka: dārzkopjiem noder aerators pavasarī un rudenī. Pirmajā gadījumā – lai sagatavotu augsni zālienam, otrajā – lai ziemā būtu mazāk darba. Protams, var apgalvot, ka parasts grābeklis, tāpat kā dārza aerators, palīdzēs atbrīvoties no liekajiem atkritumiem un uzirdināt augsni. Tomēr tas ir laikietilpīgs un darbietilpīgs uzdevums, jo īpaši tāpēc, ka tagad ir tehnoloģiski modernākas ierīces, kas piemērotas pat nezālēm, kuras ir novārtā.

Skarifikators

grābekļa tipa aerators

v skarifikators grābekļa vietā viņi izmanto nažus. To uzdevums ir augsnes virskārtā un augu saknēs veidot spraugas. Šādi atvērumi stimulē zāliena segas augšanu un izplatīšanos. Prēmija ir gaismas, gaisa un ūdens, kā arī mēslojuma nokļūšana līdz pat sakņu sistēmai. Taču tas vēl nav viss: skarifikatori spēj savākt visus gružus, sākot no čiekuriem un ozolzīlēm līdz sūnām, sausai zālei un nezālēm.

Skarifikators

Skarifikācijas asmeņi

Šīs 2-in-1 ierīces vislabāk iegādāties, ja zāliens ir novārtā atstāts (vai tuvu tam).

pēc barības veida

Otrs svarīgs šo ierīču dalījums ir to barošanas avots. Šobrīd tirgū ir pieejami dažādi modeļi:

  • mehāniskas;
  • ar benzīna dzinēju;
  • elektriskais.

Pirmajā gadījumā ir nepieciešams īpašs fiziskais spēks. Tos var aprīkot ar rullīšiem modificēti grābekļi vai sandales (vai drīzāk zoles) ar tapām. Neraugoties uz šķietamo vienkāršību, staigājot ar tām, jūsu kājas būs nogurušas, jo tās ir iesaistītas, lai gan metode tiek saukta par manuālu.

Mehāniskais aerators

Mehāniskais rokas aerators

Mehāniskais skarifikators

Aeratora sandales

Elektriskie darbarīki ir jaudīgi, kompakti un viegli. Tām bieži vien ir diezgan liela putekļu tvertne. Ir arī citas izšķirošas priekšrocības – klusa darbība, videi draudzīga ekspluatācija un vienkārša apkope. Šādi modeļi ir labi piemēroti nelieliem zālieniem. Un lielākos attālumos tie vienkārši neiesprūst cauri vadam, kas tos savieno ar barošanas avotu.

Elektriskais skarifikators

GARDENA elektriskais zāliena aerators EVC 1000 04068

Bezvadu modeļi maksās daudz dārgāk, taču tiem nav saistošs auklas garums.

Benzīna aerators Nodrošina darbam nepieciešamo enerģētisko neatkarību. Šim instrumentam ir iekšdedzes dzinējs, kas darbojas ar benzīnu. Ja to izmanto, tas garantē pļaušanu bez pārtraukuma un ilgu laiku. Darba dziļumu atkarībā no modeļiem var regulēt līdz pieciem līmeņiem. Bezvadu sistēma nodrošina nepieciešamo manevrētspēju. Taču jums ir jāsadzīvo ar lielizmēra un liekā svara modeļiem. Vēl viens trūkums ir iekārtas radītais troksnis.

Benzīna aerators

MTD OPTIMA 38 VO benzīna aerators

Atlases kritēriji

Lai kādu ierīci potenciālais īpašnieks izvēlētos, jāatceras, ka ierīce jāizvēlas pēc noteiktiem kritērijiem.

  1. Ierīces jauda. Jo augstāks tas ir, jo ilgāk ierīce var strādāt bez pārtraukuma.
  2. Darba platums – Tas ir atkarīgs no apstrādājamās zonas lieluma. Lielu platību apstrādei ir piemērots plats cilindrs, kas ietaupa laiku un pūles. Tomēr tam ir arī tāds trūkums, ka nav iespējams piekļūt sarežģītiem zālieniem.
  3. Tagad par punkcijas dziļums (griešana) – bieži atkarīgs no izvēlētā režīma. Vislabāk ir izvēlēties aprīkojumu ar 3 līdz 5 darba režīmiem. Piemēram, ieslēdzot pirmo no tiem (līdz 3 cm), jūs varat atvadīties no sūnām uz zāliena. Ja vēlaties apstrādāt garāku apgabalu, varat pakāpeniski pārslēgties starp dažādiem darba režīmiem un padarīt to grūtāku.
  4. Ja modelim ir zāles ķērāja kaste, Tas optimizē darbu, lai pēc izbraukšanas nevajadzētu grābt visu no jauna.
    Zāles uztvērēja kastes aerators

    AL-KO Combi Care 38 E Comfort elektriskais aerators (ar zāles savācējkasti)

  5. riteņu piedziņa ierīce palīdzēs vieglāk manevrēt ar to. Šī funkcija visbiežāk ir raksturīga ar benzīnu darbināmiem modeļiem. Tas ir svarīgi lielākiem zālieniem.
  6. Visbeidzot, tas ir virsbūves materiāls. Mūsdienās tas ir pieejams gan plastmasas, gan metāla. Plastmasas modelis nesver daudz, bet metāls ir lieliski izturīgs pret mehāniskiem triecieniem.

Trīs populārākie modeļi

Šobrīd ir pieejams plašs šādu rīku klāsts – tikai pārliecinieties, vai atrodat to, kas atbilst jūsu vajadzībām. Piedāvājums ir iespaidīgs, taču šajā pārskatā ir vērts aplūkot tikai labākos modeļus. Lietotājs pats izlems, ko labāk izvēlēties kotedžai vai kotedžas rezidencei, tajā pašā laikā lasot atsauksmes par tiem.

Palisad 64498 mehāniskais aerators

Ja nevēlaties nodarboties ar aerācijas zolīšu izgatavošanu, varat iegādāties Palisad 64498. Tās ir divas biezas polipropilēna platformas, katra no kurām sastāv no 13 alumīnija tapām (katra 50 mm diametrā). Siksniņas var ērti pielāgot jebkuram apavu izmēram. Ieteicams lietot mēslojuma izkliedēšanas laikā. Vēl viena izmantošanas joma darbs ar šķidrajām grīdām. Jūs varat tos iegādāties no 450 Euro.

Bosch AVR 1100

Tieši šeit ieguvumi ir visizteiktākie:

  • Jet-Collect sistēma ātrai zāliena retināšanai bez aizsērēšanas;
  • Ergonomisks dizains (salokāmi rokturi, salokāma zāles savācējkaste);
  • videi draudzīga darbība.

Galvenais šāda veida ierīces trūkums ir nepieciešamība pēc papildu piederumiem barošanas vads. Neatkarīgi no tā, cik garš ir kabelis, tas joprojām ierobežo darba rādiusu.

Viking LE 540 benzīna skarifikators

Viking LE 540 ir viena no labākajām mašīnām savā klasē. To darbina benzīna dzinējs, un tas ne tikai attīra zālienu, bet vienlaikus aerificē augsni.

Viking LE 540

Tieši šeit ir mašīnas priekšrocības:

  • Tam ir septiņi dubultie asmeņi – 14 asmeņi, kas nezālēm neatstāj nekādu iespēju;
  • sešu līmeņu griešanas dziļums (vajadzīgais dziļums tiek iestatīts ar pagriežamo pogu);
  • Maksimālais darba dziļums ir 25 mm;
  • lielisks 38 cm darba platums;
  • Jaudīgais 2,3 kW Briggs dzinējs & Stratton lielām platībām.

Trūkumi ir raksturīgi lielākajai daļai benzīna dzinēju variantu šajā segmentā: kaitīgie izmeši, 33 kg svars un darbības troksnis. Un jā, cena – ne mazāk kā 40 000 Euro, kas nav pieejama ikvienam.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: