Kādi dzīvžogu griezēji ir pieejami

Dārzkopji dārzos izmanto dažādus darbarīkus un iekārtas. Lai veiksmīgi koptu zāli, apgrieztu krūmus un augļu kokus, žāvētu stiebrus un citus augļkokus un krūmus, ir nepieciešams īpašs augsnes apstrādes rīks – zāliena šķēres. Instruments sastāv no diviem atvāžamiem asmeņiem, rokturiem un atsperu skavas. Ir vairāki šo rīku veidi. Atšķirības var būt saistītas ar atšķirīgu konstrukciju, pielietojumu un piedziņas tipu.

Dārza šķēres modifikācijas

Mehāniskās dzīvžogu šķēres tiek izmantotas šādiem mērķiem

  • Puķu dobju tīrīšanai (izžuvušu peoniju, rožu, margrietiņu un citu ziedu stiebru apgriešanai);
  • krūmu izciršana ap kokiem un krūmiem;
  • dzīvžogu un citu ainavas veidošanas elementu ierīkošana;
  • zāles un zāliena kopšanai.

Šķēres ar gariem kātiņiem

Atsevišķu dzīvžogu šķēres veidu sauc par dzīvžogu šķēres, un tās visbiežāk izmanto krūmu un koku vainagu apgriešanai. Ērts papildinājums šim darbarīkam ir sprūdrata mehānisms, kas ļauj sadalīt spēku, piemēram, griezot izveidotos koku dzinumus pie vīnogulājiem.

Kā tās tiek darbinātas Aplūkojamie dārzkopības darbarīki iedalāmi šādās kategorijās:

  • Ar rokām darbināmas, pazīstamas arī kā mehāniskās šķēres;
  • Elektriskās akumulatora zāles šķēres.

Zāliena kopšanas rīki manuālai zāliena kopšanai

Lieliem zālājiem izmanto zāles pļāvēju vai trimmeri. Taču šīs mašīnas nesasniedz dažas grūti aizsniedzamas vietas, tāpēc šeit noder mehāniskās dārza šķēres.

Griezējinstrumentu asmeņi ir izgatavoti no instrumentu tērauda vai nerūsējošā tērauda, bet rokturi var būt izgatavoti no metāla, plastmasas vai abu šo materiālu kombinācijas. Dārgāku modeļu asmeņi ir aprīkoti ar īpašu asmeņu aizsargu, kas aizsargā pret netīrumiem Ar teflona pārklājumu. Dažādiem modeļiem lāpstiņu leņķis ir 90 vai 180 grādi.

Bezvadu šķēres

Atkarībā no modeļa akumulatora uzlādes pietiek 60 līdz 120 minūtēm nepārtraukta darba.

Ar akumulatoru darbināmu zāles dzirkļu produktivitāte ir lielāka nekā to mehāniskajiem analogiem. Izturīgi tērauda asmeņi ar dimanta asināšanu Tie ir lieliski piemēroti cietas zāles stiebru un krūmāju zālei. Ja zāliena platība ir neliela, nav nepieciešams elektriskais vai benzīna zāles pļāvējs, trimmeris. Nav nepieciešama īpaša apmācība.

Izvēloties elektroinstrumentu, jāņem vērā šādi punkti.

  1. Akumulatora tips: Iebūvēts vai nomaināms. Lielākā daļa modeļu ir aprīkoti ar litija jonu akumulatoru.
  2. vietnē nepārtraukta darba ilgums ierīces ar vienu uzlādi ietekmē ekspluatācijas apstākļi, proti, zāliena kvalitāte. Ja bieži tiek izmantota bieza zāle un krūmāji, akumulators izlādējas ātrāk.
  3. Svarīgs kritērijs, izvēloties elektriskās zāles šķēres, ir darba platums. Tas atspoguļo zāles joslas platumu, ko var nopļaut ar vienu pļaušanu. Iekšzemes modeļi ir pieejami 8, 12 un 16 cm versijās. Lūdzu, ņemiet vērā, ka lielāka platuma modeļa svars būs ievērojami lielāks.
  4. Pļaušanas procesa efektivitāte ir atkarīga no parametra griešanas biežums. Dažos modeļos tas var sasniegt 90 dwt/min.

Svarīga ir arī vienmērīga darbība pie lielām slodzēm, ērti rokturi (neslīdoša virsma), akumulatora uzlādes indikators un citas noderīgas funkcijas. Atkarībā no zīmola, apstrādes un funkcionalitātes elektrisko zāles šķēres izmaksas svārstās no 4 līdz 9-10 tūkstošiem Euro.

Pārskats par griezēju šķirnēm

Atkarībā no to konstrukcijas īpašībām un piedziņas veida ir vairāku veidu atzarošanas šķēres.

  1. Dārza šķēres. Asmeņi ir vienāda biezuma, zobaini vai taisni slīpēti un darbojas kā šķēres. Lieliski piemērots zālaugu stiebru un ziedu stiebru griešanai. Nav piemērots koka stublāju un dzinumu griešanai.
  2. Apvedceļš – plakans instruments. Divi dažāda biezuma asmeņi atrodas pretējās griezuma pusēs, līdzīgi kā šķēres, taču to konstrukcija ir stingrāka. Lai ar asmeņa strupo malu nesasmalcinātu stublāju, vienmēr jāvērš ierīce griezējamās daļas virzienā. Grieznes labi strādā ar zaļiem un sausiem krūmu un koku zariem.
  3. Kontakta dārza šķēres (ar uzlikām). Spēcīgākais variants. Tas darbojas šādi: asā augšējā daļa nogriež zaru un piespiež to pie fiksēta, plakana polimēra spilventiņa. Tas tiek darīts, lai novērstu to, ka asmens īsā laikā kļūst strups. Izmanto sauso koku un krūmu zaru griešanai.
  4. Mehāniskais (ar sprūdrata mehānismu), elektriskie, pneimatiskie zaru griezēju modifikācijas ir izstrādātas tā, lai samazinātu ar instrumentu strādājošās personas spēka slodzi, vienlaikus palielinot veiktās atzarošanas produktivitāti.
Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: