Kādam nolūkam ir paredzēts mājas aspirators

Mazuļa iesūcējs vai aspirators tiek plaši izmantots, lai Gļotu noņemšana no jaundzimušo un zīdaiņu deguna. Zīdaiņi nespēj iztīrīt degunu, kas rada diskomfortu un izraisa otītu, sinusītu, rinītu vai faringītu. Ierīce ir pieejama dažādās versijās, ja iepriekš jaunie vecāki izmantoja tikai šļirci, bet tagad izvēle ir no mazas šļirces līdz uzgaļa uzlikšanai.

Kā izskatās aspirators

Aspirators, ko dēvē arī par smēķēšanas sūkni, atšķiras pēc principa un izskata. Visām modifikācijām ir viena kopīga iezīme – tās ātri noņem gļotas no bērna deguna ejām. Mutiņš rada nelielu gaisa plūsmu un izsūc gļotas no mutiņa. Ierīces ir paredzētas tikai šķidro gļotu noņemšanai, ja izdalījumi ir biezi un grūti noņemami, deguns jāārstē ar sāls šķīdumu.

Lietošanas noteikumi

Neskatoties uz gudro dizainu, nav izslēgta iespēja kaitēt bērnam, tāpēc jums jāievēro visi speciālistu ieteikumi. Ir divi galvenie bojājumu cēloņi:

 • nav ierobežojumu attiecībā uz galu;
 • intensīva sūknēšana.

Rezultāts ir asinsvadu bojājumi, Nelaimīgākās sekas ir vidusauss iekaisums, vidusauss iekaisums un īslaicīgs dzirdes zudums. Galvenie aspiratora lietošanas noteikumi, no kuriem ir viegli izvairīties.

 1. Ierīce ir paredzēta, lai noņemtu šķidros gļotas piekļuves zonā, ja snuķi ir dziļi, nav vērts piepūlēties. Lai noņemtu biezas gļotas, degunu iepriekš sagatavojiet: pāris pilienus fizioloģiskā šķīduma (piemēram, Quix vai Aqua Maris), kas 3 līdz 5 minūšu laikā efektīvi atšķaida gļotas un samazina iekaisumu. Ir iespējams sagatavot fizioloģiskais šķīdums bet ir svarīgi uzturēt koncentrāciju, kas ir līdzīga asaru šķidruma koncentrācijai, citādi tas var izraisīt apdegumus.
  Nosūkšanas procedūra
 2. Pēc lietošanas izskalojiet un dezinficējiet ierīci, uzgaļus vai šļirci.

Pēc ārstu domām, zīdaiņus nedrīkst mazgāt ar šķīdumiem, kuru pamatā ir garšaugi, tas var izraisīt dažādas alerģiskas reakcijas.

Aspiratoru klasifikācija

Ierīces iedala četros veidos:

 • šļirces aspirators;
 • mehāniskais aspirators;
 • elektroniski;
 • vakuums.

Šļirces aspirators

Vislētākais un vienkāršākais aspiratora veids – maza šļirce. Gumijas vai silikona uzgaļi novērš iespēju nejauši sabojāt deguna gļotādu, tie ir viegli lietojami, un šļirces cena ir vairāk nekā pieņemama.

Aptiekās un bērnu veikalos sastopami gan parastie bumbieri, gan krāsainas šļirces rotaļlietu vai dzīvnieku formā. Šī aspiratora izmantošana ir ļoti vienkārša: jūs to saspiežat, izlaižat gaisu, ievietojiet to bērna degunā un lēnām noņemiet gļotas. šajā laikā aizspiest otru nāsi. Ir ērti, ka pieaugušais kontrolē sūkšanas intensitāti un, ja bērns pretojas, sūkšanu var pārtraukt.

Mehāniskais aspirators ar caurulīti

Elektroniskās ierīces

Automātiskie smēķu ežektori ērti un droši Zīdaiņiem. Darbības laikā tie praktiski nerada troksni, un to lietošana ir ļoti vienkārša: uzgalis tiek ievietots bērna degunā, un ierīce tiek iedarbināta. Aspiratoru darbina parastas baterijas vai uzlādējamas baterijas (pirms lietošanas pārbaudiet, vai baterijas nav izlādējušās). Ar maksimālo jaudu ierīce viegli un efektīvi ekstrahē gļotas; visa procedūra aizņem ne vairāk kā 3 minūtes.

Mīnus elektriskie modeļi – daži no tiem ir pārāk skaļi, lai to kompensētu, ražotāji iebūvē aspiratorus Bērnudārza skaitāmpantiņi vai ritmi. Mūzika, kas novērš bērna uzmanību no nepatīkamas procedūras.

Dažām versijām ir irigācijas funkcija, lai mitrinātu gļotādas un sausās garozas, kuras ir grūti noņemt.

Vakuuma aspirators

Noderīgi lietošanas padomi

 1. Ņemiet vērā, ka vakuuma un elektriskie modeļi izžāvēt gļotādu bērnu. Pēc lietošanas deguns jāsamitrina ar fizioloģisko šķīdumu.
 2. Neizmantojiet vienu uzgali, lai vienlaicīgi aspirētu gļotas no diviem zīdaiņiem.
 3. Pirms terapeitisko deguna pilienu lietošanas notīriet deguna eju.
 4. Nelietojiet pilienus bez ārsta receptes, pārsniedziet aspiratora lietošanas regularitāti.

Vislabākais deguna gļotādas apūdeņošanas veids ir ar gatavie aptiekas risinājumi. Starp daudziem ražotājiem eksperti un pediatri iesaka izvēlēties produktus, kuru kvalitāti apstiprina lietotāju pieredze.

 1. Salīna aerosols ir lielisks deguna tūsku mazināšanai un izžūdušu gļotu sekrētu sašķidrināšanai.
 2. Izotoniskais šķīdums Aqua Maris, kas satur virkni mikroelementu. Periodiska lietošana palīdz atjaunot deguna gļotādu.
 3. Marimērs arī atjauno gļotādas, mitrina un šķidrina izdalījumus.

Pareiza, savlaicīga deguna aspiratora lietošana var ātri un galvenokārt atbrīvoties no iesnām. Nevar apgalvot, ka šīs ierīces spēj pilnībā ārstēt jebkura veida augšējo elpceļu slimības, drīzāk tas ir nepieciešams līdzeklis, lai radītu ērtu vidi zīdaiņiem.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: