Kas padara folijas sildītāju labu?

Optimāla iekštelpu klimata radīšanai un uzturēšanai tiek izmantoti dažāda veida sildītāji. Viens no tiem ir plēves infrasarkanais sildītājs. Kāds ir tās darbības princips, atšķirīgās iezīmes, priekšrocības salīdzinājumā ar citiem apkures iekārtu veidiem?

Struktūra un darbības princips

Elastīgās plēves sildītāji ir dažāda veida, bet kopumā tiem ir līdzīga konstrukcija un darbības princips. Tās sastāv no sildelementa starp diviem karstumizturīgas folijas slāņiem. Elements sakarst ar elektrisko strāvu un izstaro infrasarkanos starus, kas ietekmē citus apsildāmajā telpā esošos objektus, kuri izstaro siltumu apkārtējam gaisam. Šis apkures veids ir balstīts uz sekundāro siltuma emisijas procesu.

Folijas sildītāja struktūra

Telpu sildītājus ar sildelementiem ir viegli uzstādīt, jo tie ir ļoti plāni. Lielākā daļa telpu sildītāju tiek uzstādīti kopā ar telpu sildītāju termostati, Infrasarkanais sildītājs ir paredzēts lietotāja iestatītās temperatūras uzturēšanai. Kad telpas temperatūra sasniedz termostata iestatīto temperatūru, sildītājs izslēdz sistēmu.

Šajā laikā ēkas norobežojošo konstrukciju elementi, kā arī tajā esošie priekšmeti nodod telpai uzkrāto siltumenerģiju. Kad temperatūra pazeminās, termostats aktivizējas un iesūknē sistēmā elektrisko strāvu, un cikls atkārtojas.

Sildītāja darbība

Tradicionālais dalījums grupās

Telpu sildītājus var iedalīt grupās atkarībā no to uzstādīšanas veida un pielietojuma.

Uz uzstādīšanas veidu tie ir sadalīti:

  • pie sienas;
  • uz grīdas;
  • griesti.

Ir divu veidu: pirmais pilda apkures pamatfunkciju, bet otrais papildus savai galvenajai funkcijai ir telpas dekoratīvs elements.

Dekoratīvs Telpu sildītāji lielākoties ir attēla vai paneļa formā, piemēram, folijas sildītājs “Domashniy Uzut” vai “Dobroe warma”. Starp attēliem varat izvēlēties gleznainas kalnu, līdzenumu, jūras krastu ainavas, kas lieliski iederēsies praktiski jebkurā interjerā.

Laba ideja ir izrotāt sienas virs rakstāmgalda, krēsliem, dīvāna, lai radītu siltas, ērtas zonas. Turklāt “mājas mājīguma” radītāji piedāvā to izmantot ne gluži tā, kā paredzēts, proti, dārzeņu, augļu, garšaugu žāvēšanai.

Mājas komforta folijas sildītāji

Priekšrocības salīdzinājumā ar citām apkures ierīcēm

Salīdzinot ar citiem elektriskajiem sildītājiem, starojuma sildītājiem ir daudz konstrukcijas un veiktspējas priekšrocību. Šeit ir tikai daži no tiem:

  1. Ierīču vienkāršība (nav sarežģītu rotējošu detaļu un mehānismu) un līdz ar to to uzticamība un klusa darbība.
  2. Ilgs sildītāja kalpošanas laiks.
  3. Ugunsdrošība.
  4. bez traumām (nav iespējas apdegt, jo produkti netiek karsēti augstā temperatūrā).
  5. Var uzstādīt jebkurā telpā un zem gandrīz jebkuras grīdas, sienas un griestu apdares.
  6. Efektivitāte un ekonomija (vienmērīgāk sasilda telpas un patērē mazāk elektroenerģijas).

Turklāt tie neizžāvē gaisu un nesadedzina tajā esošo skābekli, kas nozīmē, ka tiem nav negatīvas ietekmes uz veselību.

Viena no priekšrocībām ir arī iespēja uzstādīt sildītāju ar savām rokām. Tas jo īpaši attiecas uz pie sienas montējamām ierīcēm, jo grīdas un griestu versiju uzstādīšanai ir nepieciešama pieredze un noteikti uzstādīšanas noteikumi.

Lasiet arī: infrasarkanā sildītāja darbības princips.

Sienu, grīdu un griestu sistēmu plusi un mīnusi

Tas, kuru sistēmu izvēlēties savam mājoklim vai birojam, ir atkarīgs no jūsu prasībām (piemēram, apsildīt daļu vai visu telpu), apsildāmās telpas konfigurācijas un no tā, cik lielā mērā tā ir aizpildīta ar priekšmetiem.

Pie sienas

Gadījumos, kad nepieciešama sildīšana, ir lietderīgi uzstādīt plēves sildītāju pie sienas konkrētā apgabalā telpā, piemēram, kabinetā vai atpūtas telpā. To ir ērti izmantot arī kā pagaidu un pārnēsājamu siltuma avotu (ņemt līdzi uz laukiem, garāžā, ienest birojā, kamēr tiek ieslēgta galvenā apkure utt.).d.). Tomēr šāds objekts netiks galā ar galveno apkures ierīces lomu.

Grīda

Grīdas apsildāmās plēves siltumu izstaro vienmērīgāk, un tās var izmantot kā grīdas apsildāmās plēves pamata apkures sistēma. Vienīgais nosacījums, kas jāņem vērā, ir izvairīties no tā uzstādīšanas tieši vietās, kur stāvēs lieli priekšmeti (skapji, dīvāni), jo tie traucēs normālai siltuma pārvadei.

Lasiet arī: Kāju sildītājs – jūsu siltais glābējs aukstā laikā.

Grīdas apsildes folija

Pie griestiem uzstādāms

Visvairāk Efektīvs sildīšanai Vislabākā izvēle lielai daļai telpu ir griestu vai piekaramie griestu sildītāji. Tās visvienmērīgāk sadala siltumu visā telpā neatkarīgi no apsildāmās telpas un tajā esošo priekšmetu konfigurācijas.

Tas ir tāpēc, ka infrasarkanos starus no griestiem absorbē grīda, sienas un citi telpā esošie objekti. Šī procesa rezultātā virsma, kas saskaras ar siltuma plūsmu, sakarst, akumulē siltumu un sāk to atdot apkārtējam gaisam.

Vienīgais trūkums ir tas, ka, jo augstāki ir griesti, jo zemāka ir apkures efektivitāte un līdz ar to lielākas ir enerģijas izmaksas.

Tātad, ja tā augstums pārsniedz 3,5 m, iespējams, ir vērts apsvērt iespēju izmantot griestu sildītājus.

Griestu sildītāja variants

Piemērošanas joma

Tā kā folijas sildierīces ir daudzpusīgas, tām ir Tās plašais pielietojumu klāsts. Tos var izmantot kā galveno vai papildu, pagaidu vai pastāvīgu apkures avotu dažādas nozīmes telpās: vasarnīcās, dzīvojamās mājās, birojos, sporta zālēs, noliktavās.

Pateicoties to rentabilitātei, drošībai un efektivitātei, folijas apkures sistēmas dažkārt tiek izmantotas visnegaidītākajās vietās. Kvēldiegu sildītājus veiksmīgi izmanto vietās, kur ir mājdzīvnieki, piemēram, vistu mītnēs, suņu un kaķu mājiņās.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: