Kas ir SPF un kā izvēlēties saules aizsarglīdzekli

Saule ir mūsu draugs un ienaidnieks vienlaikus. Draugs – jo bez saules uz Zemes nebūtu dzīvības un ultravioleto staru ietekmē organismā veidojas D vitamīns. Un ienaidnieks ir tāpēc, ka saules stari izraisa priekšlaicīgu ādas novecošanos, pigmenta plankumus un jaunveidojumus.

Vai tas nozīmē, ka jums jāpaliek mājās, slēpjoties no saules stariem?? Protams, ka nē. Jums vienkārši ir jāveic pareizie drošības pasākumi – jālieto pareizie saules aizsarglīdzekļi (saules aizsarglīdzekļi, saules aizsarglīdzekļi). Un tieši par to mēs esam šeit, lai runātu!

Kam nepieciešams saules aizsargkrēms?

Atbilde īsumā ir šāda: ikvienam. Aizsardzība pret UV stariem nepieciešama visu vecumu un dzimumu cilvēkiem ar dažādu ādas krāsu.

Meitenes ar saules krēmu

Pastāv diezgan kaitīgs mīts, ka saules aizsargkrēms nepieciešams tikai baltādainajiem. Tas nav gluži pareizi. Patiešām, jo tumšāka āda, jo mazāks melanomas risks, tāpēc saulē apdegušiem cilvēkiem nav obligāti jālieto sauļošanās losjoni vēža profilaksei. Taču, lai novērstu citu (ne melanomas) vēža veidu, ādas novecošanos un ādas kvalitātes problēmas, saules aizsarglīdzekļi ir noderīgi ikvienam.

Saules aizsargkrēms krāsu kosmētikā

SPF dekoratīvajā kosmētikā

Atsevišķa uzmanība būtu jāpievērš kosmētikai ar SPF filtriem, ko tik aktīvi reklamē zīmoli. Nav šaubu, ka būtu lieliski iegādāties pamatni ar SPF 30, uzklāt to uz sejas un apvienot gan patīkamu, gan noderīgu: izveidot vienmērīgu sejas krāsu un pasargāt sevi no saules. Taču diemžēl tas tā nedarbojas.

Parasti uz sejas uzklāj apmēram 2 mg saules aizsargkrēma uz vienu kvadrātcentimetru ādas. Iedomājieties, kā izskatītos jūsu seja, ja tikko būtu uzklāta vesela karote pamatnes. Ja uzklāj nepietiekamu saules aizsargkrēma daudzumu, jūsu aizsardzība ir tikai neliela daļa no tās, un visbiežāk tā ir nulles līmeņa. Izrādās, ka fondi ar SPF sniedz viltus aizsardzības sajūtu.

Jautājums ir par to, kā uzklāt grimu. Saules aizsargkrēmam uz sejas nav obligāti jābūt ciešā kontaktā ar ādu, t. i., tam jābūt pirmajam slānim – to var lieliski kombinēt ar dekoratīvo kosmētiku. Lai iegūtu aizsardzību pret saules stariem, bet vienlaikus saglabātu grima izskatu, uzklājiet produktus šādā veidā:

  • Sagatavojiet ādu kā parasti – uzklājiet krēmu, serumu vai sejas losjonu kā pirmo kārtu;
  • Pēc tam izmantojiet saules aizsargkrēmu – uzklājiet biezu saules aizsargkrēma kārtu, uzklājot 2 mg uz kvadrātmetru. skatīt;
  • Uzklājiet pamattoni vai korektoru kā trešo kārtu pēc tam, kad iepriekšējais ir pilnībā iesūcies. Vislabāk ir uzklāt tonālo krēmu ar glāstošiem triepieniem, lai izvairītos no saules aizsarglīdzekļu izpludināšanas.

Saules ietekme uz ādu?

Ultravioletie stari ir divu veidu:

  1. UVA gaisma iekļūst samērā dziļi ādā un veido agresīvas molekulas (brīvos radikāļus), kas bojā ādu un traucē normālu ādas šūnu darbību. Saskaņā ar dažiem ziņojumiem A tipa stari var izraisīt ādas vēzi. Tie ir vienlīdz kaitīgi visu ādas krāsu cilvēkiem.
  2. UVB iekļūst tikai nelielā dziļumā, bet var bojāt šūnu DNS, izraisot mutācijas un vēzi (īpaši melanomu). Šie stari izraisa epidermas apdegumus. Jo gaišāka āda, jo lielāks UVB staru risks.
Meitene iegūst iedegumu

UVA starojuma rezultātā veidojas papildu melanīna daudzums – āda iegūst zeltainu vai brūnu nokrāsu. Gandrīz gadsimtu sauļošanās tika uzskatīta par veselības pazīmi un bija modē. Meitenes, kuras vēlējās atbilst 20. gadsimta skaistuma standartiem, pavadīja stundas pludmalē vai solārijā, lai piešķirtu ādai pareizo nokrāsu. Attieksme pret sauļošanās iespējām ir mainījusies. Ir pierādīts, ka UVA un UVB stari ne tikai izraisa ādas vēzi, bet arī izraisa priekšlaicīgu ādas novecošanos, jo bojā kolagēnu.

Termins “fotonovecošanās” attiecas uz ādas izskata izmaiņām, ko izraisa ārēji faktori, galvenokārt ultravioletais starojums. Atšķirībā no normālas novecošanās (hronovecošanās) šādas izmaiņas ir iespējamas salīdzinoši jaunā vecumā, īpaši tiem, kam patīk sauļoties. Taču labā ziņa ir tāda, ka tās var novērst, aizsargājot sevi no saules.

Kad un kā lietot

Roku krēmi ar SPF

Saules aizsargkrēmu lietošana ir obligāta, ja:

  • Jums nesen ir veikts pīlings, pīlings vai cita procedūra, kas iedarbojas uz ādu;
  • Pastāv tendence veidot vecuma plankumus;
  • Jūs esat ārstējis pinnes ar retinoīdu bāzes produktiem, kas iegūti no A vitamīna. Retinoīdi, uzņemot tabletes vai citas zāļu formas, uzkrājas ādā. Retinoīdi saulē sadalās, kļūstot par toksisku vielu, kas bojā šūnu membrānu;
  • krēmi, losjoni un toniki, kas satur A vitamīnu. Retinols iesaista starus, izraisot ādas apdegšanu kā zem palielināmā stikla;
  • hormonālo pārmaiņu laikā, kad āda ir pakļauta lielākam stresam.

Šādos gadījumos saules aizsargkrēms ir obligāts – citādi var rasties ādas bojājumi, sākot no viegliem apsārtumiem un lobīšanās līdz pat nopietniem klīniskiem stāvokļiem. Šis saraksts nenozīmē, ka visiem pārējiem nav jālieto saules aizsargkrēms – savlaicīga saules aizsargkrēma lietošana un saules iedarbības vadlīniju ievērošana palīdz

  • Samazina vecuma plankumu rašanos, kas ir UVA un UVB staru agresīvas iedarbības sekas;
  • samazināt risku saslimt ar ādas vēzi;
  • novērst saules radīto sausumu;
  • novērst priekšlaicīgu grumbu veidošanos;
  • lai pasargātu ādu no tonusa un tvirtuma zuduma.
Saules aizsargkrēma lietošana dažādos apstākļos

Lietošana saulē vai ēnā

Kad atrodaties pludmalē vai atklātā saulē, sauļošanās krēmu vajadzētu lietot ne tikai uz rokām. Amerikas Dermatoloģijas akadēmija ir atklājusi, ka 80 procenti saules staru var redzēt cauri mākoņiem, un tas nozīmē, ka pat tad, kad ārā nav saules, UV stari var sasniegt jūsu ādu. Tāpēc, pat atrodoties ēnā vai zem lietussarga, SPF krēmu lietošana ir obligāta.

Ziemā un vasarā

Ziemā nav karstas saules, tāpēc jums var nebūt nepieciešama nekāda aizsardzība. Piekrītu, ka šī doma ir šķērsojusi jūsu prātu. Tiesa, ziemā UVA starojums ir mazāk kaitīgs, bet ne drošs, tāpēc ziemā joprojām ir jālieto saules aizsargkrēms ar SPF. Vienīgais brīdinājums – aizsardzības koeficients var būt vismaz 2-7. Vasarā ir obligāti jālieto saules aizsargkrēms – gan pilsētā, gan pludmalē, parkā vai mežā.

Īpaši lietojumi

Īpaši lietojumi
  • Uzklājiet SPF līdzekli vismaz 20 minūtes pirms došanās ārā. Pirms līdzeklis sāk iedarboties, tam ir labi jāabsorbējas, tāpēc, uzklājot to tieši pirms došanās ārā, jūs vismaz 20 minūtes nebūsiet pasargāti no saules stariem;
  • nekad nelietojiet produktu, kam beidzies derīguma termiņš, un mēģiniet pēc iespējas vairāk pasargāt tūbiņu no mitruma un saules iedarbības. SPF derīguma termiņš ir 2-3 gadi, bet vislabāk to uzglabāt ideālos apstākļos – tumšā, sausā vietā, ārpus tiešiem saules stariem. Citos apstākļos līdzeklis zaudē savas īpašības un pārstāj aizsargāt ādu;
  • Lietojiet produktus atbilstoši paredzētajam lietojumam. Tā kā roku, sejas un ķermeņa ādai ir atšķirīga tekstūra, tām visām ir nepieciešama īpaša kopšana. Nelietojiet ķermeņa losjonu uz sejas un sejas krēmu uz rokām. Ir atļauti daudzfunkcionāli roku krēmi, ja ražotājs to ir norādījis. Plaša spektra līdzekļi ir piemēroti visām ķermeņa daļām;
  • Pievērsiet uzmanību produkta noņemšanai. Vakarā vienmēr noskalojiet uzsūktā krēma atliekas. Ja filtrs ir ķīmisks, palīdz micelārais ūdens. Ja tas ir fizisks, palīdz silts ūdens un ziepes. Savukārt visiem filtriem vislabāk ir izmantot hidrofīlo eļļu – tā palīdz no porām izvadīt produktu atliekas.
Piemērošanas metodes

Roku krēmi – veidi un pielietojums

Ir arī ieteikumi, kā lietot produktu krēmveida formā. Klasiskā versija, ko izmanto lielākā daļa meiteņu, ir izspiest dāsnu daudzumu, uzklāt to uz sejas un pagaidīt, līdz tas iesūcas. Ja tas iedarbojas, tas uzsūcas pēc ilgāka laika. Ir vēl 2 citas lietojumprogrammu iespējas:

  • Āzijas. Āzijas iedzīvotāji saules aizsargkrēmu uzklāj divos plānos slāņos. Sadaliet atbilstošu daudzumu divās daļās. Uzklājiet pirmo un pagaidiet, līdz pilnībā iesūcas, pēc tam uzklājiet atlikušo daļu;
  • Tam ir 13 punkti. Vispirms uzklājiet visu līdzekļa daudzumu uz 13 nejauši izvēlētiem sejas punktiem, pēc tam maigi ieberzējiet to sejas virsmā. Tas palīdz produktam vienmērīgāk sadalīties un ātrāk iesūkties.

Kā darbojas UV aizsardzība?

Kosmētika, kas aizsargā ādu no UV stariem, ir emulsijas, kurām ir pievienotas aktīvās sastāvdaļas – fizikālie un ķīmiskie filtri -, lai bloķētu starus.

Saules aizsargkrēms SPF krēmi

Fizisku barjeru veido cinka oksīds vai titāna dioksīds. Šie savienojumi atstaro un izkliedē saules starus. Mūsdienu saules aizsarglīdzekļos tiek izmantotas nanodaļiņas, kas nodrošina ātru uzsūkšanos un novērš baltu svītru veidošanos uz ādas.

Ķīmiskā barjera ir viela, kas satur oglekļa atomus, kuri absorbē UV gaismu. Daži mērķa A tipa stari, daži mērķa B tipa stari. Visizplatītākais ķīmiskais filtrs ir oksibenzons.

Emulsija ir viendabīgs tauku un ūdens maisījums. Produkts var saturēt arī mitrinošas sastāvdaļas, antioksidantus, smaržvielas un citas sastāvdaļas.

PA (UVA aizsardzības pakāpe) PA indekss tiek izmantots Āzijas valstīs, īpaši Korejā un Japānā, kā aizsardzības pakāpes pret UVA starojumu rādītājs. Jo augstāks indekss, jo vairāk “+” zīmju atrodas aiz burtiem “PA”. PA+, PA++, PA+++ – vāja, vidēja, spēcīga.

PPD (noturīga pigmenta tumšāka krāsa). Šo rādītāju Eiropā izmanto, lai norādītu aizsardzības pakāpi pret UVA starojumu. PPD indikatoram ir skaitliska vērtība (2-4, 4-8, 8-16, 16-32), un jo augstāka vērtība, jo spēcīgāka aizsardzība. PA+, PA++, PA+++, PA+++, PA++++ var uzskatīt par līdzīgām PPD.

RA indikators PPD
PA+ 2-4
PA++ 4-8
PA+++ 8-16
PA++++ 16-32

SPF nozīmē saules aizsargfaktors un norāda, cik liela daļa starojuma iziet cauri ekrānam un sasniedz ādu. Izmantojot, piemēram, SPF30 krēmu, jūsu ādu sasniegs tikai 1/30 saules staru. Tāpēc šādi saules aizsarglīdzekļi filtrē 96,7 % saules staru. SPF50 filtrē 98% starojuma. Tātad atšķirība starp šiem produktiem nav tik liela, kā to cenšas pasniegt ražotāji.

Kas ir SPF

Kas ir SPF

SPF (saules aizsardzības faktors) ir viela, kas absorbē ultravioletos starus. Latvijas kosmētikā SPF bieži tiek aizstāts ar akronīmu SPF, kas ir tas pats, kas SPF. Tas ir SPF, kas novērš saules apdegumu, pigmenta plankumu, kairinājumu un apsārtumu veidošanos, kas var parādīties pēc ilgstošas saules iedarbības.

Kosmētikā tiek izmantoti 3 veidu SPF filtri:

  1. Ķimikālijas;
  2. Fiziskā;
  3. Dabas.

Ķīmiskie filtri

Ķīmiskie filtri iekļūst epidermā, apejot hidrolipīdu apvalku, ar ko pārklāta mūsu āda. Tie absorbē ultravioleto starojumu un novērš tā iedarbību uz ādu.

Ķīmiskie filtri ietver:

  • avobenzons;
  • oksibenzons;
  • kampars;
  • mesoril.

Pēdējā sastāvdaļa tiek izmantota tikai Loreal produktos, jo tā ir to patentētā formula.

Galvenā ķīmisko filtru priekšrocība ir mazāks alerģijas risks. Galvenais trūkums – ķīmiskie SPF iekļūst epidermā, tāpēc tos nepieciešams noņemt ar kosmētikas noņemšanas līdzekli – ar vienkāršu ūdeni un ziepēm tos nomazgāt būs problemātiski.

Fiziskā

Fiziskie filtri

Fizikālie filtri darbojas kā spogulis, t. i., tie atstaro saules starus. Visbiežāk izmanto ādas aizsardzības līdzekļu ražošanā:

  • titāna dioksīds;
  • cinka oksīds;
  • minerālu pulveris.

ir dabiskas izcelsmes, bet tieši šeit ir to galvenais trūkums – kosmētika ar fizisku SPF bieži izraisa alerģiju. Galvenā priekšrocība ir tā, ka tās ir viegli noņemamas no ādas virsmas ar parastu ziepjūdeni, putām vai želeju.

Dabas

Dabiskie filtri

Dabīgie filtri ietver bāzes eļļas, kas tāpat kā ķīmiskie vai fizikālie filtri var atstarot vai absorbēt UV starus. Eļļu saules aizsargīpašības:

  • burkāni;
  • Sojas;
  • Kvieši;
  • Jojoba;
  • Kokosrieksti;
  • Olīvas;
  • Avokado un citi.

Dabiskās kopšanas piekritēji izvairās no sauļošanās krēmu un aerosolu lietošanas un aizstāj sauļošanās krēmus ar eļļām, taču būtu muļķīgi spert šādu soli. Tas galvenokārt ir saistīts ar to, ka eļļas izveidotā plēve ir ļoti plāna, tāpēc ir lielāka iespēja, ka agresīvie saules stari to pārspēs. Jāatceras arī, ka eļļas piesaista saules starus. Tāpēc nav laba ideja lietot eļļas tīrā veidā un cerēt uz aizsardzību, bet, ja produktā ir viena vai vairākas eļļas ar fizikāliem vai ķīmiskiem filtriem, tā ir lieliska aizsardzības iespēja.

tīru eļļu var lietot tikai ziemā, kad saule ir mazāk aktīva un mazāk kaitīga ādai, bet pat tādā gadījumā tās efektivitāte pati par sevi ir diezgan apšaubāma.

SPF roku, sejas un ķermeņa krēmos vienmēr ir norādīta skaitliska vērtība, piemēram, SPF 20. Šis skaitlis it kā norāda filtra jaudu, taču tas nav gluži patiess. Šis skaitlis ir saules staru daļas, kas sasniedz ādu, rādītājs. Piemēram, SPF 15 ļauj tikai 1/15 daļai no visa starojuma sasniegt ādu. SPF30 ir attiecīgi 1/30. Ja viens cilvēks parasti apdeg 7 minūtēs, tas pats cilvēks, uzklājot SPF10 krēmu, tādu pašu apdeguma līmeni sasniegs 70 minūtēs.

Formula ir vienkārša – filtra SPF skaitlis un drošs saules iedarbības laiks ir saskaņots ar Fitzpatrika skalu. Tomass Fitzpatriks bija amerikāņu dermatologs, kurš 1975. gadā izveidoja Fitzpatrika ādas tipa skalu.

Ir seši galvenie fototipi:

Katram fototipam ir savs drošs saules iedarbības laiks. Piemēram, ja jums ir rudi mati, gaiša āda un zilas acis, jūs varat atrasties saulē 67 minūtes, nenodarot kaitējumu ādai.

Tādā gadījumā āda pati tiks galā ar UV stariem, tā nenogurs un nebūs pārklāta ar pigmenta plankumiem. Ņemiet vērā, ka skaitļi, kurus jūs aplūkojat, attiecas uz neaktīvu saules gaismu – citiem vārdiem sakot, uz mērenu aktivitātes periodu.

Ja ar tabulā norādītajām minūtēm nepietiek – jums vajadzētu lietot krēmu ar SPF. Skaitliskā vērtība – SPF 10, 20, 30, 50 šajā gadījumā tieši ietekmēs laiku, ko pavadāt saulē.

Kā skaitīt:

  1. Nosakiet savu ādas fototipu, izmantojot Fitzpatrika skalu, pamatojoties uz matu, ādas un acu krāsu;
  2. Izmantojiet tabulu, lai noskaidrotu, cik minūtes varat droši pavadīt saulē;
  3. Noskaidrojiet, kāds ir jūsu krēma aizsardzības faktors;
  4. Ievietojiet datus formulā.

Fitzpatrika laiks * ar krēma SPF faktoru = drošas saules iedarbības minūšu skaits.

Piemēram, ja jums ir gaiši mati, gaiša āda un zilas acis. Saskaņā ar skalu jums ir 2. fototips, un bez papildu aizsardzības jūs nevarat uzturēties saulē ilgāk par 100 minūtēm.

Jums ir saules aizsargkrēms ar SPF15. Lai aprēķinātu, cik daudz laika pavadīsiet saulē, lietojot saules aizsarglīdzekli, reiziniet tabulā norādīto laiku ar saules aizsarglīdzekļa aizsardzības faktoru

100*15 = 1500

1500 minūtes ir laiks, cik ilgi varat būt aizsargāti ar SPF15 neaktīvā saules gaismā.

Šis aprēķins attiecas uz valstīm un pilsētām, kurās UV indekss ir mazāks par 10. Krievijā, piemēram, jebkurā reģionā, šis skaitlis reti pārsniedz 4-5 vienības.

Ja ceļojat, piemēram, uz Taizemi, Singapūru vai Šrilanku, jums var būt nepieciešams SPF krēms ar citu ieteikumu. Valstīs, kur indekss ir lielāks par 10, saule ir daudz aktīvāka, tāpēc jūsu ādai nepieciešama lielāka aizsardzība. Lai aprēķinātu drošības laiku, jums būs jāizmanto cita tabula:

Valstīs, kurās UV indekss ir lielāks par 10, drošas uzturēšanās laiks saulē ir ievērojami saīsināts. Sarkanmatainas meitenes bez bailēm var uzturēties saulē tikai 5-7 minūtes, lai gan neaktīvā saules gaismā šis rādītājs bija 10 reizes lielāks – 67 minūtes.

Lai veiktu aprēķinus, izmanto to pašu formulu, ko neaktīvajam saules laikam:

  1. Nosakiet savu fototipu;
  2. Izmantojiet šo tabulu, lai noteiktu, cik minūtes varat uzturēties aktīvā saulē valstī ar augstu UV starojuma indeksu.
  3. Uz iepakojuma norādiet sauļošanās līdzekļa aizsardzības faktoru;
  4. Drošas minūtes reiziniet ar saules aizsarglīdzekļa SPF vērtību.

Piemēram, ja jums ir gaiša āda, jums ir 2. fototips, un jūs varat droši uzturēties saulē 10 minūtes.

Ja jums ir krēms ar SPF 30, 10 drošas minūtes jāreizina ar 30.

10*30 = 300

300 minūtes blondīne meitene var būt zem karsto valstu saules, lietojot saules aizsargkrēmu ar SPF 30. Saules aizsargkrēms ir jāatjauno ik pēc 2-3 stundām – neatkarīgi no tā, cik ilgs tas būs, – un zemas saules gaismas reģionos tas var būt pat 12 stundas. Tas ir tāpēc, ka filtri tiek “patērēti” tāpat kā benzīns automašīnā:

  • Fizikālie filtri mēdz nolietoties – uz dvieļa, ar kuru noslaucījāt rokas vai uz kura sauļojāties pludmalē, uz sauļošanās krēsla, uz jūsu apģērba;
  • Ķīmiskie filtri “izdeg” – pēc saskares ar saules stariem molekulas sadalās karstumā, un to vietā veidojas sava veida pārrāvums.

Filtru “nolietojums” izraisa aizsardzības līmeņa pazemināšanos, un stari var droši iekļūt dziļākos vai seklākos ādas slāņos.

Lai uzzinātu, kāds ir UV indekss valstī, kuru apmeklējat, varat apmeklēt Gismeteo tīmekļa vietni. Dažas no visvairāk apmeklētajām valstīm ir atrodamas arī PVO tīmekļa vietnē, kurā norādīti vidējie mēneša rādītāji vidējam reģionam.

Uz iepakojuma ir norādīts ne tikai saules iedarbības laiks, bet arī UV staru absorbcijas procentuālā daļa, ko absorbē produkts.

  • Krēms ar SPF 2 atstaro tikai 50 % saules staru, t. i., atlikušie 50 % saules staru iekļūst caur aizsardzību;
  • SPF 10 bloķē 85 %;
  • SPF 15 – 93 PROCENTI;
  • SPF 30 IS 97%;
  • SPF 50 un vairāk – 98%.

Neviens saules aizsargkrēms, aerosols vai losjons jūs 100% nepasargās no UVB stariem.

SPF ir UV starojuma bloķēšanas rādītājs

UV bloķēšana
SPF % UV starojuma bloķēšana % staru iekļūšana ādā
15 (14/15) 93 (7%) 1/15
30 (29/30) 97 (3 %) 1/30
50 (49/50) 98 (2 %) 1/50
90 (89/90) 98,8 1/90 (1,2 %)

Vienkāršāk sakot, ja pareizi lietojat losjonu ar SPF15, jūs varat uzturēties saulē 15 reizes ilgāk nekā bez tā un 50 reizes ilgāk, ja lietojat SPF50. Tomēr tie ir teorētiski, un realitātē joprojām nav ieteicams sauļoties stundām ilgi, jo saules apdegumu risks pieaug ar katru stundu – daļēji tāpēc, ka tikai retais lieto pareizo krēmu.

Meitene jūrā

Pētījumi par saules aizsargkrēmiem (saules aizsargkrēmiem).

Fototipi un ādas īpatnības (ultravioletā starojuma uztveres īpašības)

Izvēloties saules aizsargkrēmu vai losjonu, jāņem vērā jūsu ādas fototips. No tā ir atkarīgs solārija sesijas ilgums, lampas jauda un krēmu izvēle atkarībā no to sastāvdaļām.

Noskaidrojiet, kāds ir jūsu ādas tips – tas ir pirmais, kas jums būtu jādara, pirms sākat sauļoties. nepareiza solārija vai saules aizsarglīdzekļa izvēle, kas jums nav piemērots, – pārmērīgi pakļaujot savu gaišo ādu saules staru iedarbībai, jūs varat sev kaitēt, piemēram, iegūt pigmenta plankumus.

Tāpēc iesakām izlasīt detalizētu paskaidrojumu fotoattēla veidā. Varat arī uzdot mūsu menedžeriem jebkādus jautājumus

:)

1. tips – skandināvu. Gaiša un jutīga āda ar maigi rozā nokrāsu. nosliece uz saules apdegumiem un apsārtumu ultravioleto staru ietekmē (1. ādas tipa apraksts). 2 tips – Nordic. Gaiša un bāla āda. Spēj iedegt, ir nosliece uz apsārtumu un saules apdegumiem (2. ādas tipa apraksts). 3. tips – Viduseiropas. Gaiši brūna āda. Labi iedeg, bet pārāk daudz saules staru izraisa iekaisumu un saules apdegumus (3. fotoattēla tipa apraksts). ādas tips 4 – Vidusjūras. Tumšāka āda. Āda ir vienmērīgi iedegusi, tai nav tendence apsārtot vai apdegt (4. ādas tipa apraksts).

Ādas fototipi

Sauļošanās līdzekļiem jāsatur kompleksi, kas palīdz samazināt iedeguma dziļumu un krāsu. Katram ādas tipam var izmantot specifiskas vielas:

Papildu sastāvdaļu veids Ādas tips
1 2 3 4
bez bronzeriem + + + +
Ar bronzeriem + + + +
Tīpināšanas efekts + +
Ķermeņa sārtuma efekts + +

Kā izvēlēties pareizo krēmu?

  • Jums jāizvēlas plaša spektra kosmētika, kas pasargās jūs no visiem staru veidiem. Uz produktiem jābūt marķējumam “PPD/SPF” vai tikai “UVA+UVB”). Arī visefektīvākie ir tie krēmi, kas apvieno ķīmisko un fizikālo aizsardzību.
  • Jo gaišāka ir jūsu āda, jo augstāks ir ādas aizsardzības faktors. Ja jums ir grūtības noteikt savu Fitzpatrika ādas tipu (savu ādas tipu), jālūdz padoms profesionālim. Un katrs skaistumkopšanas speciālists var jums ieteikt piemērotāko sauļošanās krēmu.
  • Tāpat kā citi kosmētiskie līdzekļi, arī saules aizsarglīdzekļi ir jāiegādājas aptiekā, nevis tuvākajā lielveikalā. Kosmētiķis var jums ieteikt, kādu zīmolu izvēlēties atkarībā no jūsu ādas tipa.
  • Sauļošanās kosmētiku var nosaukt vai nu par “sauļošanās”, vai “pret sauļošanos”. Parasti pirmais nosaukums tiek lietots produktiem ar zemu aizsardzības faktoru, bet otrais – produktiem ar augstu aizsardzības faktoru. Tomēr ir vērts atcerēties, ka jebkurš sauļošanās līdzeklis signalizē par foto bojājumiem. Visdrošāk ir izmantot pašiedeguma losjonus.
  • Daudzi ādas eksperti iesaka lietot krēmus un serumus ar antioksidantiem, lai nodrošinātu papildu aizsardzību ādai pirms saules aizsarglīdzekļu lietošanas.
  • Produktu tekstūra un īpašības var ievērojami atšķirties. Sejas kopšanai ieteicams lietot īpašus krēmus ar šādu marķējumu – tie neaizsprosto poras un parasti papildus satur mitrinošas un antioksidējošas sastāvdaļas.

Top krēmi

Es iesaku iegādāties saules aizsargkrēmus dabīgās kosmētikas veikalā. Tur es tos tagad pērku. Šeit ir pārbaudīti un pārbaudīti zīmoli

  • MiCo
  • Levrana
  • BioSolis
  • Māmiņu aprūpe
  • Whamisa
  • ChocoLatte

Pilsētā man patīk izmantot Mico’s kafijas krēmu.

Visus šos krēmus var atrast tiešsaistē, izmantojot atlaižu promo kodu: FKD126

Saules aizsargkrēmu lietošanas noteikumi

  • Ja saules aizsargkrēms satur ķīmisku filtru, tas jālieto divdesmit līdz trīsdesmit minūtes pirms došanās prom no mājām.
  • Labāk lietot saules aizsargkrēmu ar papildu mitrinošām īpašībām vai uzklāt to pēc mitrinoša tonika uzklāšanas.
  • Pēc saules aizsargkrēma uzklāšanas tiek uzklāts grims.
  • Uzklājiet krēmu tādā devā, kā norādīts uz iepakojuma (aptuveni trešdaļa tējkarotes sejai ir standarta deva).
  • ik pēc divām stundām atjaunojiet krēmu, kad atrodaties saulē (tas ir arī noteikums ūdensizturīgiem aizsargkrēmiem). Ja neesat atvaļinājumā, kur krēma atjaunināšana nav problēma, bet darbā, varat noņemt grimu un atkārtoti uzklāt saules aizsargkrēmu, un varat atjaunināt krēmu pēc divām stundām, kad kopējais saules starojuma laiks ir beidzies (laiks, kad ierodaties darbā, pusdienu pārtraukums, laiks, kad atgriežaties mājās: ja kopējais laiks ir mazāks par divām stundām, krēma atjaunināšana nav nepieciešama).
  • Saules aizsargkrēmu vēlams nomazgāt ar taukus saturošu tīrīšanas līdzekli.
Kā izvēlēties pareizo saules aizsarglīdzekli

Jauku un veselīgu vasaru! Piespraudiet šo rakstu savam Pinterest!

Kad aizsargāt ādu no saules?

Katru reizi, kad izejat ārā no saullēkta līdz saulrietam, ir ieteicams lietot saules aizsargkrēmu uz atklātajām vietām. Lai gan naktī var iztikt bez saules aizsargkrēma, mākoņainā dienā to nevajadzētu atstāt novārtā, jo daļa ultravioleto staru iekļūst arī caur mākoņiem.

Meitene atpūšas pludmalē

Saule tiek uzskatīta par visbīstamāko pavasarī un vasarā.

Saules krēms jāizvēlas atbilstoši jūsu mērķiem

Daudzi patērētāji brīnās, kurš sauļošanās krēms ir labākais? Vienkāršas atbildes nav – katram kosmētikas līdzeklim ir īpašs mērķis. Visi sauļošanās krēmi aizsargā ādu no UVA starojuma kaitīgās iedarbības un efektīvi mitrina to.

Izvēloties vispiemērotāko saules krēmu, jānosaka, kāds ir gaidāmais tā lietošanas rezultāts:

  1. Iegūstiet dabisku iedegumu. Lai piešķirtu ādai dabisku mirdzumu, izmantojiet produktus ar vieglu bronzējošu kompleksu, piemēram, Cheeky Brown, Kiwi Krave, Tan Mode, 310 Cali Bronzer Step 2 un Force of Nature, jo tie nodrošina pakāpenisku iedegumu, kas saglabājas ilgi.
  2. Panākt īpaši tumšu ādas toni. Sapņo par dziļu, šokolādes iedegumu, kas piesaistīs uzmanību? Ja tā, tad apskatiet Mojo Dark Bronzing Sauce, AZURE, Cherry Onyx, Hot Tan Bling, Fuel my Fire, Tekton Tingle: krēms, kas bagāts ar bronzeriem un tingulojošām sastāvdaļām.
  3. Lai sauļotos noteiktā ķermeņa daļā (piemēram, kājās, kas saulē iedegās slikti). Kājas ir jutīga ķermeņa daļa attiecībā uz iedegumu, tāpēc tām ir nepieciešama īpaša kopšana, lai izlīdzinātu toni: Oooh La Bronzing Hot Brilliant Bronzer, Dark Legs, 707 Cali Leg Bronzer.
    Tumša āda vienmēr ir skaista

    Tumša āda vienmēr ir skaista

  4. Pēc iespējas ātrāk iegūstiet ātru iedegumu. šajā ziņā palīdzēs krēmi un losjoni, kas satur lielu bronzeru koncentrāciju: Ļoti melns, ļoti tumšs bronzējošs losjons, tumšā puse, tūlītēji melns, rotaļīgs rozā krāsā, palma ar ananāsu optimizatoru, 14 karātu zelts Rush.
  5. Sniedz ādai dabisku mirdzumu un maskē bālumu. Īpaši svarīgi, lai cilvēki ar gaiši rozā vai zilganu ādu dotos uz solāriju ar Sunshine Reggae Tanning Lotion, Accelerator, FLEX, Coconut Crush, Desirably Dark, HOT!, kas nesatur bronzerus, lai piešķirtu ķermenim patīkamu, karameļkrāsas nokrāsu.
  6. Iegūstiet iedegumu 3 dienu laikā, piemēram, kādam pasākumam. Lielisku rezultātu garantēs solārija seansu kombinācija ar krēmiem ar maksimālu bronzējošo vielu koncentrāciju un automātiskā iedeguma līdzekļa lietošana mājās – Bronzing Mousse, Sleep Mask Tan Body, Curasano Spraytan Express -.
  7. Sagatavojieties braucienam pie jūras un sauļošanās. Coco Me, lai piešķirtu ādai vieglu iedegumu, kas sagatavos to un pasargās no saules apdegumiem atklātā saulē!, Tumšās iedeguma krāsas eksotiskās eļļas aerosols, Huile Seche Vitaminee, iedeguma paātrinātājs +65%. To var ņemt līdzi atvaļinājumā un izmantot, kad āda būs pielāgojusies, lai iegūtu visintensīvāko iedegumu.

Miecēšanas produktu zīmoli ir nodrošinājuši, ka ir parūpējušies par visiem aspektiem. Dažas piedāvā dabisku, pakāpenisku iedegumu, citas paātrina un padara iedegumu tumšāku, bet vēl citas apvieno solārija krēmus ar pašgatavotiem pašiedeguma līdzekļiem, lai iegūtu ļoti ātru iedegumu.

Vai saules aizsarglīdzekļu lietošana var izraisīt D vitamīna deficītu??

Saules aizsarglīdzekļi, bloķējot UV starus, var kavēt D vitamīna veidošanos. Taču tas nav iemesls, lai atteiktos no saules aizsarglīdzekļu lietošanas. Pretēji izplatītajam uzskatam, lai iegūtu vitamīnu, nav nepieciešams stundām ilgi gozēties tiešos saules staros – pietiek ar 15 minūšu pastaigu saulē no rīta vai pirms saulrieta. Ieteicami arī papildu farmakoloģiskie papildinājumi hipovitaminozes gadījumā.

Pētījumi liecina, ka D vitamīnu ražo tikpat daudz gan tie, kas lieto saules aizsarglīdzekļus, gan tie, kas tos nelieto (Saules aizsarglīdzekļu ietekme uz D vitamīnu).

Meitene nodarbojas ar jogu

Papildu sauļošanās produktu funkcijas

Sausai, dehidrētai ādai ir tendence pastāvīgi lobīties un iedegt, tāpēc ir svarīgi mitrināt ādu. Specializētie sauļošanās krēmu ražotāji pievērš rūpīgu uzmanību savu produktu uzturvērtībai un ražo krēmus, kas paredzēti pilnvērtīgai saulē apdegušas ādas kopšanai.

Pēc sauļošanās mitriniet ādu

Pārliecinieties, ka pēc sauļošanās seansa mitrinat ādu!

Hemp Nation produkti ir pilni ar vitamīniem un mitrinošiem kompleksiem. Australian Gold zīmola produkti pēc sauļošanās ir izgatavoti ar barojošām eļļām, kas var piesātināt audus ar mikroelementiem, atjaunot un atjaunot. Devoted Creations sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļi ir ideāli piemēroti arī ikdienas kopšanai mājās. Tas piešķirs jūsu ādai samtainu un elastīgu tekstūru.

Pieejami arī krēmi pēc sauļošanās, kas ir bagātināti ar saules aizsarglīdzekļu kompleksiem, kuri nodrošina ilgāku iedarbību. Tie turpina piešķirt ādai tumšāku toni pat pēc sauļošanās seansiem. Tas nozīmē, ka jūs varat ievērojami pagarināt savas ādas šokolādes krāsu. krēmi ar līdzīgu iedarbību: Tropical beyouty, Hemp Nation Toasted Coconut & Marshmallow, Arga Piens pēc sauļošanās nostiprina un paildzina, Vegan Natural Moisturizer, So Naughty Nude, So Naughty Nude oh So Sexy, Lait Vitamine Prolongateur, Tan Accelerator.

Vai sauļošanās kosmētika ir kaitīga?

Laiku pa laikam presē parādās ziņojumi par saules aizsarglīdzekļu bīstamību. Šādiem produktiem tiek pārmests, ka tie šķērso epidermas barjeru, lai to savienojumi varētu iekļūt asinsritē. Piemēram, ir pierādījumi, ka oksibenzons var izkļūt cauri šūnu membrānām un traucēt dabisko hormonu veidošanos organismā. Šī informācija tika iegūta eksperimentu rezultātā, bet atkārtotos testos nav pierādīta oksibenzona bīstamība cilvēkiem. Cilvēkam būtu jālieto saules aizsargkrēms 277 gadus, lai izjustu negatīvas sekas.

Nav pierādīts arī fizikālo filtru nanodaļiņu toksiskums (“Literatūras pārskats par titāna dioksīda un cinka oksīda nanodaļiņu drošumu saules aizsarglīdzekļos”).

Saules aizsargkrēma lietošana

Tāpēc jums nav jāuztraucas par nepatīkamo SPF losjonu iedarbību (The Science of Sunscreen). Zinātnieki neapšauba saules aizsargkrēmu priekšrocības. Lai aizsargātu ādu, izmantojiet saules kopšanas losjonus.

Kā izvēlēties saules aizsarglīdzekli

Kā izvēlēties saules aizsarglīdzekli

Izvēloties saules aizsarglīdzekli, pievērsiet īpašu uzmanību sastāvdaļām. Gaidītas ir tādas antioksidantu sastāvdaļas kā E, C, B3 vitamīni, zaļās tējas ekstrakts, koenzīms Q10 u. c. Antioksidanti aptur vai palēnina oksidatīvos procesus.

Bet no benzola vajadzētu izvairīties. Šī sastāvdaļa bieži tiek saistīta ar paaugstinātu vēža risku. Starp ātrajām saules aizsarglīdzekļu lietošanas sekām ir ādas sausums un lobīšanās. 2021. gada maijā neatkarīga ASV laboratorija Valisure izpētīja vairāk nekā divus simtus dažādu sauļošanās līdzekļu no 69 pazīstamiem zīmoliem, un 78 produktos tika konstatētas benzola pēdas dažādās koncentrācijās. Interesanti, ka daudzi no šiem produktiem ir marķēti kā produkti, kas nesatur benzolu.

Papildus sastāvam izpētiet arī iepakojumu, lai:

  • Ūdensizturīgs. Labāk, ja izstrādājums ir ūdensizturīgs, jo vasaras brīvdienas visbiežāk ir saistītas ar ūdens procedūrām, kā arī pastiprinātu svīšanu;
  • Ražotājs. Subjektīvs, bet dažkārt noderīgs faktors, kas ietekmē jūsu izvēli, ir ražotāja valsts. Populāri ir Āzijā, kā arī Austrālijā ražoti saules aizsarglīdzekļi. Ja tas ir ražots ASV, visticamāk, tajā ir fizikālie filtri, jo ķīmiskie filtri vienkārši nav pārbaudīti un nav apstiprināti.

Attiecībā uz atbrīvošanas formu – parasti vadās pēc lietošanas ērtuma. Ņemiet vērā, ka saules aizsardzībai līdzeklis vienmērīgi jāuzklāj uz ādas, lai nebūtu “tukšu” vietu. Šādu pārklājumu ir vieglāk panākt ar krēmu. Ja izmantojat sauļošanās līdzekli, pēc izsmidzināšanas izsmidziniet to uz plaukstām, lai nodrošinātu vienmērīgu izkliedi, citādi aizsardzība nebūs pilnīga.

Kas nav kārtībā ar UVB??

Nav noslēpums, ka saules stari var viegli iekļūt dziļi cilvēka ādas slāņos, atstājot daudz blakusparādību. Kāpēc tas tā ir un kāpēc UVB patiešām kaitē??

Šobrīd ir divu veidu stari – UVA un UVB, kas ir viskaitīgākie cilvēka dermā. Protams, tās ir tikai pamata šķirnes. ir vērts pieminēt, ka UVA stari ir mazāk kaitīgi, un daudzos saules aizsarglīdzekļos nav iekļauts šī tipa filtrs.

Librederm Bronzeada SPF 30

Saprātīgs sauļošanās krēms sejai un dekoltē zonai par saprātīgu cenu. Efektīvs pat tad, ja ir pakļauts aktīvai saules gaismas iedarbībai, lai gan SPF faktors nav visaugstākais – tikai 30 punkti.
Ja domājat, kādu saules aizsargkrēmu izvēlēties, atrodoties jūrā, iegādājieties Librederm Bronzeada. Tas ir ūdensizturīgs, tāpēc tas nenomazgājas pēc pārāk ilgas atrašanās sālsūdenī.

Ilgstoša iedarbība, kas organismā neuzsūcas ilgāk par 3 stundām. Biezs, viskozs, bet ātri iedarbojas. Gandrīz nav taukaina spīduma, un to var izmantot kā grima bāzi.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: