Kas ir labs mitrinātājs ar jonizatoru

Jau sen ir pierādīts, ka cilvēks var pilnībā uzņemt skābekli tikai no joniem bagātināta gaisa. Mūsdienu apstākļos šāda gaisa vide gandrīz nepastāv, un mēs arvien biežāk esam spiesti to mākslīgi radīt. Ierīce, piemēram, gaisa mitrinātājs ar jonizatoru, palīdz attīrīt gaisu ap mums un vienlaikus to mitrināt.

Kādas briesmas rada jonu trūkums?

Ja ieelpotajā gaisā trūkst jonizēto daļiņu, cilvēks var ciest no šādiem traucējumiem skābekļa trūkums. Palielinās nogurums, pasliktinās pašsajūta un samazinās efektivitāte. Skābekļa trūkums organismā vājina imūnsistēmu un izraisa noslieci uz dažādām slimībām. Šādos gadījumos ir nepieciešama tāda ierīce kā jonizators vai mitrinātājs. Tās pat izmanto kā profilaktisku līdzekli gripas epidēmiju laikā.

Ir arī modeļi mitrinātāji ar ultravioletajām lampām, kas papildus atmosfēras piesātināšanai ar aktīvo skābekli veic arī dažādu vīrusu un baktēriju dezinfekciju.

Mitrinātāju veidi

Ražotāji ražo vairākus to veidus:

 1. Parastie modeļi, kur tiek izmantota labi pazīstamā šķidruma iztvaikošanas tehnoloģija (ierīcē ielej ūdeni, kas, nokļūstot uz speciāla diska, kurš izgatavots no plastmasas vai noņemamas papīra kasetes, tiek iesūkts iekšpusē ar iebūvētu ventilatoru, pēc tam izplūst caur iztvaikošanas elementu). Tās parasti novieto siltuma avotu tuvumā, šīs ierīces ir gandrīz bez skaņas un nepatērē daudz elektroenerģijas.
  Tradicionālie mitrinātāji
 2. Tvaika modeļi Mitrinātāji parasti ir izvietoti tā, ka ūdens, pieskaroties iebūvētajam elektrodam, vārās un sāk iztvaikot. Šīs ierīces nespēj attīrīt gaisu, bet tās var izmantot aromatizācijai, kurā aromātiskās vielas tiek apvienotas ar karstiem tvaikiem, un ierīci var izmantot kā inhalatoru.
 3. Ultraskaņas Mitrināšanas ierīces, kuru darbības princips balstās uz ultraskaņas vibrāciju ģenerēšanu 5 MHz diapazonā., pilnīgi droša cilvēka organismam. Ultraskaņas viļņu ietekmē ūdens sadalās ļoti sīkos pilienos, kas ar ventilatora palīdzību tiek izplatīti pa visu telpu.
 4. Klimata mitrinātāji mājai. Daudzi ražotāji gaisa mitrinātājus aprīko ar higrometru – īpašu ierīci, kas uzrauga mitruma līmeni telpā. Šādi klimatiskie kompleksi vienlaikus var mitrināt, attīrīt un aromatizēt iekštelpu gaisu. Pateicoties ierīcē izmantotajam sudraba stienītim, tas jonizē gaisu, piesātina to ar labvēlīgiem joniem un attīra to no dažādiem vīrusiem.

Mūsdienu ultraskaņas mitrinātāju modeļiem ar jonizatoru ir tālvadības pults un īpašs digitālais displejs.

Jūs varat iepriekš ieprogrammēt ierīces ieslēgšanas/izslēgšanas laiku. Tajos iebūvētie higrostati spēj uzturēt nepieciešamo mitruma līmeni jebkurā telpā. Gaisa jonizators īsā laikā var padarīt gaisu tīru un svaigu.

Kā lietot

Vajadzīgajam mitruma līmenim mājās jābūt 45-55%. Mitruma pārpalikums, kā arī tā trūkums negatīvi ietekmē cilvēka organismu: mēs jūtamies slikti, esam miegaini un noguruši. Tāpēc jonizatorā ar mitrinātāja funkciju ir ieteicams iekļaut šādus elementus hygrostat, Mitrinātājs spēj kontrolēt mitruma līmeni un regulēt mitrumu līdz optimālai vērtībai.

Lietojot mitrinātāju, jāievēro daži noteikumi:

 1. Stingri ievērojiet visas ierīces lietošanas instrukcijā norādītās prasības.
 2. Mitrināšanai izmantojiet tikai vārītu, attīrītu vai destilētu ūdeni.
 3. Kontrolējiet higrometra rādījumus.
 4. Uzturiet ūdens tvertni, mitrināšanas plastmasas diskus un visas iztvaicētāja virsmas tīras.

Kā lietot jonizatoru-mitrinātāju mājās? Dažādos mitrinātāju modeļos tiek izmantoti dažādi iztvaikošanas principi (tvaika, aukstuma, ultraskaņas). Katram gaisa mitrinātājam ir pievienota lietošanas instrukcija, piemēram, norādījumi, kā to lietot:

 1. Pirms pirmās lietošanas reizes ļaujiet ierīcei aptuveni stundu nostāvēties istabas temperatūrā.
 2. Tas jānovieto uz līdzenas, sausas virsmas, vēlams pie siltuma avota.
 3. Piepildiet tvertni ar destilētu, vārītu vai filtrētu apstrādātu ūdeni līdz 40°C temperatūrai.
 4. No brīža, kad ierīce ir ieslēgta elektrības kontaktligzdā, pēc 10-15 minūtēm tās efektivitāte sasniegs maksimumu.
 5. Dažu modeļu gaisa atsvaidzinātāja atvilktnē var pievienot ēterisko eļļu (nekad nepievienojiet smaržvielas ūdens tvertnē)!).

Lietošanas priekšrocības

Ultraskaņas mitrinātājam ar iebūvētu jonizatoru ir vairākas priekšrocības:

 1. Tas piesātina gaisu telpā ar anjoniem, kas to padara svaigu un dabisku, novērš nepatīkamas smakas, mitrina gaisu un attīra to.
 2. Tās var iznīcināt kaitīgos vīrusus, baktērijas un pat pelējumu.
 3. Palielina cilvēku darba spējas un samazina acu nogurumu, kas rodas, strādājot ar datoru.
 4. Var uzlabot gaisa kvalitāti un pat piešķirt ārstnieciskas īpašības.

Protams, ir daži nelieli trūkumi:

 1. Ierīcei darbojoties, gaisā esošie putekļi kļūst smagāki un nosēžas uz virsmām. Līdz ar to telpa jātīra biežāk, un tas ir daudz labāk nekā ieelpot tos pašus putekļus.
 2. Neuzstādiet jonizatoru ar mitrinātāju televizora vai datora tuvumā, lai izvairītos no nevēlamas elektromagnētisko lauku ietekmes uz to darbību.

Mitrinātājs ar jonizatoru “divi vienā” spēj ne tikai mitrināt, bet arī jonizēt gaisu, piesātināt to ar negatīvi lādētiem anjoniem, radot īpašu atmosfēru ar veselīgu un svaigu gaisu. Ierīce var iznīcināt arī vīrusus, kas virmo telpā. Viena ierīce, bet tik daudz noderīgu funkciju!

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: