Kas ir kanāla gaisa kondicionieris un kā tas darbojas

Domājot par modernas split-sistēmas uzstādīšanu savā mājā vai dzīvoklī, cilvēki bieži vien brīnās, kā darbojas kanālvadus sadalīta sistēma?  Kanāla gaisa kondicionēšanas sistēma darbojas, pārsūtot un filtrējot gaisa masas caur gaisa šahtu sistēmu. Atšķirība no parastā gaisa kondicioniera ir tā, ka šāds aparāts tiek uzstādīts gaisa vadu sistēmā. Šā iemesla dēļ ir svarīgi plānot cauruļvadu aprīkojuma uzstādīšanu būvniecības laikā vai renovācija.

Gaisa kondicioniera elementi

Darba princips

Āra vienība tā nodrošina āra gaisa ieplūdi un tā tālāku transportēšanu pa cauruļvadu sistēmu. Pēc atdzesēšanas vai sildīšanas gaisa masas tiek piespiestas atstāt aizņemto zonu un tiek sildītas, izmantojot ventilatora atbalstītu dzesēšanas sistēmu jaudīgs ventilators pa cauruļvadiem. Pateicoties konstrukcijai, šāda sistēma var uzturēt noteiktus mikroklimata parametrus pietiekami lielā telpā.

Kanāla gaisa kondicionieris dzīvoklī

Kanāla tipa iekārtas var izmaksāt daudz naudas. Jo vairāk bloku un jo garāki cauruļvadi, jo dārgāk. Šādi izdevumi atmaksājas tikai tad, ja ierīce tiek pastāvīgi izmantota vairākās telpās vienlaicīgi.

Uzstādīšanas procesu nav iespējams veikt bez kvalificētu speciālistu palīdzības. Sakarā ar kanāla tipa gaisa kondicionētāju konstrukciju, kanālu izkārtojums ir jāizdomā iepriekš, ņemot vērā visus iekārtas parametrus.

Pamata uzstādīšanas posmi

Kanāla gaisa kondicioniera uzstādīšanas procesu var iedalīt vairākos posmos.

  1. Ārējās vienības uzstādīšana. Tas jānovieto ēkas ārpusē, izmantojot kronšteinus vai speciālu pamatni.
  2. Strāvas padeves un aukstumnesēja līnijas ierīkošana. Ja gaisa vadu sistēma vēl nav uzstādīta, tā tiek uzstādīta. Pēc tam profesionāļi sāk likt freona vadus un uzstādīt barošanas tīklu. Šī daļa ir vissvarīgākā attiecībā uz ierīces turpmāko funkcionalitāti.
  3. Nodrošināt visas sistēmas siltuma un ūdens izolāciju. Tikpat svarīgi ir nodrošināt, lai gaisa vadi būtu labi izolēti. Uzkrājies kondensāts nelabvēlīgi ietekmē materiālu, no kura izgatavotas gaisa vārpstas, kā rezultātā iekārtas strauji bojājas.
Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: