- Ūdens sildītāju veidi
- Tieši apsildāms katls
- Kombinētās vienības
- Akumulācijas sildītāja pieslēgšana
- Ar dzelzs vai tērauda caurulēm
- Metāla plastmasas cauruļu gadījumā
- Ar polipropilēna caurulēm
- Soli pa solim visu elementu savienošana
- Netiešā ūdens sildītāja pieslēgšana
- R apkures sistēma
- Ķēdes darbība
- R neilatviāla sistēma
Ir daudz veidu, kā nodrošināt karstā ūdens padevi jūsu mājās – gāzes katli, caurplūdes katli un krātuves. Ja kāda iemesla dēļ nav iespējams izmantot gāzes katlu, tad apkures katla izvēle joprojām ir alternatīva iespēja. Īpaši, lai savienotu ar savām rokām šādu ūdens sildītājs nav ļoti grūti.
Ūdens sildītāju veidi
Pirms ūdens sildītāja pieslēgšanas jāņem vērā, ka ierīces ir sadalītas šādās daļās plūsma un uzglabāšana. Caurplūdes sildītāju konstrukcijā tiek izmantoti izturīgi sildelementi, kas nodrošina ātru gar tiem plūstošā šķidruma uzsildīšanu.
Kumulatīvajiem ūdens sildītājiem ir dažāda izmēra cilindri. Lai uzturētu temperatūru tvertnē, ir uzstādīti laba siltumizolācija. Akumulācijas katlus var iedalīt dažādos veidos:
- tiešā sildīšana;
- netiešā apkure;
- kombinētais.
Tieši apsildāms katls
Šāda tipa ierīcēs sildītāji atrodas tvertnes iekšpusē, nodrošinot šķidruma sildīšanu. Ja katls jau ir pieslēgts ūdens padevei, aukstais ūdens tiek padots no apakšas, bet uzsildītais ūdens izplūst caur tvertnes augšējo daļu.
Kombinētās vienības
Kombinētajā ūdens sildītāja aparātā pagriežas, kad tajā ievieto sildītājus (tvertnē var būt atveres sildītāju montāžai). Šādu ierīci ir ērti izmantot vasarā, kad apkure ir izslēgta vai kad apkures kontūra saražotā jauda nav pietiekama.
Akumulācijas sildītāja pieslēgšana
Lai pievadītu un novadītu šķidrumu, ūdens sildītājs (akumulatora ūdens sildītājs) ir uzstādīts apakšā piederumi. Karstā ūdens veidgabals sarkanā krāsā, aukstā ūdens veidgabals zilā krāsā. Mēs iesakām izmantot polipropilēna caurules, kas nodrošina drošu savienojumu.
Zemāk redzamajā attēlā ir parādīta visvienkāršākā un uzticamākā ūdens sildītāja pieslēguma shēma.
Daļas, kas nepieciešamas ierīces pieslēgšanai ūdens padevei, var atšķirties atkarībā no galveno ūdensvadu cauruļu materiāla.
Ar dzelzs vai tērauda caurulēm
Kā pieslēgt apkures katlu pie ūdensvada, ja jūsu dzīvoklī vai mājā ir ūdensvads, izmantojot standarta dzelzs caurules? Mūsdienu savienošanas metodi var izmantot bez metināšanas darbu veikšanas (metināšanas uz vītņotiem adapteriem). Šajā gadījumā tiek izmantots šāds formulējums “vampīra” adapteris, kas ir skava ar caurumu un vītni.
Adapteris “Vampīrs
Skavas uzstādīšana ir ļoti vienkārša un tiek veikta šādi
- No stāvvada caurules iepriekš jānotīra krāsa un rūsas;
- skava jānovieto uz stāvvada caurules, izmantojot gumijas blīves, un, lai to nostiprinātu, jānostiprina skrūves
- izslēdziet ūdens padevi un iztukšojiet atlikušo ūdeni, atverot jebkuru maisītāja krānu;
- Ar elektrisko urbjmašīnu caur cauruli caur cauruli izurbiet caurumu skavā;
- Pēc krāna ieslēgšanas varat pievienot nepieciešamos elementus.
Metāla plastmasas cauruļu gadījumā
Ūdens sildītāja pieslēgšana šādai caurulei ir visvienkāršākā. Metāla plastmasa ir viegli saliekama, un elementu savienošanai tiek izmantotas dažādu veidu savienotājmavas presēšanas veidgabali.
Ir arī metāla plastmasas cauruļu veidgabali, kas prasa presēšanu (presēšanu). Tad ir nepieciešami papildu speciāli instrumenti.
Ar polipropilēna caurulēm
Pirms katla pieslēgšanas ūdensvadam, izmantojot polipropilēna caurules, ir jāsagatavo: lodāmurs plastmasas ūdensvada caurule, šķēres, lai to sagrieztu, T-veida savienojumi un adapteri vārstu un drošības vārsta vītnēm, kā arī nepieciešamais skaits stūru konstrukcijai. Nākamais:
- ir izvēlēts savienojuma punkts;
- Caurulē izgriež daļu, kas ir vienāda ar trijstūra platumu mīnus 2 cm (katrā pusē trijstūrī būs 1 cm);
- Izmantojot lodāmuri, caurule un veidgabals jāuzkarsē līdz vajadzīgajai temperatūrai un jāsavieno (savienošanas laikā nedrīkst pagriezt vārstus, jo tas var apdraudēt ūdens hermētiskumu);
- Izmantojot dažāda garuma ūdens cauruļu sekcijas un leņķa kronšteinus, tiek izveidots savienojums ar iekārtas savienojumiem;
- Uz ūdensvada caurules gala tiek pielodēta vītņotā ligzda, pēc tam visa konstrukcija tiek droši savienota.
Soli pa solim visu elementu savienošana
Neatkarīgi no tā, kāda veida ūdensvads tiks izmantots dzīvoklī vai mājā, krātuves savienojuma shēma un visu elementu savienojuma algoritms būs vienāds.
- Ap atzarojuma cauruli, kas atrodas tvertnes apakšā, aptin lentu, lai savienojums būtu hermētiski noslēgts.
- Pēc tam ieskrūvējiet krānus iepriekš uzstādītajos trijniekos. Šos krānus izmanto, lai iztukšotu šķidrumu. Kad ir atvērts labais krāns, ūdens izplūst no ierīces līdz noteiktam brīdim, pēc kura ūdens aizplūšana apstāsies. Atverot kreiso, tiks iesūkts gaiss un šķidrums turpinās tecēt ārā.
- Pēc vārstu novietošanas ir jāveic montāža drošības vārsts uz T-veida savienojuma, kur tiks veikta šķidruma padeve.
- Ūdens sadales cauruļvads, pa kuru plūst karstais ūdens, ir uzstādīts apturēšanas vārsts (3).
- Tagad atliek veikt aukstā ūdens pieslēgumus un karstā ūdens pieslēgumus nepieciešamajām telpām (ja ierīce uzstādīta privātmājā). Dzīvoklī caurule, pa kuru uzsildītais ūdens izplūst no tvertnes, ir savienota ar karstā ūdensvadu. Ja nav karstā ūdens tīklā, ierīci var izmantot (aizveriet karstā ūdens vārstu (1) dzīvoklī). Ja plūsma ir atjaunota, ir jāaizver aizbīdnis (3) uz karstā ūdens caurules, kas iziet no ierīces.
Savienojuma shēma krātuves pieslēgšanai ūdensvadam ir parādīta attēlā:
Rīkojieties šādi:
- Nogrieziet nepieciešamo kabeļa garumu un izvelciet to caur atveri tvertnes apakšējā vākā.
- Savienojiet vadus ar ierīci. Zaļais un dzeltenais vads ir zemējuma savienojums, un tas ir pieskrūvēts ierīcei. Pārējie vadi (brūnais un zilais) ir pieskrūvēti termostata kontaktiem. Termostata kontakti ir skaidri marķēti; nav problēmu ar neitrāles un fāzes savienošanu.
Netiešā ūdens sildītāja pieslēgšana
Netiešās apkures ierīcei nav sava siltuma avota, bet tā izmanto siltumenerģiju no citiem avotiem (centralizētā siltumapgāde, gāzes vai cietā kurināmā katls u. c.).d.). Tāpēc katram avotam izvēlieties individuālu netiešās apkures katla pieslēguma shēmu.
R apkures sistēma
Netieši apsildāmai ierīcei ir cauruļvadi, kas ir savienots ar ūdens padevi un apkures kontūru. Jāievēro šādi noteikumi:
- Aukstajam ūdenim jāplūst caur tvertnes dibenu;
- uzsildītais šķidrums izplūst caur ierīces augšējo daļu;
- recirkulācijas punktam jābūt novietotam pa vidu;
- Siltumnesēja pieslēgums jāveido tā, lai tas sāk plūst caur siltummaiņa augšējo daļu un izplūst caur siltummaiņa apakšējo ligzdu – šāda plūsma nodrošina ierīces maksimālu efektivitāti.
Vārsts ir savienots ar ierīci ar vienu no tās izejām. Atgriezeniskajā plūsmā katla priekšā tiek iegriezts T-veida gabals, un tam tiek pievienota siltummaiņa izejas caurule. Ar to savienojums ar apkures sistēmu ir pabeigts.
Ķēdes darbība
Kad no temperatūras sensora tiek saņemta informācija, ka šķidrums tvertnē ir zemāks par iestatīto temperatūru, vārsts pārtrauc sildvielas padevi iekārtai un apkures sistēma tiek izslēgta. Visas šķidruma plūsmas novirzīšana caur siltummaini nodrošina ātru šķidruma uzsildīšanu. Kad šķidrums ir pietiekami uzsilis, vārsts novirza plūsmu atpakaļ uz sildīšanas kontūru.
Šo vadu konfigurāciju var izmantot arī savienošanai ar diviem katliem.
R neilatviāla sistēma
Esošā sistēmā, kur katls ir enerģētiski neatkarīgs, ieteicams, lai ierīce virs radiatora līmeņa. Šādā konfigurācijā ūdens cirkulē gravitācijas rezultātā. Lai gan šajā ķēdē var iebūvēt arī sūkni, tomēr elektroenerģijas padeves pārtraukuma gadījumā ūdens netiks uzsildīts.
Recirkulācijas sistēmā ierīce ir ievadīta caur cauruļvadā skurstenī:
- pretvārsts, kas novērš uzsildītā un aukstā ūdens plūsmu sajaukšanos;
- Gaisa ventilācijas atvere novērš gaisa iekļūšanu sūknī, kad sūknis ir ieslēgts;
- drošības vārsts – atbrīvo spiedienu avārijas situācijās;
- izplešanās tvertne, Paredzēts, lai kompensētu siltumnesēja izplešanos, bet spiediens tvertnē nedrīkstētu paaugstināties virs drošības vārsta atvēršanas līmeņa.
Tādējādi, ja jūs pieslēgt ūdens sildītāju saskaņā ar visiem noteikumiem – tas ļaus vienībām strādāt pareizā režīmā un nodrošināt patērētāju ar karstu ūdeni.