Kā pašu rokām novērst galvenos motorzāģa defektus

Neraugoties uz ķēdes zāģa elementāro konstrukciju, kad tas sāk darboties nepareizi vai pat pilnībā nedarbojas, bieži vien ir grūti atrast tā cēloni. Jūs uzreiz varēsiet noteikt, kas ir problēmas cēlonis… Taču vidusmēra ķēdes zāģa lietotājam, lai novērstu ķēdes zāģa problēmas un veiktu remontu, ir jāapgūst simptomi, kas raksturīgi konkrētajam bojājumam.

Jūsu ķēdes zāģa dzinēja darbības traucējumi

Dzinējs ir galvenā motorzāģa sastāvdaļa, un lielākā daļa kļūmju, kas tajā rodas, ir saistītas ar benzīna piedziņu. Pareiza diagnostika var atklāt cēloni un novērst problēmu pat neapmācītam lietotājam.

Galvenās sākuma problēmas var būt šādas

 • dzinējs netiek iedarbināts;
 • darbojas nestabili;
 • Pēc aizdedzes iedarbināšanas mašīna nekavējoties apstājas;
 • apstāšanās uz slodzes.

Aizdedzes sistēmas defekti

Pirmkārt, iemesls, kāpēc motorzāģis nesākas, ir meklējams ierīces aizdedzes sistēmā. Tas ir labs sākums pārbaudīt aizdedzes sveci, jo ir iespējams, ka dzirkstele ir zudusi.

Pēc aizdedzes sveces atskrūvēšanas ir iespējams noteikt, kā darbojas degvielas sistēma. Izņemiet aizdedzes sveci, izmantojot aizdedzes sveces atslēgu.

Aizdedzes sveces stāvoklis

Degvielas izsmidzināta aizdedzes svece norāda, ka cilindrā ir pārāk daudz dzirksteles. Ja aizdedzes svece ir aizdedzināta, ir maz ticams, ka karburators ir pareizi regulēts vai ir pārkāpti dzinēja iedarbināšanas noteikumi. Rūpīgi notīriet un nosusiniet aizdedzes sveci. Jāiztukšo arī sadegšanas kamera:

 • pārtraukt degvielas padevi;
 • atskrūvējot aizdedzes sveci, dažas reizes pavelciet starteri, lai no cilindra izplūstu viss benzīns:
 • atkārtoti ievietojiet aizdedzes sveci un noregulējiet karburatoru saskaņā ar norādījumiem.

Uz aizdedzes sveces izveidojušies spēcīgi kvēpu nosēdumi ko izraisa nepareiza eļļas un benzīna attiecība degvielas maisījumā un bojāta degvielas sistēma. Ja maisījums ir pareizi sajaukts, izmantojot labas kvalitātes eļļu, karburators ir jānoregulē. Piesārņotā aizdedzes svece jānotīra, mazgājot to benzīnā. Pēc tam tas jānoslauka sausā veidā ar adatu, lai noņemtu izdedžu paliekas, un elektrodi jātīra ar smalku smilšpapīru.

Pārbaudiet arī aizdedzes sveces pareizo elektrodu spraugu. Aizdedzes sveces spraugai parasti jābūt no 0,5 līdz 0,65 mm.

Ja Aizdedzes svece ir sausa, pārbaudīt, vai uz elektrodiem ir dzirkstele, lai izslēgtu aizdedzes sistēmas darbības traucējumus.

 1. Uz aizdedzes sveces un augstsprieguma kabeļa uzlieciet vāciņu.
 2. Uzturot vāciņu, novietojiet aizdedzes sveces vītni pret cilindru.
 3. Dažas reizes pavelciet startera rokturi un pārliecinieties, vai starp elektrodiem rodas dzirkstele. Vai tas ir normāli, dzirkstelei jābūt spilgtai?. Vāja dzirkstele norāda uz iespējamu problēmu ar aizdedzes spoli vai pašu aizdedzes sveci.

Ja ir dzirkstele, problēma ir degvielas sistēmā. Nav dzirksteles – pati aizdedzes svece (jānomaina) vai aizdedzes sistēma. Dzirksteles trūkumu var izraisīt bojāts kabelis, kas jāpārbauda, “testējot” ar testeri. Ja aizdedzes kabelis ir kārtībā, nākamais solis ir pārbaudīt aizdedzes moduli. Dzirksteles zuduma iemesls var būt arī bojāta aizdedzes spole vai nepareizi izlīdzināta atstarpe starp spoli un magnētu.

Ķēdes zāģa aizdedze ir vienkārša: motora vārpstai ir piestiprināts pastāvīgais magnēts. Tās tuvumā zem noteiktas spraugas ir uzstādīta spole. spoles magnēta rotācija rada elektrisko strāvu, kas tiek padota uz aizdedzes sveces elektrodiem. Nākamajā attēlā redzamā bultiņa parāda, kur jāuzstāda pareiza atstarpe starp spoli un magnētu.

Primer par Husqvarna motorzāģi

Karburatora iekšpusē ir sprauslas vārsts, kas var iestrēgt, ja degviela pārāk ilgi tiek patērēta. Lai novērstu defektu, rūpīgi izskalojiet karburatoru ar benzīnu vai skalošanas šķidrumu un pēc tam ar saspiestu gaisu izpūtiet visas atveres.

 • Karsts motorzāģis netiek iedarbināts. Ja esat apturējis ķēdes zāģi un pēc neilga laika nesekmīgi mēģināt to iedarbināt no jauna, tas parasti ir saistīts ar kompresijas zudumu virzuļu grupā.
 • Kompresiju pārbauda ar kompresometru, ko ieskrūvē cilindrā aizdedzes sveces vietā. Pēc tam velciet starteri un novērojiet skaitītāja rādījumus. Jauna ķēdes zāģa kompresija parasti ir no 8 līdz 12 atmosfērām. Zem 8 atmosfērām dzinējs nestrādā.

  Kompresija var tikt zaudēta, jo cilindra iekšpusē un virzuļa sānos ir skrāpējumi. Šādā gadījumā, iespējams, būs jānomaina viss virzuļa bloks.

  Problēmas ar ķēdes zāģa ķēdi

  Papildus dzinēja problēmām motorzāģim var būt arī nepareizi darbojošs griešanas (zāģēšanas) mezgls, kas sastāv no eļļas sūkņa, stieņa un zāģēšanas ķēdes.

  Uz riepas nav eļļas

  Ja ķēdes zāģa ķēdē nav eļļas, parasti ir jāpārbauda un jāiztīra eļļas kanāli uz stieņa. Ja iepriekšējā solī nav atrasts kļūdas cēlonis, ir jāpārbauda eļļas sūknis. Šā iemesla dēļ ir nepieciešams:

  • noņemiet daļu no ķēdes zāģa apvalka;
  • noņemiet sajūgu;
  • Noņemiet vāciņu, kas nosedz sūkni, atskrūvējot 3 skrūves;
  • piekļūt sliekpārnesei, kas griež sūkņa vārpstu.

  Ja vītnes ir nodilušas, vārpsta nevēršas, sūknis nedarbojas un ķēde netiek eļļota. Jānomaina nolietotais zobrats. Varat arī izvilkt pašu eļļas sūkni un mēģināt manuāli sūknēt eļļu caur to. Ja sūknis nesūknējas, tas jānomaina.

  Eļļas filtrs

  ķēdes zāģa eļļas filtrs

  Neaizmirstiet izņemt eļļas filtru no eļļas tvertnes un vajadzības gadījumā to iztīrīt.

  Arī eļļošanas trūkums var būt saistīts ar izraisīt noplūdi. Pārbaudiet, vai no eļļas sūkņa izejošās caurules ir cieši piestiprinātas. Ja noplūdes ir bojātas, caurules jānomaina pret jaunām.

  Ķēde pārtrūkst

  Ja ķēde pārtrūkst motorzāģa darbības laikā, tas var notikt tāpēc, ka ķēde trāpījusi uz cieta priekšmeta, piemēram, naglas. Ja ķēde turpina noņemt ķēdi, iespējams, ka tā ir bojāta.

  1. Metāla kvalitāte ir slikta, no kā ir izgatavota zāģa ķēde. Jums vajadzētu iegādāties labi pazīstamu zīmolu motorzāģus.
  2. Ķēdes pārkaršana Slikta eļļošana. Tas izraisa zāģa pārkaršanu, mainās metāla īpašības, un zāģis zem slodzes salūst. Pārbaudiet visu ķēdes zāģa eļļošanas sistēmu (paskaidrots iepriekš).

  Ķēdes asināšana

  Ķēde neapstāsies

  Ja, strādājot ar ķēdes zāģi, novērojat, ka ķēde neapstājas, kad tas ir nepieciešams, šo kļūdu var izraisīt.

  1. Bremžu josla ir netīra. Strādājot ar ķēdes zāģi, zem siksnas var nokļūt netīrumi, zāģu skaidas, putekļi utt.d. Tā rezultātā bremzes tiek bloķētas un ķēde neapstājas, kad tiek atlaists droseles sprūda slēdzis. Novērst problēmu, iztīrot mezglu.
  2. Bremžu siksna ir nolietojusies. Nomainiet šo bremžu sistēmas daļu.

  Ķēde ir iestrēgusi

  Tas notiek, kad Nodilusi piedziņas zobratiņa vai tukšgaitas zobratiņa. Ķēde parasti sastrēgst, kad ir slodze. Bet motorzāģis joprojām var griezties bez slodzes. Zemāk redzamajā fotoattēlā ir redzama nolietota ķēdes zāģa ķēdes riteņa piedziņas zobratiņa.

  Jūsu ķēdes zāģis

  Bet ko var darīt, ja Ķēdes zāģis ir pilnībā bloķēts, un visi mēģinājumi izvilkt startera motoru neizdodas? Šis defekts dažkārt ir sastopams Ķīnā ražotiem ķēdes zāģiem. To izraisa skrūves, kas ir piestiprinātas iekārtas plastmasas apvalkam un kas vibrāciju dēļ ir atslābušas. Šīs skrūves atrodas tieši zem spararata (magneto). Bultiņas zemāk redzamajā fotoattēlā parāda problemātisko skrūvju atrašanās vietu.

  Sparararata ritenis ir saspiedies

  Lai problēmu novērstu, no motora vārpstas jānoņem rokturis un jāpievelk skrūves.

  Ķēdes zāģis griež neveikli

  Šī problēma var rasties, ja ķēde ir blāva vai nav pareizi uzasināta. Tas jo īpaši attiecas uz jauniem ķēdes zāģiem. Bet, ja stienis ir nolietots, ja ķēde ir nomainīta, joprojām būs vērojama ķēdes svārstīšanās tendence. Vadotnes nodilumu var viegli noteikt, novietojot to uz plakana galda ar taisnu malu, kā parādīts šajā attēlā.

  Eļļas šļūtenes bojājumi

  Taču, lai to izdarītu, ir nepieciešams noņemt sajūga mehānismu no vārpstas. Dažos ķēdes zāģu modeļos eļļa var noplūst no savienojuma starp eļļas sūkni un eļļas tvertnes šļūteni (bultiņa attēlā).

  Blīvējums

  Pēc tam ievietojiet šļūteni caurumā, ievietojiet aizbāzni un aiztaisiet to, izmantojot skrūvgriezi ar plakanu galvu. Ar to tiek pabeigta eļļas noplūdes novēršanas darbība.

  Novērtējiet šo rakstu
  ( Vēl nav vērtējumu )
  Pievienot komentārus

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: