Kā patstāvīgi pieslēgt gaisa kondicionieri elektrotīklam

Tagad jūsu sapnis ir piepildījies – jūsu mājā ir gaisa kondicionieris, un tagad jums nebūs jābaidās no karstuma vasarā un mitruma telpās zemas sezonas laikā, kad apkure vēl nav pieslēgta un ārā līst. Uzreiz pēc uzstādīšanas notiek gaisa kondicioniera pieslēgšana elektrotīklam: tas jādara stingri saskaņā ar shēmām uz moduļu iekšējiem vākiem. Lietošanas instrukcijā ir arī ieteikumi par pieslēgumu un galvenajām prasībām attiecībā uz elektrotīklu uzstādīšanas vietā.

Vispārīgi pieslēguma ieteikumi

Ir vērts saprast, ka gaisa kondicioniera jauda ir liela. Turklāt to raksturo Ievērojamas ieslēgšanās strāvas. Tāpēc šādu ierīci drīkst tieši pieslēgt pie istabas elektrotīkla tikai ar šādiem nosacījumiem.

  1. Ierīces jauda nepārsniedz pāris kilovatus.
  2. Mājas elektroinstalācija ir ierīkota ar kabeļiem, kuru šķērsgriezums ir vismaz 2 mm.5 kV.mm, modernās split-sistēmās ir vēlams, lai būtu 4 kV spriegums.mm.
  3. Gaisa kondicionieris ir iekļauts izkliedētajā filiālē, kur tam nav citu jaudīgu patērētāju.
  4. Gaisa kondicioniera elektroinstalācijā ir jābūt uzstādītam ar atlikušo strāvu darbināmam automātiskajam slēdžam ar 20 A nominālo strāvu.

Dažos gadījumos ir iespējams uz laiku pieslēgt gaisa apstrādes iekārtu, līdz tiek sakārtota nepieciešamā elektroapgādes tīkla infrastruktūra ar optimāliem parametriem.

gaisa kondicioniera pieslēguma shēma

Papildu līnijas uzstādīšana

Papildu barošanas līnija savieno sadalītās sistēmas ārējās un iekšējās ierīces. Pēdējais no tiem pilda kapteiņa lomu, veicot centralizētu kontroli. Ārējā bloka barošanas kabelis jāizvēlas saskaņā ar ražotāja ieteikumiem par tā jaudu. Parasti tas ir varš Daudzdzīslu vads ar šķērsgriezumu ne mazāku par 2.5 kv.mm.

Piegādes kabeli var novietot kopā ar freona padeves līniju. Jums ir iespēja uzstādīt tam atsevišķu plastmasas kastīti, par laimi, šodien to ir viegli iegādāties piemērotā krāsā un izmērā, lai to perfekti integrētu interjerā. Ērtākā metode ir novietot kabeli un freona padeves līniju notekcaurulēs, vienu vai divas atsevišķas.

Āra un iekštelpu vienību savienojums

Galvenā barošanas līnija

Iekštelpu ierīce ir savienota uz vienotu elektrotīklu. Ja split sistēmai ir liela jauda, ir lietderīgi aprīkot atsevišķu barošanas avotu tieši no skaitītāja. Tādējādi tiks nodrošināta pārējā telpas elektroinstalācija. Galvenās padeves līnijas kabelis tiek izvēlēts ar šķērsgriezumu, kas atbilst gaisa kondicioniera patērētajai jaudai.

Vadi tiek ieklāti arī šķirbās, plastmasas kanālos un aiz dekoratīvās sienas apdares. Sadales skapī ir uzstādīts atdalītājstrāvas slēdžs jeb RCD. Tas jābūt iezemētam. Automātiskās aizsardzības darbības strāvu nosaka gaisa kondicioniera jauda.

Padomi! Ir vienkāršs veids, kā atrast pareizo vērtību. Šim nolūkam gaisa kondicioniera jauda vatos jādala ar barošanas tīkla spriegumu un saņemtajai summai jāpieskaita 30 % rezerve.

Iztvaicētāja pievienošana

Zem iztvaicētāja priekšējā paneļa ir īpaša kaste, kurā atrodas vadu spailes – Šis gaisa kondicionieris vai dalītās sistēmas ierīce vienmēr ir uzstādīta telpā.

Āra vienības spailes

Vadi no iztvaicētāja tiek savienoti ar āra bloka spailēm, ievērojot numerāciju; vaļējie vadi tiek rūpīgi izolēti ar speciālu lentu. Elektroinstalācijas shēma ir vienkāršs ceļvedis, kas palīdz sakārtot lietas. Pirms gaisa kondicionēšanas sistēmas pieslēgšanas pārbaudiet katras dzīslas izolācija, Lai gaisa kondicioniera normāla darbība netiktu pārtraukta īssavienojuma dēļ.

Principā sistēmas moduļu savienošanas metode ir identiska, izņemot nelielas nianses, tāpēc mēs piedāvājam detalizētu iekštelpu moduļa savienošanas metodi, un attālināto – pēc analoģijas ar to.

  1. Noņemiet dekoratīvo priekšējo paneli.
  2. Noņemiet aizsargvāciņu, kabeļa skavu apakšā.
  3. Izvelciet kabeli caur atveri sienā aiz ierīces vai sānos pie sienas, kas vērsta pret balkonu.
  4. Noņemiet aizsargizolāciju no katras serdes 20-30 mm attālumā no tās gala.
  5. Ievietojiet sagatavotos vadu galus attiecīgajos termināļos un pievilciet montāžas skrūves.
    Gaisa kondicioniera bloka sānu siena

Pēc abu ierīču savienojuma pabeigšanas vēlreiz pārbaudiet pareizs savienojums, Ir jāpārbauda elektroinstalācija, aplūkojot shēmas. Tikai pēc šīs pārbaudes gaisa kondicionieris tiek ieslēgts uz pārbaudi un īsu laiku.

atlasīt ligzdu

Zemes kontaktligzdai mājās jāatbilst noteiktām prasībām:

  • ir ieteicams, lai diferenciālais relejs vai drošu zemējuma savienojumu;
  • tai pilnībā jāatbilst visām prasībām un parametriem, ko ražotāji ir noteikuši saskaņā ar dalītās sistēmas instrukcijas pielikumu;
  • ja kontaktligzdā strāvas padeve tiek veikta ar vadiem, kas izgatavoti no alumīnija, tie ir jānomaina pret vara vadiem ar normālu šķērsgriezumu;
  • Tas būtu jāsavieno ar sadales skapi, izmantojot slēdžiem.

Virsmas montāžas zemes ligzda

Mūsdienu standarta eiro ligzda ideāli piemērots īpašas jaudas sadzīves tehnikas pieslēgšanai, bet visi gaisa kondicioniera pieslēgšanas darbi jāveic speciālistam ar attiecīgu atļauju, pretējā gadījumā tiks anulēta produkta garantija. Ja esat pārcēlies uz jaunu vietu un esat nolēmis uzstādīt jau darbībā esošu izstrādājumu, jo īpaši, ja pats to demontējat, ievērojiet ieteikumus un visu veiciet rūpīgi.

Kuru kabeli izvēlēties

Izvēloties kabeli, jums jāvadās pēc dzīvokļa barošanas režģa tipa. Tas ir pieejams divrindu un trīsrindu versijās. Mūsdienu dzīvokļos kontaktligzda ir iezemēta. Tāpēc kondicionieru pieslēgšanai tiek izmantoti trīsdzīslu kabelis. Tās vadītāju sekcija ir izvēlēta atbilstoši nākotnes sadalītās sistēmas jaudai. Visi nepieciešamie dati ir pieejami rokasgrāmatās par elektrotehniku. Nav grūti noteikt arī stieples šķērsgriezuma laukumu, izmantojot tiešsaistes kalkulatorus internetā.

Trīsdzīsļu VVG kabelis

Piemēram, gaisa kondicioniera nepārtrauktai darbībai izvēlieties:

  • Ierīcēm ar jaudu līdz 3 kW šķērsgriezumā pietiek ar 2 kV.mm;
  • Ja jaudai no 3 līdz 5 kW, izvēlieties 2. kabeli.5 kV.mm;
  • 7 kW nepieciešams 4 kV vara kabelis.mm.

Ir svarīgi saprast, ka alumīnija kabeļiem un vara kabeļiem, kā arī izstrādājumiem ar daudzdzīslu vai viendzīslu vadiem ir atšķirīgi k.s.a. koeficienti un jaudas. Tāpēc ir obligāti jāizmanto uzziņu grāmata vai tiešsaistes kalkulators.

Kabeli izvēlas arī atkarībā no izolācijas īpašībām. Piemēram, izstrādājums, kas paredzēts izmantošanai ārpus telpām, būs pārāk dārgs. VVG tipa kabelis ir optimāls cenas un kvalitātes attiecības ziņā. Tas ir izgatavots no PVC izolācijas, produkta kalpošanas laiks ir 30 gadi. Šī kabeļa plakanā versija ir pieejama ar marķējumu VVG-P, kā arī nedegoša VVGng.

Vai drošības automātika ir nepieciešama

Automātiskie slēdži un automātiskie aizsardzības slēdži droši aizsargā tīklu pret pārslodzēm un īssavienojumiem. Pirmie līdzekļi ir vienkārši. Ja tiek pārsniegts strāvas ierobežojums, RCD atver ķēdi. Un šeit RCD stingrāk kontrolē ierīču darbību. Piemēram, ķēdes atvēršanās notiek, konstatējot parazītiskas noplūdes strāvas, cilvēka kontaktu ar neiemetinātiem ķermeņiem un citos gadījumos, kas ir nepieejami slēdžiem.

Atlikumstrāvas slēdža (RCD) pieslēgšana

Tomēr, ja vēlaties pilnībā aizsargāt savu gaisa kondicionieri, ieteicams uzstādīt abu veidu aparatūru. Piemēram, RCD signalizē par konkrētu elektrotīkla bojājumu. Miniatūrs automātiskais slēdžs kalpo arī kā rezerves vai papildu aizsardzība. Turklāt tas ļaus bez problēmām nomainīt bojāto RCD, neapturot gaisa kondicioniera darbību.

Ir dārgāka iespēja. Diferenciālais slēdzis ir uzticams un aizņem mazāk vietas nekā pāris RCD un ķēdes pārtraucējs. Tomēr jāatceras, ka par tādu pašu aizsardzības līmeni būs jāmaksā vairāk naudas. Turklāt bojājuma gadījumā slēdžs ir jānomaina, un tas nozīmē, ka jums atkal būs jāmaksā daudz naudas.

Nobeigumā vēlamies vēlreiz brīdināt visus lietotājus: elektrība nepiedod kļūdas un neprecizitātes, tāpēc, pieslēdzot to pats, rūpējieties par savām prasmēm, lai nebūtu jānodarbojas ar vadu dzēšanu un dārgu klimata kontroles iekārtu remontu.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: