Neatkarīga ūdensapgāde ir primāra inženierbūve privātmājā, jo īpaši, ja tuvumā nav centralizētas ūdensapgādes. Lai nodrošinātu pastāvīgu ūdens piegādi mājai, ir jāuzstāda un jāpieslēdz sūkņu stacija. Lai gan šis aprīkojums nav lēts, jūs joprojām varat ietaupīt ievērojamu summu, ja stacijas uzstādīšanu un pieslēgšanu veicat savām rokām.
Sūkņa bloka uzstādīšanas vietas iespējas
Plānojot sūkņu stacijas montāžu un pieslēgšanu mājas ūdensapgādei, ir jāņem vērā šādi punkti.
- Vienībai jāatrodas ūdens avota tuvumā. Tas nodrošinās vienmērīgu šķidruma iesūknēšanu no avota un netraucētu stacijas darbību. Ja iekārta ir novietota tālu no akas, tā nespēs sūknēt ūdeni un cietīs neveiksmi.
- Iekārtas uzstādīšanai izvēlieties sausu, labi vēdināmu un siltu vietu.
- Ierīce nedrīkst pieskarties nekādiem priekšmetiem vai sienām.
- Viegla piekļuve profilaktiskajai apkopei un remontdarbiem.
Svarīgi! Uzstādot staciju ar virszemes sūkni, jāņem vērā augstais trokšņa līmenis, ko tas rada darbības laikā.
Pamatojoties uz iepriekš minēto, ir vairāki iespējamie iekārtas uzstādīšanas varianti.
Mājā
Apkurināma telpa ir ideāli piemērota pareizai energobloku darbībai. Ir labi, ja jūsu privātmājā ir labi skaņu izolēta katlu telpa.
Pie akas
Lai staciju novietotu akā, tā tiek uzstādīta neliela platforma. Tas ir nostiprināts zem zemes sasaluma līnijas.
Pateicoties bedrei, ir iespējams nodrošināt autonomu ūdens padevi ar virszemes sūkni, pat ja ūdens līmenis no zemes ir 9-11 m dziļumā.
Stacijas montāžas gadījumā ar iegremdējamu sūkni Nav jāuztraucas par skaņas izolāciju, jo iekārta atrodas dziļi zem zemes un tās darbība ir tik tikko dzirdama. uzstādīt visus iekārtas elementus jebkurā apsildāmā telpā, bet pašu sūkni – akā vai urbumā. Šis sūkņu stacijas montāžas variants ir piemērots lauku mājām.
Sūkņu stacijas elektroinstalācijas iespējas
Par sūkņu stacijas cauruļvadu sistēmu parasti uzskata sūknēšanas iekārtu savienojumu ar cauruļvadu sistēmu un citiem elementiem.
Stacijas savienojums ar urbumu
Tāda pati shēma tiek izmantota sūkņu stacijas uzstādīšanai kesonā vai mājā. Ķēdes sākums ir padeves caurule, kas jāuzstāda zem zemes, zem zemes sasaluma līmeņa. Cauruļvadu sistēmas beigās ir uzstādīts priekšfiltrs ar smalku sietu. Pēc filtra uzstādīšanas pretvārsts, novērš pretplūsmu, kad sūknis ir izslēgts. Sūkņu stacijas procesa plūsmas shēma (rasējums) ir parādīta turpmāk.
Iepriekš minēto montāžas shēmu var modernizēt (sīkāku informāciju skatiet tehnisko datu lapās). zemāk redzamajā attēlā), ja vēlaties izveidot savienojumu ar ierīci vairāki ūdens ieguves punkti.
Ūdens ieplūdes automatizāciju spiediena tvertnē nodrošina ar spiediena slēdža palīdzību, kas iedarbina un aptur sūkni pie noteikta spiediena sistēmā. Varat arī izgatavot savu vadības bloku, lai automatizētu sūkņa darbību. Tālāk ir parādīta ierīces elektriskās ķēdes shēma.
Barošanas bloka pieslēgšana ūdens padevei
Dažkārt ir nepieciešams izmantot sūkņu staciju pat tad, ja mājai ir ūdensvads. Stacija ar akumulācijas tvertni parasti tiek uzstādīta, ja Ūdensapgādes sistēmā ir zems spiediens. Šī iekārta būs nepieciešama arī tad, ja galvenā ūdens padeve tiek veikta noteiktās stundās.
Sūkņu stacija ir savienota ar centralizēto ūdensapgādi šādi:
- Pievienojiet cauruli no elektrotīkla pie akumulatora;
- Pievienojiet sūkņa iesūknēšanas cauruli tvertnei;
- Savienojiet sūkņa izplūdes cauruli ar mājas ūdens padevi;
- novietojiet un savienojiet elektroinstalācijas vadus ar ierīci;
- Veiciet ierīces testa palaišanu un pēc tam iestatiet izejas jaudu vajadzīgajā līmenī.
Darbības uzsākšanas un regulēšanas noteikumi
Pirms sūknēšanas iekārtas pirmās iedarbināšanas vispirms ir jāsagatavo spiediena akumulators, jo no spiediena akumulatorā ir atkarīga visas ūdensapgādes sistēmas stabilitāte. Augsts spiediens tvertnē izraisa biežu ierīces ieslēgšanos un izslēgšanos, kas nav labvēlīgi ierīces ilgmūžībai. Ja tvertnes gaisa kamerā ir pārāk mazs spiediens, gumijas karterī būs pārāk liels spiediens, un tas sabojās.
Hidraulisko tvertni sagatavo šādi. Pirms gaisa iesūknēšanas tvertnē pārliecinieties, ka tvertnes iekšpusē esošā spuldzīte ir tukša. Pēc tam pārbaudiet spiedienu tvertnē, izmantojot automašīnas manometru. Parasti jaunās tvertnes ir rūpnīcas tvertnes, kas piepildītas ar gaisu. Tvertnēs ar tilpumu līdz 25 litriem spiedienam jābūt no 1,4 līdz 1,7 bāriem. Gaisa spiedienam 50 līdz 100 litru tvertnēs jābūt no 1,7 līdz 1,9 bāriem.
Padomi! Ja manometra rādījums ir zemāks par ieteicamo, iesmidziniet tvertnē gaisu, izmantojot transportlīdzekļa sūkni, un noregulējiet to, ņemot vērā manometra rādījumu.
Sākotnējā palaišana
Lai pirmo reizi pareizi iestatītu barošanas bloku, soli pa solim rīkojieties šādi.
- Atskrūvējiet aizbāzni, kas nosedz ūdens ieplūdes atveri ierīces korpusā. Dažās vienībās kontaktdakšas vietā var būt vārsts. Tas būtu jāatver.
- Pēc tam piepildiet iesūknēšanas cauruli un sūkni ar ūdeni. Pārtrauciet dozēšanu, kad šķidrums sāk tecēt no uzpildes atveres.
- Kad iesūknēšanas caurule ir pilna, aizveriet atveri ar aizbāzni (aizveriet vārstu)
- Pievienojiet barošanas bloku elektrotīklam un ieslēdziet to.
- Lai no iekārtas izlaistu atlikušo gaisu, atveriet krānu vietā, kas atrodas vistuvāk sūknim.
- Ļaujiet mašīnai darboties 2-3 minūtes. Šajā laikā no krāna ir jāizplūst ūdenim. Ja tas nenotiek, izslēdziet sūkni, uzpildiet to un pēc tam iedarbiniet no jauna.
Automātikas regulēšana
Pēc veiksmīgas palaišanas ir jāpārbauda un jāiestata automatizācija. Jaunais spiediena slēdzis ir Rūpnīcā iestatītais augšējais un apakšējais spiediena slieksnis, sasniedzot kuru, tas ieslēdz vai izslēdz sūkni. Dažreiz var būt nepieciešams mainīt šīs vērtības, pielāgojot tās pareizajam ieslēgšanas/izslēgšanas spiedienam.
Lai noregulētu automatizāciju, rīkojieties šādi.
- Izslēdziet ierīci un iztukšojiet akumulatoru.
- Noņemiet pārsegu no spiediena slēdža.
- Pēc tam iedarbiniet sūkni, lai ūdens sāktu ieplūst tvertnē.
- Kad mašīna ir izslēgta, pierakstiet manometra rādītāju – tas norāda Ieslēdziet to pie augšējā izslēgšanas sliekšņa.
- Pēc tam atveriet krānu vistālākajā vai augstākajā ūdens ņemšanas vietā. Kad ūdens izplūst, spiediens sistēmā sāks samazināties, un relejs ieslēgs sūkni. Spiediena mērinstrumenta rādījums šajā brīdī norāda Zems darbības slieksnis. Pierakstiet šo vērtību un atrodiet starpību starp augšējo un apakšējo slieksni.
Parasti ieslēgšanas spiedienam jābūt 2,7 bāri, bet izslēgšanas spiedienam – 1,3 bāri. Attiecīgi ir 1,4 bāru spiediena starpība. Ja testa rezultāts ir 1,4 bāri, tad nekas nav jāmaina. vietnē zemspiediens Ierīce bieži ieslēdzas, kas izraisa priekšlaicīgu nolietojumu. Ja tas ir pārāk augsts, sūknis darbosies taupīgāk, bet būs redzama starpība: tas būs nestabils.
Padoms! Lai palielinātu spiediena starpību, pievelciet uzgriezni uz mazās atsperes. Lai samazinātu starpību, atbrīvojiet uzgriezni.
Pārbaudot releja darbību, ņemiet vērā, cik liels spiediens izplūst no krāna. Ja spiediens ir vājš, spiediens ir jānoregulē. Šajā gadījumā spiedienam sistēmā jābūt lielākam. Lai to paceltu, vienkārši izslēdziet mašīnu un nedaudz pievelciet uzgriezni, kas tur lielo spiediena slēdža atsperi. Lai samazinātu spiedienu, uzgrieznis ir jāatbrīvo.