Kā pareizi uzstādīt ūdens sildītāju ar savām rokām

Katla uzstādīšana savrupmājā, dzīvoklī vai brīvdienu mājā ir saprātīgs risinājums karstā ūdens apgādei. Ierīces uzstādīšanu var uzticēt profesionāļiem, un, ja jums ir nepieciešamās prasmes, ūdens sildītāja uzstādīšana ar savām rokām neradīs grūtības.

Katlu veidi

Ir vairāki apkures katlu veidi, un sildītāja uzstādīšanas veids ir atkarīgs no ierīces konstrukcijas un tipa.

 1. Netiešās apkures vienība. Tām nav sildelementu, un šķidrumu tvertnē var sildīt no ārējiem avotiem (apkures sistēma, izmantojot cietā kurināmā vai gāzes katlus, saules sistēmas, izmantojot saules paneļus). Ierīces var uzstādīt pie sienas vai uz grīdas (tilpums var sasniegt līdz 1000 litriem, un, kad tās uzstādītas, tās jānovieto uz grīdas).
  Gāzes sildītājs
 2. Elektriskais glabāšanas bloks. Populārākie ir elektriskie katli. Šķidrumu uzsilda tvertnes apakšā uzstādīts sildelements. Temperatūras regulēšana ar iebūvētu termostatu. Termex ūdens sildītāja piemērā redzams, ka ir arī elektroniska šķidruma sildīšanas kontrole. Elektriskie ūdens sildītāji ir kompakti un viegli uzstādāmi un pieslēdzami.
  Ūdens sildītājs pie sienas

  Ūdens sildītājs uz pastiprinātas sienas

  Ūdens sildītāja uzstādīšana

  Kad visi sagatavošanās darbi ir pabeigti, varat sākt uzglabāšanas cilindra montāžu pie sienas.

 1. Pirms uzglabāšanas tvertnes uzstādīšanas jāņem vērā, ka starp griestiem un tvertni jābūt Atlikušā muitošana vismaz 20 cm. Tāpēc mums ir jāatzīmē 20 cm zem griestiem.
 2. Pēc tam mēra attālumu no ierīces augšdaļas līdz ierīces aizmugurē piestiprinātajam montāžas stienim.
 3. Uz sienas atzīmējiet šo attālumu no jau uzzīmētās atzīmes un, izmantojot līmeņrādi, uzvelciet horizontālu līniju. Šajā augstumā mēs piestiprināsim vienību.
 4. Nosakiet līnijas centru, no kura tiks mērīts attālums līdz eņģēm. Ja vēlaties uzstādīt uzglabāšanas ūdens sildītāju padziļinājumā, starp sienām ir centrālais punkts. Ja uzstādīšana notiek plašā telpā, ir jāmēra attālums no sienas un pēc tam jāmēra attālums starp stiprinājuma atveru centriem.
 5. No līnijas centra uz sienas abos virzienos izmēriet pusi attāluma starp eņģēm. Šādā veidā tiek iegūta stiprinājuma atveru projekcija.
 6. Ar āmuru urbjiet sienā vajadzīgajā dziļumā (dziļums ir atkarīgs no dībeļa vai enkurskrūves izmēra). Ūdens sildītāja pievienošana siena no ķieģeļiem Labāk ir izmantot plastmasas dībeli ar āķi. Ievelciet dībeļus iepriekš izurbtajā caurumā un ieskrūvējiet aizbāžņus.
  Dībelis

  Āķis un dībelis

 7. Lai pievienotu sildītāju betona siena labāk ir izmantot enkurus. Ievietojiet tos caurumā un, pagriežot āķi, stingri nostipriniet.
  Anchor

  Betona enkurs

 8. Tagad, kad āķi ir uzstādīti, ūdens sildītāju var piekarināt pie sienas, piestiprinot to pie montāžas stieņa. Uzglabāšanas ūdens sildītāja sākotnējā uzstādīšana ir pabeigta.

Uzstādīšanas shēma

Nākamā svarīgā lieta, kas jāņem vērā, uzstādot karstā ūdens tvertni, ir Savienošana ar ūdensvadiem. Internetā ir pieejami daudzi videomācību materiāli par šo tēmu. Taču varat izmantot arī šos norādījumus. Ilustrācijā parādīta sildītāja uzstādīšanas shēma.

T-veida gabals ar ventilatoru

Kā izveidot ērtu karstā ūdens cilindru brīvdienu mājā bez centrālās ūdens padeves? Lai nodrošinātu pareizu elektriskā ūdens sildītāja darbību, jāuzstāda ūdens tvertne. To parasti novieto uz jumta, taču tas nav prioritāte. Galvenais ir tas, ka balonam jāatrodas vismaz 2 metrus virs iekārtas.

Sadales panelis

Zemāk redzamajā shēmā ir parādīts ierīces pieslēgums elektrotīklam.

savienojuma shēma

Ja neesat elektroinstalācijas speciālists, labāk nevilciniet likteni, bet izsauciet speciālistu, kas nodrošinās pareizu ierīces pieslēgumu.

Ko nedarīt

Kā pareizi uzstādīt apkures katlu, ir aplūkots iepriekš. Taču ir ieteikumi, ko nevajadzētu darīt ierīces uzstādīšanas un lietošanas laikā:

 • ieslēdziet ierīci, kad tā ir uzstādīta un nav piepildīta ar ūdeni;
 • Pievienojiet cauruli no ūdensvada līdz sildītājam, ja spiediens ūdensvadā ir lielāks par 6 atmosfērām;
 • Sildītāja aizsargvāciņu nedrīkst noņemt un ierīci nedrīkst iztukšot, neatvienojot to no strāvas padeves;
 • Ja nezināt, kā uzstādīt katlu, tas ir jādara pašam;
 • “kreiso” komponentu, kas atšķiras no ražotāja ieteiktajiem, izmantošana;
 • uzstādot ierīci, ignorējiet drošības vārsta uzstādīšanu;
 • Neievērojiet uzstādīšanas un drošības noteikumus.

Lai izvēlētos apkures katlu savam mājoklim, jāņem vērā jūsu vajadzības, izmērs un piemērotība interjeram. Uzstādīšanu var uzticēt profesionālim vai veikt to pats, jo tas nav tik sarežģīts uzdevums, ja to veic pareizi, ievērojot iepriekš minētos ieteikumus.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: